Κυριακή 22 Μάη 2016
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Προγράμματα
ΤΕΤΑΡΤΗ 25/5
ΕΡΤ 1

06.00 - 13.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

(08.00 και 09.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)

15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - Δελτίο για Πρόσφυγες - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2016

16.15 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή

18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΩΡΑ ΕΛΛΑΔΑΣ / ΕΡΤ ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο στη Νοηματική / Δελτίο για Πρόσφυγες / ΕΡΤ ΚΑΙΡΟΣ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το οργανάκι του Αττίκ»

20.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ

20.55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - Δελτίο για Πρόσφυγες

22.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΤΕΤΑΡΤΗ

ΕΡΤ 2

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

09.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε) «Οι κατακτητές»

10.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

10.30 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

11.00 ΤΑ ΠΑΛΙΟΠΑΙΔΑ ΤΑ ΑΤΙΘΑΣΑ (Ε)

12.00 Η ΠΟΛΗ (Ε)

13.30 ΟΙ ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟΙ (Ε)

15.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΠΕΪΛΙ Σειρά

16.00 ΛΟΓΙΚΗ ΚΙ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ (Ε)

17.00 Η ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΤΖΩΝ ΑΥΛΑΚΙΩΤΗ (Ε)

18.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΞΙΟΣΗΜΕΙΩΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ (Ε)

19.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Σχεδιάζοντας το μέλλον»

19.30 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Τι στ' αλήθεια τρώμε;»

20.00 ΛΟΓΙΚΗ ΚΙ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ Σειρά τελευταίο

21.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

ΕΡΤ 3

08.00 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ

09.30 ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΝΤΑΣ... (Ε)

10.00 ΑΘΗΝΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΕΛΙΑΣ

15.00 Ο ΦΑΡΟΣ Σειρά

16.00 ΕπιΚοινωνία

17.30 ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ

18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

18.45 ΚΑΙΡΟΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

20.00 ΤΟ ΑΛΛΟ ΝΟΜΙΣΜΑ

21.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

ΑΝΤ1

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 TV QUIZ

14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.10 G TECH TRENDS Εκπομπή τεχνολογίας

15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.45 ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ Σειρά

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΔΙΔΥΜΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ Σειρά

21.00 ΜΠΡΟΥΣΚΟ Καθημερινή δραματική σειρά

ALPHA

08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ

16.00 ΛΟΓΩ TiViς

17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! Τηλεπαιχνίδι

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ Σειρά

21.50 WORLD PARTY

MEGA

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

12.30 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)

16.30 ΚΑΝ' ΤΟ ΟΠΩΣ Ο ΑΚΗΣ

17.20 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

17.30 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ

17.40 ΗΡΘΕ ΚΙ ΕΔΕΣΕ (Ε) Σειρά

18.50 ΠΕΝΗΝΤΑ ΠΕΝΗΝΤΑ (Ε) Σειρά

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!

STAR

10.00 LIVE U

12.00 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΖΗΝΑ

14.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (Ε)

14.45 ΦΜ LIVE

16.30 BLIND TASTE Διαγωνισμός μαγειρικής

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ Περιέχει και δελτίο στη νοηματική

17.50 9 ΜΗΝΕΣ Καθημερινή σειρά

18.50 ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ Τηλεπαιχνίδι

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 PERSON OF INTEREST Νέος κύκλος επεισοδίων

ΤΡΙΤΗ 24/5
ΕΡΤ 1

06.00 - 13.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

(08.00 και 09.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)

15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - Δελτίο για Πρόσφυγες - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή

18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΩΡΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΕΡΤ ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο στη Νοηματική / Δελτίο για Πρόσφυγες / ΕΡΤ ΚΑΙΡΟΣ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο,τι λάμπει είναι χρυσός»

20.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ

20.55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - Δελτίο για Πρόσφυγες

22.00 ΕΡΤ FOCUS Εκπομπή

ΕΡΤ 2

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

09.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε) «Οι κατακτητές»

10.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

10.30 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

11.00 ΤΑ ΠΑΛΙΟΠΑΙΔΑ ΤΑ ΑΤΙΘΑΣΑ (Ε)

12.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΖΑΡΝΤΗ (Ε) τελευταίο

13.30 ΟΙ ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟΙ (Ε)

15.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΠΕΪΛΙ Σειρά

16.00 ΛΟΓΙΚΗ ΚΙ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ (Ε)

17.00 Η ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΤΖΩΝ ΑΥΛΑΚΙΩΤΗ (Ε)

18.00 ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΕΜΑΣ (Ε)

18.30 «FACTORY» - ΙΔΕΕΣ/ΤΕΧΝΕΣ

19.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Σχεδιάζοντας το μέλλον»

19.30 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Τι στ' αλήθεια τρώμε;»

20.00 ΛΟΓΙΚΗ ΚΙ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ Σειρά

21.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

21.40 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Το μυστικό της λίμνης»

ΕΡΤ 3

08.00 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ

09.30 ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΝΤΑΣ... (Ε)

10.00 ΑΘΗΝΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 Ο ΠΟΛΙΤΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

