Κυριακή 3 Αυγούστου 2008
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Προγράμματα
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
ΚΥΡΙΑΚΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Νιντζάκια» επεισ. 5ο & 6ο

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Καραγκιόζης: το στοιχειωμένο δέντρο»

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ Παραδοσιακή μουσική και τραγούδια, με τον Παντελή Σούλη

16.30 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε) Εκπομπή αφιερωμένη στον Γιάννη Ντουνιά. Επιμέλεια - παρουσίαση: Πάρης Μήτσου

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

20.20 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ Θα μεταδοθεί ο ποδοσφαιρικός αγώνας ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ

22.05 ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΑΡΜΟΝΙΕΣ «Δον Κιχώτης» Μέρος 1ο. Επιμέλεια - παρουσίαση: Ελένη Φιλιούση

23.05 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τον Γιάννη Νικολάου

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΑΡΧΟΝΤΑΡΙΚΙ

11.30 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

12.30 ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

13.30 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ

14.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

15.30 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Πρέβεζα, η γοητεία των αντιθέσεων»

16.00 ΒΙΒΛΙΑ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ (Ε)

17.00 MEUCCI (Ε)

19.00 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΦΗΒΩΝ

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.15 ΜΕΓΑΛΟΙ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΙ: ΠΙΤΕΡ ΓΟΥΕΪΡ «Το τελευταίο κύμα»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ «Πέρα από τη λίμνη»

- Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.50 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 DARWING DUCK

10.30 ΤΣΙΠ ΚΑΙ ΝΤΕΪΛ

11.00 Ο ΜΙΚΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ

11.30 ΗΡΑΚΛΗΣ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΙΑ (Ε) «Νεπάλ» Μέρος β`

13.30 ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΟ ΤΡΑΠΕΖΙ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΣΙΝΕΜΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Sky high»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Θ.Β. φαλακρός πράκτωρ επιχείρηση γης μαδιάμ»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Copland»

24.00 ΤΟΡ STORIES (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΓΚΩΜΙΟΝ

07.20 6 + ΣΗΜΕΡΑ

07.30 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ

11.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

12.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΠΕΡΙ ΓΗΣ Ο ΛΟΓΟΣ

14.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο άνθρωπος που γύρισε από τα πιάτα»

16.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Ε)

18.30 ΟΞΥΓΟΝΟ (Ε)

19.30 BALKAN EXPRESS (E)

20.30 ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ (Ε)

21.00 5ο ΤΣΙΡΚΟ ΜΑΣΙΜΟ 2005

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΣΠΟΡ ΣΤΟ 3

24.00 ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

00.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μεγάλη καταδίωξη»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)

07.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

08.00 ΛΙΦΤΙΝΓΚ (Ε)

09.00 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΨΕΜΑ (Ε)

09.45 ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 EXTREME MAKEOVER - HOME EDITION

15.45 NORTH SHORE Νεανική σειρά

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τον αράπη κι αν τον πλένεις»

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μεγάλες προσδοκίες»

23.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μακρύς δρόμος του γυρισμού» Α` τηλεοπτική προβολή

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.30 ALIAS

03.30 ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 MOBILE FUN

05.20 ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΡΤΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 KOITA TI EKANES (E)

13.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΦΟΡΜΟΥΛΑ 1 - ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΟΥΓΓΑΡΙΑΣ Απευθείας μετάδοση

16.45 AX ΚΑΙ ΝΑ 'ΞΕΡΕΣ (Ε)

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.00 ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κόμης Δράκουλας»

00.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΕΚΠΟΜΠΗ ΓΙΑ ΤΗ ΦΟΡΜΟΥΛΑ

02.00 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

03.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.15 BELISSIMA

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.30 ALTER KIDS

13.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 TV WEEKEND - Best of

16.15 ΤΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ (Ε)

18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΤΟ ΠΑΡΤΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ (Ε)

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η νύχτα της εκδίκησης»

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οδυνηρό παρελθόν»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΣΤΗ ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ (Ε)

07.00 ΜΕΤΡΑΩ ΣΤΙΓΜΕΣ (E)

08.15 ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ (Ε)

09.15 ΠΕΣ ΤΟ ΨΕΜΑΤΑ(Ε)

10.00 Η ΑΠΛΗ ΜΕΘΟΔΟΣ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ (Ε)

11.00 ΤΗΛΕΜΠΟΡΑ (Ε)

12.15 ΦΑΕ ΤΗ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΣΟΥ (Ε)

13.10 ΜΕ ΔΥΟ ΜΑΜΑΔΕΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΕΣΥ ΦΤΑΙΣ (Ε)

16.00 ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ (Ε)

16.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 SINGLES 2 1/2 (Ε)

18.00 ΜΕ ΘΕΑ ΣΤΟ ΠΕΛΑΓΟ (Ε)

19.00 ΤΑΧΙ GIRL (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

23.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ (Ε)

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γυμνή αλήθεια»

03.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

03.45 SO YOU THINK YOU CAN DANCE (Ε)

STAR
Τηλ. 210.3481.000

07.30 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι κατάσκοποι που ήρθαν από τη ζέστη»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.45 ΟΙ ΑΔΕΛΦΕΣ ΣΟΡΕΛΙ

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.45 ΒΕΡΟΝΙΚΑ ΜΑΡΣ

18.45 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ρωμιός έχει φιλότιμο»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τεκίλα σανράιζ»

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φαντάσματα εφηβείας»

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ελάτε να σας δείρουμε»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.20 ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ «Παραδοσιακοί Χοροί & Τραγούδια»

16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ «Μουσική παιδεία»

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Τσάρλι Τσάπλιν

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Κινούμενα σχέδια

16.35 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Κινούμενα σχέδια

17.22 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στη νοηματική γλώσσα

17.25 ΕΥ ΖΗΝ (Ε) Η υγιεινή διατροφή, η σημασία και ο ρόλος της με την Ρένα Μαραζιώτη. Καλεσμένος Γ. Κουλελής, οινολόγος

17.52 ΛΑΪΚΗ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗ Θα μεταδοθεί η ερασιτεχνική θεατρική παράσταση «Χιροσίμα αγάπη μου» της Μαργκερίτ Ντυράς, από το «Θέατρο Ημέρας»

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Σέριφος»

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ Με τον Γ. Ευσταθίου

20.20 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ «Ολοι οι άγιοι»

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με το Γιάννη Χαρούλη από τη μουσική σκηνή «ΣΥΡΜΟΣ»

22.30 ΜΙΚΡΟΠΡΟΟΠΤΙΚΗ (Ε) Οι ταινίες μικρού μήκους και οι δημιουργοί τους, με τον Γρηγόρη Τραγγανίδα. Φιλοξενούμενη της εκπομπής η Ελενα Δημητρακοπούλου

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.30 ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ ΧΙΓΚΛΙΝΤΑΟΥΝ

09.00 ΓΟΥΙΝΙ, ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΑΡΚΟΥΔΑΚΙ

09.30 ΤΟ ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

10.00 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ (Ε) «Μπράιαν Γουίλσον» Α΄ μέρος

11.00 ΙΣΤΟΡΙΑ

12.00 ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΖΩΗ (Ε)

13.00 ΤΟ ΜΠΟΥΛΟΥΚΙ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΑΟΥΝΤ

15.00 Ο ΛΟΪΝΤ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ

15.30 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ

16.30 ΡΩΜΑΙΟΣ ΚΑΙ ΙΟΥΛΙΕΤΑ

17.30 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.30 ΑΓΟΝΗ ΓΡΑΜΜΗ (Ε)

19.00 ΨΗΦΙΑΚΗ ΕΛΛΑΔΑ

20.00 ΤΟ ΣΙΝΕΜΑ ΣΤΗΝ ΑΣΙΑ

21.00 ΧΡΥΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ (Ε)

22.00 ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΣ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ (Ε)

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΟΙ ΑΓΝΟΟΥΜΕΝΟΙ (Ε)

01.00 ΔΙΑΒΟΛΙΚΑ ΜΥΑΛΑ Αστυνομική σειρά

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΤΖΕΪΚ ΛΟΝΓΚ

10.30 Η ΑΠΙΘΑΝΗ ΚΙΜ

11.30 BUZZ LIGHT YEAR OF STAR COMMAND

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΣΙΝΕΜΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ροκάς των σπηλαίων»

17.45 ΚΛΑΣΙΚΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ψευτοθόδωρος»

20.15 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (Ε) «Σύμη»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΘΕΡΙΝΟ ΣΙΝΕΜΑ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ξεχωριστός Γουίλ Χάντινγκ»

- Στις 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

00.15 ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΚΙΝΟ «Ατλάντα 1996: Ολυμπιακή δόξα στην Ατλάντα»

02.15 ΘΕΜΑΤΙΚΑ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΟΥ ABC

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 Η ΜΑΥΡΗ ΘΕΑ

08.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

09.00 ΧΟΡΕΥΕΤΕ;

09:30 ΤΟ ΖΩΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ

10.00 ΕΞΕΛΙΞΗ

11.00 ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥ ΩΚΕΑΝΟΥ - ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ ΣΤΑ ΑΚΡΑ

12.00 ΘΗΣΑΥΡΟΙ ΤΗΣ ΓΗΣ

12.30 ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ «Το βουνό Φαλακρό»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.25 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

16.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.30 ΜΑΓΙΚΗ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΛΟΥΙΣ

16.35 ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗ ΓΕΥΣΗ

17.00 ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΑΓΡΙΑ

17.30 ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ

18.00 ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΗΝ ΑΡΚΤΙΚΗ «Αφανισμός»

18.45 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.10 ΑΠΟΔΡΑΣΗ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΦΙΛΙΚΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ «Αρης - Μπόλτον»

23.00 ΖΗΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ

00.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.35 ΠΕΚΙΝΟ 2008

02.00 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210-6886.100

06.00 6 ΜΕ 11 ΜΑΖΙ

11.00 UNGLY BETTY

12.00 TA ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

14.50 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

15.50 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

17.15 THE SIMPLE LIFE

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

19.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 UGLY BETTY

22.00 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΕΙΟ ΠΑΡΘΕΝΑΓΩΓΕΙΟ (Ε)

23.00 LOST

24.00 BONES

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 THE SIMPLE LIFE

02.00 ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΝΑ (Ε)

03.00 ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 MOBILE FUN

05.10 ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΡΤΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ - Best of

13.00 ΣΦΗΝΑΚΙΑ

14.00 ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΤΟΥ ΜΕΛΡΟΟΥΖ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45 BAYWATCH ΙΙΙ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 BAYWATCH ΙΙΙ (Συνέχεια)

17.50 ΧΤΥΠΟΚΑΡΔΙΑ ΣΤΟ ΜΠΕΒΕΡΛΙ ΧΙΛΣ

18.50 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εκρηξη»

23.30 ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΕΡΩΤΕΣ (Ε)

00.30 DRESDEN FILES

01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.30 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

01.45 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

02.45 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

03.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 BELISSIMA

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.45 ALTER KIDS

08.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.15 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

09.55 Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΖΕΙ - Best of

12.35 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ - ΜΠΛΑ

15.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.10 SHOWBIZ NEWS - Best of

17.10 ΚΟΙΤΑΩ ΜΠΡΟΣΤΑ (Ε)

18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.55 AUTO ALTER

21.00 GREY'S ANATOMY

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σιωπηλός μάρτυρας»

24.00 SEX AND THE CITY

00.45 AUTO ALTER

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο βάρβαρος μαχητής επιστρέφει»

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αρσέν Λουπέν: ο θάνατος του Φορλάνο»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΠΡΩΙΝΟ MEGA

10.00 ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΙΛΟΙ (Ε)

10.50 ΡΕΤΙΡΕ (Ε)

11.50 ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

12.50 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΑ (Ε)

16.00 ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ (Ε)

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.40 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

18.50 50 - 50 (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΓΟΡΓΟΝΕΣ (Ε)

22.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

23.00 BIG BANG (E)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 RESCUE ME (Ε)

01.30 WORLD POKER TOUR (Ε)

02.30 ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΗΣ ΕΛΠΙΔΑΣ

03.30 Ο ΑΛΛΟΣ ΜΟΥ ΕΑΥΤΟΣ

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΤΣΑΚΙ ΤΣΑΝ

STAR
Τηλ. 210.3481.000

06.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΗΡΑΚΛΗΣ

14.45 ΖΙΝΑ

15.45 ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ, ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΝΙΟΤΗΣ

16.45 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ

17.45 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.45 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΟΜΑΔΑ NCIS

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Road trip»

23.45 ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ

00.45 SUPERNATURAL

01.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το ρίσκο»

04.15 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

05.15 ΤΖΑΚ ΚΑΙ ΜΠΟΜΠΙ

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

Γιάννης Ντουνιάς

«Τα παντελόνια είναι περίεργα ρούχα» σε επιμέλεια και παρουσίαση του Πάρη Μήτσου. Καλεσμένος της εκπομπής ο Γιάννης Ντουνιάς, ένας από τους ελάχιστους εναπομείναντες λαϊκούς τραγουδιστές. Εχει συνεργαστεί με τους μεγαλύτερους δημιουργούς (Γιάννη Καραμπεσίνη, Γιώργο Ζαμπέτα, Ακη Πάνου, Μίμη Πλέσσα, Γιάννη Μαρκόπουλο, Πυθαγόρα.) Στην εκπομπή ερμηνεύει δικά του παλιά αλλά και καινούρια τραγούδια από την πρόσφατη δισκογραφία του με τον Βαγγέλη Κορακάκη και για πρώτη φορά ξετυλίγει το κουβάρι της ζωής του. Μαζί με τον Γιάννη Ντουνιά θα βρίσκεται η λαϊκή ορχήστρα της «Μαγιοπούλας» και ο Βασίλης Κορακάκης (Κυριακή, «902 TV», 17.30).

Βιβλία στο κουτί

Στον Δ. Σολωμό επικεντρώνεται σήμερα η συζήτηση στην εκπομπή «Βιβλία στο κουτί» που έχει τίτλο «Επιρροές από Δ. Σολωμό και συνομιλία με Ν. Παναγιωτόπουλο».

Πόσο περιέχει η ζωή μας την ποίηση και ιδιαίτερα την ποίηση του Διονυσίου Σολωμού; Πώς μπορεί να διαβαστεί σήμερα αυτός ο μεγάλος ρομαντικός που λειτούργησε ως «εθνικός» ποιητής, ενώ «οι εμπειρίες τους είναι εμπειρίες εξέγερσης»;

Ο φιλόλογος καθηγητής στο Πάντειο Πανεπιστήμιο Δημήτρης Δημητρούλης, επιμελητής μιας νέας έκδοσης που περιλαμβάνει Απαντα τα σολωμικά έργα, ποιητικά και πεζά, σχολιασμένα και ερμηνευμένα, συνομιλεί με τον Βαγγέλη Χατζηβασιλείου για την αναγνωστική απόλαυση που παρέχει σήμερα ο Σολωμός, για την επικαιρότητα και τη σημασία του έργου του. Στην ενότητα «Το εργαστήρι του συγγραφέα», ο Μανώλης Πιμπλής συνομιλεί με τον μυθιστοριογράφο Νίκο Παναγιωτόπουλο, έναν από τους σύγχρονους λογοτέχνες. Την εκπομπή επιμελούνται η Κατερίνα Σχινά και ο Βαγγέλης Χατζηβασιλείου. Σκηνοθεσία, παραγωγή: Πέννυ Παναγιωτοπούλου (Κυριακή ΕΤ-1 16.00).

ΤΡΙΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ «Παράθυρο στο σύμπαν» (Μέρος 1ο έως 4ο)

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Κλασικά κινούμενα σχέδια

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Κινούμενα σχέδια

16.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Τσάρλι Τσάπλιν

17.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στη νοηματική γλώσσα

17.30 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΕΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙΣ (Ε) Με την Εφη Μάτζαρη. Θέμα: Καρέκλες (2ο μέρος)

18.00 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Η Ειρήνη Μπαλντίδη συνομιλεί για τα μελανώματα με τον Νίκο Σταυριανέα, καθηγητή Δερματολογίας Πανεπιστημίου Αθηνών. Τα μέτρα πρόληψης και τα προειδοποιητικά συμπτώματα

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Λαύριο, η αρχαία σκουριά»

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ Με τον Γιάννη Ευσταθίου

20.30 «ΜΑΥΡΑ ΣΥΝΝΕΦΑ» Πολωνική σειρά. Επεισόδιο 6ο

21.15 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Νίκος Πορτοκάλογλου, Π. Θαλασσινός, Ε. Τσαλιγοπούλου

22.05 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θα μεταδοθεί το χοροθέατρο ΑΜΑΛΓΑΜΑ

22.55 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Σέριφος, Παναγιά...»

