Κυριακή 21 Ιούνη 2009
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Προγράμματα
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
ΚΥΡΙΑΚΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Το βήμα του Καραγκιόζη»

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ... (Ε) Εκπομπή για ανθρώπους από το χώρο της Τέχνης και των Γραμμάτων που έφυγαν... αφήνοντας σημαντικό έργο. Με την Σοφία Αδαμίδου

16.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

17.00 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε) Εκπομπή αφιερωμένη στο καλό λαϊκό τραγούδι και τους σύγχρονους δημιουργούς. Με τον Πάρη Μήτσου

19.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Το βουνό του διαβόλου». Επεισ. 1ο

20.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΚΛΑΣΙΚΕΣ ΑΡΜΟΝΙΕΣ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΑΡΧΟΝΤΑΡΙΚΙ

11.30 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

12.30 ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

13.30 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ

14.00 ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ

15.30 ΦΩΤΟΣΦΑΙΡΑ (Ε)

16.00 ΧΑΝΤΜΠΟΛ

17.30 ΤΕΧΝΗ ΓΕΝΟΥΣ ΘΥΛΗΚΟΥ

18.15 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ ΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

21.30 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: CONFEDERATIONS CUP «Αίγυπτος - ΗΠΑ»

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

23.30 CINECINEMA ΣΤΗΝ ΕΤ-1 «Η εισβολή» Α' τηλεοπτική προβολή

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.50 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΤΙΜΟΝ ΚΑΙ ΠΟΥΜΠΑ

10.30 ΤΑ 101 ΣΚΥΛΙΑ ΤΗΣ ΔΑΛΜΑΤΙΑΣ

11.00 ΠΑΠΙΟΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ

11.30 ΤΑΡΖΑΝ - Ο ΘΡΥΛΟΣ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ZOOM ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

13.45 Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΑΓΗ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΧΤΕΣ - ΣΗΜΕΡΑ - ΑΥΡΙΟ

17.00 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ (Ε)

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας Βέγγος για όλες τις δουλειές»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: CONFEDERATIONS CUP «Ιταλία - Βραζιλία»

-- Στις 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σύγκρουση στον πράσινο βάλτο»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

11.30 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε)

12.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΠΕΡΙ ΓΗΣ Ο ΛΟΓΟΣ

14.30 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ (Ε)

15.30 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ

18.00 ΜΕΘΟΡΙΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι μνηστήρες της Πηνελόπης»

20.45 ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ

21.15 ΑΠΟΔΡΑΣΗ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΓΙΝΕ ΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ

24.00 ΣΠΟΡ ΣΤΟ 3

01.00 ΑΠΟΨΕ ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΡΕΝΣ ΚΟΥΙΚ (Ε)

02.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

03.30 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε)

04.00 ΠΕΡΙ ΓΗΣ Ο ΛΟΓΟΣ (Ε)

05.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

06.00 ΣΠΟΡ ΣΤΟ 3 (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

05.50 6 ΜΕ 10 ΜΑΖΙ

10.00 ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

14.15 ΦΟΡΜΟΥΛΑ 1 ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑΣ

17.00 EXTREME MAKEOVER HOME EDITION

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Aχ! Aυτή η γυναίκα μου»

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τhe transporter»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Aπιστη»

01.30 ΦΟΡΜΟΥΛΑ 1

02.20 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

03.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 ΜΟΒΙLE FUN

04.30 ΣΟΥΠΕΡ ΜΠΑΜΠΑΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

05.50 STUDIO ALPHA

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 STARS SYSTEM

14.15 ΟΙ ΝΑΥΑΓΟΙ

15.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

16.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

16.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 OI MONOMAXOI

21.00 CHART SHOW

24.00 Dr 90210

01.00 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

02.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

03.00 H KOYZINA THΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.15 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

07.00 ALTER KIDS

12.30 ΖΙΝΑ

13.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 TV WEEKEND

16.15 ΤΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ

18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΤΟ ΠΑΡΤΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ

23.30 ΑΠΟΤΥΠΩΜΑΤΑ

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οταν η Ρία γνώρισε τον Σία»

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χογνκ - Κονγκ: Ωρα μηδέν»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 MOMMY - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.15 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

13.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καράτε Κιντ 2»

17.05 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.10 ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

17.50 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ (Ε)

19.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ

22.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ασκήσεις ηρεμίας»

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χωρίς διέξοδο»

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χειραψία με τον θάνατο»

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα κακά κορίτσια»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.45 GOSSIP GIRL

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ

18.45 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το δόλωμα»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χαμός στο Μπρονξ»

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ: «Ο προδότης»

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το μαγικό σπίτι»

05.00 BATTLESTAR GALACTICA

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.20 ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ «Παραδοσιακοί Χοροί & Τραγούδια»

16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για τη φύση, τα ζώα....

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή

09.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ...στο χώρο της καλής ελληνικής μουσικής

15.45 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

16.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

16.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

17.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

17.30 17 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΣ ΑΝΟΙΞΗΣ Πολωνική σειρά. Επεισ. 2ο

19.00 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ Η Αννεκε Ιωαννάτου συνομιλεί με την Μαριάνθη Αλειφεροπούλου, τον Βασίλη Κολοβό και την Αριάδνη Τουντοπούλου για το έργο «Προμηθέων Τόποι»

20.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Λοχαγός Σόβα» Επεισ. 6ο

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ «Ο τελευταίος κύκλος»

22.30 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Πολιτική ενημερωτική εκπομπή

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.30 ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ ΧΙΛΓΚΙΤΑΟΥΝ

09.00 Ο ΜΑΣΤΟΡΑΚΟΣ

09.30 ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΑΪΝΣΤΑΪΝ

10.00 ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΟΜΙΣΜΑ (Ε)

10.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι στιγματισμένοι»

12.00 ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

15.30 Ο ΜΙΚΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ

16.00 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ (Ε)

17.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.00 ΨΗΦΙΑΚΗ ΕΛΛΑΔΑ

19.00 ΠΑΡΑΒΑΣΗ (Ε)

20.00 ΤΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΑΓΡΙΑΣ ΦΥΣΗΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια στάση στη χώρα των θαυμάτων» Α' τηλεοπτική προβολή

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 DOC ON AIR (Ε) «Οι εραστές της Αξού»

02.00 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ «Επίσημες εκθέσεις: Η ζωή μετά τη θανατική καταδίκη»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

14.15 ΝΗΣΤΙΚΟ ΑΡΚΟΥΔΙ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νταντά με το ζόρι»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΠΡΟΣΚΗΝΙΟ

23.15 Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΑΓΗ «Το ευρωπαϊκό όραμα πραγματώνεται»

-- Στη 00.15 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

00.30 ΟΡΕΣΙΒΙΟΙ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ

07.30 Η ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥ ΜΑΣ

08.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

09.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.30 ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΣΑΣ

