Κυριακή 6 Αυγούστου 2000
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Προγράμματα
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
TV - ΔΕΥΤΕΡΑ
902
Τηλ. 2592.802 - 2592.902

08.00 ΕΝ... ΤΥΠΟΣ...ΕΙΣ Η ανασκόπηση του ημερήσιου Τύπου, σχολιασμός των σημαντικότερων άρθρων, ρεπορτάζ και συνεντεύξεις, συζητήσεις. Επιμέλεια - παρουσίαση: Κώστας Καραχάλιος

10.00 ΚΟΥΚΛΟΘΕΑΤΡΟ ΑΠΕΡΓΗ Συντροφιά με τον Φαρφαλά & τη Μαρουλού

10.30ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΝΑΣΑ

11.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

12.00 ΤΗΛΕΜΠΟΡΙΚΗ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ

15.00 902 ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ

16.00Η ΕΠΙΛΟΓΗ, ΔΙΚΗ ΣΑΣ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Μπόλεκ & Λόλεκ

19.00 ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΣΤΟΝ «902» Θα μεταδοθεί η ερασιτεχνική παράσταση «ΔΟΝ ΚΑΜΙΛΟ»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Η πολιτική, ενημερωτική εκπομπή του «902». Επιμέλεια - παρουσίαση: Κώστας Καραχάλιος

23.30 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΕΠΙΛΕΓΟΝΤΑΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 7701.911-5

06.00 ΔΙΛΗΜΜΑΤΑ (Ε)

07.45 Ο ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

08.00 ΠΙΝΟΚΙΟ

08.30 Η ΧΙΟΝΑΤΗ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΤΑ ΝΑΝΟΙ

09.00 ΤΑ ΠΡΩΙΝΑΚΙΑ (Ε)

09.30 ΦΩΤΕΙΝΟ ΠΡΩΙΝΟ

10.00 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ

11.30 ΧΡΥΣΕΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ

12.00 ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ (Ε)

13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αστροναύτες για δέσιμο»

15.30 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ

16.15 ΑΤΑΧΤΟΥΛΗΔΕΣ

16.20 ΡΟΜΠΕΝ ΤΩΝ ΔΑΣΩΝ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.15 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΠΟΛΥΤΟΥ ΓΑΛΑΖΙΟΥ

18.00 NBA - JAM

18.30 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ

19.00 Ο ΗΧΟΣ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ

20.00 ΜΑΥΡΗ ΧΡΥΣΑΛΛΙΔΑ

21.00 ΣΑΝ ΑΔΕΛΦΕΣ

22.00 ΧΩΡΙΚΑ ΥΔΑΤΑ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

23.35 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αμφιβολίες»

01.00 ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

01.10 ΑΝΤ' ΑΥΤΟΥ (Ε)

01.40 ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ (Ε)

03.10 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ (Ε)

04.40 ΜΑΖΙ... ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ (Ε)

05.10 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζονται εμβόλιμα οι εκπομπές «Η δική σου μέρα», «Σοβαρά;» και «Διαβάζοντας»
ΝΕΤ
Τηλ. 6066.0000

07.50 ΕΝΑΡΞΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

08.00 ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

10.00 ΑΓΝΩΣΤΗ ΕΛΛΑΔΑ

10.30 ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ (Ε)

11.01 ΚΥΝΗΓΩΝΤΑΣ ΤΟ ΑΔΥΝΑΤΟ

11.30 Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ (Ε)

12.01 INFERNO (Ε)

12.30 ΑΓΟΝΗ ΓΡΑΜΜΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.30 ΔΕΛΤΙΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟΥ

13.45 Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΤΗΣ ΤΡΟΦΗΣ ΜΑΣ «Ρύζι»

14.00 Τ' ΑΣΤΕΡΙΑ ΛΑΜΠΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ «Κώστας Βουτσάς»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - OIKONOMIA - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

17.00 Ο ΜΥΣΤΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΠΟΥΛΙΩΝ «Πουλιά του βάλτου»

17.30 ΕΔΩ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΕΥΡΩΠΗ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΚΩΦΑΛΑΛΩΝ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΓΡΟΤΩΝ - OIKONOMIA - ΚΑΙΡΟΣ

18.30 ΟΙΚΟΣΦΑΙΡΑ

19.00 ΝΟΜΠΕΛ: ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΕΝΟΣ ΒΡΑΒΕΙΟΥ

19.30 ΤΑ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΑ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ

20.00 ΚΥΝΗΓΩΝΤΑΣ ΤΟ ΑΔΥΝΑΤΟ

20.30 ΕΥΡΩΠΗ: ΕΥ ΖΗΝ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΣΠΟΡ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

23.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

00.30 ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

00.35 ΕΥΡΩΠΑΪΚΕΣ ΝΥΧΤΕΣ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζεται εμβόλιμα η εκπομπή «Με τη φωνή του συγγραφέα»
  • Μονόλεπτα δελτία ειδήσεων στις 11.00 και 12.00
ΕΤ 3
Τηλ. 031-857.357

08.30 ΕΝΑΡΞΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

08.31 Ο ΜΑΥΡΟΣ ΚΟΥΡΣΑΡΟΣ

09.00 ΠΟΚΑΧΟΝΤΑΣ

09.30 ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΣ ΝΟΥΣ

10.00 ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΜΑΧΕΣ

10.30 ΤΡΙΚΕΡΙ: ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΡΑΒΙΑ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ

11.00 ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΓΗ

11.30 ΚΑΡΧΑΡΙΑΣ, Ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΡΠΑΓΑΣ

12.00 ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ

13.00 Η ΥΓΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

13.30 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΣΤΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ Β΄- ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΒΥΖΑΝΤΙΟ

14.00 ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ: ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΔΙΧΑΣΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ

16.30 ΚΑΘΑΡΗ ΟΘΟΝΗ

17.00 JAMMIN ΖΩΝΤΑΝΑ

18.00 ΕΠΙ ΤΡΟΧΩΝ

18.30 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΗΜΙΩΡΟ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΣ ΝΟΥΣ

20.30 ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

21.00 ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Υποβρύχια απειλή»

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εμπειρίες»

ΑΝΤΕΝΝΑ
Τηλ. 6855.690 - 2

06.20 ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ CBS

06.45 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

06.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

07.00 ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΜΕ ΘΕΑ

10.30 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Ε)

11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1΄

11.05 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Συνέχεια)

12.55 SUPER GAME

13.00 ΔΕΣΠΟΙΝΙΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.40 ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ

14.45 ΜΠΕΪΓΟΥΟΤΣ

15.40 SUPER GAME

15.45 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

16.40 SUPER GAME

16.45 ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ (Ε)

17.50 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

17.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 5`

18.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

18.50 Η ΛΑΜΨΗ

19.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.05 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

22.05 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

22.50 SUPER GAME

22.55 Τα ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1`

23.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ

00.15 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ

01.30 ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΤΟΥ ΜΕΛΡΟΟΥΖ

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο άρχοντας της πίστας»

04.15 ΩΡΟΣΚΟΠΙΟ

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

05.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η νυχτερίδα του διαβόλου»

ALPHA
Τηλ. 4897.777

06.00 ΠΡΩΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

08.00 ΑΠΟ TO ALPHA ΩΣ ΤΟ ΩΜΕΓΑ

11.00 ΝΤΑΝΙΕΛΑ (Ε)

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΕΣΜΕΡΑΛΝΤΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΤΑΜΠΟΥ

16.00 ΚΟΛΑΣΗ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ

17.00 ΒΕΡΟΝΙΚΑ (Ε)

18.30 ΜΟΙΡΑΙΟ ΠΑΘΟΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι άνδρες ξέρουν να αγαπούν»

23.00 Ο ΙΟΥΔΑΣ ΦΙΛΟΥΣΕ ΥΠΕΡΟΧΑ (Ε)

24.00 DEEP IN THE CITY

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «24 ώρες διορία»

03.00 F/X: ΘΑΝΑΣΙΜΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

04.00 ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΑΣ 2000 ΜΟΤΟ GP. Μαγνητοσκοπημένη μετάδοση

ALTER 5
Τηλ. 3486.000

07.00 Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ

09.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.40 ΥΓΕΙΑ & ΠΡΟΛΗΨΗ

10.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

10.30 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.10 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE (Συνέχεια)

14.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

17.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.55 ΕΙΔΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ

18.00 BEST OF THE BEST

18.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.00 ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ

20.30 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ

21.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.45 ΕΚΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ

00.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.20 BEST OF THE BEST (E)

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

04.30 ΕΚΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ (Ε)

06.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

MEGA
Τηλ. 6980.900

06.00 Η ΔΙΨΑ (Ε)

07.00 ΡΙΧΤΕΡ ΜΙΟΥΖΙΚ (Ε)

07.30 ΡΟΖΑΛΙΑ (Ε)

08.00 ΤΑ ΕΠΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΟΥ (Ε)

09.00 ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΡΑΠΕ (Ε)

09.30 Η ΕΛΙΖΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ (Ε)

10.15 Ο ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ (Ε)

11.00 ΟΧΙ... ΠΑΙΖΟΥΜΕ

12.55 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

13.00 ΛΑΒ ΣΟΡΙ (E)

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

14.45 ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΑ... ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ

15.15 ΤΟ ΡΕΤΙΡΕ (Ε)

16.15 ΟΙ ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΟΙ (Ε)

17.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.10 ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ (Ε)

17.45 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ (Ε)

18.20 C' EST LA VIE (Ε)

18.50 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.05 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανυπεράσπιστο θύμα»

00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.30 ΦΟΝΙΚΟ ΜΕΤΑΞΙ (Ε)

01.30 FRASIER

02.00 ΟΧΙ.. ΠΑΙΖΟΥΜΕ (Ε)

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 ΦΟΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ (Ε)

05.00 ΧΑΡΑΥΓΗ (Ε)

05.30 ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)

STAR
Τηλ. 3421.201-4

06.00 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

07.00 ΣΠΑΪΝΤΕΡΜΑΝ

07.30 ΕΞ-ΜΕΝ

08.00 ΜΠΑΡΝΕΪ

08.30 ΤΣΑΡΛΙ ΚΑΙ ΜΙΜΟ

08.40 ΑΡΘΟΥΡ

09.10 ΜΠΟΜΠ, Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ

09.20 ΠΑΠΥΡΟΥΣ

09.50 ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΕΡΑΤΑΚΙΑ

10.00 ΠΟΚΕΜΟΝ

10.30 ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΣΙΣΙ

11.20 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

11.30 ΣΟΥΙΤ ΒΑΛΕΪ ΧΑΪ

11.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.00 ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ (Ε)

12.55 ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.57 Η ΥΓΕΙΑ ΚΤΙΖΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ

14.00 ΟΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΠΕΤΟΥΝ

15.00 ΚΑΤΑΛΙΝΑ ΚΑΙ ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ

16.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

16.30 ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΕΣΘΗΡ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΑΪΜΕ, ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ

17.45 ΜΙΛΑΓΚΡΟΣ, Η ΑΤΙΘΑΣΗ

18.00 ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ

18.05 ΜΙΛΑΓΚΡΟΣ, Η ΑΤΙΘΑΣΗ

18.30 ΜΙΚΡΕΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ (Ε)

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ (Ε)

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μυστικά και ψέματα»

23.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 ΟΥΔΕΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (Ε)

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φάκελοι Ρόκφορντ: Αβάσιμες κατηγορίες»

02.45 Ο ΑΝΘΡΩΠΟΚΥΝΗΤΟΣ

03.45 ΠΕΡΛ

04.15 ΝΙΚ ΦΡΕΝΟ

05.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.15 ALRIGHT ALREADY

05.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΓΚ

ΚΥΡΙΑΚΗ

«902»

Τηλ. 2592.802 - 2592.902

10.00 ΚΟΥΚΛΟΘΕΑΤΡΟ ΑΠΕΡΓΗ

10.30 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΩΝ ΜΠΟΛΕΚ, ΛΟΛΕΚ & ΡΕΞ