15.00 Ο ΦΑΡΟΣ Σειρά

16.00 ΕπιΚοινωνία

17.30 ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ

18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

18.45 ΚΑΙΡΟΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

20.00 ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΕΛΙΑΣ

21.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

ΑΝΤ1

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 TV QUIZ

14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.45 ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ Σειρά

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΔΙΔΥΜΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ Σειρά

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

21.10 ΜΠΡΟΥΣΚΟ Καθημερινή δραματική σειρά

22.15 ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ Καθημερινή σειρά

ALPHA

08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ

16.00 ΛΟΓΩ TiViς

17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! Τηλεπαιχνίδι

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΜΗΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΤΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ Σειρά

21.50 ΕΛΛΗΝΟΦΡΕΝΕΙΑ

MEGA

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

12.30 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)

16.30 ΚΑΝ' ΤΟ ΟΠΩΣ Ο ΑΚΗΣ

17.20 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

17.30 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ

17.40 ΗΡΘΕ ΚΙ ΕΔΕΣΕ (Ε) Σειρά

18.50 ΠΕΝΗΝΤΑ ΠΕΝΗΝΤΑ (Ε) Σειρά

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!

STAR

10.00 LIVE U

12.00 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΖΗΝΑ

14.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (Ε)

14.45 ΦΜ LIVE

16.30 BLIND TASTE Διαγωνισμός μαγειρικής

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ Περιέχει και δελτίο στη νοηματική

17.50 9 ΜΗΝΕΣ Καθημερινή σειρά

18.50 ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ Τηλεπαιχνίδι

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 THE MENTALIST Σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Προμηθέας»

ΔΕΥΤΕΡΑ 23/5
ΕΡΤ 1

06.00 - 13.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

(08.00 και 09.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)

15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - Δελτίο για Πρόσφυγες - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣς 2016

16.15 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή

18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΩΡΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΕΡΤ ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο στη Νοηματική / Δελτίο για Πρόσφυγες / ΕΡΤ ΚΑΙΡΟΣ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κάθε λιμάνι και καημός»

20.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ

20.55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - Δελτίο για Πρόσφυγες

22.00 ΕΡΤ FOCUS Εκπομπή

ΕΡΤ 2

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

09.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε) «Οι κατακτητές»

10.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε) «Αυτή είναι η ζωή μας»

11.00 ΤΑ ΠΑΛΙΟΠΑΙΔΑ ΤΑ ΑΤΙΘΑΣΑ (Ε)

12.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΖΑΡΝΤΗ (Ε)

13.30 ΟΙ ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟΙ (Ε)

15.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΠΕΪΛΙ Σειρά

16.00 EUROLEAGUE - ΑΦΙΕΡΩΜΑ: «ΖΕΛΙΚΟ ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ» (Μ)

16.30 HANDBALL PREMIER (Z) 1ος τελικός

18.30ΤΕΚΜΗΡΙΑ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ

20.00 ΛΟΓΙΚΗ ΚΙ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ Ξένη μίνι σειρά

21.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

21.40 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Το μυστικό της λίμνης»

ΕΡΤ 3

08.00 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ

09.30 ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΝΤΑΣ... (Ε)

10.00 ΑΘΗΝΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 Η ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ

14.30 ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ

15.00 Ο ΦΑΡΟΣ Σειρά

16.00 ΕπιΚοινωνία

17.30 ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ

18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

18.45 ΚΑΙΡΟΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

20.00 ΠΟΛΙΤΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

21.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

ΑΝΤ1

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 TV QUIZ

14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.10 G TECH TRENDS Εκπομπή τεχνολογίας

15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.45 ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ Σειρά

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΔΙΔΥΜΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ Σειρά

21.00 ΜΠΡΟΥΣΚΟ Καθημερινή δραματική σειρά

22.15 ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ Καθημερινή σειρά

23.15 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

ALPHA

08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ

16.00 ΛΟΓΩ TiViς

17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! Τηλεπαιχνίδι

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΜΗΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΤΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ Σειρά

21.50 ΕΛΛΗΝΟΦΡΕΝΕΙΑ

22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Κόναν ο εξολοθρευτής»

MEGA

07.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

08.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

10.00 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

12.30 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)

16.30 ΚΑΝ' ΤΟ ΟΠΩΣ Ο ΑΚΗΣ

17.20 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

17.30 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ

17.40 ΗΡΘΕ ΚΙ ΕΔΕΣΕ (Ε) Σειρά

18.50 ΠΕΝΗΝΤΑ ΠΕΝΗΝΤΑ (Ε) Σειρά

21.00 ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!

22.00 ΜΑΛΙΣΤΑ, ΣΕΦ!

STAR

10.00 LIVE U

12.00 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΖΗΝΑ

14.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (Ε)

14.45 ΦΜ LIVE

16.30 BLIND TASTE Διαγωνισμός μαγειρικής

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ Περιέχει και δελτίο στη νοηματική

17.50 9 ΜΗΝΕΣ Καθημερινή σειρά

18.50 ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ Τηλεπαιχνίδι

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η τιτανομαχία»

23.20 ΣΤΟΝ ΕΝΙΚΟ...