11.30 ΑΠΟΔΡΑΣΗ

12.30 Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥ ΚΟΥΖΙΝΑ «Κύπρος» (Α' μέρος)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.20 ΚΑΙΡΟΣ

14.25 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

16.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.30 ΔΙΑΣΩΣΗ ΖΩΩΝ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ

18.05 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.15 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

18.30 ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΡΚΟΥΔΑ ΤΩΝ ΠΑΓΩΝ

19.30 ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ

20.30 ΖΗΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ

21.40 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι γαμπροί της Ευτυχίας»

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι δύο φίλοι»

01.30 ΖΗΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ (Ε)

02.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

05.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

06.00 4ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ - CIRCOM

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

05.30 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΛΟΛΑ (Ε)

14.15 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.15 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

16.15 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΕΧΤΡΕΜΕ ΜΑΚΕΟVER - HOME EDITION

18.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

19.00 ΛΟΛΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑΛΕΝΤΟ - UNCUT

22.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ

23.00 GREY'S ANATOMY

24.00 BOSTON LEGAL

01.00 ΣΑΡΑΝΤΑ ΚΥΜΑΤΑ

02.00 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

02.10 ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ (Ε)

03.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 MOBILE FUN

04.20 ΣΟΥΠΕΡ ΜΠΑΜΠΑΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

05.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ-ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΣΙΓΑ, ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 ΣΙΓΑ, ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ (Συνέχεια)

18.00 FATUS OLUS

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 CSI: ΜΙΑΜΙ

22.00 CSI: N.Y.

23.00 Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΦΥΡΙΞΕ

24.00 SEX AND THE CITY

01.00 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΑ... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ

02.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

03.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.15 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.45 ALTER KIDS

08.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.15 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

09.55 Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΖΕΙ

12.35 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

15.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.10 SHOWBIZ NEWS

17.10 ΚΟΙΤΑΩ ΜΠΡΟΣΤΑ

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.55 AUTO ALTER

21.00 ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΟ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΚΙΤΡΙΝΟΣ ΤΥΠΟΣ

02.00 AUTO ALTER

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Mr. Bones»

04.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Μεγκρέ και η υπόθεση του St. Fiarce»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.30 ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ

06.30 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

13.10 ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)

16.00 ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 FIFTY - FIFTY

18.00 ΜΑΖΙ ΣΟΥ (Ε)

19.00 TA ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)

22.00 ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ (Ε)

23.50 ΑΝΑΤΡΟΠΗ

01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.30 ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΗΣ ΕΛΠΙΔΑΣ

02.30 ΚΑΠΤΕΝ ΣΚΑΡΛΕΤ

03.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 SUPER STAR

16.45 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ

17.45 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.55 Η ΠΕΤΡΟΥΛΑ ΜΟΛΙΣ... ΑΡΧΙΣΕ

21.00 ΟΜΑΔΑ NCIS

22.00 ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ

00.30 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

01.30 SUPERNATURAL

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νύχτα γεμάτη αίμα» Α' προβολή

04.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κόντρα με τη Γιακούζα»

05.45 OFFICE: AN AMERICAN

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

Στη χώρα των θαυμάτων

Ρομαντική κομεντί είναι η ταινία του Μπραντ Αντερσον «Μια στάση στη χώρα των θαυμάτων». Η Eριν είναι μια νεαρή νοσοκόμα της νυχτερινής βάρδιας. Οταν την παρατάει ο φίλος της, αρχίζει να απελπίζεται σε θέματα συναισθηματικής φύσης. Η μητέρα της, που αγχώνεται περισσότερο από την ίδια, αναλαμβάνει δράση και βάζει σε μια εφημερίδα αγγελία ερωτικού περιεχομένου, με το τηλέφωνο της Eριν. Ο καταιγισμός των μηνυμάτων στον τηλεφωνητή της αρχίζει να προβληματίζει την ανυποψίαστη Εριν... Πικρή και τρυφερή αναφορά πάνω στον έρωτα, στη φιλία και το πεπρωμένο, η δεύτερη ταινία του Μπραντ Αντερσον παρακολουθεί την πορεία δυο μοναχικών υπάρξεων που ήταν τελικά γραφτό να συναντηθούν και να αγαπηθούν. Με χιούμορ και συγκίνηση, ο σκηνοθέτης αναδεικνύει το πηγαίο ταλέντο της Χόουπ Ντέιβις ενώ το soundtrack πλημμυρίζει τις εικόνες με τους ρυθμούς βραζιλιάνικης μουσικής. Παίζουν:Αλαν Γκέλφαλντ, Χόουπ Ντέιβις, Φίλιπ Σέιμουρ Χόφμαν (Δευτέρα, ΕΤ-1, 21.00).

Θωρηκτό Ποτέμκιν

Το αριστούργημα του Αϊζενστάιν «Θωρηκτό Ποτέμκιν» θα προβληθεί από το κανάλι της «Βουλής». Επος σοβιετικής παραγωγής 1925. Στο θωρηκτό «Ποτέμκιν», το πλήρωμα αρνείται να φάει το σκουληκιασμένο κρέας και ξεσηκώνεται. Πετούν τους αξιωματικούς στη θάλασσα, ένας ναύτης σκοτώνεται από αξιωματικό. Ο νεκρός εκτίθεται σε λαϊκό προσκύνημα στην Οδησσό. Η ανταρσία εξαπλώνεται στην πόλη. Η φρουρά πυροβολεί το άοπλο πλήθος στα σκαλιά του λιμανιού. Το «Ποτέμκιν» σαλπάρει και διασχίζει το στόλο. Η ταινία γυρίστηκε για να τιμήσει τον ξεσηκωμό του 1905. Ο Αϊζενστάιν στηρίζεται στα γεγονότα και τα ξαναπλάθει με ερασιτέχνες. Ενα έπος, όπου ο ρυθμός και η λυρική έξαρση πλάθουν μια κινηματογραφική προσωδία, μια πρωτοφανή οπτική ποίηση. Η ταινία ανήκει στον κύκλο των αριστουργημάτων της 7ης Τέχνης. Η προβαλλόμενη κόπια είναι προϊόν αποκατάστασης και αναπαλαίωσης, υπό την εποπτεία του Σεργκέι Γιούτκεβιτς και έχει προικιστεί με μουσική του Ντιμίτρι Σοστακόβιτς (Κυριακή «ΒΟΥΛΗ» 23.30).

ΤΡΙΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή

09.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ (Ε) Πολιτική ενημερωτική εκπομπή

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

15.45 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

16.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

16.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

17.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

17.30 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΕΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙΣ (Ε) Αρχιτεκτονική! Τέχνη ή επιστήμη; Και τα δύο μαζί κάνουν τις «Αρχιτεκτονικές Προσεγγίσεις». Εκθέσεις αρχιτεκτόνων, τάσεις και αποτελέσματα που φτιάχνουν το αισθητικό περιβάλλον μας. Επιμέλεια - παρουσίαση: Εφη Μάτζαρη

18.00 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Η Ειρήνη Μπαλντίδη συνομιλεί με τον ογκολόγο- παθολόγο Κώστα Συρίγο, αναπληρωτή καθηγητή παθολογίας - ογκολογίας Ιατρικής Σχολής Αθηνών, για τον καρκίνο του πνεύμονα

19.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΤΣΙΒΙΛ Ξένη σειρά, επεισ. 2ο

19.30 ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ENIGMA Πολωνική σειρά. Επεισ. 6ο

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΠΑΛΙΟ ΟΧΥΡΟ Ξένη σειρά, επεισ. 2ο

22.30 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ Ενημερωτική εκπομπή

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.30 ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ ΧΙΓΚΛΙΤΑΟΥΝ

09.00 Ο ΜΑΣΤΟΡΑΚΟΣ

09.20 ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΑΪΝΣΤΑΪΝ

10.00 ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΟΜΙΣΜΑ (Ε)

10.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Απόκληροι της κοινωνίας»

12.00 ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

15.30 Ο ΜΙΚΥ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ

16.00 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ (Ε)

17.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.00 ΔΡΟΜΟΙ «Κ. Κουτσομύτης»

19.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

19.10 ΒΙΒΛΙΑ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ «Γιώργος Γιατρομανωλάκης»

20.00 ΤΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΑΓΡΙΑΣ ΦΥΣΗΣ

21.00 ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ

22.00 ΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ (Ε)

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ «Delivery»

01.45 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ «Υποθέσεις αρχείου: Ο κρίκος του DNA / Το μυστικό ολίσθημα»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

14.15 ΝΗΣΤΙΚΟ ΑΡΚΟΥΔΙ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αν έχεις τύχη»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 PRESS

23.15 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η στρατιωτίνα»

02.00 ΟΡΕΣΙΒΙΟΙ: Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

- Στις 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ

07.30 Η ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥ ΜΑΣ

08.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

09.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.30 ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΣΑΣ

11.30 ΑΠΟΔΡΑΣΗ

12.30 Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥ ΚΟΥΖΙΝΑ «Μύκονος» (Α' μέρος)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.25 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

16.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.30 ΖΩΟΛΟΓΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΚΑΙΡΟΣ

17.55 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.05 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.15 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

18.30 ΟΝΕΙΡΕΨΟΥ ΕΝΑ ΚΥΝΗΓΟ

19.30 ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΘΑΥΜΑΤΑ

20.30 ΤΟ ΧΑΜΕΝΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΝΟΣΤΡΑΔΑΜΟΥ (Α' μέρος)

21.40 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΧΩΜΑΤΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

23.30 ΑΠΟΨΕ ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΡΕΝΣ ΚΟΥΙΚ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πειρατείες»

02.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

04.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

05.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

06.00 4ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ - CIRCOM

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

05.30 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΛΟΛΑ (Ε)

14.15 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.15 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

16.15 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.45 EXTREME MAKEOVER - HOME EDITION

18.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

19.00 ΛΟΛΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΕΞΥΠΝΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΕΚΑΧΡΟΝΟ; (Ε)

22.00 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ

23.00 GREY'S ANATOMY

24.00 ΟΛΑ 9

02.20 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

02.30 ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ (E)

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 MOBILE FUN

04.30 ΣΟΥΠΕΡ ΜΠΑΜΠΑΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

05.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΣΙΓΑ, ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 ΣΙΓΑ, ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ (ΣΥΝΕΧΕΙΑ)

18.00 FATUS OLUS

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΑΛ ΤΣΑΝΤΙΡΙ ΝΙΟΥΖ Best of

23.00 Γ4

24.00 SEX AND THE CITY

01.00 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΑ ... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ

02.00 CSI: MIAMI

03.00 CSI: N.Y

04.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.15 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.45 ALTER KIDS

08.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.15 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

09.55 Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΖΕΙ

12.35 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

15.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

16.10 SHOWBIZ NEWS

17.10 ΚΟΙΤΑΩ ΜΠΡΟΣΤΑ

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.55 AUTO ALTER

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια ξένη ανάμεσά μας»

23.15 ΑΘΕΑΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

02.00 AUTO ALTER

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στα πλοκάμια του θανάτου»

04.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Hollywood Hong Kong»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.30 ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ

06.30 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

13.10 ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (E)

16.00 ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.10 FIFTY FIFTY

18.00 ΜΑΖΙ ΣΟΥ (Ε)

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)

22.15 ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ (Ε)

23.00 ΛΟΓΟ ΤΙΜΗΣ (Ε)

24.00 ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ

01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.30 ΓΙΑΤΡΟΙ ΤΗΣ ΕΛΠΙΔΑΣ

02.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

03.30 ΑΝ ΘΥΜΗΘΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 SUPER STAR

16.45 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ

17.45 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.55 Η ΠΕΤΡΟΥΛΑ ΜΟΛΙΣ... ΑΡΧΙΣΕ

21.00 ΟΜΑΔΑ NCIS

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επαγγελματίες απατεώνες»

00.30 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

01.30 SUPERNATURAL

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανορθόδοξη έλξη»

04.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στη δίνη του κυκλώνα»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.10 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή, με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ (Ε) Ενημερωτική εκπομπή

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

15.45 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

16.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

16.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

17.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

18.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Φιλοξενούμενη της εκπομπής η Σοφία Τσομπάνογλου, ιδιοκτήτρια του εστιατορίου Penteli. Παρουσιάζει εξαιρετικά πολίτικα εδέσματα αλμυρά και γλυκά, φτιαγμένα με μεράκι από τον μάγειρα Δ. Κούλη. Επιμέλεια - παρουσίαση: Ευδοκία Πατσιλινάκου

19.00 ΕΜΕΙΣ, ΟΙ ΑΛΛΟΙ Μια εκπομπή για τη ζωή των μεταναστών στη χώρα μας. Επιμέλεια - παρουσίαση: Παύλος Ρούφας

20.00 ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ Πολωνική σειρά. Επεισ. 1ο

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 «ΤΑ ΖΙΖΑΝΙΑ» Ξένη σειρά. Επεισ. 2ο

22.00 ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΝΗΜΑΤΟΣ Ερευνώντας αιτίες και αναζητώντας λύσεις, για τα οξυμένα κοινωνικά προβλήματα

23.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ... Εκπομπή για ανθρώπους από το χώρο της τέχνης και των γραμμάτων, που έφυγαν..., αφήνοντας σημαντικό έργο, με την Σοφία Αδαμίδου

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.30 ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ ΧΙΓΚΛΙΤΑΟΥΝ

09.00 Ο ΜΑΣΤΟΡΑΚΟΣ

09.30 ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΑΪΝΣΤΑΪΝ

10.00 ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΟΜΙΣΜΑ (Ε)

10.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο πύργος των ιπποτών»