11.00 902 ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ

12.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ (Ε) ...στο κέντρο «ΒΙΒΛΟΣ»

13.00 ΤΗΛΕΜΠΟΡΙΚΗ

14.30 902 ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ

15.30 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ

16.00 ΕΠΙΛΕΓΟΝΤΑΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ - ΧΙΡΟΣΙΜΑ

19.00 ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ

20.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΜΟΥΣΑ ΛΑΪΚΗ Καλό λαϊκό τραγούδι από τον Γιάννη Λεμπέση

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΝΑΣΑ

22.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΤ 1
Τηλ. 7701.911 - 5

05.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ

06.00 MEDITERRANEO (Ε)

06.30 ΕΝ ΛΕΥΚΩ (Ε)

08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

11.00 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

11.50 NATIONAL GEOGRAPHIC

12.45 ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΦΩΝΕΣ

13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ανιψιός μου ο Μανώλης»

15.25 ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.10 ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ (Συνέχεια)

17.45 10ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ

18.30 ΕΛΛΗΝΟΜΑΝΙΑ

20.00 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ «Αμφιλοχία»

21.40 ΘΕΑΤΡΙΚΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ «Η κυρία έχει νεύρα»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

23.30 ΘΕΑΤΡΙΚΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ (Συνέχεια)

23.35 ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

24.00 Η ΠΑΝΣΕΛΗΝΟΣ

01.00 ΤΡΟΜΟΣ ΣΤΙΣ ΛΙΜΝΕΣ

02.00 ΕΛΛΗΝΟΜΑΝΙΑ (Ε)

03.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε)

  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζονται εμβόλιμαοι εκπομπές «Η δική σου μέρα» και «Σοβαρά;»
ΝΕΤ
Τηλ. 6066.000

08.00 ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

08.30 ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ 2000 (Ε)

09.00 ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ

10.00 Ο ΟΠΕΝΧΑΪΜΕΡ ΚΑΙ Η ΑΤΟΜΙΚΗ ΒΟΜΒΑ

11.00 ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ

12.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ

12.30 ΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ

13.00 ΝΤΟΥΜΠΛ ΦΑΣ «Το μικρό και το μεγάλο»

13.30 Η ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ, ΤΟ ΓΕΥΜΑ ΚΑΙ Ο ΟΥΡΑΝΙΣΚΟΣ

14.00 ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΛΑΖΙΟ: ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΚΑΙ ΣΤΕΦΑΝΙΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.15 ΟΙ ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ (Ε)

17.00 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΗ ΧΑΜΕΝΗ ΕΙΚΟΝΑ «Μέσα μεταφοράς»

17.30 Ω, ΤΙ ΚΟΣΜΟΣ ΜΠΑΜΠΑ!

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΓΙΑ ΝΕΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ

19.15 ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΕ ΕΙΚΟΝΕΣ

19.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τέρμα τα δίφραγκα»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ζιλ και Τζιμ»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

00.30 ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

00.35 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζεται εμβόλιμα η εκπομπή «Με τη φωνή του συγγραφέα»
ΕΤ-3
Τηλ. 031-857.357

10.31 ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΗ ΣΚΑΠΑΝΗ «Αιανή»

11.00 ΟΠΕΡΑ «Τα παραμύθια του Χόμφαν»

13.30 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ (E)

15.00 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΓΚΩΜΙΟΝ

15.30 ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

16.00 ΧΩΡΙΣ ΠΥΞΙΔΑ

17.00 ΧΡΥΣΕΣ ΜΕΛΩΔΙΕΣ

17.30 Ο ΑΙΩΝΑΣ ΜΑΣ

18.30 ΕΠΙ ΤΡΟΧΩΝ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.30 ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗ

20.00 ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΣ ΝΟΥΣ

20.30 ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ - ΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΤΩΝ ΒΡΑΒΕΙΩΝ ΟΣΚΑΡ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ 50 ΧΡΟΝΙΑ

21.30 ΧΙΡΟΣΙΜΑ - ΔΕΚΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΟΛΕΘΡΟΥ

22.30 ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι γιοι του ανέμου»

ΑΝΤΕΝΝΑ
Τηλ. 6855.690-2

06.20 ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ CBS

06.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

07.00 ΣΤΟΝ ΠΥΡΕΤΟ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ

07.50 ΞΕΦΑΝΤΩΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑ

08.40 Ο ΡΟΖ ΠΑΝΘΗΡΑΣ

09.10 ΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΣΚΥΛΑΚΙ ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ

09.50 ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΙ

10.20 ΜΠΑΤΜΑΝ

10.50 ΝΤΡΑΓΚΟΝΜΠΟΛ

11.20 ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΕΣ

11.50 ΜΠΙΤΛΜΠΟΡΓΚΣ

12.15 SUPER GAME

12.20 ΤΑΙΝΙΑ «Το αγοροκόριτσο»

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.15 ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)

14.45 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)

15.15 SUPER GAME

15.20 CHEEK TO CHEEK (Ε)

15.50 ΑΔΕΛΦΕΣ ΨΥΧΕΣ (Ε)

16.30 ΠΡΟΣΟΧΗ... ΜΑΡΚΟΠΕΔΙΟ (Ε)

17.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Αριστείδης και τα κορίτσια του»

18.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 5΄

18.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

19.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 ΤΖΟΚΕΡ

21.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ρωμιός έχει φιλότιμο»

23.10 SUPER GAME

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κραυγές στη σιωπή»

00.15 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το πουλί του παραδείσου»

03.15 ΩΡΟΣΚΟΠΙΟ

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παράξενη υπόθεση»

05.30 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΗΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 4897.777

06.00 Ο ΓΕΛΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

07.00 ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ ALPHA

08.00 ΠΑΝΟΡΑΜΑ

11.00 ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ

12.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κόσμος τρελάθηκε»

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΚΑΤΑ ΜΑΡΚΟΝ ΕΥΑ... ΓΕΛΙΟΝ (Ε)

15.45 MR. BEAN

16.30 ΠΑΡΑΛΙΑΚΗ ΠΕΡΙΠΟΛΙΑ

17.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ξύπνα κορόιδο»

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κορόιδο γαμπρέ»

23.00 ΤΣΑ! (Ε)

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χιροσίμα»

04.00 SUPERBIKES (E)

05.00 ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ ALPHA (Ε)

ALTER 5
Τηλ. 3486.000

07.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

08.00 Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ

10.00 ΑΓΩΝΕΣ ΠΥΓΜΑΧΙΑΣ

11.30 STATUS QUO

13.00 ΦΟΡΜΟΥΛΑ ΙΝΤΙ

14.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 Ο,ΤΙ ΠΕΙΤΕ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ON AIR

18.00 BEST OF THE BEST

18.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.05 ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΗ

21.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.15 ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.50 BEST OF THE BEST (E)

01.00 ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΗ (E)

02.30 ON AIR (E)

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

MEGA
Τηλ. 6903.000

07.00 Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΑΜΟΥΡΑΪ

07.30 ΡΑΜΠΟ

08.30 ΝΤΑΓΚ, Ο ΣΚΑΝΔΑΛΙΑΡΗΣ (Ε)

09.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ερνεστ στο στρατό»

11.00 ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΤΟΥ ΜΠΕΒΕΡΛΙ ΧΙΛΣ

11.30 ΣΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ Ο ΕΝΑΣ ΠΕΡΙΣΣΕΥΕΙ

12.00 Ο ΤΣΑΚ ΝΟΡΙΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ

13.00 ΤΥΧΕΡΗ ΕΚΔΟΣΗ

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

14.30 ΟΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΕΣ (Ε)

15.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ρέμο: Αοπλος και επικίνδυνος»

17.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

17.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κρεβατομουρμούρα»

19.45 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Crimson tide»

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φρενήρης απόδραση»

00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.30 ΑΓΡΥΠΝΟΣ ΦΡΟΥΡΟΣ (Ε)

02.30 ΟΧΙ... ΠΑΙΖΟΥΜΕ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΧΑΡΑΥΓΗ (Ε)

05.00 ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)

STAR
Τηλ. 3421.201-4

06.00 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

06.15 ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ

06.45 ΛΟΟΥΝ ΡΕΪΝΤΖΕΡ

07.15 ΣΠΑΪΝΤΕΡΜΑΝ

07.15 ΕΞ-ΜΕΝ

08.15 ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΕΡΑΤΑΚΙΑ

08.20 ΠΟΚΕΜΟΝ

08.50 ΜΠΟΜΠ, Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ

09.00 ΤΣΑΡΛΙ ΚΑΙ ΜΙΜΟ

09.15 ΜΠΑΡΝΕΪ

09.45 ΤΣΑΡΛΙ ΚΑΙ ΜΙΜΟ

10.00 ΜΠΟΜΠ, Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ

10.15 ΑΡΘΟΥΡ

10.45 ΣΠΙΡΟΥ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΙΟ

11.15 ΠΟΚΕΜΟΝ

11.45 ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΕΡΑΤΑΚΙΑ

12.00 ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΣΙΣΙ

12.30 ΣΟΥΙΤ ΒΑΛΕΪ ΧΑΪ

13.00 ΗΡΑΚΛΗΣ

14.00 ΟΜΑΔΑ ΝΑΪΤ ΡΑΪΝΤΕΡ

15.00 ΖΙΝΑ

16.00 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΝΑΣ ΜΠΡΙΤΖΕΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΣΙΚΟΥΕΣΤ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΡΟΜΠΙΝΣΟΝ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τζέιμς Μποντ: Με το δάχτυλο στη σκανδάλη»

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αρθουρ»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η επιστροφή του μπαμπά»

03.15 ΠΥΡΙΝΗ ΖΩΝΗ

04.15 Ο ΑΝΘΡΩΠΟΚΥΝΗΓΟΣ

05.15 ΠΕΡΛ

05.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

Χιροσίμα

Μια μίνι σειρά αμερικανοϊαπωνικής συμπαραγωγής του 1996 αρχίζει σήμερα Κυριακή, στον ALPHA, στη 01.05, με τον τίτλο «Χιροσίμα». Η σειρά εξετάζει το βομβαρδισμό και την καταστροφή της Χιροσίμα ως μια ανθρώπινη σύγκρουση και επιχειρεί να διαφωτίσει τα βασικά ηθικά ερωτήματα και από τις δυο πλευρές: Για τους Γιαπωνέζους, ήταν θέμα διάσωσης της τιμής τους, για τους Αμερικανούς ένας τρόπος να τελειώσουν τον πόλεμο - έτσι τουλάχιστον ισχυρίζονται! Η «Χιροσίμα» αποτελεί το αποτέλεσμα συνδυασμού αυθεντικού οπτικο-ακουστικού υλικού με δραματοποιημένα επεισόδια. Τα μέρη που αναφέρονται στην Ιαπωνία σκηνοθετήθηκαν από ιαπωνική ομάδα, εξασφαλίζοντας τη «δίκαιη» και ...αντικειμενική παρουσίαση των γεγονότων. Σκηνοθεσία: Κορεγιόζι Κουραχάρα. Παίζουν: Κένεθ Γουέλς, Τατσούτο Ματσουμούρα.

