07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια
07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Ευρυτανία, μια άλλη ματιά»
08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή, με τον Ορέστη Παντελόγλου
09.00 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ (Ε) Ενημερωτική εκπομπή, με τον Ζήση Νούσια
10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα
15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τους «Socrates»
16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο
17.05 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ για τη φύση και τα ζώα
17.20 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θα μεταδοθεί η θεατρική παράσταση «ΜΗΔΕΙΑ» του Μποστ
19.10 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ (Ε) Ενας περίπατος στον κόσμο του βιβλίου με την Αννεκε Ιωαννάτου. Θέμα: Ο ξένος Φαέθων
20.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ... (Ε) Εκπομπή αφιερωμένη στον Απόστολο Καλδάρα, 2ο μέρος, με την Σοφία Αδαμίδου
20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τον Γιώργο Αλουπογιάννη
22.10 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή, με τον Τάκη Σέγκο
23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
Τροποποίηση προγράμματος λόγω της 48ωρης απεργίας που κήρυξαν ΠΟΣΠΕΡΤ και ΕΣΗΕΑ
06.10 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ (Ε) «Η εποχή της γεωργίας»
07.00 ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ (Ε) «Ιστορία του Καραγκιόζη»
08.30 ΕΙΔΙΚΟΣ ΠΡΑΚΤOΡΑΣ ΟΣΟ
08.25 ΤΟ ΚΑΠΛΑΝΙ ΤΗΣ ΒΙΤΡΙΝΑΣ (Ε)
08.50 ΦΡΟΥΤΟΠΙΑ (Ε)
09.15 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ (Ε) «Ζώσα γεωργία»
10.00 EUROPEAN ROOTS: Η ΔΟΜΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΤΗΣ (Ε)
11.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
11.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)
12.00 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΧΟΡΩΔΙΑΣ (Ε) Από το πρόγραμμα της ΕΡΤ και του ΕΚΚ «ΤΕΚΜΗΡΙΟ»
13.10 ΤΟ ΓΕΡΑΚΙ (Ε)
13.30 ΨΑΡΟΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ
13.50 ΟΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΕΣ (Ε)
14.15 ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΟΝΙ
14.40 ΖΙΚ ΚΑΙ ΛΟΥΘΕΡ
15.10 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)
16.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τύφλα να 'χει ο Μάρλον Μπράντο»
17.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο καινούργιος της μαμάς μου»
18.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)
19.00 ΙΩΑΝΝΑ ΤΗΣ ΛΩΡΑΙΝΗΣ (Ε) Ντοκιμαντέρ
20.00 ΜΟΝΑ - ΖΥΓΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ (Ε)
21.40 ΞΕΝΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
22.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μην ξαναγυρίσεις»
00.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Basil»
02.20 EUROPEAN ROOTS (Ε) Ντοκιμαντέρ
Τροποποίηση προγράμματος λόγω της 48ωρης απεργίας που κήρυξαν ΠΟΣΠΕΡΤ και ΕΣΗΕΑ
06.30 Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ (Ε)
07.25 ΖΩΑ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ (Ε)
08.15 ΚΕΡΑΙΕΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ (Ε) «Σεμπάστιαν Μπάρι» (Δουβλίνο - Ιρλανδία)
09.15 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ (Ε)
09.30 ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΤΕΙΧΩΝ (Ε) «Μεχμέτ»
10.00 27 ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ (Ε) «Στο θρανίο»
10.50 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ (Ε) «Διατροφικά σκάνδαλα στην Ευρώπη»
11.50 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)
13.35 ΦΥΛΕΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ (Ε) «Φιλιππίνες»
14.20 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
15.10 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Ε) «Γιάννης Μαρκόπουλος»
16.30 Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ (Ε)
17.20 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΙΑ (Ε) «Κίνα»
18.10 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε) «Callas Assoluta»
19.50 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ (Ε) «Βασίλης Δοσούλας, Τζανής Πολυκανδριώτης»
20.40 Ο ΘΡΥΛΟΣ ΤΟΥ ΕΚΛΕΚΤΟΥ (Ε)
21.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σταυροδρόμια ζωής»
23.35 ΕΞΑΝΤΑΣ «Ο εφιάλτης των δανείων»
00.35 ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ (Ε)
01.20 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)
03.05 ΥΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε)
04.00 27 ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ (Ε)
04.50 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ (Ε)
05.50 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΙΑ (Ε)
Τροποποίηση προγράμματος λόγω της 48ωρης απεργίας που κήρυξαν ΠΟΣΠΕΡΤ και ΕΣΗΕΑ
06.10 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΘΕΑΤΡΟΥ ΜΕ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ
07.00 ΜΕΘΟΡΙΟΙ ΔΡΟΜΟΙ
07.55 ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΑΓΡΙΑ ΑΦΡΙΚΗ «Πιγκουίνοι»
08.20 ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ
08.30 ΑΚΡΑΙΟΙ ΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ «Εκεί ψηλά στα χαμηλά - Αυστραλία»
08.45 ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΗΣ ΓΗΣ: ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
09.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κύριος Πτέραρχος»