12.00 ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

15.30 Ο ΜΙΚΥ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ

16.00 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ (Ε)

17.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.00 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ «Δημήτρης Μητροπάνος»

19.00 ΕΞΙΣΤΟΡΕΙΝ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΕΙΝ «Μάνος Ελευθερίου»

20.00 ΤΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΑΓΡΙΑΣ ΦΥΣΗΣ

21.05 ΧΡΥΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ (Ε)

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΟΙ ΚΕΡΑΙΕΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ ΜΑΣ

01.00 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ «Σιάτλ εμπιστευτικό: Ο μακρύς δρόμος του γυρισμού»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

14.15 ΝΗΣΤΙΚΟ ΑΡΚΟΥΔΙ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας ήρως με παντούφλες»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.30 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: CONFEDERATIONS CUP «Ημιτελικός»

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «25η ώρα»

- Στις 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

02.00 ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΘΑΥΜΑΤΑ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ

07.30 Η ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥ ΜΑΣ

08.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

09.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.30 ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΣΑΣ

11.30 ΑΠΟΔΡΑΣΗ

12.30 Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥ ΚΟΥΖΙΝΑ «Κρήτη» (Α' μέρος)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.25 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

16.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.30 ΔΙΑΣΩΣΗ ΖΩΩΝ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΚΑΙΡΟΣ

17.55 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.05 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.15 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

18.30 ΦΟΒΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΑΓΚΩΜΑ

19.30 ΧΑΜΕΝΟΙ ΚΟΣΜΟΙ «Ταζ Μαχάλ»

20.30 ΤΟ ΧΑΜΕΝΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΝΟΣΤΡΑΔΑΜΟΥ (Α' μέρος)

21.40 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ

00.30 ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 24 ΩΡΕΣ

01.30 8ο ΤΣΙΡΚΟ ΜΑΣΙΜΟ

02.30 ΖΗΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ (Ε)

04.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

05.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

06.00 4ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ - CIRCOM

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

05.30 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΛΟΛΑ (Ε)

14.15 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.15 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

16.15 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.45 EXTREME MAKEOVER - HOME EDITION

18.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

19.00 ΛΟΛΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΣΑΡΑΝΤΑ ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

22.00 ΛΙΤΣΑ.COM

23.00 GREY'S ANATOMY

24.00 ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ

02.00 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

02.10 ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ (Ε)

03.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

03.45 MOBILE FUN

04.20 ΣΟΥΠΕΡ ΜΠΑΜΠΑΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

05.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ-ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΣΙΓΑ, ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ΣΙΓΑ, ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ (συνέχεια)

18.00 FATUS OLUS Τηλεπαιχνίδι

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΑΓΡΟΤΗΣ ΜΟΝΟΣ ΨΑΧΝΕΙ Reality show

22.45 ΑΣΥΝΗΘΙΣΤΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

23.45 SEX AND THE CITY

00.45 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΑ ... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ

01.45 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

02.45 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

03.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.15 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.45 ALTER KIDS

08.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.15 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

09.55 Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΖΕΙ

12.35 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

15.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.10 SHOWBIZ NEWS

17.10 ΚΟΙΤΑΩ ΜΠΡΟΣΤΑ

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στον πυρετό της δόξας»

23.30 CSI: ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΟΥ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κόντρα στις εντολές»

02.30 AUTO ALTER

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κυνηγώντας το δολοφόνο»

«MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.30 ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ

06.30 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

13.10 ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)

16.00 ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.30 FIFTY - FIFTY

18.00 ΜΑΖΙ ΣΟΥ (Ε)

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)

22.00 ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ (Ε)

23.00 ΛΟΓΩ ΤΙΜΗΣ (Ε)

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Phovos.com»

02.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

03.30 ΑΝ ΘΥΜΗΘΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 SUPER STAR

16.45 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ

17.45 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.55 Η ΠΕΤΡΟΥΛΑ ΜΟΛΙΣ... ΑΡΧΙΣΕ

21.00 ΟΜΑΔΑ NCIS

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας τέλειος φόνος»

00.15 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

01.15 SUPERNATURAL

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σχέση ζωής»

04.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το γεράκι»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

Γεύσεις παράδοσης

«Γεύσεις παράδοσης» στον «902» TV, μια εκπομπή που επιμελείται και παρουσιάζει η Ευδοκία Πατσιλινάκου και σκηνοθετεί η Βρισηίς Δανάλη. Φιλοξενούμενη θα είναι η Σοφία Τσομπάνογλου, ιδιοκτήκτρια του εστιατορίου «Panteli», που βρίσκεται στο Κεφαλάρι. Παρουσιάζονται εξαιρετικά πολίτικα εδέσματα, αλμυρά και γλυκά, φτιαγμένα με μεράκι από τον μάγειρα Δημήτρη Κούλη. Θα μάθετε πώς γίνονται το χιουνκιάρ μπεγεντί, το καζάν ντιπί και πολλά άλλα... Θα δείτε, επίσης, ένα πλούσιο πολίτικο τραπέζι εποχής και θα ανακαλύψετε αυθεντικές πολίτικες γεύσεις! (Τετάρτη «902» TV 18.00).

Ημερολόγια

Τον Δημήτρη Μητροπάνο φιλοξενεί η Λένα Αρώνη στην εκπομπή «Ημερολόγια». Η Λένα Αρώνη μέσα από αυτή την εκπομπή σκιαγραφεί την προσωπικότητα και παρουσιάζει το έργο σημαντικών δημιουργών, μέσα από προσωπικές τους μαρτυρίες, επίκαιρο και αρχειακό υλικό, αλλά και από αποκαλύψεις δικών τους ανθρώπων.

Ο δημοφιλής τραγουδιστής Δημήτρης Μητροπάνος μιλάει για τα δύσκολα παιδικά του χρόνια στα Τρίκαλα της Θεσσαλίας, τη γνωριμία με τον Γιώργο Ζαμπέτα, στην οποία οφείλει την ενασχόλησή του με το τραγούδι και τις επιτυχίες που τον έκαναν ευρέως γνωστό. Μέσα από την κουβέντα, αναλύει θέματα προσωπικά όπως η σχέση του με την υστεροφημία, η περιπέτεια υγείας που πρόσφατα αντιμετώπισε και η σημασία που έχει γι' αυτόν η οικογένειά του.

Ακόμα, απολαμβάνουμε στιγμές ζωντανών εμφανίσεων του Δημήτρη Μητροπάνου από το παρελθόν, αλλά και τα νέα του τραγούδια από το δίσκο «Στη Διαπασών» (Τετάρτη ΕΤ-1 18.00).

ΠΕΜΠΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή

09.00 ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΝΗΜΑΤΟΣ (Ε) Ερευνώντας αιτίες και αναζητώντας λύσεις για τα οξυμένα κοινωνικά προβλήματα

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

15.45 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

16.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στη νοηματική γλώσσα

16.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

17.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

17.30 ΦΩΤΟΓΡΑΦΕΣ Η στιγμή στα 35 mm. Ελληνες και ξένοι σύγχρονοι φωτογράφοι παρουσιάζουν τη δουλειά τους μέσα από τις «Φωτογραφές»

18.00 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Η Ειρήνη Μπαλντίδη συνομιλεί με τον ενδοκρινολόγο Γιώργο Μισιχρόνη για το σύνδρομο των πολυκυστικών ωοθηκών

19.00 ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΣΗΜΑΔΙΑ Επεισ. 2ο

20.00 «ΣΥΝΘΗΜΑ ΑΕΤΟΣ» Ξένη σειρά. Επεισ. 11ο

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μαύρη φούστα»

22.30 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.30 ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ ΧΙΓΚΛΙΤΑΟΥΝ

09.00 Ο ΜΑΣΤΟΡΑΚΟΣ (Ε)

09.30 ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΑΪΝΣΤΑΪΝ

10.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο άνθρωπος που γύρισε από τον πόνο»

12.00 ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

15.30 Ο ΜΙΚΥ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ

15.00 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ (Ε)

17.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.00 ΟΚΤΩ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ (Ε) «Η μεγάλη τρύπα της παιδικής ηλικίας»

19.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ (Ε) «Ενας υπέροχος άνθρωπος - Κων/νο Καραθεοδωρή»

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ-ΠΡΟΤΟ

21.10 ΑΜΥΝΑ ΖΩΝΗΣ (Ε)

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΚΑΜΠΟΤΖΗ, Η ΓΗ ΤΩΝ ΠΕΡΙΠΛΑΝΩΜΕΝΩΝ ΨΥΧΩΝ

01.30 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε) «Παρατηρώντας τους ντετέκτιβ: Καταδίωξη χωρίς χρονοτριβή»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

14.15 ΝΗΣΤΙΚΟ ΑΡΚΟΥΔΙ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κακός, ψυχρός κι ανάποδος»

20.15 SPECIAL OLYMPICS

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.30 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: CONFEDERATIONS CUP «Ημιτελικός»

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Hollywoodland» Α' τηλεοπτική προβολή

-- Στις 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

01.45 ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΘΑΥΜΑΤΑ: ΠΡΙΟΝΙΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ

07.30 Η ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥ ΜΑΣ

08.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

09.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.30 ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΣΑΣ

11.30 ΑΠΟΔΡΑΣΗ

12.30 Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥ ΚΟΥΖΙΝΑ «Ρόδος»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.25 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

16.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.30 ΖΩΟΛΟΓΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΚΑΙΡΟΣ

17.55 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.05 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.15 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

18.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΣΙΤΑΧ

19.30 ΚΡΕΜΛΙΝΟ, ΡΩΣΙΚΟΙ ΘΗΣΑΥΡΟΙ

20.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ

21.40 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΓΙΝΕ ΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ

24.00 CINEMANIA (Ε)

01.00 Ο ΚΑΤΑΝ ΧΡΙΣΤΟΣ ΣΑΛΟΣ

02.00 ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ (Ε)

02.30 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ (Ε)

04.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

05.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

06.00 4ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ - CIRCOM

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

05.30 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΛΟΛΑ (Ε)

14.15 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.15 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

16.15 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 EXTREME MAKEOVER - HOME EDITION

18.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

19.00 ΛΟΛΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΛΙΣΤΑ

22.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε)

23.00 GREY'S ANATOMY

24.00 BOSTON LEGAL

01.00 ΛΙΤΣΑ.COM (Ε)

02.00 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

02.10 ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ (Ε)

03.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

03.45 MOBILE FUN

04.20 ΣΟΥΠΕΡ ΜΠΑΜΠΑΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

05.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΣΙΓΑ, ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ΣΙΓΑ, ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ (Συνέχεια)

18.00 FATUS OLUS Τηλεπαιχνίδι

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ - Best of

22.30 ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

23.30 SEX AND THE CITY

01.15 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΑ... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ

02.15 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

03.15 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.45 ALTER KIDS

08.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.15 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

09.55 Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΖΕΙ

12.35 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

15.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.10 SHOWBIZ NEWS

17.10 ΚΟΙΤΑΩ ΜΠΡΟΣΤΑ

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Honey»

23.00 ΖΟΥΓΚΛΑ

02.00 AUTO ALTER

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Υπόθεση προσωπική»

04.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Είμαι gay λοιπόν;»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.30 ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ

06.30 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

13.10 ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)

16.00 ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 FIFTY - FIFTY

18.00 ΜΑΖΙ ΣΟΥ (Ε)

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ (Ε)

22.00 ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ (Ε)

23.00 ΛΟΓΩ ΤΙΜΗΣ (Ε)

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δεν έχω ξεχάσει το περσινό καλοκαίρι»

02.40 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

03.40 ΑΝ ΘΥΜΗΘΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ (Ε)

04.40 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 SUPER STAR

16.45 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ

17.45 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.55 Η ΠΕΤΡΟΥΛΑ ΜΟΛΙΣ... ΑΡΧΙΣΕ

21.00 ΟΜΑΔΑ NCIS

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Lady in water» Α' τηλεοπτική προβολή

00.15 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

01.15 SUPERNATURAL

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μιχαήλ»

04.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φονική καταδίωξη στους πάγους»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή

09.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ (Ε) Πολιτική ενημερωτική εκπομπή

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

15.45 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

16.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στη νοηματική γλώσσα

16.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

17.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

17.30 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κατά φαντασίαν ασθενής»

19.15 Ο ΤΣΙΓΓΑΝΟΣ Επεισ. 3ο

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ Αφιέρωμα στο Γιάννη Παπαϊωάννου (μέρος 1ο). Επιμέλεια - παρουσίαση: Πάρης Μήτσου

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.30 ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ ΧΙΓΚΛΙΤΑΟΥΝ

09.00 Ο ΜΑΣΤΟΡΑΚΟΣ

09.30 ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΑΪΝΣΤΑΪΝ

10.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

11.00 ΑΜΑΛΙΑ ΦΛΕΜΙΝΓΚ: ΖΩΝΤΑΝΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ (Ε) Ντοκιμαντέρ

12.00 ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

15.30 Ο ΜΙΚΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ

16.00 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ (Ε)

17.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.00 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ «Bennale Βενετίας» Β' μέρος

19.00 ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ Ακρωτήρι 1967 - ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ»

20.00 ΤΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΑΓΡΙΑΣ ΦΥΣΗΣ

21.00 ΠΟΛΕΜΟΣ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΗ (Ε) Μίνι σειρά

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Τελετή έναρξης (Μ)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

14.15 ΝΗΣΤΙΚΟ ΑΡΚΟΥΔΙ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια λατέρνα μια ζωή»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΝΤΙΣΝΕΪ «Ποκαχόντας 2: Ταξίδι σ' ένα νέο κόσμο»