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/5
ΕΡΤ 1

07.00 ΔΙΠΛΗ ΜΑΤΙΑ

10.00 ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΙΣ 10.00

12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.00 ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΓΗΣ (Ε)

15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ

17.00 ART WEEK

18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

18.30 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Αφανείς ήρωες»

19.00 ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ: ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΗΣ ΑΓΚΑΘΑ ΚΡΙΣΤΙ

20.40 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

20.55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ + ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ

ΕΡΤ 2

07.00 ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΑ (Ε)

08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ (Ε)

11.00 ΤΑ ΠΑΛΙΟΠΑΙΔΑ ΤΑ ΑΤΙΘΑΣΑ (Ε)

12.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΖΑΡΝΤΗ (Ε)

13.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε) Σειρά

13.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Διακοπές στην Αίγινα»

13.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΠΕΪΛΙ (Ε)

16.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Ανθρωποι της αλλαγής - Ασία»

17.00 DUO FINA (ΝΤΟΥΟ ΦΙΝΑ) (Ε)

18.00 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΥΓΡΟΥ ΣΤΙΒΟΥ - ΛΟΝΔΙΝΟ 2016 (Ζ)

19.00 ΣΤΙΒΟΣ DIAMOND LEAGUE 2016 (Ζ) «Ραμπάτ»

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ευτυχώς δεν θυμάμαι» Α' τηλεοπτική μετάδοση

ΕΡΤ 3

08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΟΙ ΚΗΠΟΙ ΤΗΣ ΟΛΙΒΙΑ

11.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

12.00 ΘΕΡΜΕΣ ΠΟΛΕΙΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΠΑΡΤΥ ΣΤΟΝ ΚΗΠΟ

14.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΓΑΣΤΟΥΝΗ ΗΛΕΙΑΣ (Ε)

15.00 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

16.30 ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΥΡΙΕ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΕ

17.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

18.00 ALLERT 3

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.45 ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΦΙΛΙΕΣ (Ε)

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φτωχός εκατομμυριούχος»

21.30 ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ

ΑΝΤ1

06.00 - 09.00 ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ (Ε)

08.30 JOY Τηλεπεριοδικό (Ε)

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΣΟΥΚΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ

15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Είναι ένας... τρελός, τρελός Βέγγος»

16.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 FLASHBACK

21.15 YOUR FACE SOUNDS FAMILIAR

ΑLPHA

06.00 - 09.45 ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ (Ε)

09.45 ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.10 STARS SYSTEM

14.10 THE MUSIC PROJECT by Jumping Fish

15.45 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

16.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δεσποινίς διευθυντής»

17.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 QUIZDOM THE SHOW

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Jurassic Park»

MEGA

06.45 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 Η ΤΖΙΝΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΖΙΝΙ Σειρά

10.40 ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ Σειρά

11.10 DROP DEAD DIVA Σειρά

12.00 JENNY JENNY (Ε)

14.00 ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕΦ! (Ε)

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ξανθιές γκόμενοι»

17.05 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

17.10 Σ' ΑΓΑΠΩ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

17.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νύχτα γάμου»

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κώδικας Da Vinci»

STAR

06.20 STARLAND - ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπίλι Μάντισον»

15.15 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.40 THE BIG BANG THEORY Σειρά

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 TWO AND A HALF MEN

18.45 ΡΑΝΤΕΒΟΥ!

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Παριζιάνα»

