Σάββατο 13 Αυγούστου 2011
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 22
ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Τσάρλι Τσάπλιν»

07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Διάφορα κινούμενα σχέδια

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ξένη σειρά (1ο)

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ (Ε) Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου. Με την Ευδοκία Πατσιλινάκου

18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

19.30 ΣΤΙΣ 78 ΣΤΡΟΦΕΣ (Ε) Εκπομπή 6η. Με τον Αρη Νικολαΐδη

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 17 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΣ ΑΝΟΙΞΗΣ Ξένη σειρά (12ο)

22.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

07.00 ΣΤΟ ΒΥΘΟ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ (Ε)

07.30 ΨΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΕΤΣΙ ΛΕΝ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ... ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΝΕΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ

10.00 THE WEEKENDERS (Ε)

10.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΑΟΥΝΤ (Ε)

11.00 ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ, ΤΣΑΡΛΙ (Ε)

11.30 ΧΑΝΑ ΜΟΝΤΑΝΑ

12.00 ΤΑΙΝΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ «Σποτ, το όνειρο ενός σκύλου»

13.15 CHALLENGES

13.30 MEDITERRANEO (Ε)

14.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Λαός και Κολωνάκι»

15.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μονομαχία στον ήλιο»

17.30 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε) «Αιγαίο νυν και αεί»

18.00 ΕΙΚΟΝΑ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ (Ε)

19.00 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ (Ε)

20.10 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Ο θρύλος του εκλεκτού»

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Βανίλια και σοκολάτα»

23.00 ΜΙΚΡΟΦΙΛΜ (Ε) «Στον κήπο», «Πρώτη φορά»

24.00 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

07.00 ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΟΙ ΟΥΡΑΚΟΤΑΓΚΟΙ ΤΗΣ ΙΝΔΟΝΗΣΙΑΣ

11.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΤΟΣΚΑΝΗ

13.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σ' αυτούς που αγαπούν»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΦΥΛΕΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ (Ε) «Πολωνία»

17.00 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ - ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΑ ΤΑΞΙΔΙΑ (Ε)

19.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας βλάκας και μισός»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Ε)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Συνέχεια)

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο σιωπηλός κατάσκοπος»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΘΕΑΤΡΟΥ ΜΕ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ

08.30 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

09.00 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ

10.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

11.00 ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ ΚΟΛΟΜΒΟΣ

12.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

15.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε) «Αμοργός» (Β' μέρος)

16.00 ΕΝΝΕΑ ΣΥΝ ΜΙΑ ΜΟΥΣΕΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σχολή για σωφερίνες»

18.30 ΜΥΘΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ

19.30 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΤ ΓΟΥΛΦ

20.00 ΜΕΘΟΡΙΟΙ ΔΡΟΜΟΙ «Κέα, διπλό προσκύνημα»

21.00 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ (Ε)

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ - ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΒΡΑΒΕΥΜΕΝΕΣ ΚΩΜΩΔΙΕΣ «Ενας ιδανικός σύζυγος»

01.00 Η ΜΟΙΡΑ ΤΩΝ ΜΑΥΡΟΔΕΛΦΙΝΩΝ

02.00 Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ

03.30 ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ

05.00 ΜΥΘΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ (Ε)

06.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ (E)

07.00 ΛΙΦΤΙΝΓΚ (Ε)

08.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

09.00 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΕΙΟ ΠΑΡΘΕΝΑΓΩΓΕΙΟ (Ε)

10.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο γίγας της Κυψέλης»

12.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Star Trek: Nemesis»

15.50 WIPE OUT (Ε)

16.50 EXTREME MAKEOVER: HOME EDITION

17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

19.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε)

20.00 ANT1 NEWS

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αιώνια αγάπη» (Α' τηλεοπτική προβολή)

23.45 MAD SECRET CONCERT: STAVENTO Μουσικό πρόγραμμα

01.20 ANT1 NEWS

01.30 AMERICA'S GOT TALENT

02.30 ΛΟΛΑ (Ε)

03.30 ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 MOBILE FUN

05.20 ΕΛΑ Ν' ΑΓΑΠΗΘΟΥΜΕ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

08.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ - Best of

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 HOW CLEAN IS YOUR HOUSE?

15.15 ΡΟΒΙΝΣΩΝΑΣ ΚΡΟΥΣΟΣ

17.10 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.15 AMERICAN IDOL

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 MR BEAN Ξένη σειρά

21.00 GREEK IDOL (Ε)

22.30 ΣΦΗΝΑΚΙΑ (Ε)

23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επαφή με τους νεκρούς»

01.30 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

02.30 FASHION FEVER

03.30 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

03.45 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΑΛΜΑ ΛΙΜΠΡΕ (Ε)

08.00 ΤΖΙΒΑΕΡΙ (Ε)

09.00 ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΙΑ (Ε)

10.00 ΓΟΡΓΟΝΕΣ (Ε)

11.00 Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ (Ε)

12.00 FIFTY - FIFTY (Ε)

12.50 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΜΕ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΖΩΙΔΑΚΗ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΒΛΑΠΤΕΙ (Ε)

16.00 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ MOΥ (Ε)

17.05 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.10 ΛΕΝΗ (Ε)

18.00 ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ (Ε)

19.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 JUST THE 2 OF US (Ε)

24.00 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.15 Ο 3ος ΝΟΜΟΣ (Ε)

01.30 ΣΤΟΥΣ 31 ΔΡΟΜΟΥΣ (Ε)

02.30 ΦΟΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ (Ε)

03.30 ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΕΓΓΟΝΟΙ (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.00 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ (Ε)

07.00 «Urban Vermin», «Ζορό: Η νέα γενιά», «Η μικρή Πούκα», «Powerpuff girls Z», «Mucha Lucha», «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Τα στρουμφάκια», «Πανδώρα και Πλάτωνας: Τα φραουλόπουλα», «Lazy town», «Ο Ιάσονας και οι θεοί του Ολύμπου», «Gormiti», «Χ-ΜΕΝ Evolution», «ΒΕΝ 10: Alien Force», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «Οι περιπέτειες του Μαξ», «Σκούμπι Ντου»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ταξίδι στο Λονδίνο»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.50 THE LISTENER Δραματική σειρά

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ Αστυνομική σειρά

18.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ Σειρά μυστηρίου

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πιάστε τον κοντό»

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το ξέσπασμα»

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας τέλειος κόσμος»

04.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η θεωρία του χάους»




Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org