23.05 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ... (Ε) Εκπομπή για ανθρώπους από το χώρο της Τέχνης και των Γραμμάτων, που έφυγαν... αφήνοντας σημαντικό έργο, με την Σοφία Αδαμίδου. Εκπομπή αφιερωμένη στον Βασίλη Αυλωνίτη

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.30 ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ ΧΙΓΚΛΙΝΤΑΟΥΝ

09.00 ΓΟΥΙΝΙ, ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΑΡΚΟΥΔΑΚΙ

09.30 ΤΟ ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

10.00 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ (Ε) «Μπράιαν Γουίλσον» Β΄ μέρος

11.00 ΙΣΤΟΡΙΑ

12.00 ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΖΩΗ (Ε)

13.00 ΤΟ ΜΠΟΥΛΟΥΚΙ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΑΟΥΝΤ

15.00 Ο ΛΟΪΝΤ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ

15.30 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ

16.30 ΡΩΜΑΙΟΣ ΚΑΙ ΙΟΥΛΙΕΤΑ

17.30 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.30 ΑΓΟΝΗ ΓΡΑΜΜΗ (Ε)

19.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

19.10 ΟΙ ΤΟΠΟΙ ΤΩΝ ΜΥΘΩΝ

20.10 ΤΟ ΣΙΝΕΜΑ ΣΤΗΝ ΑΣΙΑ

21.00 ΧΡΥΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ (Ε)

22.00 ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΣ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ (Ε)

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΟΙ ΑΓΝΟΟΥΜΕΝΟΙ (Ε)

01.00 ΔΙΑΒΟΛΙΚΑ ΜΥΑΛΑ Αστυνομική σειρά

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΤΖΕΪΚ ΛΟΝΓΚ

10.30 Η ΑΠΙΘΑΝΗ ΚΙΜ

11.30 BUZZ LIGHT YEAR OF STAR COMMAND

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΣΙΝΕΜΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας τρελός, τρελός πειρατής»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας ντελικανής»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΘΕΡΙΝΟ ΣΙΝΕΜΑ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Λευκή καταιγίδα»

- Στις 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

00.15 ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΚΙΝΟ «Η Ντριμ Τιμ του μπάσκετ των ΗΠΑ» (Α΄ και Β΄ μέρος)

02.15 ΘΕΜΑΤΙΚΑ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΟΥ ABC

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 Η ΜΑΥΡΗ ΘΕΑ

08.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

09.00 ΧΟΡΕΥΕΤΕ;

09:30 ΤΟ ΖΩΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ

10.00 ΕΞΕΛΙΞΗ

11.00 Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΒΟΡΡΑΣ

12.00 ΘΗΣΑΥΡΟΙ ΤΗΣ ΓΗΣ

12.30 ΝΗΣΙΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.25 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

16.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.30 ΜΑΓΙΚΗ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΛΟΥΙΣ

16.35 ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗ ΓΕΥΣΗ

17.00 ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΑΓΡΙΑ

17.30 ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ

18.00 ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΗΝ ΑΡΚΤΙΚΗ

18.45 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.10 ΑΠΟΔΡΑΣΗ

19.50 ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΒΥΘΟΥ

20.15 ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ

20.45 THE HISTORY CHANNEL «Κυνηγοί αρχαίων τεράτων»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 CINEMANIA (E)

24.00 ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ

00.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.35 ΠΕΚΙΝΟ 2008

02.00 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210-6886.100

06.00 6 ΜΕ 11 ΜΑΖΙ

11.00 UNGLY BETTY

12.00 ΤΥΧΗ ΒΟΥΝΟ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

14.50 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

15.50 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

17.15 THE SIMPLE LIFE

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

19.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 UGLY BETTY

22.00 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΕΙΟ ΠΑΡΘΕΝΑΓΩΓΕΙΟ (Ε)

23.00 LOST

24.00 BONES

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 THE SIMPLE LIFE

02.00 ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΝΑ (Ε)

03.00 ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 MOBILE FUN

05.10 ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΡΤΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ - Best of

13.00 ΣΦΗΝΑΚΙΑ

14.00 ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΤΟΥ ΜΕΛΡΟΟΥΖ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45 BAYWATCH ΙΙΙ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 BAYWATCH ΙΙΙ (Συνέχεια)

17.50 ΧΤΥΠΟΚΑΡΔΙΑ ΣΤΟ ΜΠΕΒΕΡΛΙ ΧΙΛΣ

18.50 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Popstar» Α΄ τηλεοπτική προβολή

23.00 ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΕΡΩΤΕΣ (Ε)

24.00 DR 90210 III

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το επίτιμο μέλος»

03.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 BELISSIMA

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.45 ALTER KIDS

08.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.15 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

09.55 Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΖΕΙ - Best of

12.35 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ - ΜΠΛΑ

15.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.10 SHOWBIZ NEWS - Best of

17.10 ΚΟΙΤΑΩ ΜΠΡΟΣΤΑ (Ε)

18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.55 AUTO ALTER

21.00 GREY'S ANATOMY

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα σαγόνια της Γης»

24.00 SEX AND THE CITY

00.45 AUTO ALTER

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αδίστακτος δολοφόνος»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΠΡΩΙΝΟ MEGA

10.00 ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΙΛΟΙ (Ε)

10.50 ΡΕΤΙΡΕ (Ε)

11.50 ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

12.50 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΑ (Ε)

16.00 ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ (Ε)

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.40 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

18.50 50 - 50 (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΓΟΡΓΟΝΕΣ (Ε)

22.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

23.00 BIG BANG (E)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 RESCUE ME (Ε)

01.30 WORLD POKER TOUR (Ε)

02.30 ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΗΣ ΕΛΠΙΔΑΣ

03.30 Ο ΑΛΛΟΣ ΜΟΥ ΕΑΥΤΟΣ

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΤΣΑΚΙ ΤΣΑΝ

STAR
Τηλ. 210.3481.000

06.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΗΡΑΚΛΗΣ

14.45 ΖΙΝΑ

15.45 ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ, ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΝΙΟΤΗΣ

16.45 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ

17.45 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.45 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΟΜΑΔΑ NCIS

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι αντικαταστάτες»

00.30 ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ

01.30 SUPERNATURAL

02.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γυρίσματα της τύχης»

05.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ «Παράθυρο στο Σύμπαν» (Μέρος 5ο έως 7ο)

07.40 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Κλασικά κινούμενα σχέδια

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Τσάρλι Τσάπλιν

17.15 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Κύθηρα»

17.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στη νοηματική γλώσσα

17.30 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Ανοιχτοί ορίζοντες: Παραπόταμος»

18.00 ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕ ΑΠΟΨΗ (Ε) Οχτωβριανή Επανάσταση και Γυναίκα. Επιμέλεια - παρουσίαση: Ειρήνη Μπαλντίδη

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Κυκλαδίτικα ειδώλια»

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ Με τον Γ. Ευσταθίου

20.30 ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΣ J-23 (Ε) Περιπέτεια, επεισόδιο 16ο

21.25 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τον Χάικ Γιατζιτζιάν και το αρμένικο συγκρότημά του

22.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Με τη θεατρική παράσταση του Νέαρχου Ιωάννου «SENZA STORIA»

23.15 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τους Τσοπάνα Ρέιβ

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.30 ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ ΧΙΓΚΛΙΤΑΟΥΝ

09.00 ΓΟΥΙΝΙ, ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΑΡΚΟΥΔΑΚΙ

09.30 ΤΟ ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

10.00 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ (Ε) «Τομ Τζόουνς»

11.00 ΙΣΤΟΡΙΑ

12.00 ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ (Ε)