10.50 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ «Ελικόπτερα»
11.15 ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ «Φιλιππίνες, το ανεξερεύνητο αρχιπέλαγος»
12.00 ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ «Η κιβωτός των προγόνων»
12.50 ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ - ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗ ΛΕΥΚΗ ΕΡΗΜΟ
13.40 ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΕ 5 ΥΛΙΚΑ «Μεσογειακό γκριλ»
14.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οικογένεια Παπαδοπούλου»
15.35 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ
16.10 ΓΙΝΕ ΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ «Επιβίωση»
16.55 Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΖΙΖΟΥ - Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΖΙΝΕΝΤΙΝ ΖΙΝΤΑΝ
17.45 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε) «Πρακτικοί γιατροί»
18.35 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ «Πύλος»
19.30 ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΙ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ
19.40 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Μήτρος κι ο Μητρούσης στην Αθήνα»
21.00 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ
21.55 ΑΡΜΕΝΙΑ, Η ΓΗ ΤΟΥ ΝΩΕ
22.45 Η «ΚΑΚΙΑ» ΤΩΝ ΖΩΩΝ
23.35 ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ; ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε)
24.00 ΟΙ ΕΠΤΑ ΕΠΟΧΕΣ ΤΟΥ ΠΟΤΟΥ
00.57 ΣΤΑ ΟΡΙΑ «Γκρίζα ζώνη»
01.40 ΤΡΕΞΕ ΝΑ ΣΩΘΕΙΣ: Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ FERNANDO ARAUJIO
03.05 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)
03.40 ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ (Ε)
04.25 ΜΕΘΟΡΙΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)
06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)
08.00 ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ (Ε)
10.00 GREY'S ANATOMY (E)
11.00 ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)
14.30 PLAY AND WIN
14.40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
15.40 PLAY AND WIN
15.50 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.10 ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)
18.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)
19.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ Ερωτική δραματική σειρά
23.00 GREY'S ANATOMY
24.00 CRIMINAL MINDS
01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.10 GREEK Νεανική σειρά
02.10 ΛΟΛΑ (Ε)
03.10 ΙΑΤΡΙΚΟ ΑΠΟΡΡΗΤΟ (Ε)
04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
04.45 MOBILE FUN
05.20 Η ΑΓΑΠΗ ΗΛΘΕ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ (Ε)
06.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ (Ε)
07.45 Ο ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΟΣ ΡΕΪΜΟΝΤ
08.45 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΟΥΙΝΣ
09.45 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)
10.45 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)
11.45 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)
12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΕΛΕΝΗ
16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ
17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ
21.00 ΑΛ ΤΣΑΝΤΙΡΙ ΝΙΟΥΖ (Ε)
23.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)
24.00 SEX AND THE CITY
01.00 THE BIG GAME (Ε)
02.00 FASHION FEVER
03.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)
04.00 PATRAS ALLER RETOUR (Ε)
04.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
05.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)
06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)
07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA
10.00 ΠΡΩΙΝΟ MOU
13.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)
16.00 ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ (Ε)
16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
17.00 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ
18.00 ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ (Ε)
19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΙΑ
22.00 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ (Ε)
23.10 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε)
00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
00.30 L.A.P.D. (Ε)
01.30 BOONDOCKS Σειρά
02.30 ΚΟΚΚΙΝΟ ΦΕΓΓΑΡΙ (Ε)
03.30 ΑΕΡΙΝΕΣ ΣΙΩΠΕΣ (Ε)
04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)
06.00 ΣΕΞ & ΨΕΜΑΤΑ Κωμική σειρά
06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Τα στρουμφάκια», «Ο Σκούμπι Ντου και ο κολλητός του»
07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ
10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ Εκπομπή μαγειρικής
11.15 ΣΑΡΙΤΑ, ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.45 MADE IN STAR Νεανική εκπομπή
15.45 ΜΙΛΑ Κοινωνική εκπομπή
17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.50 ΦΩΤΗΣ ΜΑΡΙΑ LIVE Ψυχαγωγική εκπομπή
19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 HUMAN TARGET Περιπετειώδης σειρά
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «The Hulk»
00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το ποτάμι του φόβου» Α' τηλεοπτική προβολή
02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο δρόμος της επιστροφής»
04.45 BATTLESTAR GALACTICA Σειρά επιστημονικής φαντασίας