ΘΕΑΤΡΑ ΑΘΗΝΑΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ - Πολυχώρος Τέχνης (Σπάρτης 14, Πλατεία Αμερικής, τηλ. 210.8673.655) «Καμπανέλλης: Ενας πανηγυρικός και ένας επικήδειος». ΑΛΚΜΗΝΗ (Αλκμήνης 8, Γκάζι, Μετρό Κεραμεικού, τηλ. 210.3428.650) «Εγκλωβισμένες» Θανάση Χλιάρα. «Imperator Caligula» Χριστόφορου Αντωνιάδη. «Ο κατά φαντασίαν ασθενής» Μολιέρου. «Η τελευταία σταγόνα» Τζένης Μιχαηλίδου. «O τόρνος» Γιάννη Κεντρωτά. ΑΝΕΣΙΣ (Κηφισίας 14, Αμπελόκηποι, τηλ. 210.7488.881 - 210.7488.882) «Εγκλημα και τιμωρία» Φιόντορ Ντοστογιέφσκι. «De profundis» (Δευτ. - Τρ.). ΑΝΤΙΘΕΑΤΡΟ - Μαρίας Ξενουδάκη (Μοσχονησίων 36 - Πατησίων - τηλ. 210.8661.168) «Ο μισάνθρωπος» Μολιέρου. ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΗΣ (Ακαδήμου 13, Μεταξουργείο, τηλ. 210.5231.131) «Η αναγνώριση» Ακη Δήμου. «Καρφίτσες στα γόνατα» Ρούλας Γεωργακοπούλου. «Με το ίδιο μέτρο» Ουίλιαμ Σαίξπηρ (εναλλασσόμενο). ΑΡΓΩ (Ελευσινίων 15, μετρό Μεταξουργείο, τηλ.: 210.5201.684) «...από έρωτα» Θοδωρή Αθερίδη (εναλλασσόμενο). Αττις - Νέος Χώρος (Λεωνίδου 12, Μεταξουργείο, τηλ. 210.3225.207) «Η Αποστολή: Ανάμνηση από μιαν Επανάσταση»Χάινερ Μύλλερ. ΒΕΜΠΟ (Καρόλου 18, στάση μετρό Μεταξουργείο, τηλ: 210-5221767 210-5229519) «Οικογένεια Ανταμς» των Marshall Brickman και Rick Elice - Andrew Lippa. VAULT (Μελενίκου 26, Βοτανικός, τηλ: 213.0356.472, 6945993870) «Marvin's Room» Scott McPherson. «Μικρές ιστορίες φόνων» Παναγιώτη Μπρατάκου. «Επάγγελμα πόρνη» Λιλής Ζωγράφου. «Ισια δικαιώματα» Μαρίας Τσιμά. «Μάρτυς μου ο θεός» Μάκη Τσίτα. «Μηχανικοί καταρράκτες» Σώτης Τριανταφύλλου. «FROZEN» Bryony Lavery (εναλλασσόμενο πρόγραμμα). ΒΡΥΣΑΚΙ (Βρυσακίου 17, Μοναστηράκι, τηλ. 210.3210.179) Εναλλασσόμενο ρεπερτόριο. ΓΚΛΟΡΙΑ (Ιπποκράτους 7, τηλ. 210.3609.400) ΜΙΚΡΟ ΓΚΛΟΡΙΑ «Πρόταση γάμου» - «Αρκούδα» Αντον Τσέχωφ. ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ ΠΕΙΡΑΙΑ (Ηρώων Πολυτεχνείου 32, τηλ. 210.4143.310 - 320) Εναλλασσόμενο ρεπερτόριο. ΕΘΝΙΚΗ ΛΥΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ - ΘΕΑΤΡΟ ΟΛΥΜΠΙΑ (Ακαδημίας 59, τηλ. 210.3611.516) Βραδιές όπερας - οπερέτας - μπαλέτου. ΕΘΝΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ - ΚΤΙΡΙΟ ΤΣΙΛΕΡ (Αγ. Κωνσταντίνου 22-24, τηλ. 213.0324.848, 210.3305.074, 5288170-171, 210.7234.567 μέσω πιστωτικής κάρτας) ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ: «Ο Θάνατος του εμποράκου» Αρθουρ Μίλλερ. ΝΕΑ ΣΚΗΝΗ - «Νίκος Κούρκουλος»: «Το πανηγύρι» Δημήτρη Κεχαΐδη. ΝΕΟ REX (Πανεπιστημίου 48, τηλ. 210.3305.074, 210.7234.567, μέσω πιστωτικής κάρτας και στο www.n-t.gr) «Ξένοι» Σέρτζι Μπελμπέλ. ΡΕΞ - Σκηνή ΚΟΤΟΠΟΥΛΗ (Πανεπιστημίου 48): «Αννα Καρένινα» Λέοντος Τολστόι. ΜΙΚΡΟ REX - Σκηνή «Κατίνα Παξινού» (Πανεπιστημίου 48): Πειραματική: Εναλλασσόμενο ρεπερτόριο. ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΚΦΡΑΣΗ (Λέσβου 8 και Απειράνθου, Κυψέλη, τηλ. 210.8645.400) «Το δέντρο» Γιώργου Μανιώτη. ΕΠΙ ΚΟΛΩΝΩ (Ναυπλίου 12 και Λένορμαν 94, Κολωνός, τηλ. 210.5138.067) «Αγαπητή Ελένα» Λουντμίλα Ραζουμόβσκαγια. «Αθηνά Χατζηεσμέρ, ετών 17» Θαλασσιάς Αντωνοπούλου. ΗΒΗ (Σαρρή 27, Ψυρρή, τηλ. 210.3213.112, 210.3216.382) «Ομερτά: Η σιωπή των ανδρών». ΘΕΑΤΡΟ ΟΔΟΥ ΚΥΚΛΑΔΩΝ - Λ. ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ (Κυκλάδων 11 και Κεφαλληνίας, τηλ. 210.8217.877) «Το κουκλόσπιτο» Ιψεν. «Οστέα Ξηρά Σφόδρα» (Δευτ.Τρ.). ΘΕΑΤΡΟ ΤΕΧΝΗΣ - ΚΟΥΝ - ΥΠΟΓΕΙΟ (Πεσμαζόγλου 5, τηλ. 210.3228.706) «Ασμα ασμάτων» (Δευτ. - Τρ.). «Οταν ξυπνήσουμε εμείς οι νεκροί» Ερρίκου Ιψεν. ΘΕΑΤΡΟ ΤΕΧΝΗΣ - ΚΟΥΝ - ΦΡΥΝΙΧΟΥ (Φρυνίχου 14, Πλάκα - Σταθμός Μετρό Ακρόπολη, τηλ. 210.3222.464) «Αγαπημένε μου Χέρμπερτ» Χέρμπερτ Αχτερνμπους. «Noir» Χοροθέατρο της ομάδας Κι όμΩς Κινείται (μέχρι 31/5). ΘΗΣΕΙΟΝ (Τουρναβίτου 7, Ψυρρή, τηλ. 210.3255.444) «Ονειρο καλοκαιρινής νύχτας» Σαίξπηρ. «Οιδίνους» Θανάση Τριαρίδη (εναλλασσόμενο). ΙΛΙΣΙΑ - ΒΟΛΑΝΑΚΗΣ «RING» Λεονόρ Κονφινό. ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΑΘΗΝΩΝ (Β. Σοφίας και Κόκκαλη, τηλ. 210.7282.333) Μουσικές παραστάσεις. ΝΕΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (Αντισθένους 7 και Θαρύπου, τηλ. 210.9212.900) «Το δάνειο» Τζόρντι Γκαλθεράν (29/5). «Σταματία, το γένος Αργυροπούλου» Κώστα Σωτηρίου (μέχρι 29/5). «Αγγελική» Αγγελική Ματθαίου. «Οδός Ολύμπου 12» (31/5) εναλλασσόμενο. OLVIO (Ιερά Οδός 67 και Φαλαισίας 7, Βοτανικός, τηλ. 210.3414.118) «Μα.θυμα» Ιονέσκο. ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ (Παραμυθίας 27 και Μυκάλης, Γκάζι, τηλ. 210.3475.904) «Κομμάτια σπασμένου καθρέφτη» Σπύρου - Ανδρέα Παπαδάτου. «Το όνομά μου είναι Rachel Corrie» Ρέιτσελ Κόρι (εναλλασσόμενο). ΠΟΡΕΙΑ (Τρικόρφων 3 - 5 και 3ης Σεπτεμβρίου 69, τηλ. 210.8210.991) «Μεγάλη Χίμαιρα» Μ. Καραγάτση. «Τρεις αδελφές» Αντον Τσέχοφ (εναλλασσόμενο). ΠΡΟΒΑ (Ηπείρου 39 και Αχαρνών, τηλ. 210.8818.326) «Το τέρας κι εγώ» Σταμάτη Μαλέλη. «Στάση Α Β Γ » Μαρίας Μπαρούτα (κάθε Τετ.). ΣΗΜΕΙΟ (Χαριλάου Τρικούπη 4, πίσω από το Πάντειο, πρώην «Απλό Θέατρο», τηλ. 210.9229.579) «Βέρθερος» Γκαίτε. ΣΤΕΓΗ ΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΕΧΝΩΝ Ιδρύματος Ωνάση (Λεωφ. Συγγρού 107-109, Νέος Κόσμος, τηλ. 210.9005.800) Μουσικοθεατρικές παραστάσεις. ΣΦΕΝΔΟΝΗ (Μακρή 4, Μακρυγιάννη, τηλ. 215.5158.968) «Λα Πουπέ» (14 - 15/5), «Εγώ ο Θουκυδίδης ένας Αθηναίος» (21- 22/5) «Μορφές από το έργο του Βιζυηνού» (25/5). ΤΖΕΝΗ ΚΑΡΕΖΗ (Ακαδημίας 3, τηλ. 210.3636.144, 210.3625.520) «Εντα Γκάμπλερ» Ερρίκου Ιψεν. ΦΟΥΡΝΟΣ (Μαυρομιχάλη 168, Εξάρχεια, τηλ. 210.6460.748) Εναλλασσόμενο πρόγραμμα.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 27/5
ΕΡΤ 1