24.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Ε)

-- Στις 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

02.15 ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΘΑΥΜΑΤΑ: ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ

07.30 Η ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥ ΜΑΣ

08.00 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

09.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.30 ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΣΑΣ

11.30 ΑΠΟΔΡΑΣΗ

12.30 Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥ ΚΟΥΖΙΝΑ «Νάξος»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.25 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

16.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.30 ΖΩΟΛΟΓΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΚΑΙΡΟΣ

17.55 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.05 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.15 ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

18.30 ΒΡΙΚΟΛΑΚΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΒΥΣΣΟ

19.30 ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΚΑΙ Η ΜΑΪΜΟΥ - ΚΑΜΠΟΤΖΗ

20.30 ΠΙΓΚΟΥΪΝΟΙ ΤΗΣ ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗΣ

21.40 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ

00.30 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ

01.30 8ο ΤΣΙΡΚΟ ΜΑΣΙΜΟ

02.30 ΑΠΟΨΕ ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΡΕΝΣ ΚΟΥΙΚ (Ε)

04.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

05.00 ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑ (Ε)

05.30 ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

05.30 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΛΟΛΑ (Ε)

14.15 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.15 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

16.15 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 EXTREME MAKEOVER - HOME EDITION Α'τηλεοπτική προβολή

18.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

19.00 ΛΟΛΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑΛΕΝΤΟ

23.00 GREY'S ANATOMY

24.00 ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΑΔΑ

01.00 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «In America»

03.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

03.45 MOBILE FUN

04.20 ΣΟΥΠΕΡ ΜΠΑΜΠΑΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

05.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ (Τελευταίο)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΣΙΓΑ, ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 ΣΙΓΑ, ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ (Συνέχεια)

18.00 FATUS OLUS (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το νησί των κουρσάρων»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αντικαταστάτης 4»

01.00 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΑ... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ

02.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

03.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.15 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.45 ALTER KIDS

08.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.15 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

09.55 Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΖΕΙ

12.35 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

15.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

16.10 SHOWBIZ NEWS

17.10 ΚΟΙΤΑΩ ΜΠΡΟΣΤΑ

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.55 AUTO ALTER

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αστυνόμος Σαΐνης 2»

22.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΦΩΣ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ

02.00 AUTO ALTER

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο πόλεμος της Ρουθ»

04.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι ήρωες του καράτε»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.30 ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ

06.30 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

13.10 ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)

16.00 ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.30 FIFTY FIFTY Τηλεπαιχνίδι

18.00 ΜΑΖΙ ΣΟΥ (Ε)

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΟΛΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ (Ε)

22.00 ΛΑΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΤΟΝΕΣ (Ε)

23.00 ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ (Ε)

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τζέικομπ ο Ψεύτης»

03.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

STAR

06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 SUPER STAR

16.45 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ

17.45 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.55 Η ΠΕΤΡΟΥΛΑ ΜΟΛΙΣ... ΑΡΧΙΣΕ

21.00 ΟΜΑΔΑ NCIS

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το ξέσπασμα»

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πόρτα στο πάτωμα» Α' τηλεοπτική προβολή

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εταιρεία δολοφόνων»

04.45 ΟΙ ΦΥΛΑΚΕΣ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ Ξένη σειρά

05.45 BATTLESTAR GALACTICA Σειρά επιστημονικής φαντασίας

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

Ωρες...

Κοινωνική περιπέτεια, αμερικανικής παραγωγής 2002 σε σκηνοθεσία Σπάικ Λι είναι η ταινία «25 ώρα». Ο Μόντι Μπρόγκαν έχει καταδικαστεί σε επταετή φυλάκιση για εμπόριο ναρκωτικών. Την τελευταία μέρα της ελευθερίας του, θα προσπαθήσει να ανακαλύψει ποιος τον πρόδωσε. Θα επανασυνδεθεί με τον πατέρα του και θα αποχαιρετήσει το κορίτσι του και τους δυο κολλητούς του φίλους και κυρίως ο πρώην άρχοντας του Μανχάταν θα αναρωτηθεί: Πώς κατάφερε να οδηγήσει τη ζωή του σ' αυτό το σημείο και θα κάνει τις τελευταίες του επιλογές. Ο Σπάικ Λι, με ανθρωποκεντρική ματιά και χωρίς να χάνει το στοιχείο της δράσης, φτιάχνει μια ενδιαφέρουσα ταινία αποκλειστικά για τον άνθρωπο και πιο συγκεκριμένα για την ιεροτελεστία της ενηλικίωσης. Παίζουν οι Εντουαρντ Νόρτον, Φίλιπ Σίμουρ Χόφμαν, Μπάρι Πέπερ και Ροζάριο Ντόσον (Τετάρτη ΝΕΤ 23.30).

Αφιέρωμα στον Γ. Παπαϊωάννου

Aυτή τη βδομάδα από την τηλεόραση του «902» θα μεταδοθεί το πρώτο μέρος του αφιερώματος της εκπομπής «Τα παντελόνια είναι περίεργα ρούχα» σ' έναν από τους μεγαλύτερους συνθέτες του λαϊκού - ρεμπέτικου τραγουδιού, στον Γιάννη Παπαϊωάννου. Ξεκινώντας προπολεμικά (1937) με τη θρυλική «Φαληριώτισσα» μέχρι και το 1972 που έφυγε ξαφνικά σε αυτοκινητικό δυστύχημα, σε ηλικία 58 χρονών, δε σταμάτησε να δημιουργεί, για να αφήσει τελικά πίσω του πάνω από 400 τραγούδια - σταθμούς στο λαϊκό τραγούδι. Ενα μικρό δείγμα από αυτά παίζουν και ερμηνεύουν τα μέλη του συγκροτήματος «Τζιβαέρι», σεβόμενοι τη μουσική και ιστορική τους αξία.

Ο Γιάννης Παπαϊωάννου όμως εκτός από δημιουργός, υπήρξε και ένας καταπληκτικός άνθρωπος, για τον οποίο μόνο «καλά λόγια» έχουν πει όλοι οι συνάδελφοι και συνεργάτες του.

Για τον «άνθρωπο» Γιάννη Παπαϊωάννου συζητούν με τον Πάρη Μήτσου τα δύο του παιδιά, η Χρύσα και ο Αντώνης, ξεδιπλώνοντας μάλιστα άγνωστες πτυχές και λεπτομέρειες της πολύ σημαντικής καλλιτεχνικής του πορείας, των συνεργατών του αλλά και της καθημερινότητάς του (Παρασκευή, «902 TV», 23.30).

