Σάββατο 14 Μάη 2011
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 30
ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Το βήμα του Καραγκιόζη

07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ηρωες από πλαστελίνη»

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 Ο ΧΟΝΤΡΟΣ Ξένη σειρά (6ο)

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 2η ΜΑΤΙΑ Ανασκόπηση των σημαντικότερων γεγονότων της βδομάδας

18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

19.30 ΣΤΑ ΕΔΡΑΝΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ Τα σημαντικότερα της κοινοβουλευτικής δραστηριότητας. Με τον Κώστα Ψωμιάδη

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ Θα μεταδοθεί η ομιλία της Αλέκας Παπαρήγα, ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, σε συγκέντρωση φοιτητών στο ΤΕΙ Πειραιά (10/5/11)

22.20 17 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΣ ΑΝΟΙΞΗΣ Ξένη σειρά (1ο)

23.05 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

07.15 ΚΟΚΚΙΝΟ - ΚΙΤΡΙΝΟ - ΜΠΛΕ (Ε)

08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

10.00 Ο ΠΟΝΤΙΚΟΜΙΚΡΟΥΛΗΣ

10.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΑΟΥΝΤ (Ε)

11.00 ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΤΣΑΡΛΙ (Ε)

11.30 ΧΑΝΑ ΜΟΝΤΑΝΑ

12.00 ΤΑΙΝΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ «Οι αριστόγατες»

13.30 MEDITERRANEO

14.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μπούφος»

15.30 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ

15.45 ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΣΚΟΥΦΙΑ ΜΑΣ «Τέχνη και επώνυμα»

16.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπελάδες για τρεις»

18.20 ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ «Οι σέρφερ και οι κολυμβητές»

19.00 ΠΟΛΟ - ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1 ΑΝΔΡΩΝ Ημιτελικά Play off

20.10 Ο ΘΡΥΛΟΣ ΤΟΥ ΕΚΛΕΚΤΟΥ Ξένη σειρά

21.00 Η ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ «Ο λαβύρινθος του Πάνα»

23.00 ΜΙΚΡΟΦΙΛΜ: ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ (Ε) «Ο Αλτης και ο Πεπονόκηπος», «Πίσω από τις γρίλιες»

24.00 ΜΙΜΗΣΙΣ ΠΡΑΞΕΩΣ Πολιτιστική εκπομπή

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

07.00 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

11.00 ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ, ΓΙΑΤΙ; (Ε) «Προς τη σκοτεινή πλευρά της Δημοκρατίας»

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

12.30 ΘΕΜΙΣ (Ε)

14.00 ΠΕΤΑΜΕΝΟ ΦΑΓΗΤΟ Ντοκιμαντέρ για την παγκόσμια καταστροφή των τροφίμων

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 PRE GAME

17.00 FA CUP - ΤΕΛΙΚΟΣ «Μάντσεστερ Σίτι - Στόουκ»

19.00 27 ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

20.00 56ος ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ EUROVISION Παρουσίαση τραγουδιών τελικού

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 56ος ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ EUROVISION ΤΕΛΙΚΟΣ - Απευθείας μετάδοση από το Ντίσελντορφ της Γερμανίας

01.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Ε) «Στέλλα Βοσνιάδου - Καθηγήτρια Γνωστικής Ψυχολογίας»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ

07.30 Ο ΠΥΡΓΟΣ ΤΗΣ ΒΑΒΕΛ «Επιβιώνοντας στο τέλος του κόσμου»

08.30 ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΑΓΡΙΑ ΑΦΡΙΚΗ «Καρχαρίες»

09.00 ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ ΤΡΕΝΟ

10.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ

12.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

15.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

16.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα γελαστό απόγευμα»

17.30 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΚΟΛΟΜΒΟΣ Ξένη σειρά

20.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ

21.00 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ Αφιέρωμα: Μεγάλες περιπέτειες στο σινεμά: «Κρακατόα, ανατολικά της Ιάβα»

01.30 ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ - ΒΟΜΒΑ Ντοκιμαντέρ

02.30 Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ

03.30 ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ «Καβάλα»

05.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΤΥΧΗ ΒΟΥΝΟ (E)

07.00 ΛΙΦΤΙΝΓΚ (Ε)

08.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

09.00 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

10.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Θα σε κάνω βασίλισσα»

12.00 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κροκοδειλάκιας Νο 2»

15.50 COOK SMART BY COCA COLA Εκπομπή μαγειρικής

16.00 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ (Ε)

17.00 STEPS (Ε)

17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο τρελοπενηντάρης»

20.00 ANT1 NEWS

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Reno 911: Μiami» Α' τηλεοπτική προβολή

22.45 ΟΛΑ 11+

00.50 ANT1 NEWS

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Prairie Home Companion» Α' τηλεοπτική προβολή

03.10 ΛΟΛΑ (Ε)

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 MOBILE FUN

05.10 ΒΟΤΚΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

07.00 ΕΡΩΤΑΣ ΜΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΟΓΑ (Ε)

08.00 ΜΗ ΜΑΔΑΣ ΤΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

09.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 HOW CLEAN IS YOUR HOUSE?

15.00 ΣΠΙΤΙ ΑΠ' ΤΗΝ ΑΡΧΗ (Ε)

16.00 ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τιτάν. Μετά το τέλος της Γης». Ταινία κινούμενων σχεδίων

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 BOTRINI'S PROJECT (Ε)

21.00 GREEΚ IDOL (Live)

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το πλάσμα» Α' τηλεοπτική προβολή

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τιτάν. Μετά το τέλος της Γης». Ταινία κινούμενων σχεδίων

04.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

04.15 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 ΜΟΜΜΥ - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.20 ΡΑΤΤΥ, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

12.50 MEGA STAR

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)

16.00 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ MOU

17.10 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.15 FIFTY - FIFTY

18.00 ΟΙ ΚΗΠΟΥΡΟΙ ΤΟΥ MEGA

19.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ (Ε)

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 MONEY DROP (Ε)

22.15 SAFE SEX (Ε)

00.15 ΟΥΚ ΑΝ ΛΑΒΟΙΣ ΠΑΡΑ ΤΟΥ ΜΗ ΕΧΟΝΤΟΣ (Ε)

00.50 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η θεωρία του Δαρβίνου από την ανάποδη»

03.00 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ MOU (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.15 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ

07.00 «YU-GI-OH», «Urban Vermin», «Σούπερ Looney Tunes», «Πανδώρα και Πλάτωνας, τα φραουλόπουλα», «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Καπετάν Φλαμίνγκο», «Lazy town», «Power Rangers: operation overdrive», «Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «ΒΕΝ 10: Alien Force», «Οι περιπέτειες του Μαξ» «Σκούμπι Ντου»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οπως στον Παράδεισο»

15.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.50 THE BIG BANG THEORY

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 GOSSIP GIRL

18.50 THE LISTENER

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γαβ Στόρι»

22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η λάμψη»

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τζέιντ»




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org