06.00 - 13.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

(08.00 και 09.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)

15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - Δελτίο για Πρόσφυγες - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣς 2016

16.15 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή

18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΩΡΑ ΕΛΛΑΔΑΣ / ΕΡΤ ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο στη Νοηματική / Δελτίο για Πρόσφυγες / ΕΡΤ ΚΑΙΡΟΣ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δουλειές του ποδαριού»

20.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ

20.55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - Δελτίο για Πρόσφυγες

22.00 ΣΙΝΕΜΑ ΑΠ' ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Εκτός ελέγχου»

ΕΡΤ 2

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

09.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε) «Η δύναμη της ζωής»

10.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

10.30 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

11.00 ΟΔΟΣ ΑΝΘΕΩΝ (Ε)

12.00 Η ΠΟΛΗ (Ε)

13.30 ΟΙ ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟΙ (Ε)

15.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΠΕΪΛΙ Σειρά

16.00 ΠΕΙΘΩ (Ε) Σειρά

17.00 Η ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΤΖΩΝ ΑΥΛΑΚΙΩΤΗ (Ε)

18.00 ΩΡΑΙΟΙ ΩΣ ΕΛΛΗΝΕΣ (Ε)

19.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Σχεδιάζοντας το μέλλον»

19.30 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Τι στ' αλήθεια τρώμε;»