13.00 ΤΟ ΜΠΟΥΛΟΥΚΙ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΑΟΥΝΤ

15.00 Ο ΛΟΪΝΤ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ

15.30 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ

16.30 ΡΩΜΑΙΟΣ ΚΑΙ ΙΟΥΛΙΕΤΑ

17.30 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.30 ΑΓΟΝΗ ΓΡΑΜΜΗ (Ε)

19.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΤΡΙΔΑ

20.00 ΤΟ ΣΙΝΕΜΑ ΣΤΗΝ ΑΣΙΑ

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.05 ΧΡΥΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ (Ε)

22.00 ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΣ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ (Ε)

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΟΙ ΑΓΝΟΟΥΜΕΝΟΙ (Ε)

01.00 ΔΙΑΒΟΛΙΚΑ ΜΥΑΛΑ Αστυνομική σειρά

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΤΖΕΪΚ ΛΟΝΓΚ

10.30 Η ΑΠΙΘΑΝΗ ΚΙΜ

11.30 BUZZ LIGHT YEAR OF STAR COMMAND

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.45 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 Ποδόσφαιρο Γυναικών «Γερμανία - Βραζιλία»

14.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 Ποδόσφαιρο Γυναικών «Νορβηγία - ΗΠΑ»

16.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 Ποδόσφαιρο Γυναικών «Παραγουάη - Νιγηρία» (Μ)

18.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 Εκπομπή

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΦΙΛΙΚΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ «Ολυμπιακός - Ρασίνγκ Σαντατέρ» Απευθείας μετάδοση

- Στις 18.00 και 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

00.05 ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΚΙΝΟ «Οι γυναίκες στους Αγώνες» (Α΄ και Β΄ μέρος)

02.00 ΘΕΜΑΤΙΚΑ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΟΥ ABC

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 Η ΜΑΥΡΗ ΘΕΑ

08.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

09.00 ΧΟΡΕΥΕΤΕ;

09:30 ΤΟ ΖΩΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ

10.00 ΕΞΕΛΙΞΗ

11.00 ΗΦΑΙΣΤΕΙΑ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ

11.50 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 Ποδόσφαιρο γυναικών «Αργεντινή - Καναδάς»

13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.35 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 Ποδόσφαιρο γυναικών «Κίνα - Σουηδία»

16.40 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

17.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

18.00 ΠΕΡΙΛΗΨΗ

18.30 ΓΕΝΝΗΜΕΝΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ

18.45 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

19.10 ΑΠΟΔΡΑΣΗ

19.50 ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΒΥΘΟΥ

20.15 ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ

20.45 ΤΑΡΑΓΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ

21.15 ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΥΣΗΣ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εκείνο το καλοκαίρι»

00.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.35 ΠΕΚΙΝΟ 2008

02.00 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210-6886.100

06.00 6 ΜΕ 11 ΜΑΖΙ

11.00 UNGLY BETTY

12.00 ΤΥΧΗ ΒΟΥΝΟ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

14.50 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

15.50 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

17.15 THE SIMPLE LIFE

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

19.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 UGLY BETTY

22.00 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΕΙΟ ΠΑΡΘΕΝΑΓΩΓΕΙΟ (Ε)

23.00 LOST

24.00 BONES

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 THE SIMPLE LIFE

02.00 ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΝΑ (Ε)

03.00 ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 MOBILE FUN

05.10 ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΡΤΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ - Best of

13.00 ΣΦΗΝΑΚΙΑ

14.00 ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΤΟΥ ΜΕΛΡΟΟΥΖ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45 BAYWATCH ΙV

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 BAYWATCH ΙV (Συνέχεια)

17.50 ΧΤΥΠΟΚΑΡΔΙΑ ΣΤΟ ΜΠΕΒΕΡΛΙ ΧΙΛΣ

18.50 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το τελευταίο κόλπο»

23.00 ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΕΡΩΤΕΣ (Ε)

24.00 DR 90210 III

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι νονοί της νύχτας»

03.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 BELISSIMA

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 ALTER KIDS

08.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.15 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

09.55 Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΖΕΙ - Best of

12.35 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ - ΜΠΛΑ

15.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.10 SHOWBIZ NEWS - Best of

17.10 ΚΟΙΤΑΩ ΜΠΡΟΣΤΑ (Ε)

18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.55 AUTO ALTER

21.00 GREY'S ANATOMY

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εραστές χωρίς όρια»

24.00 SEX AND THE CITY

00.45 AUTO ALTER

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Διπλή ζωή»

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φιορίλε»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΠΡΩΙΝΟ MEGA

10.00 ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΙΛΟΙ (Ε)

10.50 ΡΕΤΙΡΕ (Ε)

11.50 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

12.50 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΑ (Ε)

16.00 ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ (Ε)

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

18.50 50 - 50 (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΓΟΡΓΟΝΕΣ (Ε)

22.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

23.00 BIG BANG (E)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 RESCUE ME (Ε)

01.30 WORLD POKER TOUR (Ε)

02.30 ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΗΣ ΕΛΠΙΔΑΣ

03.30 Ο ΑΛΛΟΣ ΜΟΥ ΕΑΥΤΟΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΤΣΑΚΙ ΤΣΑΝ

STAR
Τηλ. 210.3481.000

06.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΗΡΑΚΛΗΣ

14.45 ΖΙΝΑ

15.45 ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ, ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΝΙΟΤΗΣ

16.45 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ

17.45 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.45 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΟΜΑΔΑ NCIS

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα μυστικά που σκοτώνουν»

23.45 ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ

00.45 SUPERNATURAL

01.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Sci-fighter»

04.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

05.00 ΤΖΑΚ ΚΑΙ ΜΠΟΜΠΙ

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

Ενας τρελός πειρατής

«Ενας τρελός, τρελός πειρατής» είναι ο τίτλος της κωμωδίας, που σκηνοθετεί ο Ρόμπερτ Στίβενσον. Ο φοβερός πειρατής Μαυρογένης έχει καταδικαστεί από κατάρα της δέκατης συζύγου του (ισχυρής μάγισσας) να περιπλανιέται μεταξύ ζωντανών και νεκρών έως τη στιγμή που θα καταφέρει να πραγματοποιήσει μια καλή πράξη. Την ευκαιρία θα του την προσφέρει ο Στιβ, ένας προπονητής κολεγιακής ομάδας, που αποφασίζει να καλέσει το φάντασμα του Μαυρογένη προκειμένου να βοηθήσει την ομάδα του, αλλά και για να σώσει το σπίτι μιας ηλικιωμένης από τα νύχια κακοποιών που επιθυμούν να το μετατρέψουν σε καζίνο. Ρεσιτάλ ερμηνείας από τον Πίτερ Ουστίνοφ σε μια θαυμάσια περιπέτεια που προσφέρει άφθονο γέλιο σε μικρούς και μεγάλους. Παίζουν: Πίτερ Ουστίνοφ, Ντιν Τζόουνς, Σούζαν Πλισέτ, Ελσα Λάντσεστερ, Τζόντι Μπέικερ(Τρίτη, ΝΕΤ, 16.00).

Εικαστικά

Στον Γιάννη Κουνέλη αναφέρεται το ντοκιμαντέρ της Μαίρης Κουτσούρη. Ο γνωστός ζωγράφος και σκηνογράφος Γιάννης Κουνέλης συζητά με τον Βασίλη Βασιλικό. Τα γυρίσματα της εκπομπής έγιναν στο ατελιέ του καλλιτέχνη στη Ρώμη και στην έκθεση έργων του στο Μιλάνο (Τετάρτη, ΒΟΥΛΗ, 23.50).

ΠΕΜΠΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ «Παράθυρο στο σύμπαν 2ο» (Μέρος 1ο έως 5ο)

08.10 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Νιντζάκια επ. 9ο

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

09.45 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με κουβανέζικη μουσική

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Θα μεταδοθεί η παιδική θεατρική παράσταση «Το θαλασσοκόριτσο» από την παιδική σκηνή της Μαίρης Κοριακη, από το θέατρο ΕΛΙΖΕ

16.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Νιντζάκια επ. 10ο

17.15 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Κύθηρα»

17.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στη νοηματική γλώσσα

17.30 ΦΩΤΟγραφές - Φωτο γραφη ζωντας Με την Αννα Σκαρλάτου. Φιλοξενούμενος ο Μανώλης Μπαμπούσης (Μέρος 2ο)

18.00 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Η Ειρήνη Μπαλντίδη συνομιλεί με τον καρδιολόγο Διονύση Τσίπα, τον χειρουργό Γιώργο Πέππα, καθώς επίσης και με τον ωτορινολαρυγγολόγο Βασίλη Ρίζο για τους θανάτους που σχετίζονται με την υψηλή θερμοκρασία λόγω καρδιοαναπνευστικών προβλημάτων

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Κιλκίς»

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ Με τον Γ. Ευσταθίου

20.30 ΜΕΡΕΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ Κοινωνική πολωνική σειρά. Επεισόδιο 3ο

22.00 ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟΣ, Η ΑΝΑΓΚΑΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ (Ε) Η εκπομπή για το σοσιαλισμό που γνωρίσαμε, τις ανατροπές και τις αιτίες, τη σοσιαλιστική διέξοδο από τη σύγχρονη καπιταλιστική βαρβαρότητα

22.50 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Με τους Μ. Φάμελλο, Ν. Ζιώγαλα, Α. Μουτσάτσου

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.30 ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ ΧΙΓΚΛΙΝΤΑΟΥΝ

09.00 ΓΟΥΙΝΙ, ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΑΡΚΟΥΔΑΚΙ

09.30 ΤΟ ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

10.00 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ (Ε) «Μπάρι Μανίλοου»

11.00 ΙΣΤΟΡΙΑ «Χαβάη: Αποκάλυψη»

12.00 ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ (Ε)

13.00 ΤΟ ΜΠΟΥΛΟΥΚΙ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΑΟΥΝΤ

15.00 Ο ΛΟΪΝΤ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ

15.30 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ

16.30 ΡΩΜΑΙΟΣ ΚΑΙ ΙΟΥΛΙΕΤΑ

17.30 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.30 ΑΓΟΝΗ ΓΡΑΜΜΗ (Ε)

19.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΤΡΙΔΑ

20.00 ΤΟ ΣΙΝΕΜΑ ΣΤΗΝ ΑΣΙΑ

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.10 ΧΡΥΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ (Ε)

22.00 ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΣ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ (Ε)

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΟΙ ΑΓΝΟΟΥΜΕΝΟΙ (Ε)

01.00 ΔΙΑΒΟΛΙΚΑ ΜΥΑΛΑ Αστυνομική σειρά

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΤΖΕΪΚ ΛΟΝΓΚ

10.30 Η ΑΠΙΘΑΝΗ ΚΙΜ

11.30 BUZZ LIGHT YEAR OF STAR COMMAND

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.45 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 Ποδόσφαιρο Αντρών «Βραζιλία - Βέλγιο»

14.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 Ποδόσφαιρο Αντρών «Ακτή Ελεφαντοστού - Αργεντινή»

16.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 Ποδόσφαιρο Αντρών «Ονδούρα - Ιταλία» (Μ)

18.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 Εκπομπή

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 Ποδόσφαιρο ανδρών «Ολλανδία - Νιγηρία» (Μ)

- Στις 18.00 και 24.00 θα μεταδοθούν μονόλεπτα δελτία ειδήσεων

24.00 ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΚΙΝΟ «Οι γυναίκες στους Αγώνες» (Γ` μέρος) - «Τα αστέρια του Σίδνεϊ - 2000»

02.00 ΘΕΜΑΤΙΚΑ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΟΥ ABC

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 Η ΜΑΥΡΗ ΘΕΑ

08.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

09.00 ΧΟΡΕΥΕΤΕ;

09.30 ΤΟ ΖΩΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ

10.00 ΕΞΕΛΙΞΗ

11.00 Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΩΚΕΑΝΟΥ

11.50 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 Ποδόσφαιρο ανδρών «Αυστραλία - Σερβία»

13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.35 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 Ποδόσφαιρο ανδρών «Ολλανδία - Νιγηρία»

16.40 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

17.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

18.00 ΠΕΡΙΛΗΨΗ

18.45 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.15 ΑΠΟΔΡΑΣΗ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «Αρης-Μπριζ»

23.00 ΚΑΠΝΙΣΜΑ: Η ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΝΕΙ

00.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.35 ΠΕΚΙΝΟ 2008

02.00 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210-6886.100

06.00 6 ΜΕ 11 ΜΑΖΙ

11.00 UNGLY BETTY

12.00 ΤΥΧΗ ΒΟΥΝΟ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

14.50 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

15.50 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

17.15 THE SIMPLE LIFE

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

19.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 UGLY BETTY

22.00 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΕΙΟ ΠΑΡΘΕΝΑΓΩΓΕΙΟ (Ε)

23.00 LOST

24.00 BONES

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 THE SIMPLE LIFE

02.00 ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΝΑ (Ε)

03.00 ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 MOBILE FUN

05.10 ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΡΤΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ - Best of

13.00 ΣΦΗΝΑΚΙΑ

14.00 ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΤΟΥ ΜΕΛΡΟΟΥΖ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45 BAYWATCH ΙV

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 BAYWATCH ΙV (Συνέχεια)

17.50 ΧΤΥΠΟΚΑΡΔΙΑ ΣΤΟ ΜΠΕΒΕΡΛΙ ΧΙΛΣ

18.50 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Από τα ψηλά στα χαμηλά»

22.45 ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΕΡΩΤΕΣ (Ε)

23.45 DR 90210 III

00.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

02.00 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

03.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.15 BELISSIMA

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 ALTER KIDS

08.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.15 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

09.55 Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΖΕΙ - Best of

12.35 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ - ΜΠΛΑ

15.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.10 SHOWBIZ NEWS - Best of

17.10 ΚΟΙΤΑΩ ΜΠΡΟΣΤΑ (Ε)

18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 GREY'S ANATOMY

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το διαμάντι του Τζερού»

24.00 SEX AND THE CITY

00.45 AUTO ALTER

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πτήση 771: Η διάσωση»

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Θα το πάρει το κορίτσι»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΠΡΩΙΝΟ MEGA

10.00 ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΙΛΟΙ (Ε)

10.50 ΡΕΤΙΡΕ (Ε)

11.50 ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

12.50 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΑ (Ε)

16.00 ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ (Ε)

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.40 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

18.50 50 - 50 (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΓΟΡΓΟΝΕΣ (Ε)

22.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

23.00 BIG BANG (E)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 RESCUE ME (Ε)

01.30 WORLD POKER TOUR (Ε)

02.30 ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΗΣ ΕΛΠΙΔΑΣ

03.30 Ο ΑΛΛΟΣ ΜΟΥΣ ΕΑΥΤΟΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΤΕΚΙΛΑ ΚΑΙ ΜΠΟΝΕΤΙ

STAR
Τηλ. 210.3481.000

06.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΗΡΑΚΛΗΣ

14.45 ΖΙΝΑ

15.45 ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ, ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΝΙΟΤΗΣ

16.45 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ

17.45 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.45 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΟΜΑΔΑ NCIS

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κατάσκοπος που γύρισε από το... τρίο»

23.45 ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ

00.45 SUPERNATURAL

01.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παραλήρημα φόβου»

03.45 ΤΟ ΤΣΙΡΚΟ ΤΟΥ ΜΥΣΤΗΡΙΟΥ Σειρά μυστηρίου

04.45 ΤΖΑΚ ΚΑΙ ΜΠΟΜΠΙ

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ «Οικολογία - Περιβάλλον»

07.55 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Τσάρλι Τσάπλιν

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Τρελή παρέα

17.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Νιντζάκια επ. 11ο

17.28 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στη νοηματική γλώσσα

17.30 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου, με την Ευδοκία Πατσιλινάκου. Αφιέρωμα στη μανιάτικη κουζίνα

18.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Γιάννης Κότσιρας

18.40 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ «Ανοιχτοί ορίζοντες: Ασπροπόταμος»

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ Με τον Γ. Ευσταθίου

20.30 ΚΑΤΑΣΚΟΠΟΣ J-23 (Ε) Περιπέτεια. Επεισόδιο 17ο

21.30 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε)Εκπομπή αφιερωμένη στον Κώστα Παπαδόπουλο (1ο Μέρος). Επιμέλεια - παρουσίαση: Πάρης Μήτσου

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.30 ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ ΧΙΓΚΛΙΝΤΑΟΥΝ

