Κυριακή 28 Δεκέμβρη 2008
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Προγράμματα
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
ΔΕΥΤΕΡΑ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Παιδικές ταινίες, κινούμενα σχέδια, Καραγκιόζης...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή

09.00 ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ (Ε) Ντοκιμαντέρ για την επανάσταση της Κούβας

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

15.45 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

16.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στη νοηματική γλώσσα

16.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Παιδικές ταινίες, κινούμενα σχέδια, Καραγκιόζης...

17.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρά ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

17.30 «Η ΖΩΗ ΜΑΣ...» Πρέπει να ζούμε καλύτερα. Γιατί τα μυστικά του «ευ ζην» πρέπει να τα μάθουμε απ' αυτούς που σίγουρα τα ξέρουν, τους ειδικούς. Θέμα της σημερινής εκπομπής: Εφηβικό θέατρο, με τη Σωτηρία Παφίλη. Επιμέλεια - παρουσίαση: Μαίρη Μαρκετάκη

18.00 «ΟΙ 4 ΤΑΝΚΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ» Πολωνική σειρά. Επεισ. 12ο

19.00 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ Η Αννεκε Ιωαννάτου συνομιλεί με τη συγγραφέα Δόμνα Κατσαμάκη, με αφορμή το βιβλίο «Το βάθος της καρδιάς» των εκδόσεων «Σύγχρονη Εποχή»

20.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ «Οι περιπέτειες του σκύλου Τσίβιλ», πολωνική σειρά. Επεισ. 4ο

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ Οι περιπέτειες του Σέρλοκ Χολμς «Αρχισε ο 20ός αιώνας» (μέρος 1ο)

22.30 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Πολιτική ενημερωτική εκπομπή

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΤΣΙΠ ΚΑΙ ΝΤΕΪΛ, ΟΙ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΣ

08.30 ΝΤΑΡΓΟΥΙΓΚ ΝΤΑΚ

09.00 ΜΙΚΙ ΜΑΟΥΣ - ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ

09.30 ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΑΪΝΣΤΑΪΝ

10.00 CLASSIC CARTOONS

10.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κακός, ψυχρός και ανάποδος»

12.00 ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

15.00 Φινέας και Φέρμη

15.30 ΕΝΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑ

16.00 ΧΑΝΑ ΜΟΝΤΑΝΑ

16.30 ΖΑΚ ΚΑΙ ΚΟΝΤΙ, ΣΚΑΝΔΑΛΙΕΣ ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ

17.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.00 ΨΗΦΙΑΚΗ ΕΛΛΑΔΑ

19.00 ΠΑΡΑΒΑΣΗ

20.00 ΦΑΚΕΛΟΣ: ΣΟΚΟΛΑΤΑ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Hight Fidelity»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 DOC ON AIR «Ανδρες έχουμε, γυναίκες ψάχνουμε»

01.45 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

14.15 ΝΗΣΤΙΚΟ ΑΡΚΟΥΔΙ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Της κακομοίρας»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΠΡΟΣΚΗΝΙΟ

23.30 TOP STORIES

01.15 ΙΣΤΟΡΙΑ «Σύγχρονα θαύματα: Η τεχνολογία των πειρατών» - Ιστορικό ντοκιμαντέρ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

08.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

09.00 ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΜΟΝΟΜΑΧΙΕΣ

10.00 ΥΠΑΡΧΕΙ... ΕΙΔΗΣΗ

11.30 Ενα μοναδικό οικοσύστημα - ΕΝΑΣ ΚΑΤΟΙΚΗΣΙΜΟΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ - ΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΓΓΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ

12.00 ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΣΑΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.25 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

16.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.30 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ Ζωολογικός κήπος

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ καιρός

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.00 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

18.15 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

19.15 ΤΟ ΖΩΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ

19.45 ΑΡΠΑΚΤΙΚΑ

20.45 HISTORY CHANNEL «Από πού προέρχεται;»

21.45 ΔEΛTIO KAIPOY

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΖΗΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επιστροφή από το μαγεμένο βουνό»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210-6886.100

05.30 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

14.45 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

18.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

19.00 ΛΟΛΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΣΑΡΑΝΤΑ ΚΥΜΑΤΑ(Ε)

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ: «Το κλειδί του παραδείσου»(Ε)

23.00 GREY'S ANATOMY

24.00 DΑΥ BREAK

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.30 ΕΦΤΑ ΖΩΕΣ (Ε)

02.30 ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΩΜΑΤΑ (Ε)

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 MOBILE FUN

04.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (E)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

05.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

15.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΧΤΥΠΟΚΑΡΔΙΑ ΣΤΟ ΜΠΕΒΕΡΛΙ ΧΙΛΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ

19.00 FATUS OLUS

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αυτό που θέλουν οι γυναίκες»

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πλούσιοι και φτωχοί»

01.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το χόρτο του θεού»

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.15 ΚΙΝΟΥΜΕΝΗ ΑΜΜΟΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.45 ALTER KIDS

08.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.15 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

09.55 Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΖΕΙ

12.35 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

15.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.10 SHOWBIZ NEWS

17.10 ΚΟΙΤΑΩ ΜΠΡΟΣΤΑ

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.55 AUTO ALTER

21.00 ΜΙΝΙ ΣΕΙΡΑ: «Η ωραία Ελένη της Τροίας»

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κυρία στα κόκκινα»

02.30 AUTO ALTER

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι χαρτοπαίκτες»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.30 ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ

06.30 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

12.50 ΟΛΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

16.20 ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.30 FIFTY - FIFTY

18.10 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ

19.00 TA ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

21.50 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ

22.50 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ: «Το φιλοδώρημα των 2.000.000 δολαρίων»

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ: «Το φιλοδώρημα των 2.000.000 δολαρίων» (Συνέχεια)

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κούκλος

04.40 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 FALCON BEACH

STAR
Τηλ. 210.3481.000

08.00 POWERPUFF GIRLS

O8.30 JUSTICE LEAGUE UNLIMITED

09.00 BABY LOONEY TUNES

09.30 ΕΝΑΣ ΣΚΥΛΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΣΚΟΥΜΠΙ - ΝΤΟΥ

10.00 Ο ΛΑΖΛΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΉΝΩΣΗ

10.30 ΤΟΜ ΚΑΙ ΤΖΕΡΙ

11.00 ROAD RUNNER SHOW

11.30 ΠΟΚΕΜΟΝ 6

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 SUPER STAR

16.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ: «Πάρτι φαντασμάτων»

18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι συμπέθεροι»

22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ: «Φονικό όπλο 3»

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ: «Το έπαθλο»

03.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

04.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πιάστε το κορίτσι»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Παιδικές ταινίες, κινούμενα σχέδια, Καραγκιόζης...