ΣΑΒΒΑΤΟ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Το βήμα του Καραγκιόζη

08.10 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ Ενα οδοιπορικό στην ελληνική περιφέρεια, στα ξεχασμένα χωριά και τους ανθρώπους τους

16.00 2η ΜΑΤΙΑ Ανασκόπηση των σημαντικότερων γεγονότων της βδομάδας

17.10 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

17.30 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Συζήτηση για θέματα εξωτερικής πολιτικής και διεθνών σχέσεων

18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

19.30 ΜΙΚΡΟΠΡΟΟΠΤΙΚΗ Οι ταινίες μικρού μήκους και οι δημιουργοί τους, με τον Γρηγόρη Τραγγανίδα

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 Η ΚΟΥΒΑ ΜΠΟΡΕΙ Μια εκπομπή που παρουσιάζει μικρά και μεγάλα επιτεύγματα στο νησί της επανάστασης, με αφορμή τα 50χρονα της κουβανικής επανάστασης και σε συνεργασία της τηλεόρασης του «902» με την κουβανική. Επιμ. - παρουσίαση: Αννα Μπαλλή, Μανουέλ Καταλάν

21.35 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπενιάμισεκ»

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ...ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ, NEOYΣ ΚΑΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ...

10.00 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ

10.30 MEDITERRANEO

11.00 ΑΕΙΝΑΥΤΕΣ, ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ Η ΘΑΛΑΣΣΑ «Σχολή Υδρας»

11.30 ΕΛΛΗΝΕΣ ΓΕΛΟΙΟΓΡΑΦΟΙ «Γιάννης Ιωάννου»

12.00 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (Ε) «Μόλυβος Μυτιλήνης»

12.30 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

13.30 ΡΙΜΕΪΚ (Ε)

14.30 ΖΩΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ (Ε)

15.00 ΑΡΧΑΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ «Ρωμαϊκή Κατοχή - Ανασκαφές»

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η εξαφάνιση του Φινμπαρ»

17.45 ΕΠΙΒΙΩΝΟΝΤΑΣ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΞΗΡΑΣΙΑΣ

18.45 ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΓΗ (Ε)

20.15 ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΤΟΠΟΙ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΒΡΕΤΤΑΚΟΣ

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

21.05 ΚΑΡΥΩΤΑΚΗΣ (Ε)

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

01.00 ΝΕΟ ΣΙΝΕΜΑ ΑΠ' ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ - ΙΑΠΩΝΙΑ «Ο Σαμουράι του λυκόφωτος»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.50 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΤΙΜΟΝ ΚΑΙ ΠΟΥΜΠΑ

10.30 ΤΑ 101 ΣΚΥΛΙΑ ΤΗΣ ΔΑΛΜΑΤΙΑΣ

11.00 ΠΑΠΙΟΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ

11.30 ΤΑΡΖΑΝ - Ο ΘΡΥΛΟΣ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΕΙΝΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ

13.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ DISNEY «Ποκαχόντας 2: Ταξίδι σ' ένα νέο κόσμο»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΥΓΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ (Ε)

17.00 Η ΑΛΛΗ ΟΨΗ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

20.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (Ε) «Ντουμπάι»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ

02.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Ε)

- Στις 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΕΞΕΛΙΞΗ «Εξάλειψη»

08.00 ΣΤΟ ΗΜΙΚΥΚΛΙΟ

09.00 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ «Η πέστροφα»

10.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ

12.00 ΜΗΧΑΝΕΥΟΜΑΙ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

15.00 ΜΕΘΟΡΙΟΙ ΔΡΟΜΟΙ

16.00 ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ

17.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το σαΐνι»

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κάλπικη λίρα»

21.00 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ (Ε)

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πιάσαμε την καλή»

00.30 ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ «Αφιέρωμα: Κορυφαίοι Αμερικανοί σκηνοθέτες - από το παλιό στο νέο»: «Ακαταμάχητη Αφροδίτη»

02.30 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ (Ε)

03.30 ΜΕΘΟΡΙΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)

04.30 ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ (Ε)

05.30 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

05.50 6 ΜΕ 10 ΜΑΖΙ

10.00 ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.15 ΣΟΥΠΕΡ ΣΑΒΒΑΤΟ Αθλητική εκπομπή

14.15 EXTREME MAKEOVER - HOME EDITION Α' τηλεοπτική προβολή

15.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Drum line»

17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ζητείται επειγόντως γαμπρός»

20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «My super ex-girlfriend» Α' τηλεοπτική προβολή

23.00 ΟΛΑ 9+

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Thirteen»

03.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

03.45 MOBILE FUN

04.15 SUPER ΜΠΑΜΠΑΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

05.50 STUDIO ALPHA

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

14.15 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Οι ναυαγοί»

15.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα πουλί πάνω στο σύρμα»

16.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΟΙ ΜΟΝΟΜΑΧΟΙ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ψεύτρα»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Απαγορευμένη έλξη»

01.15 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε) «Οι φίλοι»

02.15 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

03.15 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

04.30 ΟΔΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ 7 (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

07.00 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

12.30 ΗΡΑΚΛΗΣ Σειρά περιπέτειας

13.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 TV WEEKEND

16.15 ΤΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ

18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 LIFESTYLE

22.00 ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ

23.00 ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟΥ

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Children of dune» Α' μέρος

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η εκδίκηση»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 ΜΟΜΜΥ - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.15 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

13.00 MEGA STAR

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 EΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

15.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

17.15 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.20 ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

18.00 ΓΛΥΚΙΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ Τελευταία εκπομπή

19.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΗΣ ΞΑΝΘΙΑΣ Τελευταία εκπομπή

22.30 POWER OF 10

23.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πικρή νίκη»

00.50 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (συνέχεια)

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το χρυσό ταξίδι του Σεβάχ του Θαλασσινού»

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΑΝ ΘΥΜΗΘΕΙΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το τρελό θηριοτροφείο πάει διακοπές»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.45 GOSSIP GIRL

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Διαστημικά καλάθια»

22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπάτμαν και Ρόμπιν»

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μανία της φύσης: Ηφαίστειο»

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ρώτα τον άνεμο»

05.30 BATTLESTAR GALACTICA Σειρά επιστημονικής φαντασίας

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 22310.51180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.20 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ Αγροτική εκπομπή

16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

02.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM
Τηλ.: 210.2592.902
e-mail: mailbox@902.gr
(ΔΕΛΤΙΑ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΑΝΑ ΩΡΑ ΑΠΟ 07.00 ΕΩΣ ΚΑΙ 24.00)
ΚΥΡΙΑΚΗ

07.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

08.00 ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ

10.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

11.00 ΠΟΙΗΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ Πρόσωπα και γεγονότα της Λογοτεχνίας, της Ποίησης, της Ιστορίας και της Μουσικής

13.00 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ

15.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Η παραδοσιακή μουσική και οι μουσικοί της

17.00 ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟΥ

18.00 ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ Φανταστικές διαδρομές και αναπάντεχες συναντήσεις στον κόσμο του ροκ

20.00 ΑΟΡΑΤΗ ΚΛΩΣΤΗ Με το «Φθηνό Ευέλικτο Μουσικό Δυναμικό»

21.00 ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΑΣΤΥΝΟΜΟΙ (Ε)

22.00 ΕΓΕΡΤΗΡΙΟ Μια εκπομπή για τη στρατευμένη νεολαία

23.00 ΜΕΤΑLΜΟΡΦΩΣΗ Επιλογές από τη metal μουσική

01.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

ΔΕΥΤΕΡΑ

06.00 «ΞΥΠΝΑ ΒΑΣΙΛΗ...» Πληροφορίες, ειδήσεις, ρεπορτάζ για το ξεκίνημα της μέρας

09.00 ΟΣΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΜΕΡΑ... Γεγονότα και πρόσωπα, αφορμές για ένα ταξίδι στην ιστορία

10.00 ΚΛΙΝΑΤΑ ΕΠ' ΑΡΙΣΤΕΡΑ!