20.00 ΠΕΙΘΩ Σειρά τελευταίο

21.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

ΕΡΤ 3

08.00 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ

09.30 ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΝΤΑΣ... (Ε)

10.00 ΑΘΗΝΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 Η ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ

14.30 ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ

15.00 Ο ΦΑΡΟΣ Σειρά

16.00 ΕπιΚοινωνία

17.30 ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ «Κάλυμνος (Ελλάδα)»

18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

18.45 ΚΑΙΡΟΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

20.00 Η ΛΙΜΝΗ ΤΩΝ ΚΥΚΝΩΝ ΤΗΣ DADA MASILO Ντοκιμαντέρ

21.00 BALKAN EXPRESS (Ε)

ΑΝΤ1

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 TV QUIZ

14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.10 G TECH TRENDS

15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.45 ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ Σειρά

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΔΙΔΥΜΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ Σειρά

21.00 ΜΠΡΟΥΣΚΟ Καθημερινή δραματική σειρά

ALPHA

08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ

16.00 ΛΟΓΩ TiViς

17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! Τηλεπαιχνίδι

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ζητείται επειγόντως γαμπρός»

MEGA

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

12.30 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)

16.30 ΚΑΝ' ΤΟ ΟΠΩΣ Ο ΑΚΗΣ (Ε)

17.20 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

17.30 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ

17.40 ΗΡΘΕ ΚΙ ΕΔΕΣΕ (Ε) Σειρά

18.50 ΠΕΝΗΝΤΑ ΠΕΝΗΝΤΑ (Ε) Σειρά

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κυρά μας η μαμή»

STAR

10.00 LIVE U

12.00 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΖΗΝΑ

14.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (Ε)

14.45 ΦΜ LIVE

16.30 BLIND TASTE Διαγωνισμός μαγειρικής

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ Περιέχει και δελτίο στη νοηματική

17.50 9 ΜΗΝΕΣ Καθημερινή σειρά

18.50 ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ Τηλεπαιχνίδι

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 PERSON OF INTEREST Σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αστερίξ και Οβελίξ εναντίον καίσαρα»

ΠΕΜΠΤΗ 26/5
ΕΡΤ 1

06.00 - 13.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

(08.00 και 09.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)

15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - Δελτίο για Πρόσφυγες - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή

18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΩΡΑ ΕΛΛΑΔΑΣ / ΕΡΤ ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο στη Νοηματική / Δελτίο για Πρόσφυγες / ΕΡΤ ΚΑΙΡΟΣ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καυτά, ψυχρά και ανάποδα»

20.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ

20.55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - Δελτίο για Πρόσφυγες

22.00 ΕΡΤ FOCUS

ΕΡΤ 2

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

09.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε) «Οι κατακτητές»

10.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

10.30 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

11.00 ΤΑ ΠΑΛΙΟΠΑΙΔΑ ΤΑ ΑΤΙΘΑΣΑ (Ε) τελευταίο

11.30 ΟΔΟΣ ΑΝΘΕΩΝ (Ε)

12.00 Η ΠΟΛΗ (Ε)

13.30 ΟΙ ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟΙ (Ε)

15.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΠΕΪΛΙ Σειρά

16.00 ΛΟΓΙΚΗ ΚΙ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ (Ε) τελευταίο

17.00 Η ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΤΖΟΝ ΑΥΛΑΚΙΩΤΗ (Ε)

18.00 ΑΠΟΣΤΡΟΦΟΣ

19.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Σχεδιάζοντας το μέλλον»

19.30 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Τι στ' αλήθεια τρώμε;»

20.00 ΠΕΙΘΩ Σειρά

21.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

ΕΡΤ 3

08.00 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ

09.30 ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΝΤΑΣ... (Ε)

10.00 ΑΘΗΝΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 Η ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ

14.30 ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ

15.00 Ο ΦΑΡΟΣ Σειρά

16.00 ΕπιΚοινωνία

17.30 ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ «Τουρκία (Καππαδοκία)»

18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

18.45 ΚΑΙΡΟΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

20.00 ΠΕΡΑΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΙ ΕΙΧΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΑΠΟ ΧΑΡΤΙ Ντοκιμαντέρ

ΑΝΤ1

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 TV QUIZ

14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.45 ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ Σειρά

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΔΙΔΥΜΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ Σειρά

21.00 ΜΠΡΟΥΣΚΟ Καθημερινή δραματική σειρά

ALPHA

08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΕΝΗ

16.00 ΛΟΓΩ TiViς

17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! Τηλεπαιχνίδι

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ Σειρά

21.50 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ

MEGA

06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

12.30 ΕΜΕΙΣ ΚΙ ΕΜΕΙΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)

16.30 ΚΑΝ' ΤΟ ΟΠΩΣ Ο ΑΚΗΣ (Ε)

17.20 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

17.30 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ

17.40 ΗΡΘΕ ΚΙ ΕΔΕΣΕ (Ε) Σειρά

18.50 ΠΕΝΗΝΤΑ ΠΕΝΗΝΤΑ (Ε) Σειρά

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!