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ

16.00 ΔΙΑ ΠΥΡΟΣ ΚΑΙ ΣΙΔΗΡΟΥ Ξένη σειρά, επεισ. 4ο

16.45 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε) Η εκπομπή ταξιδεύει στο κέντρο «Πριγκηπέσσα», με τον Πάρη Μήτσου

18.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Θα μεταδοθεί η θεατρική παράσταση «LA MAMMA»

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ Θα μεταδοθεί η ανατολικογερμανική ταινία «Οι περιπέτειες του Βέρνερ Χολτ» (μέρος 1ο)

22.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΑΡΧΟΝΤΑΡΙΚΙ

11.30 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ «Χοροί και τραγούδια από διάφορες περιοχές της Ελλάδας»

13.00 ΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΔΩΔΕΚΑΗΜΕΡΟΥ

13.30 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ

14.00 ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ

15.30 ΦΩΤΟΣΦΑΙΡΑ

16.00 ΡΙΜΕΪΚ

17.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οικογένεια Ρόμπινσον»

19.00 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ «Μίμης Ανδρουλάκης»

20.00 Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΩΝ

20.30 ΜΟΝΟΓΡΑΜΜΑ (Ε) «Μίκης Θεοδωράκης»

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ - ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο άνθρωπος των αστεριών»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 CINECINEMA ΣΤΗΝ ΕΤ-1 «Κάρμεν»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.50 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΤΙΜΟΝ ΚΑΙ ΠΟΥΜΠΑ

10.30 ΠΑΠΙΟΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ

11.00 ΤΕΪΛ ΣΠΙΝ

11.30 ΗΡΑΚΛΗΣ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ZOOM ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

13.30 TOP STORIES (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΧΘΕΣ - ΣΗΜΕΡΑ - ΑΥΡΙΟ

17.00 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΝΑΣΚΟΠΗΣΗ «2008: Ολυμπιακές στιγμές: Ανασκόπηση»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στα ίχνη του χαμένου θησαυρού»

00.30 TOP STORIES (Ε)

-- Στις 24.00 μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Απαγορευμένη έλξη»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΜΑΝΗ, ΟΙ ΑΚΡΙΤΕΣ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ

07.30 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

11.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ

12.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΠΕΡΙ ΓΗΣ Ο ΛΟΓΟΣ

14.30 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε)

15.00 ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ (Ε)

17.30 ΧΩΜΑΤΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ

18.00 BALKAN EXPRESS

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο χρυσός και ο τενεκές»

20.45 ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ

21.00 5ο ΤΣΙΡΚΟ MASSIMO 2004

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ (Ε)

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γαλάζιος παράδεισος»

  • Το πρόγραμμα θα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

05.50 6 ΜΕ 10 ΜΑΖΙ

10.00 ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 EXTREME MAKEOVER - HOME EDITION

15.45 ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ (Ε)

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η αγάπη μας»

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ονειρεμένη ζωή»

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εγώ, αυτή και ο εαυτός μου»

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Καρυοθραύστης»

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 MOBILE FUN

04.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

05.50 STUDIO ALPHA

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

13.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο σταυροφόρος ιππότης»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

16.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο σκληρός άντρας»

18.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.20 STARS SYSTEM

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ; Best of Τηλεπαιχνίδι

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρελό Σαββατοκύριακο για εργένηδες»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ερωτας στο Λοστ Τζάνξιον»

03.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΚΙΝΟΥΜΕΝΗ ΑΜΜΟΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.50 ALTER KIDS

13.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κόρη του Ντ' Αρτανιάν»

17.00 ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ

18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΤΟ ΠΑΡΤΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τελευταία ευκαιρία»

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χειμωνιάτικη λιακάδα»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 ΜΟΜΜΥ - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.15 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

13.00 ΓΛΥΚΙΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ποντικομικρούλης»

16.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αληθινός Αγιος Βασίλης»

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.00 ΓΛΥΚΙΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ (Ε)

19.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστούγεννα με το ζόρι» Α΄τηλεοπτική προβολή

23.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αγώνας για τη νίκη»

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ρωξάνη»

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 FALCON BEACH

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

07.30 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το χρονικό μιας χυλόπιτας»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.45 ΒΕΡΟΝΙΚΑ ΜΑΡΣ

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ

18.45 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δύο εβδομάδες προθεσμία»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τοπ γκαν»

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κάθε Κυριακή»

04.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Banana Joe»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.20 ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ «Παραδοσιακοί Χοροί & Τραγούδια»

16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

Ανθρωπος των αστεριών

Ο Τζιουζέπε Τορνατόρε σκηνοθετεί τη δραματική ταινία «Ο άνθρωπος των αστεριών». Ο Τζο Μορέτι, με το παρατσούκλι «Ιλ Ντοτόρε» (ο γιατρός), ταξιδεύει στη Σικελία τη δεκαετία του 1950. Είναι απατεωνίσκος και κάνει ψεύτικα δοκιμαστικά υποδυόμενος τον εκπρόσωπο ενός μεγάλου κινηματογραφικού στούντιο. Ο Ντοτόρε δημιουργεί ψεύτικες ελπίδες και όνειρα σε ανθρώπους που αγαπούν το σινεμά και προσπαθούν να ξεφύγουν από τη μιζέρια και τη φτώχεια της Σικελίας. Η κάμερά του, όμως, μπορεί και βγάζει την ειλικρινή πλευρά των ανθρώπων, όπως για παράδειγμα τα τραύματα ενός στρατιώτη, τη διαμαρτυρία μιας γυναίκας που τη θεωρούσαν πόρνη, ενός αστυνομικού που λατρεύει την ποίηση... Ενα τρυφερό κοινωνικό δράμα με θέμα την αγάπη για το σινεμά και τις ζωές των ανθρώπων που επηρέασε αυτή η αγάπη... Παίζουν: Σέρτζιο Καστελίτο, Τιτσιάνα Λοντάτο, Φράνκο Σκαλντάτι, Λεοπόλντο Τριέστε, Κλέλια Ροντινέλα (Κυριακή, ΕΤ-1, 21.10)

Ονειρεμένη ζωή

Μια ρομαντική κομεντί είναι η ταινία «Ονειρεμένη ζωή», σε σκηνοθεσία Μπρετ Ράτνερ. Ο Τζακ Κάμπελ, ένας ευκατάστατος χρηματιστής της Γουόλ Στριτ, απολαμβάνει την εργένικη, πολυτελή ζωή του, πιστεύοντας πως έχει τα πάντα. Την Παραμονή των Χριστουγέννων γίνεται άθελά του μάρτυρας μιας περίεργης ληστείας και το άλλο πρωί ξυπνά για να ανακαλύψει ότι βρίσκεται σ' ένα.. μικροαστικό σπιτικό του Νιου Τζέρσεϊ! Πλάι του κοιμάται η Κέιτ, η κοπέλα που είχε άσπλαχνα εγκαταλείψει πριν από 13 ολόκληρα χρόνια, ούτως ώστε να δοθεί απρόσκοπτα στις σπουδές και στην καριέρα του. Εντρομος, ο Τζακ διαπιστώνει πως είναι παντρεμένος μαζί της και μάλιστα έχουν δυο παιδιά κι ένα σκύλο! Παίζουν: Νίκολας Κέιτζ, Τέα Λεόνι, Ντον Τσιντλ, Τζέρεμι Πίβεν, Αμπερ Βαλέτα. (Κυριακή, ΑΝΤΕΝΝΑ, 21.00)

ΤΡΙΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Παιδικές ταινίες, κινούμενα σχέδια, Καραγκιόζης...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή, με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ (Ε) Πολιτική ενημερωτική εκπομπή, με τον Κώστα Καραχάλιο

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

15.45 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

16.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

16.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Παιδικές ταινίες, κινούμενα σχέδια, Καραγκιόζης...