09.00 ΓΟΥΙΝΙ, ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΑΡΚΟΥΔΑΚΙ

09.30 ΤΟ ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

10.00 ΤΕΧΝΗ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ

10.31 ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ: ΑΡΧΑΪΚΟΣ ΛΥΡΙΣΜΟΣ

11.00 ΙΣΤΟΡΙΑ «Χτίζοντας μια αυτοκρατορία: Κίνα»

12.00 ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΑΟΥΝΤ

15.00 PEPPER ANN

15.30 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ

16.30 ΡΩΜΑΙΟΣ ΚΑΙ ΙΟΥΛΙΕΤΑ

17.30 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.30 ΑΓΟΝΗ ΓΡΑΜΜΗ (Ε)

19.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΤΡΙΔΑ

20.00 O ΔΡΟΜΟΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΙΝΑ

21.00 ΧΡΥΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ (Ε)

22.00 ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΣ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ (Ε)

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΛΕΣΧΗ «Ο κόσμος»

02.20 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 «Ιππασία, Τρίαθλο, Ξιφασκία, Σκοποβολή, Ποδηλασία σε δημόσιο χώρο»

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΚΙΝΟ «Ολυμπισμός, το δώρο της Ελλάδας»

11.00 ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΚΙΝΟ «Σίδνεϊ 2000 - Οι μεγάλες στιγμές» - «Αθήνα 2004 - Οι μεγάλες στιγμές»

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΚΙΝΟ «Τα αστέρια της Αθήνας - 2004»

14.00 OPENING THE GATES

15.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 Τελετή έναρξης - Απευθείας σύνδεση με το Πεκίνο

19.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 Εκπομπή

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 Τελετή έναρξης (Ε)

-- Στις 18.00 και 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ακολουθώντας την Εϊμι»

02.00 ΘΕΜΑΤΙΚΑ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΟΥ ABC

04.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 «Μπιτς βόλεϊ Ανδρών - Γυναικών»

ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 Η ΜΑΥΡΗ ΘΕΑ

08.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

09.00 ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ

09.30 ΤΟ ΖΩΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ

10.00 ΕΞΕΛΙΞΗ

11.00 ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΑ ΝΗΣΙΑ «Μπόρα-Μπόρα»

12.00 ΘΗΣΑΥΡΟΙ ΤΗΣ ΓΗΣ

12.30 ΛΕΥΚΑΔΑ, ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΩΝ ΠΟΙΗΤΩΝ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.25 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

14.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Θα κάνω πέτρα την καρδιά μου»

16.15 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.40 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

17.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

18.00 ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΗΝ ΑΡΚΤΙΚΗ «Μεγάλες περιπέτειες»

18.45 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.10 ΑΠΟΔΡΑΣΗ

19.50 ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΒΥΘΟΥ

20.15 ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ

20.45 ΑΡΠΑΚΤΙΚΑ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σχολή για σωφερίνες»

00.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.35 ΠΕΚΙΝΟ 2008

02.00 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210-6886.100

06.00 6 ΜΕ 11 ΜΑΖΙ

11.00 UNGLY BETTY

12.00 TΥΧΗ ΒΟΥΝΟ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

14.50 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

15.50 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

17.15 THE SIMPLE LIFE

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

19.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 UGLY BETTY

22.00 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΕΙΟ ΠΑΡΘΕΝΑΓΩΓΕΙΟ (Ε)

23.00 LOST

24.00 BONES

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 THE SIMPLE LIFE

02.00 ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΝΑ (Ε)

03.00 ΕΠΙΘΥΜΙΕΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 MOBILE FUN

05.10 ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΡΤΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

06.00 ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ - Best of

13.00 ΣΦΗΝΑΚΙΑ

14.00 ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΤΟΥ ΜΕΛΡΟΟΥΖ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45 BAYWATCH ΙV

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 BAYWATCH ΙV (Συνέχεια)

17.50 ΧΤΥΠΟΚΑΡΔΙΑ ΣΤΟ ΜΠΕΒΕΡΛΙ ΧΙΛΣ

18.50 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο γιος της μάσκας»

23.00 ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΕΡΩΤΕΣ (Ε)

24.00 ΣΦΗΝΑΚΙΑ (Ε)

00.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 THE L WORD

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η συνταγή του έρωτα»

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 BELISSIMA

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 ALTER KIDS

08.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.15 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

09.55 Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΖΕΙ - Best of

12.35 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ - ΜΠΛΑ

15.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.10 SHOWBIZ NEWS - Best of

17.10 ΚΟΙΤΑΩ ΜΠΡΟΣΤΑ (Ε)

18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.55 AUTO ALTER

21.00 GREY'S ANATOMY

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πρωταθλητής μαϊμού»

24.00 SEX AND THE CITY

00.30 AUTO ALTER

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα σαγόνια του καρχαρία: Η εκδίκηση»

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι πύλες του παραδείσου»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΠΡΩΙΝΟ MEGA

10.00 ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΦΙΛΟΙ (Ε)

10.50 ΡΕΤΙΡΕ (Ε)

11.50 ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

12.50 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΚΑΤΙ ΤΡΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΠΛΑ (Ε)

16.00 ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ (Ε)

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.40 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ (Ε)

18.50 50 - 50 (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΓΟΡΓΟΝΕΣ (Ε)

22.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

23.00 BIG BANG (E)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 RESCUE ME (Ε)

01.30 WORLD POKER TOUR (Ε)

02.30 ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΗΣ ΕΛΠΙΔΑΣ

03.30 Ο ΑΛΛΟΣ ΜΟΥΣ ΕΑΥΤΟΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΤΣΑΚΙ ΤΣΑΝ

STAR
Τηλ. 210.3481.000

06.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΗΡΑΚΛΗΣ

14.45 ΖΙΝΑ

15.45 ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ, ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΝΙΟΤΗΣ

16.45 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ

17.45 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.45 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΟΜΑΔΑ NCIS

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η απαγωγή του γιού»

22.45 ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ

00.45 SUPERNATURAL

01.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι μάγισσες του Σάλεμ»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

Κυνηγώντας την Εϊμι

Ο Κέβιν Σμιθ σκηνοθέτησε τη ρομαντική κομεντί «Ακολουθώντας την Εϊμι». Ο Χόλντεν είναι ένας πετυχημένος σχεδιαστής κόμικ, που συγκατοικεί με τον κολλητό φίλο και συνεργάτη του Μπάνκι. Στη ζωή των δύο φίλων θα εισβάλλει η όμορφη Αλίσα, την οποία ο Χόλντεν θα ερωτευτεί με την πρώτη ματιά, παρότι η ίδια προτιμάει τις... γυναίκες. Μία σχέση που ισορροπεί ανάμεσα στη φιλία και στον έρωτα ξεκινάει ανάμεσα στον Χόλντεν και την Αλίσα, αφήνοντας τον Μπάνκι στην άκρη, παραπονούμενο και με πολλούς ενδοιασμούς, που δεν κάμπτονται από τον ενθουσιασμό του φίλου του. Το «Ακολουθώντας την Εϊμι», μέσα από την αποτύπωση ενός ασυνήθιστου έρωτα, αποτελεί ένα σχόλιο για το πώς η αγάπη και η σεξουαλικότητα συχνά ξεπερνούν τις εύκολες κατηγοριοποιήσεις και τα στεγανά. Παίζουν: Μπεν Αφλεκ, Τζόι Λόρεν Ανταμς, Τζέισον Λι(Παρασκευή, ΝΕΤ, 01.30).

Ξεχωριστός...

«Ο ξεχωριστός Γουίλ Χάντινγκ». Κοινωνικό δράμα σε σκηνοθεσία Γκας Βαν Σαντ.