Ο ταχυδρόμος

Μια εξαιρετική βραβευμένη δραματική γιαπωνέζικη ταινία, με αρκετά κωμικά στοιχεία, σε σενάριο και σκηνοθεσία Σαμπού, παρουσιάζεται από τη ΝΕΤ στις 00.35 την Τρίτη, με τον τίτλο: «Ενας ευσυνείδητος ταχυδρόμος». Ο Σαουάκι, ο ταχυδρόμος, ζει μια ήσυχη, αλλά αρκετά βαρετή και μονότονη ζωή. Μια μέρα, ενώ κάνει τη συνηθισμένη του βόλτα για να μοιράσει τα γράμματά του, συναντά εντελώς τυχαία έναν παλιό του φίλο, το Ναγκούτσι. Θυμούνται τα παλιά, αλλά δε μιλάνε για τα καινούρια, ο ένας γιατί δεν έχει τίποτε το καινούριο να πει, ο άλλος γιατί έχει παρά πολλά και πολύ κακά... Ο Ναγκούτσι έχει γίνει έμπορος ναρκωτικών και κατά λάθος το, «κομμένο» από τη Μαφία, δαχτυλάκι του πέφτει μέσα στην ταχυδρομική τσάντα του ξέγνοιαστου ποδηλάτη ταχυδρόμου. Από εκεί αρχίζει η περιπέτεια του τελευταίου, αφού η αστυνομία, που παρακολουθεί το σπίτι του Ναγκούτσι, θεωρεί τον Σαουάκι, ύποπτο για διακίνηση ναρκωτικών. Η αστυνομία κάνει έρευνα στο σπίτι του ταχυδρόμου και ανακαλύπτει το κομμένο δάκτυλο. Από κείνη τη στιγμή, η βαρετή, αλλά ήσυχη ζωή του ταχυδρόμου, διακόπτεται. Καταζητείται για φόνο. Πρόκειται για μια δραματική, αλλά διασκεδαστική φάρσα, που σατιρίζει τις περιπέτειες ενός απλού, αφελούς, αλλά πολύ ευσυνείδητου ανθρώπου και με αυτόν τρόπο ο σκηνοθέτης αντικατοπτρίζει και καυτηριάζει την αλλοίωση της νεολαίας της χώρας του. Παίζει ο Σινίτσι Τσουτσούμι.

TV - ΤΡΙΤΗ
«902»
Τηλ. 2592.802 - 2592.902

08.00 ΕΝ... ΤΥΠΟΣ...ΕΙΣ

10.00 ΚΟΥΚΛΟΘΕΑΤΡΟ ΑΠΕΡΓΗ

10.30ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΝΑΣΑ

11.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

12.00 ΤΗΛΕΜΠΟΡΙΚΗ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30902 ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ

15.30 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ

16.00 Η ΕΠΙΛΟΓΗ, ΔΙΚΗ ΣΑΣ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Μπόλεκ & Λόλεκ

19.00 ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ Η Πελαγία Καυκαλή φιλοξενεί τον σκηνοθέτη Γ. Διζικιρίδη

20.00 ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ (Ε)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ

23.00ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 7701.911-5

06.00 ΔΙΛΗΜΜΑΤΑ (Ε)

07.45 Ο ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

08.00 ΠΙΝΟΚΙΟ

08.30 Η ΧΙΟΝΑΤΗ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΤΑ ΝΑΝΟΙ

09.00 ΤΑ ΠΡΩΙΝΑΚΙΑ (Ε)

09.30 ΦΩΤΕΙΝΟ ΠΡΩΙΝΟ

10.00 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ

11.30 ΧΡΥΣΕΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ

12.00 ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ (Ε)

13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το δράμα μιας αμαρτωλής»

15.30 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ

16.15 ΑΤΑΧΤΟΥΛΗΔΕΣ

16.20 ΡΟΜΠΕΝ ΤΩΝ ΔΑΣΩΝ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.15 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΠΟΛΥΤΟΥ ΓΑΛΑΖΙΟΥ «Μεροπίη» (Α΄ μέρος)

18.00 ΜΕΝΤΙΤΕΡΑΝΕΟ

18.30 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ

19.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

19.30 Ο ΗΧΟΣ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ

20.15 ΜΑΥΡΗ ΧΡΥΣΑΛΛΙΔΑ

21.15 ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙ

22.00 ΔΙΠΛΗ ΑΛΗΘΕΙΑ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

23.35 ΓΕΩΡΓΙΑΝΑ ΜΠΑΛΕΤΑ

01.10 ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

01.15 ΣΥΝΕΙΚΟΝΕΣ

01.45 ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ (Ε)

03.15 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ (Ε)

04.45 ΜΑΖΙ... ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ (Ε)

05.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζονται εμβόλιμα οι εκπομπές «Η δική σου μέρα», «Σοβαρά;» και «Διαβάζοντας»
ΝΕΤ
Τηλ. 6066.000

08.00 ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

10.00 ΕΛΛΑΔΑ: ΔΕΚΑ ΖΩΓΡΑΦΙΚΕΣ ΕΠΟΧΕΣ «Ρεαλισμοί»

10.30 ΙΔΑΙΟΝ ΑΝΤΡΟΝ

11.01 Η ΓΗ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ (Ε)

11.30 ΜΥΘΟΙ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΙΑ (Ε)

12.01 INFERNO (Ε)

12.30 ΑΓΟΝΗ ΓΡΑΜΜΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.30 ΔΕΛΤΙΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟΥ

13.45 Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΤΗΣ ΤΡΟΦΗΣ ΜΑΣ «Νερό»

14.00 Τ' ΑΣΤΕΡΙΑ ΛΑΜΠΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ «Σαπφώ Νοταρά»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

17.00 Ο ΜΥΣΤΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΠΟΥΛΙΩΝ «Αβοκέτες»

17.30 ΕΔΩ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΕΥΡΩΠΗ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΚΩΦΑΛΑΛΩΝ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ

18.30 ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

18.35 ΣΕ ΡΥΘΜΟΥΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ

19.00 ΝΟΜΠΕΛ: ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΕΝΟΣ ΒΡΑΒΕΙΟΥ

19.30 ΤΑ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΑ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ

20.00 ΚΥΝΗΓΩΝΤΑΣ ΤΟ ΑΔΥΝΑΤΟ

20.30 ΕΥΡΩΠΗ: ΕΥ ΖΗΝ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ

23.00 Η ΓΕΝΕΤΙΚΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

00.30 Β΄ ΕΞΩΣΤΗΣ «Ενας ευσυνείδητος ταχυδρόμος»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζεται εμβόλιμα η εκπομπή «Με τη φωνή του συγγραφέα»
  • Μονόλεπτα δελτία ειδήσεων στις 11.00 και 12.00
ΕΤ-3
Τηλ. 031-857.357

08.31 Ο ΜΑΥΡΟΣ ΚΟΥΡΣΑΡΟΣ

09.00 ΠΟΚΑΧΟΝΤΑΣ

09.30 ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΣ ΝΟΥΣ

10.00 Η ΖΩΝΤΑΝΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

10.30 ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ «Οι αρχαίοι οικισμοί»

11.00 Η ΜΑΓΕΙΑ ΤΟΥ ΧΟΡΟΥ

12.00 ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ (Ε)

13.00 Η ΥΓΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

13.30 ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΣΤΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ Β΄ - ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΒΥΖΑΝΤΙΟ

14.00 ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ - ΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΤΩΝ ΒΡΑΒΕΙΩΝ ΟΣΚΑΡ: ΤΑ ΠΡΩΤΑ 50 ΧΡΟΝΙΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΑΓΩΝΕΣ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ

16.30 Η ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΤΟΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΟΣ

17.00 JAMMIN ΖΩΝΤΑΝΑ

18.00 Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΜΕΤΑ ΤΟ 2000

18.30 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΗΜΙΩΡΟ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΣ ΝΟΥΣ

20.30 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ «Αττίλας» (Β΄ μέρος)

21.00 ΝΑ ΣΩΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ

22.00 ΤΣΕΚ ΑΠ (Ε)

23.00 ΣΤΥΛ ΚΑΦΕ

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ «Δολοφόνος μοντέλων»

ΑΝΤΕΝΝΑ
Τηλ. 6886.100

06.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 SATELLITE

06.20 ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ CBS

06.45 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

06.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

07.00 ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΜΕ ΘΕΑ

10.25 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

10.30 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Ε)

11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1΄

11.05 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Συνέχεια)

12.55 SUPER GAME

13.00 ΔΕΣΠΟΙΝΙΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.40 ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ

14.45 ΜΠΕΪΓΟΥΟΤΣ

15.40 SUPER GAME

15.45 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

16.40 SUPER GAME

16.45 ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ (Ε)

17.50 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

17.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 5΄

18.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

18.50 Η ΛΑΜΨΗ

19.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.05 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

22.05 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

22.50 SUPER GAME

22.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1΄

23.00 ΣΕ ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ

00.15 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ

01.30 ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΤΟΥ ΜΕΛΡΟΟΥΖ

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο εύθυμος πειρατής»

04.00 ΩΡΟΣΚΟΠΙΟ

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

04.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι κατεργάρηδες»

ALPHA
Τηλ. 4897.777

06.00 ΠΡΩΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

08.00 ΑΠΟ ΤΟ ALPHA ΩΣ ΤΟ ΩΜΕΓΑ

11.00 ΝΤΑΝΙΕΛΑ (Ε)

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΕΣΜΕΡΑΛΝΤΑ (E)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΤΑΜΠΟΥ

16.00 ΚΟΛΑΣΗ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ

17.00 ΒΕΡΟΝΙΚΑ (Ε)

18.30 ΜΟΙΡΑΙΟ ΠΑΘΟΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ψεύτικα όνειρα»

23.00 BABY STYLE (E)

24.00 ΜΗ ΜΑΔΑΣ ΤΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΓΟΥΙ ΑΡ ΕΪΝΤΖΕΛΣ

03.00 F/X: ΘΑΝΑΣΙΜΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

04.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ SUPERBIKES

ALTER 5
Τηλ. 3486.000

07.00 Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ

09.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.40 ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΛΗΨΗ

10.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

10.30 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.10 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE (Συνέχεια)

14.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

17.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.55 ΕΙΔΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ

18.00 BEST OF THE BEST

18.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.00 ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ

20.30 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ

21.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.45 ΕΚΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.20 BEST OF THE BEST (Ε)

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

04.30 ΕΚΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ (Ε)

06.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

MEGA
Τηλ. 6980.900

06.00 Η ΔΙΨΑ (Ε)

07.00 ΡΙΧΤΕΡ ΜΙΟΥΖΙΚ (Ε)

07.30 ΡΟΖΑΛΙΑ (Ε)

08.00 ΤΑ ΕΠΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΟΥ (Ε)

09.00 ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΡΑΠΕ (Ε)

09.30 Η ΕΛΙΖΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ (Ε)

10.15 Ο ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ (Ε)

11.00 ΟΧΙ... ΠΑΙΖΟΥΜΕ

12.55 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

13.00 ΛΑΒ ΣΟΡΙ (E)

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

14.45 ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΑ... ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ

15.15 ΤΟ ΡΕΤΙΡΕ (Ε)

16.15 ΟΙ ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΟΙ (Ε)

17.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.10 ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ (Ε)

17.45 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ (Ε)

18.20 C' EST LA VIE (Ε)

18.50 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.05 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Υπεράσπιση μέχρι θανάτου»

00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.30 ΦΟΝΙΚΟ ΜΕΤΑΞΙ (Ε)

01.30 FRASIER

02.00 ΟΧΙ... ΠΑΙΖΟΥΜΕ (Ε)

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 ΦΟΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ (Ε)

05.30 ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)

STAR
Τηλ. 3421.201-4

06.00 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

07.00 ΣΠΑΪΝΤΕΡΜΑΝ

07.30 ΕΞ-ΜΕΝ

08.00 ΜΠΑΡΝΕΪ

08.30 ΤΣΑΡΛΙ ΚΑΙ ΜΙΜΟ

08.40 ΑΡΘΟΥΡ

09.10 ΜΠΟΜΠ, Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ

09.20 ΣΠΙΡΟΥ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΙΟ

09.50 ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΕΡΑΤΑΚΙΑ

10.00 ΠΟΚΕΜΟΝ

10.30 ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΣΙΣΙ

11.15 ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

11.30 ΣΟΥΙΤ ΒΑΛΕΪ ΧΑΪ

11.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.00 ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ (Ε)

12.55 ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΟΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΠΕΤΟΥΝ

15.00 ΚΑΤΑΛΙΝΑ ΚΑΙ ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ

16.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

16.30 ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΕΣΘΗΡ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΑΪΜΕ, ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ

17.45 ΜΙΛΑΓΚΡΟΣ, Η ΑΤΙΘΑΣΗ

18.00 ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ

18.05 ΜΙΛΑΓΚΡΟΣ, Η ΑΤΙΘΑΣΗ (Συνέχεια)

18.30 ΜΙΚΡΕΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ (Ε)

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ (Ε)

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κεντρί»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

00.45 ΟΥΔΕΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (Ε)

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σιωπηλός μάρτυρας»

03.45 Ο ΑΝΘΡΩΠΟΚΥΝΗΓΟΣ

04.45 ΠΕΡΛ

05.15 ΝΙΚ ΦΡΕΝΟ

05.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

Το Κακό «Μικρό Αγόρι»

Ο,τι και να πούμε, ό,τι και να δούμε, ο νους μας στη Χιροσίμα ταξιδεύει. Με αφορμή τη συμπλήρωση των 55 χρόνων από το τραγικό αυτό γεγονός που έκανε την Ιστορία να κοκκινίσει από ντροπή, η ΕΤ-3 προβάλλει σήμερα Κυριακή στις 21.30 το ντοκιμαντέρ «Χιροσίμα: 10 δευτερόλεπτα ολέθρου». Μια ομάδα Ιαπώνων και Αμερικανών φυσικών συγκεντρώθηκαν στη Χιροσίμα και προσπάθησαν να συνθέσουν κομμάτι - κομμάτι και να καταλάβουν τι ακριβώς έγινε τα μοιραία εκείνα δευτερόλεπτα του 1945, όταν καταστράφηκε από την ατομική βόμβα το τραγικό νησί. Το αποτέλεσμα είναι μια βασανιστική εικόνα. Από τα 10-30 κιλά ουρανίου 235 στο «Μικρό Αγόρι» , τη βόμβα, μόνο ένα κιλό περίπου διασπάστηκε. Η έκρηξη δημιούργησε μια μαζική θανατερή μπάλα φωτιάς, με θερμοκρασία που ξεπερνούσε τους 4.000 βαθμούς Κελσίου. Καθώς ο αέρας που την περιέβαλε εξαπλώθηκε ταχέως, αιφνίδια κύματα με ταχύτητα μεγαλύτερη και από αυτήν του ήχου ακολουθήθηκαν από υποηχητικά ρεύματα αέρα. Η καταστροφή, ο θάνατος, ο εφιάλτης μέσα σε μια μόνο στιγμή εγκαταστάθηκαν στη Χιροσίμα, μετατρέποντας τα πάντα σε κόλαση.

TV ΤΕΤΑΡΤΗ

«902»

Τηλ. 2592.802 - 2592.902

08.00 ΕΝ...ΤΥΠΟΣ...ΕΙΣ

10.00 ΚΟΥΚΛΟΘΕΑΤΡΟ ΑΠΕΡΓΗ Συντροφιά με τον Φαρφαλά & τη Μαρουλού

10.30ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΝΑΣΑ

11.00ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

12.00 ΤΗΛΕΜΠΟΡΙΚΗ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30902 ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ

15.30 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ

16.00 Η ΕΠΙΛΟΓΗ, ΔΙΚΗ ΣΑΣ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Μπόλεκ & Λόλεκ

19.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ (Ε)

20.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ

23.30 ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 7701.911-5

05.30 ΔΙΛΗΜΜΑΤΑ (Ε)

07.45 Ο ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

08.00 ΠΙΝΟΚΙΟ

08.30 Η ΧΙΟΝΑΤΗ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΤΑ ΝΑΝΟΙ

09.00 ΤΑ ΠΡΩΙΝΑΚΙΑ (Ε)

09.30 ΦΩΤΕΙΝΟ ΠΡΩΙΝΟ

10.00 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ

11.30 ΧΡΥΣΕΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ

12.00 ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ (Ε)

13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Διαζύγιο αλά ελληνικά»

15.30 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ

16.15 ΑΤΑΧΤΟΥΛΗΔΕΣ

16.20 ΡΟΜΠΕΝ ΤΩΝ ΔΑΣΩΝ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.15 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΠΟΛΥΤΟΥ ΓΑΛΑΖΙΟΥ «Μεροπίη» (Β΄ μέρος)

17.45 Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΣΑΝΤΑΚΟ

19.00 Ο ΗΧΟΣ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ

20.00 ΜΑΥΡΗ ΧΡΥΣΑΛΛΙΔΑ

21.00 ΧΑΜΕΝΗ ΑΝΟΙΞΗ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

23.35 ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΞ

01.10 ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

01.15 ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ (Ε)

02.45 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ (Ε)

04.15ΜΑΖΙ... ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ (Ε)

04.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε)

  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζονται εμβόλιμα οι εκπομπές «Η δική σου μέρα», «Σοβαρά;» και «Διαβάζοντας»
ΝΕΤ
Τηλ. 6066.000

08.00 ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

10.00 ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΧΑΡΑΚΤΙΚΗΣ

10.30 ΟΙ ΚΟΡΥΦΕΣ ΤΩΝ ΒΥΘΩΝ

11.01 Η ΓΗ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ (Ε)

11.30 ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ

12.01 INFERNO (Ε)

12.30 ΑΓΟΝΗ ΓΡΑΜΜΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.30 ΔΕΛΤΙΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟΥ

13.45 Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΤΗΣ ΤΡΟΦΗΣ ΜΑΣ «Δημητριακά»

14.00 Τ' ΑΣΤΕΡΙΑ ΛΑΜΠΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ «Δ. Παπαγιαννόπουλος»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

17.00 Ο ΜΥΣΤΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΠΟΥΛΙΩΝ «Μικρά παρυδάτια»

17.30 ΕΔΩ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΕΥΡΩΠΗ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΚΩΦΑΛΑΛΩΝ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΓΡΟΤΩΝ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

18.30 ΤΟ ΥΓΡΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ (Ε)

19.00 ΝΟΜΠΕΛ: ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΕΝΟΣ ΒΡΑΒΕΙΟΥ

19.30 ΤΑ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΑ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ

20.00 ΚΥΝΗΓΩΝΤΑΣ ΤΟ ΑΔΥΝΑΤΟ

20.30 ΕΥΡΩΠΗ: ΕΥ ΖΗΝ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η φυγή»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

00.30 ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

00.55 JAZZ CLUB

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζεται εμβόλιμα η εκπομπή «Με τη φωνή του συγγραφέα»
  • Μονόλεπτα δελτία ειδήσεων στις 11.00, 12.00
ΕΤ-3
Τηλ. 031/857.357

08.31 Ο ΜΑΥΡΟΣ ΚΟΥΡΣΑΡΟΣ

09.00 ΠΟΚΑΧΟΝΤΑΣ

09.30 ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΣ ΝΟΥΣ

10.00 Η ΖΩΝΤΑΝΗ ΘΑΛΑΣΣΑ «Αρκτικό ταξίδι»

10.30 Ο Β΄ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΕΓΧΡΩΜΟΣ

11.00 Η ΜΑΓΕΙΑ ΤΟΥ ΧΟΡΟΥ

12.00 ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ

13.00 Η ΥΓΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

13.30 ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΣΤΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ Β΄ - ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΒΥΖΑΝΤΙΟ

14.00 Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΝΑΓΚΑΣΑΚΙ - ΧΡΟΝΙΚΟ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΘΑΝΑΤΟΥ

16.30 Η ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΤΟΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΟΣ

17.00 JAMMIN ΖΩΝΤΑΝΑ

18.00 ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΣΩΜΑ

18.30 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΗΜΙΩΡΟ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΣ ΝΟΥΣ

20.30 UFO «Εξωγήινη ζωή»

22.00 ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ (Ε)

23.00 ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ Ή ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ; (Ε)

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εξάψεις»

ΑΝΤ 1
Τηλ. 6855.690-2

06.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 SATELLITE

06.20 ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ CBS

06.45 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

06.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

07.00 ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΜΕ ΘΕΑ

10.25 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

10.30 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Ε)

11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1΄

11.05 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Συνέχεια)

12.55 SUPER GAME

13.00 ΔΕΣΠΟΙΝΙΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.40 ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ

14.45 ΜΠΕΪΓΟΥΟΤΣ

15.40 SUPER GAME

15.45 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

16.40 SUPER GAME

16.45 ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ (Ε)

17.50 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

17.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 5΄

18.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

18.50 Η ΛΑΜΨΗ

19.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 ΤΖΟΚΕΡ

21.05 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

22.05 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

22.50 SUPER GAME

22.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1΄

23.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

00.15 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ

01.30 ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΤΟΥ ΜΕΛΡΟΟΥΖ

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Διαμάντια θανάτου»

04.05 ΩΡΟΣΚΟΠΙΟ

04.15ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

04.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ατρόμητος τιμωρός»

ALPHA
Τηλ. 4897.777

06.00 ΠΡΩΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

08.00 ΑΠΟ ΤΟ ALPHA ΩΣ ΤΟ ΩΜΕΓΑ

11.00 ΝΤΑΝΙΕΛΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΕΣΜΕΡΑΛΝΤΑ (E)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΤΑΜΠΟΥ

16.00 ΚΟΛΑΣΗ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ

17.00 ΒΕΡΟΝΙΚΑ (Ε)

18.30 ΜΟΙΡΑΙΟ ΠΑΘΟΣ

18.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ - ΠΡΟΤΟ

19.00 ΜΟΙΡΑΙΟ ΠΑΘΟΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.05 ΘΕΑΤΡΟ «Καζίνο η Ελλάς»

23.00 Ο ΙΟΥΔΑΣ ΦΙΛΟΥΣΕ ΥΠΕΡΟΧΑ (Ε)

24.00 ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αγγελος σωματοφύλακας»

03.00 F/X: ΘΑΝΑΣΙΜΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

04.00 BEACH VOLLEY (E)

ALTER 5
Τηλ. 3486.000

09.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.40 ΥΓΕΙΑ & ΠΡΟΛΗΨΗ

10.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

10.30 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.10 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE (Συνέχεια)

14.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

17.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.55 ΕΙΔΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ

18.00 BEST OF THE BEST

18.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.00 ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ

20.30 ΣΕΙΡΑ

21.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.45 ΕΚΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.20 BEST OF THE BEST (Ε)

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

04.30 ΕΚΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ (Ε)

06.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

MEGA
Τηλ. 6903.000

06.00 Η ΔΙΨΑ (Ε)

07.00 ΡΙΧΤΕΡ ΜΙΟΥΖΙΚ (Ε)

07.30 ΡΟΖΑΛΙΑ (Ε)

08.00 ΤΑ ΕΠΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΟΥ (Ε)

09.00 ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΡΑΠΕ (Ε)

09.30 Η ΕΛΙΖΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ (Ε)

10.15 Ο ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ (Ε)

11.00 ΟΧΙ... ΠΑΙΖΟΥΜΕ

12.55 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

13.00 ΛΑΒ ΣΟΡΙ (E)

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

14.45 ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΑ... ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ (Ε)

15.15 ΤΟ ΡΕΤΙΡΕ (Ε)

16.15 ΟΙ ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΟΙ (Ε)

17.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.10 ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ (Ε)

17.45 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ

18.20 C' EST LA VIE (Ε)

18.50 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.05 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γρήγορη και θανάσιμη»

00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

00.45 ΦΟΝΙΚΟ ΜΕΤΑΞΙ (Ε)

01.45 FRASIER

02.15ΟΧΙ... ΠΑΙΖΟΥΜΕ

03.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.10 ΦΟΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ (Ε)

05.00 ΧΑΡΑΥΓΗ (Ε)

05.30 ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)

STAR
Τηλ. 3421.201-4

06.00 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

07.00 ΣΠΑΪΝΤΕΡΜΑΝ

07.30 ΕΞ-ΜΕΝ

08.00 ΜΠΑΡΝΕΪ

08.30 ΤΣΑΡΛΙ ΚΑΙ ΜΙΜΟ

08.40 ΑΡΘΟΥΡ

09.10 ΜΠΟΜΠ, Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ

09.20 ΠΑΠΥΡΟΥΣ

09.50 ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΕΡΑΤΑΚΙΑ

10.00 ΠΟΚΕΜΟΝ

10.30 ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΣΙΣΙ

11.15 ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

13.30 ΣΟΥΙΤ ΒΑΛΕΪ ΧΑΪ

11.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.00 ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ (Ε)