17.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρά ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

17.30 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΕΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙΣ Αρχιτεκτονική! Τέχνη ή επιστήμη; Και τα δύο μαζί κάνουν τις «Αρχιτεκτονικές Προσεγγίσεις». Εκθέσεις αρχιτεκτόνων, τάσεις και αποτελέσματα που φτιάχνουν το αισθητικό περιβάλλον μας. Επιμέλεια - παρουσίαση: Εφη Μάτζαρη

18.00 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Οι νεότερες εξελίξεις στο χώρο της Υγείας, με καλεσμένους που συμβουλεύουν για τις διάφορες παθήσεις

19.00 ΕΥΡΩΕΝΩΣΗ Σχόλια, ρεπορτάζ, συνεντεύξεις από το χώρο της ΕΕ. Επιμέλεια - παρουσίαση: Πόπη Καπετανοπούλου

19.30 «Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ» Πολωνική σειρά. Επεισ. 2ο

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ Οι περιπέτειες του Σέρλοκ Χολμς «Αρχισε ο 20ός αιώνας» (μέρος 2ο)

22.30 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ Ενημερωτική εκπομπή με τον Ζήση Νούσια

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΤΣΙΠ ΚΑΙ ΝΤΕΪΛ

08.30 ΝΤΑΡΓΟΥΙΓΚ ΝΤΑΚ

09.00 ΜΙΚΙ ΜΑΟΥΣ - ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ

09.30 ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΑΪΝΣΤΑΪΝ

10.00 CLASSIC CARTOONS

10.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κυρ Γιώργης και οι τρέλες του»

12.00 ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

15.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

15.10 ΦΙΝΕΑΣ ΚΑΙ ΦΕΡΜΠ

15.30 ΕΝΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑ

16.00 ΧΑΝΑ ΜΟΝΤΑΝΑ

16.30 ΖΑΚ ΚΑΙ ΚΟΝΤΙ ΣΚΑΝΔΑΛΙΕΣ ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ

17.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.00 ΔΡΟΜΟΙ

19.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

19.10 ΟΙ ΚΕΡΑΙΕΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ

20.00 ΦΑΚΕΛΟΣ: ΨΗΛΑ ΤΑΚΟΥΝΙΑ

21.00 ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ

22.00 Ο ΚΥΝΗΓΟΣ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ (Ε)

22.45 ECULTURE.GR - Ο ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΑΣ ΟΔΗΓΟΣ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ - Συνέντευξη της Μ. Κατσουνάκη με τον σκηνοθέτη Κυριάκο Κατζουράκη «Γλυκιά μνήμη»

01.45 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

14.15 ΝΗΣΤΙΚΟ ΑΡΚΟΥΔΙ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ζηλιαρόγατος»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 PRESS

23.15 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Αγιος Βασίλης μου 2»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

08.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

09.00 ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΜΟΝΟΜΑΧΙΕΣ

10.00 ΥΠΑΡΧΕΙ... ΕΙΔΗΣΗ

11.30 ΕΝΑ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΟΙΚΟΣΥΣΤΗΜΑ - ΕΝΑΣ ΚΑΤΟΙΚΗΣΙΜΟΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ - ΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΓΓΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ

12.00 ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΣΑΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.25 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

16.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.15 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.00 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

18.15 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

19.15 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ

19.45 ΑΡΠΑΚΤΙΚΑ

20.45 ΓΙΝΕ ΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε)

23.30 ΑΠΟΨΕ ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΡΕΝΣ ΚΟΥΙΚ

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210-6886.100

05.30 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

14.45 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.45 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

18.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

19.00 ΛΟΛΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΣΑΡΑΝΤΑ ΚΥΜΑΤΑ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ: Το κλειδί του παραδείσου»

23.00 GREY'S ANATOMY

24.00 DAY BREAK

01.0 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.30 ΕΦΤΑ ΖΩΕΣ (Ε)

03.50 ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΩΜΑΤΑ

02.30 ΣΕΙΡΑ: «Τα μαχαιρώματα»

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 MOBILE FUN

04.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

05.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

15.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΧΤΥΠΟΚΑΡΔΙΑ ΣΤΟ ΜΠΕΒΕΡΛΙ ΧΙΛΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.10 ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ

19.00 FATUS OLUS

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 FATUS OLUS

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καρδιοκατακτητές»

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΡΤΙ

02.15 ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΚΙΝΟΥΜΕΝΗ ΑΜΜΟΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.45 ALTER KIDS

08.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.15 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

09.55 Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΖΕΙ

12.35 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ-ΜΠΛΑ

15.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

16.10 SHOWBIZ NEWS

17.10 ΚΟΙΤΑΩ ΜΠΡΟΣΤΑ

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.55 AUTO ALTER

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τέρνερ και Χουτς»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο θεός έπλασε την Εύα»

01.30 AUTO ALTER

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο γιος του Αϊ - Βασίλη»

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι δρόμοι του Λος Αντζελες»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.30 ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ

06.30 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

12.50 ΟΛΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (E)

16.210 ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.30 FIFTY-FIFTY

18.10 MIA ΣΤΙΓΜΗ ΔΥΟ ΖΩΕΣ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

21.50 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ

22.50 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ

24.00 ΕΜΠΟΛΕΜΗ ΖΩΝΗ

01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γκοστμπάστερ 2»

03.40 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 FALCON BEACH

STAR
Τηλ. 210.3481.000

08.00 POWERPUFF GIRLS

O8.30 JUSTICE LEAGUE UNLIMITED

09.00 BABY LOONEY TUNES

09.30 ΕΝΑΣ ΣΚΥΛΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΛΕΓΑΝ ΣΚΟΥΜΠΙ - ΝΤΟΥ

10.00 Ο ΛΑΖΛΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΉΝΩΣΗ

10.30 ΤΟΜ ΚΑΙ ΤΖΕΡΙ

11.00 ROAD RUNNER SHOW

11.30 ΠΑΤΟΡΟΥΖΙΤΟ: Η ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 SUPER STAR

16.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το θαύμα των Χριστουγέννων»

18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Τζακ και η φασολιά»

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι κατάσκοποι που ήρθαν απ' τη ζέστη»

02.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο βρόμικος Χάρι»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.10 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Ζαγόρι» (μέρος α')

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Παιδικές ταινίες, κινούμενα σχέδια, Καραγκιόζης

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή

09.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Παραδοσιακά τραγούδια από τους Σάββα Σιάτρα & Γιώργο Δάμο

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τον Μπάμπη Τσέρτο

15.45 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

16.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στη νοηματική γλώσσα

16.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Παιδικές ταινίες, κινούμενα σχέδια, Καραγκιόζης...