Το ευφυέστερο μυαλό ενός κορυφαίου αμερικανικού πανεπιστημίου δεν είναι κάποιος καθηγητής... αλλά αυτός που καθαρίζει τα πατώματα της σχολής, ο Γουίλ Χάντινγκ. Ο Χάντινγκ άφραγκος νέος περνάει το χρόνο του, πίνοντας μπίρες σε μια κακόφημη συνοικία της Βοστόνης. Οταν ο καθηγητής μαθηματικών Λαμπό αφήνει μία δύσκολη εξίσωση στον πίνακα του διαδρόμου του ΜΙΤ, ο Γουίλ είναι ο μόνος, που βρίσκει τη λύση, την οποία και αφήνει ανώνυμα στον πίνακα. Οταν ο Λαμπό ανακαλύπτει τον Γουίλ, του προσφέρει μία διέξοδο στις περιπέτειες που αντιμετωπίζει με το νόμο, υπό τον όρο να δεχτεί να δει έναν ψυχοθεραπευτή, για να αντιμετωπίσει τα προβλήματα που η αντικοινωνική συμπεριφορά του προκαλεί στον ίδιο και στο περιβάλλον του. Μετά από μια σειρά αποτυχημένων συνεδριών με διάφορους ψυχολόγους, τους οποίους ο Γουίλ καταφέρνει να ...τρελάνει, θα εμφανιστεί ο χαρισματικός Σον Μακ Γκουάιρ (Ρόμπιν Γουίλιαμς), που θα καταφέρει να κερδίσει την εμπιστοσύνη του. Παίζουν: Ματ Ντέιμον, Ρόμπιν Γουίλιαμς, Μπεν Αφλεκ, Μίνι Ντράιβερ (Δευτέρα ΝΕΤ 22.00).

ΣΑΒΒΑΤΟ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Κλασικά κινούμενα σχέδια

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Τσάρλι Τσάπλιν

09.00 H ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Παραδοσιακοί χοροί, θέατρο ελληνικών χορών Δόρα Στράτου α` μέρος

16.30 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ Παραδοσιακή μουσική και τραγούδια. Με τον Παντελή Σούλη

18.30 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ (Ε) Η Αννεκε Ιωαννάτου συνομιλεί με την Ντίνα Εξάρχου, συγγραφέα - δημοσιογράφο, για το βιβλίο «Τραγικό παιχνίδι»

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

20.15 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τα «Παλαϊνά Σεφέρια»

20.30 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Η Αννα Μπαλλή συνομιλεί με τον καθηγητή Πανεπιστημίου Αγάπιο Παπανεοφύτου και τον Θωμά Κατσιαβά, για την Ευρωσυνθήκη

21.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θα μεταδοθεί η θεατρική παράσταση «Οι κουραμπιέδες» του Γιώργου Χασάπογλου

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

09.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 (06.00 Αθλήματα (Συνέχεια από 05.30): Σκοποβολή, Ποδηλασία σε Δημόσιο Δρόμο, 07.00 Ενόργανη Γυμναστική (Α), 08.00 Ενόργανη Γυμναστική Α, Ποδηλασία σε Δημόσιο Δρόμο, Ιστιοπλοΐα, Πυγμαχία, Beach Volley (Γ), 13.30 Ποδηλασία (Μ), 14.00 Ενόργανη Γυμναστική (Α), Ιππασία, Τρίαθλο, Beach Volley (Γ), 17.30 Πυγμαχία (Μ), Ξιφασκία (Μ), Ιππασία, Τρίαθλο)

19.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΤΡΙΔΑ «Η ζημιά του σπασμένου καθρέφτη»

20.00 ΜΟΝΟΓΡΑΜΜΑ (Ε) «Κώστας Στεφανής» (Α & Β μέρος)

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

21.05 ΣΤΡΑΤΗΛΑΤΕΣ - ΗΡΩΕΣ ΚΑΙ ΑΧΡΕΙΟΙ «Ερνάν Κορτές»

22.00 ΚΥΝΗΓΟΣ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ (Ε)

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΝΕΟ ΣΙΝΕΜΑ ΑΠ' ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 Beach Volley A-Γ (συνέχεια από 04.00) 07.00-08.30 Beach Volley A-Γ, Τζούντο, 08.30-12.00 Τζούντο, Κωπηλασία

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 12.30-13.00 Κωπηλασία, 13.00-16.30 Τζούντο, Κολύμβηση, 16.30-19.00 Beach Volley Α-Γ

19.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 Αθλητική εκπομπή

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2008 Περίληψη

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ασανσέρ για δολοφόνους»

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ελεύθερος ωραρίου»

04.15 ΘΕΜΑΤΙΚΑ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΟΥ ΑΒC

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΠΕΡΙΛΗΨΗ

07.45 ΙΕΡΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΑ (Ε)

08.15 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

09.20 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Απευθείας μετάδοση

11.30 ΛΥΡΑΡΗΔΕΣ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ (Ε)

12.00 ΠΕΡΙΛΗΨΗ

12.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

15.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ

15.35 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΓΥΝΑΙΚΩΝ «Γερμανία - Βραζιλία»

17.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η φύση που ερημώνεται»

18.30 ΠΕΡΙΛΗΨΗ

19.30 BALKAN EXPRESS (Ε)

20.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

21.00 5ο ΤΣΙΡΚΟ ΜΑΣΙΜΟ 2004

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επιχείρηση ιπτάμενος ελέφαντας»

00.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.35 ΠΕΚΙΝΟ 2008

02.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

03.00 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

04.30 BALKAN EXPRESS (Ε)

05.30 5ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ

06.00 ΙΣΤΟΡΙΑ, ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΙ 20ός ΑΙΩΝΑΣ

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)

07.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

08.00 ΛΙΦΤΙΝΓΚ (Ε)

09.00 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΨΕΜΑ (Ε)

09.45 ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ - BEST OF

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.45 EXTREME MAKEOVER HOME EDITION (2ος κύκλος)

15.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι κυνηγοί του κλεμμένου θησαυρού»

17.40 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Στρατής παραστράτησε»

20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΟ «Τα θέλει ο... κολοτράβας μας»

00.10 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η καρδιά του κτήνους»

02.20 ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΝΑ (Ε)

03.20 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

05.00 MOBILE FUN

05.20 ΔΙΠΛΑΝΗ ΠΟΡΤΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ (Ε)

13.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 FORMULA 1 (Ουγγαρία, Δοκιμαστικά)

16.15 ΑΧ ΚΑΙ ΝΑ 'ΞΕΡΕΣ (Ε)

17.45 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

18.00 ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ (Ε)

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 SECRET DIARY OF A CALL GIRL Ξένη σειρά

02.00 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

03.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

04.15 BELISSIMA

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.30 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

13.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 TV WEEKEND (Best of)

16.15 ΤΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ (Ε)

18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αρωμα γυναίκας»

23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πληρωμένος δολοφόνος»

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο θρύλος του ακέφαλου καβαλάρη»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΣΤΗ ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ (Ε)

07.00 ΜΕΤΡΑΩ ΣΤΙΓΜΕΣ (Ε)

08.15 ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ (Ε)

09.15 ΠΕΣ ΤΟ ΨΕΜΑΤΑ (Ε)

10.00 Η ΑΠΛΗ ΜΕΘΟΔΟΣ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ (Ε)

11.15 ΤΗΛΕΜΠΟΡΑ (Ε)

12.15 ΦΑΕ ΤΗ ΣΟΚΟΛΑΤΑ ΣΟΥ (Ε)

13.10 ΜΕ ΔΥΟ ΜΑΜΑΔΕΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΕΣΥ ΦΤΑΙΣ (Ε)

16.00 ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ (Ε)

16.55 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.00 SINGLES 2 1/2 (E)

18.00 ΜΕ ΘΕΑ ΣΤΟ ΠΕΛΑΓΟ (Ε)

19.00 TAXI GIRL (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΓΟΡΓΟΝΕΣ (Ε)

23.00 SAFE SEX (Ε)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΣΕΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ Μίνι σειρά

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.40 SO YOU THINK YOU CAN DANCE (E)

STAR
Τηλ. 210.3481.000

06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γκρέμλινς 2: Η νέα γενιά»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (7ος κύκλος)

16.45 ΟΙ ΑΔΕΛΦΕΣ ΣΟΡΕΛΙ Ξένη σειρά

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΒΕΡΟΝΙΚΑ ΜΑΡΣ Σειρά

18.45 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ (11ος κύκλος)

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κορίτσια της άγριας Δύσης»

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πλάσματα του σκότους»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 22310.51180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.20 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ Αγροτική εκπομπή

16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

02.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM
Τηλ.: 210.2592.902
(ΔΕΛΤΙΑ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΑΝΑ ΩΡΑ)
ΚΥΡΙΑΚΗ