12.55 ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.57 Η ΥΓΕΙΑ ΚΤΙΖΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ

14.00 ΟΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΠΕΤΟΥΝ

15.00 ΚΑΤΑΛΙΝΑ ΚΑΙ ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ

16.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

16.30 ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΕΣΘΗΡ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΑΪΜΕ, ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ

17.45 ΜΙΛΑΓΚΡΟΣ, Η ΑΤΙΘΑΣΗ

18.00 ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ

18.05 ΜΙΛΑΓΚΡΟΣ, Η ΑΤΙΘΑΣΗ (Συνέχεια)

18.30 ΜΙΚΡΕΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ (Ε)

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΟΥΡΑΝΟ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χάρι, ο απίθανος»

00.10 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΟΥΔΕΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (Ε)

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παγιδευμένοι κάτω από τη γη»

03.15 Ο ΑΝΘΡΩΠΟΚΥΝΗΓΟΣ

04.15 ΠΕΡΛ

04.45 ΝΙΚ ΦΡΕΝΟ

05.15 ALRIGHT ALREADY

05.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

Μικροί δραπέτες

Μια κοινωνική σάτιρα του 1970 του Μίλος Φόρμαν, θα παρουσιάσει η ΝΕΤ στις 22.00, την Τετάρτη, με τίτλο «Η φυγή». Η υπόθεση έχει κάπως έτσι: Η δεκαπεντάχρονη Τζίνι το σκάει ένα βράδυ από το πατρικό της σπίτι, για να συμμετάσχει σε ένα δοκιμαστικό, με ένα συγκρότημα ροκ στο Ιστ Βίλατζ της Νέας Υόρκης. Η μητέρα της μόλις αντιλαμβάνεται την απουσία της κόρης της πανικοβάλλεται, αρχίζει τις υστερικές φωνές και απαιτεί από τον άνδρα της να κόψει το λαιμό του και να βρει την κόρη του. Εκείνος κάνει στην αρχή φιλότιμες προσπάθειες που δεν καρποφορούν και απογοητευμένος καταλήγει μαζί με ένα φίλο του σε ένα μπαρ όπου γίνεται σκνίπα στο μεθύσι. Οταν επιστρέφει σπίτι του και βλέπει την κόρη του να είναι εκεί, σα να μην έχει συμβεί τίποτε, βάζει τις φωνές, τσακώνονται άσχημα και της δίνει ένα δυνατό χαστούκι, με αποτέλεσμα η μικρή να ξαναφύγει. Από εκείνη τη στιγμή, ο πατέρας αρχίζει να ερευνά τα στέκια που συχνάζουν οι νεαροί - δραπέτες. Είναι η πρώτη ταινία που γύρισε ο Μίλος Φόρμαν στην Αμερική, κάνοντας μια εύστοχη σάτιρα, ευχάριστη, αλλά ταυτόχρονα με μεγάλη δόση πικρίας. Με τη Λιν Κάρλιν.

TV - ΠΕΜΠΤΗ
«902»
Τηλ. 2592.802 - 2592.902

08.00 ΕΝ...ΤΥΠΟΣ...ΕΙΣ Η ανασκόπηση του ημερήσιου Τύπου. Επιμέλεια - παρουσίαση: Κώστας Καραχάλιος

10.00 ΚΟΥΚΛΟΘΕΑΤΡΟ ΑΠΕΡΓΗ

10.30 ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΝΑΣΑ

11.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

12.00 ΤΗΛΕΜΠΟΡΙΚΗ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30«902» ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ

15.30 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ

16.00 Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Μπόλεκ και Λόλεκ

19.00ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

21.00 FUN IN ACTION Raftig, Kayak, Trekking, Canyoning, Ski κλπ. είναι τα αθλήματα που συνδυάζουν κίνηση, διασκέδαση και φιλοξενούνται στην εκπομπή. Παρουσίαση: Βάσω Δουκακάρου

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Η πολιτική, ενημερωτικό εκπομπή του «902»

23.00ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 7701.911-5

06.00 ΔΙΛΗΜΜΑΤΑ (Ε)

07.45 Ο ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

08.00 ΠΙΝΟΚΙΟ

08.30 Η ΧΙΟΝΑΤΗ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΤΑ ΝΑΝΟΙ

09.00 ΤΑ ΠΡΩΙΝΑΚΙΑ (Ε)

09.30 ΦΩΤΕΙΝΟ ΠΡΩΙΝΟ

10.00 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ

11.30 ΧΡΥΣΕΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ

12.00 ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ (Ε)

13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καταραμένη αγάπη»

15.30 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ

16.15 ΑΤΑΧΤΟΥΛΗΔΕΣ

16.20 ΡΟΜΠΕΝ ΤΩΝ ΔΑΣΩΝ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.15 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΠΟΛΥΤΟΥ ΓΑΛΑΖΙΟΥ

18.00 ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΤΟΥ ΑΜΑΖΟΝΙΟΥ

19.00 Ο ΗΧΟΣ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ

20.00 ΜΑΥΡΗ ΧΡΥΣΑΛΛΙΔΑ

21.00 ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ

21.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ψευτοθόδωρος»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

23.35 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μπαμπάς λείπει σε ταξίδι για δουλιές»

01.45 ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

01.50 ΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΣΑΣ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ (Ε)

02.10 ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ (Ε)

03.45 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ (Ε)

05.10 ΜΑΖΙ... ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ (Ε)

  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζονται εμβόλιμα οι εκπομπές «Η δική σου μέρα», «Σοβαρά;» και «Διαβάζοντας»
ΝΕΤ
Τηλ. 6066.000

08.00 ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

10.00 ΟΙ ΘΗΣΑΥΡΟΙ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ

10.30 ΤΑ ΛΑΪΚΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΟΥΣ

11.01 ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ 2000

11.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ (Ε)

12.01 ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΝΑΣ ΤΟΠΟΣ «Σκύρος»

12.30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΝΥΜΦΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.30 ΔΕΛΤΙΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟΥ

13.45 Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΤΗΣ ΤΡΟΦΗΣ ΜΑΣ «Οσπρια - σιτηρά»

14.10 Τ' ΑΣΤΕΡΙΑ ΛΑΜΠΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ «Βασίλης Αυλωνίτης»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

17.00 Ο ΜΥΣΤΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΠΟΥΛΙΩΝ «Βουτηχτάρια»

17.30 ΕΔΩ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΕΥΡΩΠΗ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΚΩΦΑΛΑΛΩΝ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ

18.30 ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

18.35 ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

19.00 ΝΟΜΠΕΛ: ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΕΝΟΣ ΒΡΑΒΕΙΟΥ

19.30 ΤΑ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΑ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ

20.00 ΚΥΝΗΓΩΝΤΑΣ ΤΟ ΑΔΥΝΑΤΟ

20.30 ΕΥΡΩΠΗ: ΕΥ ΖΗΝ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ (Ε)

23.00 ΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

00.35 ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζεται εμβόλιμα η εκπομπή « Με τη φωνή του συγγραφέα»
  • Μονόλεπτα δελτία ειδήσεων στις 11.00 και 12.00
ΕΤ-3
Τηλ. 031-857.357

08.31 Ο ΜΑΥΡΟΣ ΚΟΥΡΣΑΡΟΣ

09.00 ΠΟΚΑΧΟΝΤΑΣ

09.30 ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΣ ΝΟΥΣ

10.00 ΕΛ ΓΚΡΕΚΟ

10.30 ΣΤΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

11.00 Η ΜΑΓΕΙΑ ΤΟΥ ΧΟΡΟΥ

12.00 ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΑΤΙ

13.00 Η ΥΓΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

13.30 ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΣΤΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ Β΄- ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΒΥΖΑΝΤΙΟ

14.00 ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΓΑΙΑ '99

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 UFO'S ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΦΥΣΙΚΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ

16.30 Η ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΗ ΟΔΥΣΣΕΙΑ

17.00 JAMMIN ΖΩΝΤΑΝΑ

18.00 ΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΣΩΜΑ

18.30 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΗΜΙΩΡΟ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΣ ΝΟΥΣ

20.30 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ «Κλεοπάτρα» (Α΄μέρος)

21.00 ΤΟΠΟΛΟΓΙΚΑ (Ε)

22.00 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στιγμές αλήθειας»

ΑΝΤΕΝΝΑ
Τηλ. 6855.690 - 2

06.00 TA NEA TOY ANT1 SATELLITE

06.20 ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ CBS

06.45 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

06.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

07.00 ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΜΕ ΘΕΑ

10.25 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

10.30 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Ε)

11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1'

11.05 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Συνέχεια)

12.55 SUPER GAME

13.00 ΔΕΣΠΟΙΝΙΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

14.00 TA NEA TOY ANT1

14.40 ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ

14.45 ΜΠΕΪΓΟΥΟΤΣ

15.40 SUPER GAME

15.45 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

16.40 SUPER GAME

16.45 ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ (Ε)

17.50 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

17.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 5΄

18.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

18.50 Η ΛΑΜΨΗ

19.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.05 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

22.05 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

22.50 SUPER GAME

22.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1'

23.00 ΣΕ ΕΠΤΑ ΜΕΡΕΣ

00.15 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ

01.30 ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΤΟΥ ΜΕΛΡΟΟΥΖ

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επίθεση στο οχυρό»

04.00 ΩΡΟΣΚΟΠΙΟ

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

04.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τριπλό έγκλημα»

ALPHA
Τηλ. 4897.777

06.00 ΠΡΩΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

08.00 ΑΠΟ ΤΟ ALPHA ΩΣ ΤΟ ΩΜΕΓΑ

11.00 ΝΤΑΝΙΕΛΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΕΣΜΕΡΑΛΝΤΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΤΑΜΠΟΥ

16.00 ΚΟΛΑΣΗ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ

17.00 ΒΕΡΟΝΙΚΑ (Ε)

18.30 ΜΟΙΡΑΙΟ ΠΑΘΟΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μεγάλος αγώνας»

23.00 BABY STYLE (E)

24.00 ΜΗ ΜΑΔΑΣ ΤΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ερωτες στη Λέσβο»

03.00 F/X: ΘΑΝΑΣΙΜΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

04.00 CAMPIONATO (E)

ALTER 5
Τηλ. 3486.000

09.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.40 ΥΓΕΙΑ & ΠΡΟΛΗΨΗ

10.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

10.30 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.10 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE (Συνέχεια)

14.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

17.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ

17.55 ΕΙΔΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ

18.00 BEST OF THE BEST

18.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.00 ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ

20.30 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ

21.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.45 ΕΚΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.20 BEST OF THE BEST (E)

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Ε)

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

04.30 ΕΚΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ (Ε)

06.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

MEGA
Τηλ. 6903.000 - 6980.900

06.00 Η ΔΙΨΑ (Ε)

07.00 ΡΙΧΤΕΡ ΜΙΟΥΖΙΚ (Ε)

07.30 ΡΟΖΑΛΙΑ (Ε)

08.00 ΤΑ ΕΠΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΟΥ (Ε)

09.00 ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΡΑΠΕ (Ε)

09.30 Η ΕΛΙΖΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ (Ε)

10.15 Ο ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ (Ε)

11.00 ΟΧΙ... ΠΑΙΖΟΥΜΕ

12.55 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

13.00 ΛΑΒ ΣΟΡΙ (E)

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

14.45 ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΑ... ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ

15.15 ΤΟ ΡΕΤΙΡΕ (Ε)

16.15 ΟΙ ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΟΙ (Ε)

17.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.10 ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ

17.45 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ (Ε)

18.20 C'EST LA VIE (E)

18.50 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.05 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