17.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ Θα μεταδοθεί το πρώτο μέρος της ρώσικης ταινίας «Κλόουν»

18.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου

19.00 ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕ ΑΠΟΨΗ

20.00 ΤΟ ΣΗΜΑΔΙ ΤΟΥ ΑΕΤΟΥ Πολωνική σειρά. Επεισ. 13ο

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.15 ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ Πολωνική σειρά. Επεισ. 6ο

22.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τον Γεράσιμο Ανδρεάτο και την παρέα του

23.00 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ Εορταστικό πρωτοχρονιάτικο πρόγραμμα με καλό ελληνικό τραγούδι

02.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Μουσικό αφιέρωμα στον Θεόδωρο Δερβενιώτη

04.30 ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΔΙΑΔΡΟΜΩΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Με τον Βαγγέλη Κορακάκη, από τη «Μαγιοπούλα»

06.00 ΜΙΑ ΩΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΑΡΛΙ ΤΣΑΠΛΙΝ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΤΣΙΠ ΚΑΙ ΝΤΕΪΛ

08.30 ΝΤΑΡΓΟΥΙΓΚ ΝΤΑΚ

09.00 ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ - ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ

09.30 ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΑΪΝΣΤΑΪΝ

10.00 CLASSIC CARTOONS

10.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τζιπ, περίπτερο και αγάπη»

12.00 ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

15.00 ΟΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΕΣ

15.30 ΕΝΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑ

16.00 ΧΑΝΑ ΜΟΝΤΑΝΑ

16.30 ΖΑΚ ΚΑΙ ΚΟΝΤΙ, ΣΚΑΝΔΑΛΙΕΣ ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ

17.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΕΙΔΙΚΟΥ ΚΡΑΤΙΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΛΗΨΗΣ

18.00 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ

19.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ

20.00 6 ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΑΛΛΟΙ

20.15 Ο ΑΣΤΕΡΙΞ ΚΑΙ ΟΙ ΒΙΚΙΝΓΚΣ

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

21.10 Ο ΑΣΤΕΡΙΞ ΚΑΙ ΟΙ ΒΙΚΙΝΓΚΣ (συνέχεια)

21.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σοκολά»

23.55 ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΗ ΝΕΤ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

00.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «4 Δωμάτια»

02.00 ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΞΠΡΕΣ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

14.15 ΝΗΣΤΙΚΟ ΑΡΚΟΥΔΙ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μιας πεντάρας νιάτα»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ

02.00 ΙΣΤΟΡΙΑ «Σύγχρονα θαύματα: Ο κόσμος του Γουόλτ Ντίσνεϊ»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

08.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

09.00 ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΜΟΝΟΜΑΧΙΕΣ

10.00 ΥΠΑΡΧΕΙ... ΕΙΔΗΣΗ

11.30 ΕΝΑ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΟΙΚΟΣΥΣΤΗΜΑ - ΕΝΑΣ ΚΑΤΟΙΚΗΣΙΜΟΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ: ΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΓΓΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ

12.00 ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.25 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

16.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.30 ΖΩΟΛΟΓΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ-ΚΑΙΡΟΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΝΑΣΚΟΠΗΣΗ 2008

18.45 ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΝΑΣΚΟΠΗΣΗ 2008

19.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εάν έχεις τύχη»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 Η ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΗ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ

01.30 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ (Ε)

02.30 ΤΟ ΤΣΙΡΚΟ ΤΗΣ ΚΙΝΑΣ 1992

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210-6886.100

05.30 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

14.45 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.45 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

18.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

19.00 ΛΟΛΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Χ FACTOR LIVE

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ν. Θεοδωρίδου - Ν.Κουρκούλης - Σαρμπέλ»

02.20 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ρ. Χριστίδου»

03.40 ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

05.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

15.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΧΤΥΠΟΚΑΡΔΙΑ ΣΤΟ ΜΠΕΒΕΡΛΙ ΧΙΛΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.10 ΣΙΓΑ, ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ

19.00 FATUS OLUS

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 FATUS OLUS (Εορταστικό)

22.00 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ

00.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ Μ. ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ

01.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΤΗΝ Α. ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗ

03.00 ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.45 ALTER KIDS

08.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.15 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

09.55 Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΖΕΙ

12.35 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

15.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.10 SHOWBIZ NEWS

17.10 ΚΟΙΤΑΩ ΜΠΡΟΣΤΑ

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΤΟ ΠΑΡΤΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ (Ε)

02.30 AUTO ALTER

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.30 ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ

06.30 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

12.50 ΟΛΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

16.20 ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.30 FIFTY - FIFTY

18.10 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

21.50 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ (Ε)

22.50 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)

00.00 ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤ. ΡΕΜΟ ΚΑΙ ΤΟΝ Π. ΦΙΛΙΠΠΙΔΗ (Ε)

01.20 Μ. ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Διαβολικό κορμί»

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 FALCON BEACH

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

11.30 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα αρκουδάκια της αγάπης»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 SUPER STAR

16.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστουγεννιάτικη ιστορία»

18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστούγεννα εκτάκτου ανάγκης»

22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Hairspray»

01.15 ΑΣΤΕΡΙΑ Μουσικό πρόγραμμα (Μ)

03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «GREASE»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

Τέσσερα δωμάτια

Οι Κουέντιν Ταραντίνο, Αλεξάντερ Ρόκγουελ, Ρόμπερτ Ροντρίγκεζ και Αλισον Αντερς σκηνοθετούν την κωμική ταινία «Τέσσερα δωμάτια». Ο Τεντ, ένας δύσμοιρος γκρουμ του ξενοδοχείου «Μον Σινιόρ», θα εργαστεί για πρώτη φορά στη νέα του δουλειά, παραμονή της Πρωτοχρονιάς και πρόκειται να ζήσει την πιο παράξενη νύχτα της ζωής του. Ετοιμος να εξυπηρετήσει τους πελάτες του ξενοδοχείου συναντά τους πιο εκκεντρικούς ανθρώπους που έχει γνωρίσει ποτέ. Σε ένα από τα δωμάτια, τέσσερις μάγισσες προσπαθούν να καλέσουν το πνεύμα της θεάς Ντιάνα. Σε ένα άλλο δωμάτιο ένας εξαγριωμένος σύζυγος σημαδεύει με πιστόλι τη γυναίκα του. Στο τρίτο δωμάτιο, ένας άγριος γκάνγκστερ αναγκάζει τον Τεντ να προσέχει τα παιδιά του, τα οποία είναι άτακτα. Στο τελευταίο δωμάτιο, ένας εκκεντρικός σκηνοθέτης κάνει πάρτι και βάζει ένα αλλόκοτο στοίχημα... Παίζουν: Τιμ Ροθ, Μαντόνα, Αντόνιο Μπαντέρας, Μαρίσα Τομέι, Βαλέρια Γκολίνο, Λίλι Τέιλορ, Μπρους Γουίλις. (Τετάρτη, ΕΤ-1, 00.10)

Παραμονή Πρωτοχρονιάς στον «902 TV»

Η εκπομπή της τηλεόρασης του «902» «Τα παντελόνια είναι περίεργα ρούχα», το βράδυ της παραμονής της Πρωτοχρονιάς, φιλοξενεί την «Αθηναίισσα» (το στέκι του λαϊκού - ρεμπέτικου τραγουδιού) που και φέτος εξακολουθεί να παρουσιάζει ένα πρόγραμμα με άποψη και μεράκι. Ο Γιώργος Ξηντάρης, η Σοφία Εμφιετζή, η Κατερίνα Τσιρίδου και ο Παναγιώτης Αστεριάδης μαζί με τους υπόλοιπους μουσικούς παίζουν και τραγουδούν, ειδικά για την τηλεόραση του «902», με γιορτινή διάθεση και κέφι. Λαϊκά - ρεμπέτικα, παραδοσιακά, αποτελούν το ρεπερτόριο στην «Αθηναίισσα» και οι καλλιτέχνες που εμφανίζονται εκεί, ξέρουν πολύ καλά, χρόνια τώρα, να τα υπηρετούν με σεβασμό και αξιοπρέπεια. Η εκπομπή θα προβληθεί σε επανάληψη την Παρασκευή 2 Γενάρη στις 21.30. Επιμέλεια - παρουσίαση: Πάρης Μήτσου. (Τετάρτη, «902 TV», 23.00)

ΠΕΜΠΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» «Ζαγόρι» (μέρος β΄)

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Οι περιπέτειες του Μπάτσονς και του Ράστι «Το μέλι του Μπαγιού»

08.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Μύθοι του Αισώπου»

09.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ - ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ «Ο κύριος Αλφαλφα»

10.30 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Οδοιπορικό σε χωριά του Αραχθου του Νομού Ιωαννίνων (Τζουμέρκα)

11.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Δρόμοι της θάλασσας» με τους Γιώργο Καλκάνη, Δ. Παπαγεωργίου, Β. Βουγιουκλή, Χρ. Καλκάνη, Μιχ. Μπακάλη κ.ά. (Α΄ και Β΄ μέρος)

12.30 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ The Hermitage Museum

13.05 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Βραβεία παραδοσιακής δημοτικής μουσικής

13.50 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Shanghai magic troure

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΑΡΜΟΝΙΕΣ Σταχτοπούτα

17.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ Θα μεταδοθεί το δεύτερο μέρος της ρώσικης ταινίας «Κλόουν»

18.10 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Vizontele» τουρκική κωμωδία

20.00 Η ΠΑΡΕΑ Πολωνική σειρά. Επεισ. 13ο

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΓΙΑΝΟΣΙΚ, «Ο ΚΛΕΦΤΗΣ» Πολωνική σειρά. Επεισ. 13ο

22.10 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με την Λένα Αλκαίου, την Κατερίνα Μουτσάτσου και τον Κώστα Μάτζιο

22.45 ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΔΙΑΔΡΟΜΩΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Με το «Περιβόλι του ουρανού»

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΧΟΡΟΙ

09.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Φανούρης και το σόι του»

11.00 ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ

11.30 ΤΟ ΠΟΝΤΙΚΑΚΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΑΓΓΙΞΕΙ ΕΝΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙ

12.10 ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΗ ΣΥΝΑΥΛΙΑ 2009 «Φιλαρμονική της Βιέννης»

14.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η τέλεια αρμονία»

16.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σχολή για σοφερίνες»

18.00 MIDNIGHT CIRCUS «O γύρος του κόσμου σε 70 λεπτά»

19.15 ΒΕΡΣΑΛΛΙΕΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΝΟΣ ΒΑΣΙΛΙΑ

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Uranya»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι εντιμότατοι φίλοι μου»

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Eros»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

08.00 ΤΙΜΟΝ ΚΑΙ ΠΟΥΜΠΑ

08.30 ΠΑΠΙΟΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ

09.00 ΤΕΪΛ ΣΠΙΝ

09.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΝΤΙΣΝΕΪ «Το θαύμα της τρίτης οδού»

10.40 Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ Ο ΑΡΚΟΥΔΟΣ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (συνέχεια)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ποιος παγίδεψε τον Ρ. Ράμπιτ»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΤΗΕ ΣΠΕΙΡΑ ΣΠΕΙΡΑ SHOW

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χορεύετε;»

02.00 ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΘΑΥΜΑΤΑ: «Ο κόσμος του Γ. Ντίσνεϊ»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.00 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ

10.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το παραμύθι του μικρού ελέφαντα»

12.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΟΞΥΓΟΝΟ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 Η ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ (Ε)

18.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ

18.30 ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ

21.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ολοι λένε σ' αγαπώ»

03.00 ΤΟ ΤΣΙΡΚΟ ΧΟΥΝΑΝ 2003

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210-6886.100

06.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

08.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Pollyanna»

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

14.45 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

18.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

19.00 ΛΟΛΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΣΑΡΑΝΤΑ ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

22.00 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ (Ε)

23.00 GREY'S ANATOMY

24.00 TRU CALLING

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

01.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα τρελό τρελό πάρτι»

03.00 ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΩΜΑΤΑ

04.15 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

05.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

15.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 STARS SYSTEM (Ε)

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΣΙΓΑ, ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ

19.00 FATUS OLUS

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια ξανθιά στο πιάτο μου»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΘΑ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ (Ε)

03.15 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.45 ALTER KIDS

12.35 ΤΟ ΠΑΡΤΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.15 ΤΟ ΠΑΡΤΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ (Συνέχεια)

17.45 ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αρωμα γυναίκας»

00.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η δολοφονία του Ελβις»

02.00 AUTO ALTER

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ώρα του τσακαλιού»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.30 Σ' ΑΓΑΠΩ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

07.00 7 ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ

10.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

12.50 ΟΛΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

16.20 ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.30 FIFTY - FIFTY

18.10 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

21.50 BELLAS TV

22.00 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ(Ε)

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αγρυπνος στο Σιάτλ»

03.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επιχείρηση σκούπα»

STAR
Τηλ. 211.189.1000-2000

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

11.30 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστούγεννα με τους Looney Tunes»

12.30 ΤΟΜ ΚΑΙ ΤΖΕΡΥ

13.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σπίριτ: Το άγριο άλογο»

15.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ελευθερώστε το Γουίλι 3»

17.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστουγεννιάτικο... δώρο»

18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα Χριστούγεννα του Ντένις του τρομερού»

22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χριστουγεννιάτικη χιονοθύελλα»

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Pleaseantville»»

03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Viva Las Vegas»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Τρελή παρέα, κλασικά κινούμενα σχέδια

08.50 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Τσίρκο ΜΕΝΤΡΑΝΟ

10.00 ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

15.45 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

16.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

16.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Παιδικές ταινίες, κινούμενα σχέδια, Καραγκιόζης

16.45 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «07 Αναφέρσου»

18.45 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με «Ενα τραγούδι για την Κοκκινιά» από το συγκρότημα «ΔΡΟΜΟΣ» από το Δημοτικό Κηποθέατρο Νίκαιας

19.15 Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΑΓΗ Ξένη σειρά, επεισ. 5ο

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε) Εορταστικό πρωτοχρονιάτικο πρόγραμμα, με καλό ελληνικό τραγούδι. Επιμέλεια - παρουσίαση Πάρης Μήτσου

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΤΣΙΠ ΚΑΙ ΝΤΕΪΛ - ΟΙ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΣ

08.30 ΝΤΑΡΓΟΥΙΓΚ ΝΤΑΚ

09.00 ΜΙΚΙ ΜΑΟΥΣ - ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ

09.30 ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΑΪΝΣΤΑΪΝ

10.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

11.00 Ο ΕΡΩΤΑΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΩΝ ΠΛΑΝΩΝ

12.00 ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

15.00 ΟΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΕΣ

15.30 ΕΝΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΑ

16.00 ΧΑΝΑ ΜΟΝΤΑΝΑ

16.30 ΖΑΚ ΚΑΙ ΚΟΝΤΙ, ΣΚΑΝΔΑΛΙΕΣ ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ

17.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.00 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ

19.00 ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ

20.00 ΠΕΡΠΑΤΩΝΤΑΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ

21.00 BLEAK HOUSE, ΜΙΝΙ ΣΕΙΡΑ

22.00 ΣΕΙΡΑ ΕΠΟΧΗΣ «ΟΙ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟΙ ΒΑΣΙΛΕΙΣ»

22.45 EΛCULTURE.GR - Ο ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΑΣ ΟΔΗΓΟΣ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «ΜΠΑΣΚΙΑ»

-- Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

14.15 ΝΗΣΤΙΚΟ ΑΡΚΟΥΔΙ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΠΡΩΤΗ ΠΑΣΑ

20.00 ΙΣΤΟΡΙΑ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΝΤΙΣΝΕΪ

-- Στις 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

24.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ

02.00 ΘΕΜΑΤΙΚΑ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΤΟΥ ABC

-- Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη

ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

08.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ

09.00 ΟΞΥΓΟΝΟ (Ε)

09.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ: «Κατσαριδάκι αγάπη μου»

11.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

13.30 ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΝΑΣΚΟΠΗΣΗ 2008

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.00 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

18.15 ΑΠΟΨΕ ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΡΕΝΣ ΚΟΥΙΚ

19.45 ΑΡΠΑΚΤΙΚΑ

20.45 ΜΩΡΑ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ, ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ασπροδόντης Νο 2»

01.00 Η ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ

03.00 ΤΟ ΤΣΙΡΚΟ ΜΠΟΛΣΟΪ 1993

ΑΝΤ1
Τηλ. 210-6886.100

05.30 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.50 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

14.45 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

18.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

19.00 ΛΟΛΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ «Σαράντα κύματα»

22.00 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ

23.00 GRAY'S ANATOMY

24.00 TRU CALLING

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «To κορίτσι με το μότοκρος»

03.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 MOBILE FUN

04.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

05.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

15.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΧΤΥΠΟΚΑΡΔΙΑ ΣΤΟ ΜΠΕΒΕΡΛΙ ΧΙΛΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ

19.00 FATUS OLUS

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΤΗΛΕΠΑΙΧΝΙΔΙ, FATUS OLUS

23.00 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ

00.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

01.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ TRIAGGIANO

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΚΙΝΟΥΜΕΝΗ ΑΜΜΟΣ (E)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.45 ALTER KIDS

12.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το λιοντάρι στη χώρα του ΟΖ»

14.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.45 ΤΟ ΠΑΡΤΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ

17.15 ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.55 AUTO ALTER

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κάπτεν Ρον»

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κρουαζιέρα χωρίς επιστροφή»

01.15 AUTO ALTER

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ώρα της εκδίκησης»

03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Among thieves»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.30 ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ

06.30 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

12.50 ΟΛΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ(Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

16.20 ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.30 FIFTY FIFTY Τηλεπαιχνίδι

18.10 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 MIA ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

21.50 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ

22.50 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ορατότης μηδέν»

02.45 WORLD POKER TOUR (Ε)

03.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΚ

04.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

STAR
Τηλ. 211.189.1000-2000

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

11.30 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ: «Μπάτμαν: Υπό το μηδέν»

13.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το ξωτικό των Χριστουγέννων»

17.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια χρονιά χωρίς Αγιο Βασίλη»

18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο χιονάνθρωπος»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Coctail»

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καρδιές στην Ατλαντίδα»

03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φαντάσματα... από σπίτι»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

Αγρυπνος στο Σιάτλ

Μια κοινωνική αισθηματική ταινία είναι ο «Αγρυπνος στο Σιάτλ», σε σκηνοθεσία Νόρα Εφρον. Η δημοσιογράφος Ανι Ριντ, από τη Βαλτιμόρη, εντελώς τυχαία, ακούει από το ραδιόφωνο στην εκπομπή μιας ψυχολόγου κάποιον από το Σιάτλ, να εξιστορεί την ιστορία του και να αναλύει την ψυχολογική του κατάσταση τώρα που έχασε τη γυναίκα του. Η ιστορία του ήταν τόσο συγκινητική, που η Ανι, αναγκάζεται να σταματήσει το αυτοκίνητό της και να ξεσπάσει σε κλάματα. Μέσα της ένιωσε κάτι μαγικό και πρωτόγνωρο γι' αυτόν τον άνθρωπο. Από εκείνη τη στιγμή δεν μπορεί να τον βγάλει από το μυαλό της και το μόνο που επιθυμεί είναι να τον συναντήσει, διακινδυνεύοντας έτσι τη σχέση της με τον μνηστήρα της Γουόλτερ! Εκείνος, ο άγνωστος άνδρας των «ονείρων» της, είναι ο αρχιτέκτονας Σαμ Μπόλντουιν, που ζει στο Σιάτλ με τον Τζόνα, τον 8χρονο γιο του... Παίζουν: Τομ Χανκς, Μεγκ Ράιαν, Μπιλ Πούλμαν, Ρος Μάλινγκερ, Ρομπ Ρέινερ, Μαρκ Σάιμαν. (Πέμπτη, MEGA, 01.00)

Εντιμότατοι φίλοι

Ο Μάριο Μονιτσέλι σκηνοθετεί την κωμική ταινία «Οι εντιμότατοι φίλοι μου». Φλωρεντία. Ο δημοσιογράφος Περότσι, ο αρχιτέκτονας Μελάντρι, ο μπάρμαν Νέκι, ο χειρούργος Σασαρόλι και ο κόμης Μασέτι, πενηντάρηδες στην ηλικία αλλά σκανταλιάρικα παιδιά στην ψυχή και το πνεύμα, σκαρώνουν φάρσες και κάνουν χοντρές πλάκες, προσπαθώντας με αυτό τον τρόπο να ξορκίσουν τα γηρατειά και τον θάνατο. Από τη μια πλάκα στην άλλη, φτάνουν στο σημείο να υποδυθούν τους εμπόρους ναρκωτικών για να τιμωρήσουν κάποιον άπληστο συνταξιούχο. Ακόμα και όταν ο Περότσι, μετά από ένα σοβαρό καρδιακό επεισόδιο πεθαίνει, οι υπόλοιποι δεν πτοούνται και, τιμώντας το φίλο τους με το δικό τους τρόπο, διακωμωδούν την κηδεία του και βρίσκουν αφορμή για μια ακόμη φάρσα... Παίζουν: Ούγκο Τονιάτσι, Φιλίπ Νουαρέ, Γκαστόνε Μοσκίν, Αντόλφο Τσέλι, Μπερνάρ Μπλιέ, Ολγα Καρλάτου, Μιλένα Βούκοτιτς (Πέμπτη, ΕΤ-1, 23.30)

ΣΑΒΒΑΤΟ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Παιδικές ταινίες, κινούμενα σχέδια, Καραγκιόζης...