STAR

10.00 LIVE U

12.00 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΖΗΝΑ

14.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (Ε)

14.45 ΦΜ LIVE

16.30 BLIND TASTE Διαγωνισμός μαγειρικής

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ Περιέχει και δελτίο στη νοηματική

17.50 9 ΜΗΝΕΣ Καθημερινή σειρά

18.50 ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ Τηλεπαιχνίδι

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 PERSON OF INTEREST Νέος κύκλος επεισοδίων

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ολυμπος έπεσε»

ΣΑΒΒΑΤΟ 28/5
ΕΡΤ 1

07.00 ΔΙΠΛΗ ΜΑΤΙΑ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΙΣ 10.00 Ενημερωτική εκπομπή

12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

12.30 ΕΠΤΑ

13.30 EUROPE

15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΡΟΪΝΤ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ (Ε)

17.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε)

18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

18.30 ΑΦΑΝΕΙΣ ΗΡΩΕΣ Ντοκιμαντέρ

19.00 ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ: ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΗΣ ΑΓΚΑΘΑ ΚΡΙΣΤΙ

20.40 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

21.00 CHAMPIONS ΕΡΤ - Pre game

21.45 CHAMPIONS LEAGUE ΤΕΛΙΚΟΣ: «Ρεάλ Μαδρίτης - Ατλέτικο Μαδρίτης»

23.45 CHAMPIONS ΕΡΤ - Post game

ΕΡΤ 2

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

10.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε) «Γιατροί στα άκρα του κόσμου»

11.00 ΟΔΟΣ ΑΝΘΕΩΝ (Ε)

12.00 Η ΠΟΛΗ (Ε)

13.00 DUO FINA (ΝΤΟΥΟ ΦΙΝΑ) Εκπομπή

14.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΠΕΪΛΙ (Ε)

16.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Ανθρωποι της αλλαγής - Ασία»

17.00 ΜΠΑΣΚΕΤ Α2 (Ζ)

19.00 ΜΠΟΤΕΣ, ΣΠΙΡΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΥΤΕΣ ΤΕΧΝΕΣ - ΤΕΞΑΣ (Ε)

20.00 ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ «Η ΡΩΣΙΑ ΑΛΛΙΩΣ» (Νέα εκπομπή)

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νταντά υψηλής κοινωνίας»

ΕΡΤ 3

08.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

09.00 Η ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ

09.30 ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ

10.00 ΥΓΕΙΑ

12.00 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

12.30 ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΟΙ ΚΗΠΟΙ ΤΗΣ ΟΛΙΒΙΑ

14.00 Η ΛΙΜΝΗ ΤΩΝ ΚΥΚΝΩΝ ΤΗΣ DASA MASILO

15.00 ΟΙ ΘΗΣΑΥΡΟΙ ΤΗΣ UNESCO

16.00 4 ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ

18.00 ΘΕΡΜΕΣ ΠΟΛΕΙΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.45 ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΦΙΛΙΕΣ (Ε)

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κόρη μου η ψεύτρα»

21.30 ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΥΡΙΕ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΕ

ΑΝΤ1

06.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

08.30 JOY Τηλεοπτικό μαγκαζίνο

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΣΟΥΚΟΥ

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.30 TV QUIZ

14.00 ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ

14.45 ΤΡΩΜΕ ΜΑΖΙ Εκπομπή μαγειρικής

15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο γεροντοκόρος»

17.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.15 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

19.00 ΑΝΤ1 NEWS

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μπακαλόγατος»

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Star Trek»

ALPHA

06.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

09.45 ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η εκδίκηση της ξανθιάς»

15.15 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

16.15 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ (Ε)

17.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αν ήταν το βιολί πουλί»

19.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

20.00 QUIZDOM THE SHOW

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Pretty woman»

MEGA

06.45 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 H TZINI KAI TO TZINI

10.40 ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ

11.10 DROP DEAD DIVA Σειρά

12.00 JENNY JENNY

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 MY LIFE

16.00 ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΕΣ (Ε)

17.35 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

17.40 Σ' ΑΓΑΠΩ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

18.20 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κυρά μας η μαμή»

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Αλίκη δικτάτωρ»

STAR

06.20 STARLAND - ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σκούμπι Ντου: Το μυστήριο αρχίζει»

15.15 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.40 THE BIG BANG THEORY (Νέος κύκλος επεισοδίων)

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 TWO AND A HALF MEN

18.50 ΡΑΝΤΕΒΟΥ! Νέα ψυχαγωγική εκπομπή

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ Σειρά

21.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ντένις, ο τρομερός»

ΘΕΑΤΡΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ

ΡΑΔΙΟ ΣΙΤΥ (Παρασκευοπούλου 9, 2310.819153/824970) «Γαμπροί για πούλημα» (18.00 & 21.15).

ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ

ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ (25ης Μαρτίου 1, 2310.8959.389) «Το καπλάνι της βιτρίνας» (11.30 & 17.00).

ΔΕΥΤΕΡΑ

BLACK BOX (Βασ. Ολγας 65, 2310.829254) «Με το ίδιο μέτρο» (21.00).