06.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

08.00 ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ Επιλογές από την κλασική μουσική

10.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

11.00 ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΠΑΝΔΩΡΑΣ Ταξίδια στην Ιστορία της Γης

12.00 ΠΟΙΗΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ Πρόσωπα και γεγονότα της λογοτεχνίας, της ποίησης, της Ιστορίας και της μουσικής

14.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

15.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Η παραδοσιακή μουσική και οι μουσικοί της

17.00 ΑΟΡΑΤΗ ΚΛΩΣΤΗ Κι όμως, όλα συνδέονται, συνδέονται με μια «αόρατη κλωστή»

19.00 ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ Φανταστικές διαδρομές και αναπάντεχες συναντήσεις στον κόσμο του ροκ

21.00 ΑΠΟΨΕ ΔΕΝ... ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΖΟΥΜΕ

22.00 ΜΕΤΑLΜΟΡΦΩΣΗ Επιλογές από τη metal μουσική

24.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

ΔΕΥΤΕΡΑ

06.00 «ΞΥΠΝΑ ΒΑΣΙΛΗ...» Πληροφορίες, ειδήσεις, ρεπορτάζ, για το ξεκίνημα της μέρας

09.00 ΑΠ' ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΠΑΝΔΩΡΑΣ (Ε)

10.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

12.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ

13.00 Η ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΤΟΥ ΘΕΑΜΑΤΟΣ (Ε)

14.00 Η ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ ΣΤΟΝ «902» Το ενημερωτικό «μαγκαζίνο» του σταθμού μας

15.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

16.00 ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΕΙΝ' ΕΥΧΗ Για το έντεχνο ελληνικό τραγούδι

17.00 ΠΟΙΗΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ (Ε)

19.00 ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ

21.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

22.00 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΑΣΜΑΤΑ Το λαϊκό τραγούδι με μεράκι και άποψη

24.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

ΣΤΑΥΡΟΛΕΞΟ

ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ:

1. Διαθέτει το ...σκοπό του - Μερικοί ...λάμπουν με αυτές από κάποιες εκδηλώσεις. 2. Διάσημη Ελληνίδα Αγνή λυρική καλλιτέχνιδα - Της ώρας ...ακόλουθοι - Αρχικά σώματος του στρατού. 3. Το συναίσθημα κάποιου να φαίνεται ωραίος και ελκυστικός - Σκέλος του ...ΝΑΤΟ. 4. Περιοχή της Ιταλίας - Χαρακτηριστικό του η ακαΐα. 5. Σύμβολο χημικού στοιχείου - Δε δικαιολογείται για το νόμο - Η έκφραση ή η τεχνοτροπία συνόλου καλλιτεχνών ή περιόδου. 6. Ονομασία γαλλικών πυραύλων - Βρίσκονται στη σφαίρα του νου. 7. Μέσα που μετέρχονται αρκετοί στη ζωή τους - Βρώμικοι κι ακατάστατοι χώροι. 8. Το όνομα της Αγγλίδας ηθοποιού Τόμσον - Παλιό τούρκικο νόμισμα - Ποσότητα ...χρυσού. 9. Τροπικό τσελεμεντέδων - Διεθνής όρος της στροφορμής του ηλεκτρονίου - Δήλωση συνάντησης. 10. Ασιατικό κράτος στην περιοχή του Περσικού - Αυτές δεν αφορούν το σύνολο. 11. Στο θέατρο είναι συνηθισμένες - Ελληνικό ακρωτήρι - Μπορεί να διαθέτει και κόμμα. 12. Καλεί σε επανάληψη - Θερμές οι παρακλήεις της - Τα χρόνια του Ελευθ. Βενιζέλου. 13. Αδικημένος μεταφορικά - Γνωστό Πόρτο της Αμερικής - Είδος πλατύστομου κυπέλλου. 14. Εμπορική συντροφιά - Φυσικός της ...χώρος, η στοματική κοιλότητα.

ΚΑΘΕΤΑ:

1. Κατηγορία ζώων στην οποία υπάγονται η σαλαμάντρα και ο βάτραχος - Ελαφρό πλοιάριο. 2. Αρκετοί πληρώνουν δάνειο για την εξόφλησή του - Δέρμα μοσχαρίσιο, ειδικά κατεργασμένο. 3. Οπερα που ερμήνευσε παλιότερα η Αννα Βίσση - Οταν ...ανάβουν, κυκλοφορούν γοργά - Η σουρβιά. 4. Τροπικό της κουζίνας - Ειδικό αυτό της μάχης - Η άκρη βελόνας (καθ.). 5. Οι τράγοι αλλά και τα μικρά κατσίκια - Τίτλος γνωστής ταινίας κινουμένων σχεδίων. 6. Θεάματα που δεν είναι για όλους - Αφωνη ...γόπα - Κι έτσι το θερμοκήπιο. 7. Θρυλική παλιά Ισπανίδα κομμουνίστρια - Ρυθμικός χτύπος. 8. Συνδετικός ο ρόλος του - Είδος εμπορίου. 9. Κρατούσε στα χέρια του λαμπάδα και στεφάνι - Χαρακτηρίζεται συγκρινόμενος (με άρθρο). 10. Παλιός Γερμανός καγκελάριος - Φιλοσοφική θεωρία δύο θεμελιακών και αντίμαχων ουσιών. 11. Επιφανής Ούγγρος δεξιοτέχνης του βιολιού - Μουσική νότα - Καλπάζει ποιητικά. 12. Πρόθεση της αρχαίας - Είδος σχήματος - Ομοια ποιοτικά. 13. Στην αρχαία Αίγυπτο η λατρεία του - Ελληνικό βουνό (με άρθρο). 14. Ηταν και η Καλλιόπη - Σε κίνδυνο χρησιμοποιείται.

Λ Υ Σ Η

ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ:

1. ΑΣΜΑ - ΑΠΟΥΣΙΕΣ 2. ΜΠΑΛΤΣΑ - ΜΜ - ΣΕΜ 3. ΦΙΛΑΡΕΣΚΕΙΑ - ΤΟ 4. ΙΤΑ - ΑΜΙΑΝΤΟΣ 5. ΒΙ - ΑΓΝΟΙΑ - ΥΦΟΣ 6. ΑΡΙΑΝ - ΙΔΕΑΤΑ 7. ΑΤΙΜΑ - ΑΧΟΥΡΙΑ 8. ΕΜΑ - ΓΡΟΣΙ - ΡΥΣ 9. ΑΛΑ - ΣΠΙΝ - ΣΜΙΓΩ 10. ΚΑΤΑΡ - ΑΤΟΜΙΚΕΣ 11. ΑΤΑΚΕΣ - ΡΙΟ - ΟΤΙ 12. ΤΙ - ΙΚΕΤΙΣΣΑ - ΟΒ 13. ΟΝΟΣ - ΡΙΚΟ - ΤΑΣΙ 14. ΣΙΑ - ΚΑΚΟΣΜΙΑ.

ΚΑΘΕΤΑ:

1. ΑΜΦΙΒΙΑ - ΑΚΑΤΟΣ 2. ΣΠΙΤΙ - ΤΕΛΑΤΙΝΙ 3. ΜΑΛΑ - ΑΙΜΑΤΑ - ΟΑ 4. ΑΛΑ - ΑΡΜΑ - ΑΚΙΣ 5. ΤΡΑΓΙΑ - ΣΡΕΚ 6. ΑΣΕΜΝΑ - ΓΠ - ΣΕΡΑ 7. ΠΑΣΙΟΝΑΡΙΑ - ΤΙΚ 8. ΚΑΙ - ΧΟΝΤΡΙΚΟ 9. ΥΜΕΝΑΙΟΣ - Ο ΙΣΟΣ 10. ΣΜΙΤ - ΔΥΪΣΜΟΣ 11. ΑΟΥΕΡ - ΜΙ - ΑΤΙ 12. ΕΣ - ΣΦΑΙΡΙΚΟ - ΑΑ 13. ΣΕΤ - Ο ΤΑΫΓΕΤΟΣ 14. ΜΟΥΣΑ - ΣΩΣΙΒΙΟ.


Του
Δημήτρη ΦΙΛΙΟΥ




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org