09.00 H ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ Ενα οδοιπορικό στην ελληνική περιφέρεια, στα ξεχασμένα χωριά και τους ανθρώπους τους

16.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρουφαλντίνο από την Μπέργκαμο» (μέρος 1ο)

17.30 ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΑΡΜΟΝΙΕΣ «Ζιζέλ» 2ο μέρος

17.30 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Συζήτηση για θέματα εξωτερικής πολιτικής και διεθνών σχέσεων, με την Αννα Μπαλλή

18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

19.30 ΜΙΚΡΟΠΡΟΟΠΤΙΚΗ Οι ταινίες μικρού μήκους και οι δημιουργοί τους, με τον Γρηγόρη Τραγγανίδα. Φιλοξενούμενη της εκπομπής, η δημιουργός Ιωακειμίδου Χριστίνα

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Συναυλία ΔΙΦΩΝΟΥ «10 Χρόνια Ελληνικό Τραγούδι»

21.50 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ «Μπένιαμισεκ»

22.50 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Θα μεταδοθεί η συναυλία του Αγάθωνα

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ, NEOYΣ ΚΑΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ...

10.00 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ

10.30 MEDITERRANEO

11.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

11.30 ΕΝΑ ΚΤΙΡΙΟ, ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ «Πιλοποιείο»

12.30 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

13.30 ΡΙΜΕΪΚ

14.30 ΖΩΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

15.00 Η ΚΕΡΚΙΔΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ

17.00 ΜΠΑΣΚΕΤ Πρωτάθλημα Α1 «Ολύμπια - ΑΕΛ»

19.00 NBA ΜΠΑΣΚΕΤ «Houston - Toronto» (M)

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

21.10 ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ (Ε)

22.45 EΛCULTURE.GR - Ο ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΑΣ ΟΔΗΓΟΣ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΝΕΟ ΣΙΝΕΜΑ ΑΠ' ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΙΑΠΩΝΙΑ - «Violent cop»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.50 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

DISNEY FESTIVAL

10.00 ΤΙΜΟΝ ΚΑΙ ΠΟΥΜΠΑ

10.30 ΠΑΠΙΟΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ

11.00 ΤΕΪΛ ΣΠΙΝ

11.30 ΗΡΑΚΛΗΣ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ

13.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ DISNEY «Ποκαχόντας»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΚΑΡΙΜ ΝΤΑ ΓΚΡΟΥΜΠ Ντοκιμαντέρ

16.30 PRE GAME

16.45 SUPER LEAGUE - ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «SKODA ΞΑΝΘΗ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ»

18.45 PRE GAME

19.00 SUPER LEAGUE - ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ

01.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΗΝ ΑΡΚΤΙΚΗ «Το κλίμα στα όρια»

08.00 ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ «Ο αγριόχοιρος»

09.00 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ «Γατόψαρα και χέλια»

10.00 ΑΟΡΑΤΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ

11.00 ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ

12.00 ΑΠΟΔΡΑΣΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

15.00 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ Β' ΕΘΝΙΚΗΣ

17.00 ΕΠΙ ΤΡΟΧΩΝ

17.30 ΧΩΜΑΤΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

18.00 ΟΞΥΓΟΝΟ (Ε)

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρίτη και 13»

21.00 2ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΤΣΙΡΚΟ ΒΕΡΟΝΑΣ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ - ΑΦΙΕΡΩΜΑ: «Ο παλαβός αεικίνητος κόσμος του Θανάση»: «Το μεγάλο κανόνι»

01.00 ΣΙΝΕΜΑΝΙΑ (Ε)

02.00 ΟΞΥΓΟΝΟ (Ε)

03.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

05.00 Β' ΕΘΝΙΚΗΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

05.50 6 ΜΕ 10 ΜΑΖΙ Ζωντανό μαγκαζίνο

10.00 ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.45 ΣΟΥΠΕΡ ΣΑΒΒΑΤΟ

14.50 EXTREME MAKEOVER HOME EDITION

15.50 Α1 ΜΠΑΣΚΕΤ «Ολυμπιακός - Πανελλήνιος»

17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αισιόδοξος»

20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 X-FACTOR AUDITION (Uncut) Μουσικός διαγωνισμός

22.00 Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ (Ε)

23.10 OLA 9+ Σατιρική εκπομπή

01.10 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.30 DAY BREAK

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 MOBILE FUN

04.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

05.50 STUDIO ALPHA

10.00 ΜΕΣ' ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

13.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χάιντι»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πινόκιο»

17.45 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΑΛ ΤΣΑΝΤΙΡΙ ΝΙΟΥΖ (Ε)

23.45 ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ (Ε)

01.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ (συνέχεια)

04.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

04.15 ΚΙΝΟΥΜΕΝΗ ΑΜΜΟΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.40 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

13.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 TV WEEKEND

16.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Λαγωνικό Κ-9»

18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 LIFESTYLE

22.00 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Μπάρμπι και οι φίλοι της στο διαμαντένιο κάστρο»

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σε τεντωμένο σχοινί»

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σουμούρου»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 MOMMY - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.15 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

13.00 MEGA STAR

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 TRACTION

15.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μαντελάιν»

17.10 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.15 BELLAS TV (Ε)

18.10 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ

19.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ - Τηλεπαιχνίδι

21.50 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ (Ε)

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το παιχνίδι της αγάπης»

00.50 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

02.15 WORLD POKER TOUR

03.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Διακοπές στο Λας Βέγκας»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (1ος κύκλος)

16.45 GOSSIP GIRL Σειρά

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 PUSHING DAISIES Χιουμοριστική σειρά

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ (4ος κύκλος)

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κόρη του αφεντικού»

22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Austin Powers: Το χρυσό εργαλείο»

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γκρέμλινς»

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η τρελή ζωή μου»

04.45 EYES

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 22310.51180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.20 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ Αγροτική εκπομπή

16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

02.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM
Τηλ.: 210.2592.902
(ΔΕΛΤΙΑ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΑΝΑ ΩΡΑ ΑΠΟ 07.00 ΕΩΣ ΚΑΙ 24.00)
ΚΥΡΙΑΚΗ

07.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

08.00 ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ

10.00 ΜΕ ΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ

11.00 ΠΟΙΗΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ Πρόσωπα και γεγονότα της Λογοτεχνίας, της Ποίησης, της Ιστορίας και της Μουσικής

13.00 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ

15.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Η παραδοσιακή μουσική και οι μουσικοί της

17.00 ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟΥ

18.00 ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ Φανταστικές διαδρομές και αναπάντεχες συναντήσεις στον κόσμο του ροκ

19.00 ΑΟΡΑΤΗ ΚΛΩΣΤΗ Με το «Φθηνό Ευέλικτο Μουσικό Δυναμικό»

21.00 ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΑΣΤΥΝΟΜΟΙ (Ε)

22.00 ΕΓΕΡΤΗΡΙΟ Μια εκπομπή για τη στρατευμένη νεολαία

23.00 ΜΕΤΑLΜΟΡΦΩΣΗ Επιλογές από τη metal μουσική

24.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

ΔΕΥΤΕΡΑ

06.00 «ΞΥΠΝΑ ΒΑΣΙΛΗ...» Πληροφορίες, ειδήσεις, ρεπορτάζ για το ξεκίνημα της μέρας

09.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

10.00 ΚΛΙΝΑΤΕ ΕΠ' ΑΡΙΣΤΕΡΑ!