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΚΟΥ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟΥ ΤΟΥ ΠΑΜΕ

Με εκπομπές από σωματεία και τοπικές Γραμματείες, με θέμα τα προβλήματα και τις κινητοποιήσεις των εργαζομένων, ξεκινά για τρίτη χρονιά φέτος το πρόγραμμά του το διαδικτυακό ραδιόφωνο του ΠΑΜΕ. Το πρόγραμμα ξεκινά από τη Δευτέρα 16 Νοέμβρη και έχει ως εξής:

Δευτέρα

6 μ.μ. Συνδικάτο Τηλεπικοινωνιών και Πληροφορικής, 7 μ.μ. Συνδικάτο Μετάλλου Αττικής και Ναυπηγικής Βιομηχανίας, 8 μ.μ. Σύλλογος Εμποροϋπαλλήλων Αθήνας

Τρίτη

6 μ.μ. Συνδικάτο Επισιτισμού - Τουρισμού - Ξενοδοχείων Αττικής, 8 μ.μ. «Γεια σου περήφανη και αθάνατη εργατιά», εργατικό τραγούδι με τη Μαρία Καραπιπέρη

Τετάρτη

6 μ.μ. Σωματείο εργαζομένων στο Χρηματοπιστωτικό σύστημα, 7 μ.μ. Συνδικάτο Ενέργειας

8 μ.μ. Γραμματείες του ΠΑΜΕ

Πέμπτη

6 μ.μ. Γραμματείες του ΠΑΜΕ, 7 μ.μ. Σύνδεσμος Ιδιωτικών Υπαλλήλων, 9 μ.μ. «ΠΑΜΕ δρόμο» με το Γιώργο Σαρρή

Παρασκευή

6 μ.μ. Συνδικάτο Φαρμάκου, 7 μ.μ. Ενωση Λογιστών, 8 μ.μ. Μέτωπο Αγώνα Σπουδαστών (ΜΑΣ), 9 μ.μ. Πανελλήνιος Μουσικός Σύλλογος

Το πρόγραμμα του web radio του «902.gr»
ΔΕΥΤΕΡΑ

00:00 - 10:30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 10:30 - 10:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 10:35 - 11:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 11.00 - 12.00 ΟΣΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΜΕΡΑ, 12:00 - 13:00 ΚΛΙΚ ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, 13.00 - 13.30 ΤΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 13.30 - 13.35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 13:35 - 14:00 ΤΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ 14.00 - 18:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 18.00 - 19.00 ΛΟΓΩ... ΤΕΧΝΗΣ 19.00 - 21:00 ΠΟΙΗΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ, 21.00 - 24:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ

ΤΡΙΤΗ

00:00 - 10:30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 10:30 - 10:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 10:35 - 11:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 11:00 - 12:00 ΟΣΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΜΕΡΑ, 12:00 - 13:00 ΚΛΙΚ ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, 13:00 - 13:30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 13:30 - 13:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 13:35 - 14:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 14:00 - 16:00 Η ΤΖΑΖ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ, 16:00 - 19:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 19:00 - 20:00 WORLD BYPASS, 20:00 - 24:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ

00:00 - 10:30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 10:30 - 10:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 10:35 - 11:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 11:00 - 12:00 ΟΣΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΜΕΡΑ, 12:00 - 13:00 ΚΛΙΚ ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, 13:00 - 13:30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 13:30 - 13:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 13:35 - 19:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 19:00 - 20:00 ΛΑΪΚΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ, 20:00 - 21:00 ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΥΝΕΙΡΜΟΙ, 21:00 - 24:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ

ΠΕΜΠΤΗ

00:00 - 10:30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 10:30 - 10:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 10:35 - 11:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 11:00 - 12:00 ΟΣΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΜΕΡΑ, 12:00 - 13:00 ΚΛΙΚ ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, 13:00 - 13:30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 13:30 - 13:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 13:35 - 17:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 19:00 - 20:00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ, 20:00 - 21:30 ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΣΟΒΑΡΟΣ, 21:30 - 24:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

00:00 - 10:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 10:30 - 10:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 10:35 - 11:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 11:00 - 12:00 ΟΣΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΜΕΡΑ, 12:00 - 13:00 ΚΛΙΚ ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, 13:00 - 13:30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 13:30 - 13:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 13:35 - 18:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 18:00 - 19:00 ΛΟΓΩ... ΤΕΧΝΗΣ 19:00 - 21:00 ΠΟΙΗΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ, 21:00 - 24:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ

00:00 - 10:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 10:00 - 10:30 ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ, 10:30 - 10:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 10:35 - 11:00 ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ, 11:00 - 13:00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΑΒΒΑΤΟ, 13.00-13.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 13:30 - 13:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 13:35 - 21:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 21:00 - 23:00 Η JAZZ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ, 23:00 - 24:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ

10:00 - 10.30 ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ 10-30-10.35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ 10.35 - 11:00 ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ, 11:00 - 12:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 12:00 - 14:00 ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ, 14:00 - 15:00 ΛΑΪΚΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ, 15:00 - 20.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ 20:00 - 21:00 ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΥΝΕΙΡΜΟΙ, 21.00-22.00 ΗΧΟΙ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΩΝ 22.00 - 24.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org