22.30 ΧΤΥΠΟΚΑΡΔΙΑ ΣΤΟ ΜΠΕΒΕΡΛΙ ΧΙΛΣ

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Θανάσιμη καταδίωξη»

00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.30 ΦΟΝΙΚΟ ΜΕΤΑΞΙ (Ε)

02.30 FRASIER

03.00 ΟΧΙ ΠΑΙΖΟΥΜΕ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΧΑΡΑΥΓΗ (Ε)

05.30 ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)

STAR
Τηλ. 3421.201-4

06.00 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

07.00 ΣΠΑΪΝΤΕΡΜΑΝ

07.30 ΕΞ-ΜΕΝ

08.00 ΜΠΑΡΝΕΪ

08.30 ΤΣΑΡΛΙ ΚΑΙ ΜΙΜΟ

08.40 ΑΡΘΡΟΥΡ

09.10 ΜΠΟΜΠ, Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ

09.20 ΣΠΙΡΟΥ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΙΟ

09.50 ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΕΡΑΤΑΚΙΑ

10.00 ΠΟΚΕΜΟΝ

10.30 ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΣΙΣΙ

11.15 ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

11.30 ΣΟΥΙΤ ΒΑΛΕΪ ΧΑΪ

11.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.00 ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ (Ε)

12.55 ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΟΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΠΕΤΟΥΝ

15.00 ΚΑΤΑΛΙΝΑ ΚΑΙ ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ

16.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

16.30 ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΕΣΘΗΡ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΑΪΜΕ, ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ

17.45 ΜΙΛΑΓΚΡΟΣ, Η ΑΤΙΘΑΣΗ

18.00 ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ

18.05 ΜΙΛΑΓΚΡΟΣ, Η ΑΤΙΘΑΣΗ (συνέχεια)

18.30 ΜΙΚΡΕΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ (Ε)

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΟΥΡΑΝΟ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αγάπησα έναν εγκέφαλο»

23.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 ΟΥΔΕΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (Ε)

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι σφαίρες του Μπεκ»

03.00 Ο ΑΝΘΡΩΠΟΚΥΝΗΓΟΣ

04.00 ΠΕΡΛ

04.30 ΝΙΚ ΦΡΕΝΟ

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΓΚ

05.15 ALRIGHT ALREADY

05.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

TV - ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
«902»
Τηλ. 2592.802 - 2592.902

08.00 ΕΝ...ΤΥΠΟΣ...ΕΙΣ Η ανασκόπηση του ημερήσιου Τύπου. Επιμέλεια - παρουσίαση: Κώστας Καραχάλιος

10.00 ΚΟΥΚΛΟΘΕΑΤΡΟ ΑΠΕΡΓΗ

10.30ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΝΑΣΑ

11.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

12.00 ΤΗΛΕΜΠΟΡΙΚΗ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 902 ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ

15.30 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ

16.00 Η ΕΠΙΛΟΓΗ, ΔΙΚΗ ΣΑΣ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Μπόλεκ και Λόλεκ

19.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

20.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ... στους ήχους της καλής λαϊκής μουσικής

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΕΠΙΛΕΓΟΝΤΑΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 7701.911-5

06.00 ΔΙΛΗΜΜΑΤΑ (Ε)

07.45 Ο ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

08.00 ΠΙΝΟΚΙΟ

08.30 Η ΧΙΟΝΑΤΗ ΚΑΙ ΟΙ ΕΠΤΑ ΝΑΝΟΙ

09.00 ΤΑ ΠΡΩΙΝΑΚΙΑ (Ε)

09.30 ΦΩΤΕΙΝΟ ΠΡΩΙΝΟ

10.00 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ

11.30 ΧΡΥΣΕΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ

12.00 ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ (Ε)

13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ποδόγυρος»

15.35 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ

16.15 ΑΤΑΧΤΟΥΛΗΔΕΣ

16.20 ΡΟΜΠΕΝ ΤΩΝ ΔΑΣΩΝ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.15 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΠΟΛΥΤΟΥ ΓΑΛΑΖΙΟΥ

18.00 ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΤΟΥ ΑΜΑΖΟΝΙΟΥ

19.00 Ο ΗΧΟΣ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ

20.00 ΜΑΥΡΗ ΧΡΥΣΑΛΛΙΔΑ

21.00 ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ

21.30 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΛΕΣΧΗ «Μοντέρνοι καιροί»

23.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

23.00ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τι απέγινε η Μπέιμπι Τζέιν; - Η τηλεταινία»

01.10 ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

01.15ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μετά την αμαρτία»

02.30 ΑΥΛΑΙΑ

  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζονται εμβόλιμα οι εκπομπές «Η δική σου μέρα», «Σοβαρά;», «Η ερώτηση της ημέρας» και «Διαβάζοντας»
ΝΕΤ
Τηλ. 6066.000

08.00 ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

10.00 ΕΛΛΑΔΑ, ΠΟΡΕΙΑ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ

10.30 ΞΕΝΟΙ ΤΑΞΙΔΙΩΤΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

11.01 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΩΝ ΦΥΤΩΝ

11.30 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ

12.00 ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΝΑΣ ΤΟΠΟΣ «Ρέθυμνο»

12.30 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΝΥΜΦΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.30 ΔΕΛΤΙΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟΥ

13.45 Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΤΗΣ ΤΡΟΦΗΣ ΜΑΣ «Φρούτα»

14.00 Τ' ΑΣΤΕΡΙΑ ΛΑΜΠΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ «Ορέστης Μακρής»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

17.00 Ο ΜΥΣΤΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΠΟΥΛΙΩΝ «Φαλαρίδες»

17.30 ΕΔΩ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΕΥΡΩΠΗ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΚΩΦΑΛΑΛΩΝ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΓΡΟΤΩΝ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ

18.30 ART NET

19.00 ΕΞΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε)

19.30 ΤΑ ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΑ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ

20.00 ΚΥΝΗΓΩΝΤΑΣ ΤΟ ΑΔΥΝΑΤΟ

20.30 ΕΥΡΩΠΗ: ΕΥ ΖΗΝ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΟΙ ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ (Ε)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

00.30 ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

00.35 ΤΑ ΕΚΚΕΝΤΡΙΚΑ

  • Τοπρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζεται εμβόλιμα η εκπομπή «Με τη φωνή του συγγραφέα»
  • Μονόλεπτα δελτία ειδήσεων στις 11.00 και 12.00
ΕΤ-3
Τηλ. 031-857.357

08.31 Ο ΜΑΥΡΟΣ ΚΟΥΡΣΑΡΟΣ

09.00 ΠΟΚΑΧΟΝΤΑΣ

09.30 ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΣ ΝΟΥΣ

10.00 ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ

11.00 ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΓΑΙΑ '99

12.00 ΤΑΞΙΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑ

13.00 Η ΥΓΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

13.30 ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΣΤΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ Β΄- ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑ ΣΤΟ ΒΥΖΑΝΤΙΟ

14.00 ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΕΛΙΑ ΚΑΖΑΝ

16.30 ΝΕΟΝ

17.00 JAMMIN ΖΩΝΤΑΝΑ

18.00 ΠΛΑΝΗΤΙΚΟ ΧΩΡΙΟ (Ε)

18.30 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΗΜΙΩΡΟ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΣ ΝΟΥΣ

20.30 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ «Κλεοπάτρα» (Β΄ μέρος)

21.00 ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ (Ε)

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ερωτικό καλοκαίρι»

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σογκούν Μαγέντα»

ΑΝΤΕΝΝΑ
Τηλ. 6886.100

06.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤΕΝΝΑ SATELLITE

06.20 ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ CBS

06.45 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

06.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

07.00 ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΜΕ ΘΕΑ

10.25 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

10.30 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Ε)

11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1'

11.05 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Συνέχεια)

12.55 SUPER GAME

13.00 ΔΕΣΠΟΙΝΙΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.40 ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ

14.45 ΜΠΕΪΓΟΥΟΤΣ

15.40 SUPER GAME

15.45 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

16.00 SUPER GAME

16.45 ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ (Ε)

17.50 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

17.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 5'

18.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

18.50 Η ΛΑΜΨΗ

19.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.05 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

22.05 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

22.50 SUPER GAME

22.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1'

23.00 IAAF GOLDEN LEAGUE

01.30ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.40 ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΤΟΥ ΜΕΛΡΟΟΥΖ

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δεν έχουν ιερό και όσιο»

04.00 ΩΡΟΣΚΟΠΙΟ

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

04.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μικρή μας πόλη»

ALPHA
Τηλ. 4897.777

06.00 ΠΡΩΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

08.00 ΑΠΟ ΤΟ ALPHA ΩΣ ΤΟ ΩΜΕΓΑ

11.00 ΝΤΑΝΙΕΛΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΕΣΜΕΡΑΛΝΤΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΤΑΜΠΟΥ

16.00 ΚΟΛΑΣΗ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ

17.00 ΒΕΡΟΝΙΚΑ (Ε)

18.30 ΜΟΙΡΑΙΟ ΠΑΘΟΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρίτη και 13»

23.00 Ο ΙΟΥΔΑΣ ΦΙΛΟΥΣΕ ΥΠΕΡΟΧΑ (Ε)

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το χρήμα είναι που μετράει»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σκληροί άντρες»

04.00 ΦΟΡΜΟΥΛΑ 1 (Ε)

ALTER 5
Τηλ. 3486.000

07.00 Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ

09.00ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.40 ΥΓΕΙΑ & ΠΡΟΛΗΨΗ

10.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΓΚ

10.30 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.10 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE (Συνέχεια)

14.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

17.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.55 ΕΙΔΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ

18.00 BEST OF THE BEST

18.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.00 ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ

20.30 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ

21.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.45 ΕΚΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.20 BEST OF THE BEST (Ε)

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Ε)

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

04.30 ΕΚΤΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ (Ε)

06.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

MEGA
Τηλ. 6980.900

06.00 Η ΔΙΨΑ (Ε)

07.00 ΡΙΧΤΕΡ ΜΙΟΥΖΙΚ (Ε)

07.30 ΡΟΖΑΛΙΑ (Ε)

08.00 ΤΑ ΕΠΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΟΥ (Ε)

09.00 ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΡΑΠΕ (Ε)

09.30 Η ΕΛΙΖΑ ΚΑΙ Η ΑΛΛΟΙ (Ε)

10.15 Ο ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ (Ε)

11.00 ΟΧΙ... ΠΑΙΖΟΥΜΕ

12.55 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

13.00 ΛΑΒ ΣΟΡΙ (E)

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

14.45 ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΑ... ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ

15.15 ΤΟ ΡΕΤΙΡΕ (Ε)

16.15 ΟΙ ΜΙΚΡΟΜΕΣΑΙΟΙ (Ε)

17.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.10 ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ

17.45 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ

18.20 C' EST LA VIE (Ε)

18.50 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.05 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το εξπρές του μεσονυκτίου»

00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γαλάζιος κεραυνός»

03.00 CRASH ZONE

03.30 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

04.30 ΧΑΡΑΥΓΗ (Ε)

05.00 ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)

06.00 ΡΟΖ ΣΥΝΝΕΦΑΚΙ (Ε)

STAR
Τηλ. 3421.201-4

06.00 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

07.00 ΣΠΑΪΝΤΕΡΜΑΝ

07.30 ΕΞ-ΜΕΝ

08.00 ΜΠΑΡΝΕΪ

08.30 ΤΣΑΡΛΙ ΚΑΙ ΜΙΜΟ

08.40 ΑΡΘΟΥΡ

09.10 ΜΠΟΜΠΙ, Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ

09.20 ΠΑΠΥΡΟΥΣ

09.50 ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΕΡΑΤΑΚΙΑ

10.00 ΠΟΚΕΜΟΝ

10.30 ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΣΙΣΙ

11.15 ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

11.30 ΣΟΥΙΤ ΒΑΛΕΪ ΧΑΪ

11.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.00 ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΜΑΡΙΑΣ (Ε)

12.55 ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.57 Η ΥΓΕΙΑ ΚΤΙΖΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ

14.00 ΟΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΠΕΤΟΥΝ

15.00 ΚΑΤΑΛΙΝΑ ΚΑΙ ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ

16.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

16.30 ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΗΣ ΕΣΘΗΡ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΑΪΜΕ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ

17.45 ΜΙΛΑΓΚΡΟΣ, Η ΑΤΙΘΑΣΗ

18.00 ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ

18.05 ΜΙΛΑΓΚΡΟΣ, Η ΑΤΙΘΑΣΗ

18.30 ΜΙΚΡΕΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ (Ε)

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΟΥΡΑΝΟ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο απίθανος Κλίφορντ»

23.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 ΟΥΔΕΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (Ε)

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο χαρτοπαίκτης»

03.00 Ο ΑΝΘΡΩΠΟΚΥΝΗΓΟΣ

04.00 ΠΕΡΛ

04.30 ΝΙΚ ΦΡΕΝΟ

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΓΚ

05.15 ALRIGHT ALREADY

05.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΓΚ

Υγρά «πετάγματα»

Το ένα μετά το άλλο προβάλλονται δυο ενδιαφέροντα ντοκιμαντέρ την Τετάρτη από τη ΝΕΤ. Στις 17.00 θα παρουσιαστεί «Ο μυστικός κόσμος των πουλιών», που θα μας δείξει τα «Μικρά παρυδάτια». Ανάμεσα στους μεγάλους αδελφούς της πολυποίκιλης οικογένειας των πουλιών, που συναντάμε στους πλούσιους σε ζωή υγρότοπους της χώρας μας είναι και τα μικρά παρυδάτια. Είναι μια κατηγορία πουλιών, που ξεχωρίζει από το μικρό σχετικά όγκο τους και την προτίμηση που έχουν να στήνουν το νοικοκυριό τους στις όχθες των βιότοπων, σε υγρά λιβάδια, έλη, ποτιστικά χωράφια. Είναι πουλιά με διαφορετικές συνήθειες, που ιχνογραφούν το τοπίο των ελληνικών βιότοπων.

Αμέσως μετά, στις 18.30 θα προβληθεί «Το υγρό στοιχείο».Για τους αρχαίους προγόνους μας, πολλοί θεοί είχαν υδάτινη μορφή. Ενας από αυτούς ήταν ο Αλιάκμονας. Το τελευταίο ντοκιμαντέρ της σειράς παρακολουθεί τη γέννηση, την πορεία, τις περιπέτειες του ποταμού, που σήμερα ενώ έχει χάσει τις θεϊκές του ικανότητες, εξακολουθεί να γοητεύει πουλιά και ανθρώπους.

Μοντέρνοι καιροί

Μια εξαιρετική σάτιρα αμερικανικής παραγωγής του 1936, ένα μικρό αριστούργημα του Τσάρλι Τσάπλιν θα παρουσιαστεί την Παρασκευή στις 21.30 από την ΕΤ-1 με τον τίτλο: «Μοντέρνοι καιροί». Ο Σαρλό είναι βιομηχανικός εργάτης, ένα απλό γρανάζι στον τεράστιο τροχό του μεγάλου εργοστασίου στο οποίο δουλεύει. Ολη την ημέρα ασχολείται μονότονα με το ίδιο πράγμα: σφίγγει βίδες. Η επανάληψη της δουλίας τον αρρωσταίνει σε τέτοιο σημείο, ώστε να νοσηλευτεί σε νοσοκομείο. Ευτυχώς θα θεραπευτεί πολύ γρήγορα και θα επιστρέψει στο εργοστάσιο έχοντας μεγάλη όρεξη για τις... βίδες. Ομως, οι υπεύθυνοι της βιομηχανίας έχουν διαφορετική: θα του δώσουν την απόλυσή του με τη δικαιολογία ότι θέλουν να τον... προστατεύσουν από μια ενδεχόμενη υποτροπή. Είναι η τελευταία εμφάνιση του Τσάρλι Τσάπλιν ως Σαρλό, ενώ ταυτόχρονα, καθώς μας αποχαιρετά, δεν αποφεύγει να κάνει ένα συνταρακτικό σχόλιο για την απάνθρωπη μηχανοποίηση της εργασίας, για την αγελοποίηση της μάζας, για την ανισότητα της καταναλωτικής κοινωνίας. Μια υπέροχη ταινία που δεν πρέπει να χάσουμε.

ΣΤΑΥΡΟΛΕΞΟ

ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ:

1. Η δημιουργία, ο σχηματισμός πράγματος που πριν δεν υπήρχε - Υπόγειες οι διαδρομές του.

2. Συλλαμβάνονται σε κατάσταση έκστασης - Ποικιλία φρούτων.

3. Είδος ηδύποτου - Ελληνική πόλη.

4. Αρχικά βιομηχανίας της χώρας μας - Πρόσωπο αγαπημένο - Ξένος ευγενής.

5. Αυτός που αποδέχεται να εκτελέσει συγκεκριμένο έργο, αποβλέποντας μόνο στην υλική ανταμοιβή - Χρησιμοποιείται επεξηγηματικά.

6. Παρισινή λεωφόρος - Μεταφέρει απ' την καρδιά το αίμα στους ιστούς - Αισθητήριο όργανο (καθ.).

7. Εχουν τα αραξοβόλια τους - Χρήσιμος χώρος πλοίου.

8. Εισάγει πορίσματα - Κοινά είναι στη... θάλασσα - Εδρασε στην Αλγερία - Ο τελευταίος Κάρολος της Γερμανίας.

9. Ισα που χωράει, αν διπλασιαστεί - Υποκινεί τις αντιδράσεις των οργανισμών για τη διατήρησή τους στη ζωή.

10. Αυστηρά στο ύφος - Μ' αυτό τελειώνει... η ζωή.

11. Μπορεί να καταλήγει και σε σταυρό - Είδος μύκητα.

12. Κινέζικο ποτάμι - Επιδιώκουν να πείσουν με λογικοφανή συμπεράσματα.

13. Είδος υφάσματος - Διάσημη Ιταλίδα ηθοποιός - Διεθνής ακτογραφικός όρος.

14. Χαρακτηρίζεται συγκρινόμενος - Αποσταθεροποιείται με το κρύο.

ΚΑΘΕΤΑ:

1. Οταν γίνεται με χαρτιά, είναι ακίνδυνος - Ομάδα εργαζομένων που δουλεύουν μαζί.

2. Χρησιμοποιεί κάθε μέσο για να αναδειχτεί σε διάφορους χώρους - Ελληνας ζωγράφος.

3. Το ψυχικό αναφέρεται - Τελικά, απολύτως βέβαια.

4. Βεβαιωτικό μόριο - Αναφέρεται κι αυτός των αερίων - Τμήμα... τόξου.

5. Το νερό που κυλώντας παράγει χαρακτηριστικό ήχο - Ηγούμενος καθολικού μοναστηριού.

6. Συστατικά των... φώτων - Ποτάμι της Σιβηρίας - Δεν παρέχει ευκολίες.

7. Ελληνίδα λαϊκή τραγουδίστρια - Νησί των Κυκλάδων.

8. Τόπος συνάθροισης - Ορος της αστρονομίας.

9. Και η απόφαση μπορεί να χαρακτηριστεί - Αποστάσεις... δημοκρατικές.

10. Μητέρα του Ερμή - Δημιουργεί θύματα - Νόμισμα της αρχαίας Αθήνας.

11. Κύρια πρόθεση (καθ.) - Καταβάλλει τον οργανισμό.

12. Φοριέται από γυναίκες μουσουλμανικών χωρών - Ηγέτης νησιώτικου κράτους.

13. Κομμένο... χέρι - Είδος χορού - Πρωτοπόρος στο έγκλημα.

14. Διακόπτουν ερήμους - Γάλλος συνθέτης του περασμένου αιώνα - Πλαϊνά στο... πλάι.

ΛΥΣΗ

ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ:

1. ΠΑΡΑΓΩΓΗ - ΜΕΤΡΟ 2. ΟΡΑΜΑΤΑ - ΚΑΙΣΙΑ 3. ΛΙΚΕΡ - ΛΑΡΙΣΑ 4. ΕΒΟ - ΓΙΑΓΙΑ - ΝΤΕ 5. ΜΙΣΘΑΡΝΟΣ - ΗΤΟΙ 6. ΟΣ - ΑΡΤΗΡΙΑ - ΟΥΣ 7. ΣΤΟΛΟΙ - ΑΜΠΑΡΙ 8. ΑΡΑ - ΣΣ - ΟΑΣ - ΣΤ 9. ΤΣΙΜΑ - ΕΝΣΤΙΚΤΟ 10. ΣΟΒΑΡΑ - ΗΤΑ 11. ΚΑΤΣΑΒΙΔΙ - ΙΣΚΑ 12. ΙΛΙ - ΣΟΦΙΣΜΑΤΑ 13. ΜΑΚΟ - ΛΟΡΕΝ - ΡΙΑ 14. ΙΣΑΞΙΟΣ - ΣΑΓΟΝΙ.

ΚΑΘΕΤΑ:

1. ΠΟΛΕΜΟΣ - ΤΑΚΙΜΙ 2. ΑΡΙΒΙΣΤΑΣ - ΑΛΑΣ 3. ΡΑΚΟΣ - ΟΡΙΣΤΙΚΑ 4. ΑΜΕ - ΘΑΛΑΜΟΣ - ΟΞ 5. ΓΑΡΓΑΡΟ - ΑΒΑΣ 6. ΩΤ - ΙΡΤΙΣ - ΑΒΟΛΟ 7. ΓΑΛΑΝΗ - ΣΕΡΙΦΟΣ 8. ΑΓΟΡΑ - ΝΑΔΙΡ 9. ΚΡΙΣΙΜΟΣ - ΙΣΕΣ 10. ΜΑΙΑ - ΑΠΑΤΗ - ΜΝΑ 11. ΕΙΣ - ΑΣΙΤΙΑ 12. ΤΣΑΝΤΟΡ - ΚΑΣΤΡΟ 13. ΡΙ - ΤΟΥΙΣΤ - ΚΑΙΝ 14. ΟΑΣΕΙΣ - ΤΟΜΑ - ΑΙ.