11.00 ΗΜΕΡΟΔΡΟΜΟΣ Η αναψηλάφηση των γεγονότων

13.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΚΔΟΣΗ Αναζητώντας αιτίες και αφορμές των γεγονότων

14.00 Η ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ ΣΤΟΝ «902» Το ενημερωτικό «μαγκαζίνο» του σταθμού μας. Ενθετο: «Ματιές στον κόσμο»

16.00 7 ΤΕΧΝΕΣ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ

17.00 Η ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΤΕΧΝΗ ΤΩΝ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΤΗΣ ΥΠΑΙΘΡΟΥ

18.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

19.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

21.00 ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΑΣΤΥΝΟΜΟΙ

22.00 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΑΣΜΑΤΑ Το λαϊκό τραγούδι με μεράκι κι άποψη

24.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

ΣΤΑΥΡΟΛΕΞΟ

ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ:

1. Χρυσώνονται για να είναι ευχάριστα, όταν πρόκειται να υποστούμε μια δυσάρεστη κατάσταση - Η κάλυψη μιας επιφάνειας με κάτι.

2. Ποσοστό τους κρατείται από το μυλωνά ως αμοιβή του - Ηγέτης των Παλαιστινίων.

3. Ατομο ανισόρροπο, που έχει παλαβώσει - Μάστορας σε αυτή ήταν ο Σουρής - Δορυφόροι του ...Σ.

4. Χώροι που προσφέρουν πολλές βολές - Δημόσιας χρήσης όχημα αυτό.

5. Κράτος της Ασίας - Ανήκει στις ξηρές τροφές.

6. Εχει υποστεί δυσάρεστο συμβάν - Γενέτειρα πόλη του Μεγάλου Κωνσταντίνου.

7. Του αέρα αυτό αναφέρεται - Παραταγμένα αποδίδουν τιμές.

8. Δεν είναι ίδια μα ούτε ...διαφέρουν - Το αγριογούρουνο για τους αρχαίους - Το όνομα της ηθοποιού Δανδουλάκη.

9. Με στολή οι άντρες του (αρχικά) - Μάρκα λευκαντικής σκόνης πλυσίματος - Εφήμερη αραβική δημοκρατία.

10. Παριστάνει τον άγνωστο - Είδος μουσικού οργάνου - Υπήρξε θύμα του ...κιλού - Τόσα χρόνια έζησε ο Καποδίστριας.

11. Θρεπτική τροφή - Είδος αρωματικού φυτού.

12. Παλιός Ελληνας τροβαδούρος, γνωστός κι από τη «Μάντρα» του - Εχουν και την έννοια των αόριστων, των ασαφών.

13. Είδος γάλακτος αν διπλασιαστεί - Επιδέχονται καλλιέργεια - Θυμώνει τη ...γη.

14. Γύρισε από ένα κυνήγι πολύ πεινασμένος - Κοινή ονομασία του χλωριούχου αμμωνίου που σε στερεά μορφή χρησιμοποιείται απ' τους λευκοσιδηρουργούς.

ΚΑΘΕΤΑ:

1. Είδος τραγουδιού και χορού συνάμα - Διευκολύνει μεταγγίσεις υγρών.

2. Δεν υπάρχει πουθενά πια στην Αθήνα - Ο φίλος ή ο συνεργάτης μπορεί να είναι.

3. Μεγαλόσωμο, υδρόβιο ψαροφάγο πτηνό - Εργαλεία με μακρύ στειλιάρι για το ανακάτεμα οικοδομικών υλικών (καθ).

4. Χαρακτηρίζονται συγκρινόμενοι - Φυλή των Τουαρέγκ.

5. Σκιά ...εστεμμένων - Ακούγεται στην αγορά - Φαντάσματα, στοιχειά.

6. Καταβάλλει τον οργανισμό - Αρχικά δημόσιας υπηρεσίας - Αφωνη ...γωνία.

7. Δυο μέρη του λόγου μονολεκτικά - Ηταν κάποια νομίσματα στην αρχαία Αθήνα - Διπλό ψαρεύει.

8. Η προσέγγιση με διάθεση επιείκειας - Συναίσθημα που συνδυάζει φόβο και θαυμασμό.

9. Ο αιώνας του Σικελικού Εσπερινού - Με γράμματα ο αριθμός 240 - Τη χρησιμοποιούσαμε όταν ήμασταν μωρά.

10. Ελληνικό νησί στις Κυκλάδες - Ανθρωποι που ο νους τους δεν πάει στο πονηρό.

11. Διατηρούν άφθαρτες τις αρχικές τους ιδιότητες - Πόλη της Αγγλίας, γνωστή από τις φημισμένες ιπποδρομίες της.

12. Είναι μέσα στο ...σπίτι - Η αρρώστια μπορεί να είναι - Του λόγου αυτά αναφέρονται.

13. Αντρικό όνομα - Μυθική διπρόσωπη θεότητα που ίδρυσε το Λάτιο.

14. Εχει κι αυτός την τάξη του - Μυθικές νύμφες, αδελφές του Υαντα - Γράμμα πρωτάρη οδηγού.

Λ Υ Σ Η

ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ:

1. ΧΑΠΙΑ - ΣΚΕΠΑΣΜΑ 2. ΑΛΕΣΜΑΤΑ - ΑΜΠΑΣ 3. ΣΑΛΟ - ΣΑΤΙΡΑ - ΡΤ 4. ΑΝΕΤΟΙ - ΑΓΟΡΑΙΟ 5. ΠΑΚΙΣΤΑΝ - ΣΑΝΟΣ 6. ΑΜΟΙΡΟΣ - ΝΙΣ 7. ΚΕΝΟ - ΑΓΗΜΑΤΑ 8. ΟΜΟΙΑ - ΥΣ - ΚΑΤΙΑ 9. ΠΣ - ΕΥΡΗΚΑ - ΗΑΔ 10. ΧΙ - ΑΡΠΑ - ΟΚΑ - ΝΕ 11. ΟΣΠΡΙΑ - ΔΥΟΣΜΟΣ 12. ΑΤΤΙΚ - ΓΕΝΙΚΕΣ 13. ΝΟΥ - ΑΓΡΟΙ - ΟΡ 14. ΗΣΑΥ - ΝΙΣΑΝΤΗΡΙ.

ΚΑΘΕΤΑ:

1. ΧΑΣΑΠΙΚΟ - ΧΟΑΝΗ 2. ΑΛΑΝΑ - ΕΜΠΙΣΤΟΣ 3. ΠΕΛΕΚΑΝΟΣ - ΠΤΥΑ 4. ΙΣΟΤΙΜΟΙ - ΑΡΙ 5. ΑΜ - ΟΣΟ - ΑΕΡΙΚΑ 6. ΑΣΙΤΙΑ - ΥΠΑ 7. ΣΤΑ - ΑΡΓΥΡΑ - ΓΡΙ 8. ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ - ΔΕΟΣ 9. ΙΓ - ΣΜ - ΚΟΥΝΙΑ 10. ΠΑΡΟΣ - ΑΚΑΚΟΙ 11. ΑΜΑΡΑΝΤΑ - ΑΣΚΟΤ 12. ΣΠ - ΑΝΙΑΤΗ - ΜΕΡΗ 13. ΜΑΡΙΟΣ - ΙΑΝΟΣ 14. ΑΣΤΟΣ - ΥΑΔΕΣ - ΝΙ.


Του
Δημήτρη ΦΙΛΙΟΥ




Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org