«902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

ΚΥΡΙΑΚΗ

Δελτία ειδήσεων ανά ώρα

06.00 ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΙΝΟΥ Κλασικό και σύγχρονο ελληνικό τραγούδι

08.00 ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΙΝΟΥ Εντεχνο ελληνικό τραγούδι. Με τον Πέτρο Κασιμάτη

10.00ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Δημοτικό ελληνικό τραγούδι

12.00 ΧΑΜΟΓΕΛΩΝΤΑΣ ΣΤΟ ΦΟΒΟ Η ραδιοφωνική εκπομπή της θεραπευτικής κοινότητας «18 ΑΝΩ»

14.00 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Μια μουσική ιχνογραφία που αναζητά το σύγχρονο φορτίο της μουσικής μας παράδοσης. Με τους Αλέξανδρο Λαμπρίδη, Αντώνη Εξαρχο

16.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ

17.00 ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΠΩΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ Μουσική και τραγούδι απ' το καυτό Σαββατοκύριακο στη δύσκολη βδομάδα. Με τον Δημήτρη Καμάρα

18.00 ΠΟΙΗΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ Λόγια και ίχνη ανθρώπων που αποτυπώθηκαν στο χαρτί. Με τον Γιώργο Μηλιώνη

20.00ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΦΙΛΟ Μπαλάντες και σύγχρονο ελληνικό τραγούδι. Με τον Αλεξ. Στεφόπουλο

21.00 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΕΡΙΗΓΗΣΗ ΜΕ ΑΞΟΝΑ ΤΟ BLUES Το μπλουζ και οι συγγενικές μουσικές. Με τον Τάκη Σεραφείγκο

23.00 ΛΑΪΚΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ Ρεμπέτικο και λαϊκό τραγούδι. Με τον Αρη Νικολαΐδη

24.00ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΤΟΝ «902»

ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΣΑΒΒΑΤΟΥ
«902»
Τηλ. 2592.802 - 2592.902

10.00 ΚΟΥΚΛΟΘΕΑΤΡΟ ΑΠΕΡΓΗ

10.30 ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΠΟΛΕΚ, ΛΟΛΕΚ & ΡΕΞ

11.00 ΤΗΛΕΜΠΟΡΙΚΗ

14.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

15.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Κολομβία, μια ξεχασμένη δημοκρατία»

16.00 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ

16.30 Η ΕΠΙΛΟΓΗ, ΔΙΚΗ ΣΑΣ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 SUMER LIFE Στο κλίμα του καλοκαιριού, με μουσική, προτάσεις διακοπών & extreme games και προτάσεις μόδας. Παρουσίαση: Βέρα Λάμπρου

19.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.35 ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΝΑΣΑ

22.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 7791.626

05.30 ΜΑΖΙ... ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ (Ε)

06.00 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ (Ε)

07.30 Ο ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ

08.00 ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΑΤΙΝΑΖ 1995

09.00 ΓΑΛΑΖΙΟ ΔΕΝΤΡΟ: ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΥΣΤΙΚΟ

10.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Οι ατρόμητοι»

10.45ΣΙΝΕΑΚ

12.00 ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ ΗΘΟΠΟΙΩΝ «Νίκος Σταυρίδης»

13.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η καρδιά ενός αλήτη»

13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

15.30 ΕΝ ΛΕΥΚΩ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.15 ΑΕΡΟΣΤΑΤΟ (Ε)

18.00 ΠΑΝΔΩΡΑ ΚΑΙ ΠΛΑΤΩΝΑΣ, ΤΑ ΦΡΑΟΥΛΟΠΟΥΛΑ

18.30 FUTBOL MUDIAL

19.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Το πανηγύρι της ματαιοδοξίας»

20.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Ο ψυχρός πόλεμος»

21.00 ΦΩΤΑ ΠΟΡΕΙΑΣ (Ε)

23.00ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η δύναμη της σάρκας»

01.00ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

01.10 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Φροντίζοντας τον Τζο-Τζο»

02.00 ΑΥΛΑΙΑ

03.30ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΝΕΤ
Τηλ. 6066.000

08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

11.00 ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ

12.00 ΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΤΩΝ ΩΚΕΑΝΩΝ (Ε)

12.30 ΑΓΝΩΣΤΟΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ

13.00 ΚΥΝΗΓΩΝΤΑΣ ΤΟ ΑΔΥΝΑΤΟ (Ε)

13.30 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ

14.00 ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ούφο καφέ»

17.00 ΣΠΟΡ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

17.30 ΟΙ ΓΕΥΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 20ός ΑΙΩΝΑΣ «Επιλογές»

18.30 ΑΜΗΧΑΝΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ

19.00 20ός ΑΙΩΝΑΣ «Τα επίκαιρα του 20ού αιώνα»

20.00 ΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΟΡΣΕ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΟΙ ΤΟΠΟΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δύσκολοι καιροί για χίπηδες»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

00.15 ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

00.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.00 Η ΜΟΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΙΣΙ

ΕΤ-3
Τηλ. 031-857.357

08.31 Ο ΜΑΥΡΟΣ ΚΟΥΡΣΑΡΟΣ

09.00 ΠΟΚΑΧΟΝΤΑΣ

09.30 ΠΑΙΔΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ

10.30 ΣΤΗ ΓΗ ΤΗΣ ΕΥΦΟΡΙΑΣ

11.30 Η ΦΥΣΗ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ

12.00 Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΤΖΙΟΡΤΖΙΟ ΝΤΕ ΚΙΡΙΚΟ

13.00 ΠΑΙΔΕΣ ΕΛΛΗΝΩΝ

13.30 ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ

14.30 ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΗ ΣΚΑΠΑΝΗ

15.00 ΤΟ ΒΑΦΤΙΣΤΗΡΙ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

15.30 ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

16.00 ΝΟΣΤΟΣ

17.30 EURO 2000: ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΘΜΟΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.30 ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ `Η ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ;

20.00 ΡΕΜΠΕΤΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

21.00 Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πέτρος και Πάολα»

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ποιμένας»

ΑΝΤΕΝΝΑ
Τηλ. 6855.690-206.20

06.20 ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ CBS

06.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

07.00 ΣΤΟΝ ΠΥΡΕΤΟ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ

07.50 ΞΕΦΑΝΤΩΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΙΦΟΡΝΙΑ

08.40 Ο ΡΟΖ ΠΑΝΘΗΡΑΣ

09.10 ΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΣΚΥΛΑΚΙ ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ

09.50 ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΙ

10.20 ΜΠΑΤΜΑΝ

10.50 ΝΤΡΑΓΚΟΝΜΠΟΛ

11.20 ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΕΣ

11.50 ΜΠΙΤΛΜΠΟΡΓΚΣ

12.15 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΕΒΑΧ

12.55 SUPER GAME

13.00 ΣΟΥΠΕΡ ΣΑΒΒΑΤΟ

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.15 ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)

14.45 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (E)

15.15 SUPER GAME

15.20 ΑΔΕΛΦΕΣ ΨΥΧΕΣ (Ε)

15.50 ΠΡΟΣΟΧΗ... ΜΑΡΚΟΠΕΔΙΟ (Ε)

16.40 ΜΕ ΦΟΡΑ (Ε)

17.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ούτε γάτα ούτε ζημιά»

18.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 5΄

18.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

19.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο τετραπέρατος»

22.40SUPER GAME

22.45 ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΟ «Και μαζί και μόνος»

00.15 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΟ (Συνέχεια)

01.30ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ατιμασμένη»

03.00 ΔΕΚΑ ΜΕ ΤΟΝΟ (Ε)

03.30 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΩΡΟΣΚΟΠΙΟ ΑΠΟ ΤΗ ΛΙΤΣΑ ΠΑΤΕΡΑ

03.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

04.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γαμπροί από το παράθυρο»

ALPHA
Τηλ. 4830.100

06.00 ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΑΣ (Ε)

07.30 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

08.00 ΠΑΝΟΡΑΜΑ

11.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οργή»

13.45 ΦΟΡΜΟΥΛΑ 1

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ανακατωσούρας»

17.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γέφυρα στο χρόνο»

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.05 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ - ΠΡΟΤΟ

21.15 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Εγώ και το σόι μου»

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φτωχαδάκια και λεφτάδες»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επικίνδυνα παιχνίδια ενάντια στην υψηλή κοινωνία»

03.30 ΣΥΝΑΥΛΙΑ (Ε)

05.00 ΑΚΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ (Ε)

ALTER 5
Τηλ. 3486.000

07.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

08.00 Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ

10.00 ΥΓΕΙΑ & ΠΡΟΛΗΨΗ

10.30 10 ΜΕ 12

12.00 ΤΣΕΚ ΑΠ

13.00 ΑΓΩΝΕΣ ΣΟΥΠΕΡΚΡΟΣ

14.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ON LINE

15.30 EXTREME SPORTS

16.00 THE VIP SHOW

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ON AIR

18.00 BEST OF THE BEST

18.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.05 ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΗ

21.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 Ο,ΤΙ ΠΕΙΤΕ

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.50 BEST OF THE BEST (Ε)

01.00 THE VIP SHOW (E)

02.00 ON LINE (E)

02.30 ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΗ (E)

04.00 ON AIR (E)

05.00 10 ΜΕ 12 (Ε)

06.30 ΤΣΕΚ ΑΠ (Ε)

MEGA
Τηλ. 6903.000

07.00 O ΜΙΚΡΟΣ ΣΑΜΟΥΡΑΪ

07.30 ΡΑΜΠΟ

08.30 ΝΤΑΓΚ, Ο ΣΚΑΝΔΑΛΙΑΡΗΣ (Ε)

09.00 ΝΤΙΣΝΕΪ ΚΛΑΜΠ

10.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στάσου πλάι μου»

12.00 Ο ΤΣΑΚ ΝΟΡΙΣ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ

13.00 ΤΥΧΕΡΗ ΕΚΔΟΣΗ

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

14.30 ΟΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΕΣ

15.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γκοστμπάστερς 2»

17.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

17.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Υποβρύχιο Παπανικολής»

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μανταλένα»

23.15 Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ (Ε)

00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.30 Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ (Συνέχεια)

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δικαιοσύνη για όλους»

03.15 Η ΠΟΛΗ ΤΟΥ ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ

04.15 ΦΟΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ (Ε)

05.00 ΧΑΡΑΥΓΗ (Ε)

05.30 ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)

06.00 ΡΟΖ ΣΥΝΝΕΦΑΚΙ (Ε)

STAR
Τηλ. 3421.201-4

06.00 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

06.15 ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ

06.45 ΛΟΟΥΝ ΡΕΪΝΤΖΕΡ

07.15 ΣΠΑΪΝΤΕΡΜΑΝ

07.45 ΕΞ-ΜΕΝ

08.15 ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΕΡΑΤΑΚΙΑ

08.20 ΠΟΚΕΜΟΝ

08.50 ΜΠΟΜΠ, Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ

09.00 ΤΣΑΡΛΙ ΚΑΙ ΜΙΜΟ

09.15 ΜΠΑΡΝΕΪ

09.45 ΤΣΑΡΛΙ ΚΑΙ ΜΙΜΟ

10.00 ΜΠΟΜΠ Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ

10.15 ΑΡΘΟΥΡ

10.45 ΠΑΠΥΡΟΥΣ

11.15 ΠΟΚΕΜΟΝ

11.45 ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΕΡΑΤΑΚΙΑ

12.00 ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΣΙΣΙ

12.30 ΣΟΥΙΤ ΒΑΛΕΪ ΧΑΪ

13.00 ΗΡΑΚΛΗΣ

14.00 ΟΜΑΔΑ ΝΑΪΤ ΡΑΪΝΤΕΡ

15.00 ΖΙΝΑ

16.00 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΝΑΣ ΜΠΡΙΤΖΕΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 ΣΙΚΟΥΕΣΤ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΡΟΜΠΙΝΣΟΝ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΟΥΡΑΝΟ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «D.N.A.»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πιάστε το κορίτσι»

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αναμνήσεις από το Μπράιτον»

04.00 Ο ΑΝΘΡΩΠΟΚΥΝΗΓΟΣ

05.00 ΠΕΡΛ

05.30 ΝΙΚ ΦΡΕΝΟ

«902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

ΔΕΥΤΕΡΑ

Δελτίο ειδήσεων ανά ώρα

06.00 Η ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Γιάννη Χατζηγεωργίου

09.00ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Εντεχνο και σύγχρονο ελληνικό τραγούδι

10.00 ΕΞΑΙΤΙΑΣ Η πολιτική επικαιρότητα της ημέρας. Με τον Δάνη Παπαβασιλείου

12.00 ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΔΙΦΡΑΓΚΑ Η κοινωνικοπολιτική προσέγγιση με χιούμορ. Με τον Γιώργο Επιτροπάκη

13.00 ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Επιλογές από το έντεχνο ελληνικό τραγούδι

14.00 ΜΕ ΑΠΟΨΗ Τα νέα στον «902» ως τις 2 το μεσημέρι

15.30 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Ανασκόπηση των διεθνών εξελίξεων. Με την Αννα Μπαλή

17.00 ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΟΥ ΛΑΟΥ Λαϊκά και ρεμπέτικα τραγούδια. Με την Ξένια Δικαίου

19.00 ΓΙΑ ΡΕΜΠΕΤΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΙΛΟΥΣ Το λαϊκό τραγούδι. Με τον Βαγγέλη Αρναουτάκη

20.00 Ο,ΤΙ ΘΥΜΑΣΑΙ... ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΕΙΝΑΙ Εντεχνο ελληνικό τραγούδι. Με την Ελένη Βλάμη

22.00 ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Σύγχρονο ελληνικό τραγούδι

24.00ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Επιλογές από το ελληνικό τραγούδι




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org