11.00 ΗΜΕΡΟΔΡΟΜΟΣ Η αναψηλάφηση της επικαιρότητας

13.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΚΔΟΣΗ Αναζητώντας αιτίες και αφορμές των γεγονότων

14.00 Η ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ ΣΤΟΝ «902» Το ενημερωτικό «μαγκαζίνο» του σταθμού μας. Ενθετο: «Ματιές στον κόσμο»

16.00 7 ΤΕΧΝΕΣ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ Η πολιτιστική ενημέρωση από τον «902»

17.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ 902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM

19.00 ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ Μουσικές και τραγούδια με... χρώμα

21.00 ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΑΣΤΥΝΟΜΟΙ Με το Δημήτρη Πουλικάκο

22.00 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΑΣΜΑΤΑ Το λαϊκό τραγούδι με μεράκι και άποψη

24.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

ΣΤΑΥΡΟΛΕΞΟ

ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ:

1. Ο απόλυτος μονάρχης της Ρωσικής Αυτοκρατορίας, ως την Οχτωβριανή Επανάσταση - Μεγάλο ρηχό πιάτο στρογγυλού ή ελλειψοειδούς σχήματος. 2. Η ματαιόδοξη και άκριτη συμπεριφορά. 3. Είδος τσιγάρων με βαρύ καπνό - Οργανο καθορισμού κατεύθυνσης. 4. Τίτλος ταινίας του Θανάση Σκρούμπελου - Αρχικά διεθνούς οικονομικού οργανισμού - Σκέλος του ?ΝΑΤΟ. 5. Αφωνη? κοίτη - Ο αριθμός των Εστιάδων - Παραγωγικό υποκοριστικό επίθημα για σχηματισμό ουδετέρων ονομάτων - Αρχικά κέντρων για νεοσύλλεκτους. 6. Νησί των Κυκλάδων - Εχουν το χρώμα του μενεξέ - Ξένη λέξη για το άθλημα, το αθλητικό παιχνίδι. 7. Αρχαία πόλη της Βοιωτίας, πατρίδα του Ησίοδου - Δεν είναι δεμένα αυτά. 8. Χαϊδευτικό γυναικείου ονόματος - Προέρχεται από διασταύρωση διαφορετικών τετράποδων. 9. Διετέλεσε Γραμματέας του ΟΗΕ - Αρχαία ελληνική φυλή. 10. Βασιλιάς της αρχαίας Νουμιδίας, που πούλησε τη χώρα του στη Διδώ - Ενέπνευσε στο Ρίτσο μια Συμφωνία. 11. Ακούγεται στο θέατρο της Επιδαύρου - Και πολιτικά μέτωπα μπορεί να χαρακτηρίζονται. 12. Ασφαλίζει κληρικούς - Δυο φωνήεντα που δεν αποτελούν δίφθογγο - Τραγωδία του Ευριπίδη - Αναζητείται και σε άλλους πλανήτες. 13. Αναδεικνύεται ο πρώτος στο ποδοσφαιρικό πρωτάθλημα (ξεν.) - Ευωδιάζουν - Αφήνουν, ενίοτε, οι πληγές. 14. Από τα τρία, τα ?δύο - Τοπικό επίρρημα - Απήγαγε από τη Σπάρτη την ωραία Ελένη.

ΚΑΘΕΤΑ:

1. Το περιεχόμενό τους άχρηστο - Θρυλική μεξικάνικη φυλή. 2. Ατομο που είναι γρήγορο κι ευκίνητο - Ομοια σύμφωνα - Υλικό στίλβωσης επίπλων. 3. Η σάρκα των ζώων χωρίς το κόκαλο, το ψαχνό - Αυτό που χαρακτηρίζεται από κακία, μοχθηρότητα και προκαλεί φόβο. 4. Αριθμός μπορεί να είναι - Ο κινηματογράφος για πολλούς - Παιδί του ? Συναγερμού. 5. Αυτά στα οποία έχει καταλήξει κανείς με απόλυτη βεβαιότητα - Είχε στο κεφάλι του τον ηλιακό δίσκο - Αρχικά παλιού κόμματος. 6. Διάσημος παλιός Ιταλός ηθοποιός και σκηνοθέτης - Βιβλικό βουνό - Αρχαία πόλη της Θράκης, πατρίδα του Δημόκριτου. 7. Σύμβολο χημικού στοιχείου - Περιβολή για ?αστυνομικό τμήμα. 8. Γράμμα του αλφάβητου - Στην Κρήτη τα Λευκά - Αρχικά διεθνούς οικονομικού οργανισμού - Το πιο μικρό όνομα της μυθολογίας μας. 9. Αθροίσματα ομοίων κυττάρων - Το μικρό του σκηνοθέτη Ντασσέν - Επιφώνημα για τα κουπιά. 10. Αρχαία ελληνική πόλη στη νότια ακτή του Ευξείνου, η νεότερη Σαμψούντα - Δήλωση απουσίας. 11. Παλιός ονομαστός Γάλλος συνθέτης - Τοπικό επίρρημα - Επαρχιακή νόσος. 12. Προσκοπική προστακτική - Μεγάλα, πολυτελή και γρήγορα αυτοκίνητα - Λίγα? χρήματα. 13. Αυτό από το οποίο υποφέρει ψυχικά κανείς - Ισα που διακρίνεται. 14. Αρνητικά φορτισμένα σωματίδια - Αυτός που έχει κλίση προς τα κάτω, γέρνει μπροστά.

Λ Υ Σ Η

ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ:

1. ΤΣΑΡΟΣ - ΠΙΑΤΕΛΑ 2. ΑΒΔΗΡΙΤΙΣΜΟΣ 3. ΣΕΡΤΙΚΑ - ΤΙΜΟΝΙ 4. ΑΛΙΟΣΑ - ΟΟΣΑ - ΤΟ 5. ΚΤ - ΣΤ - ΑΡΙΟ - ΚΕΝ 6. ΙΟΣ - ΙΩΔΗ - ΣΠΟΡΤ 7. ΑΣΚΡΑ - ΛΥΤΑ 8. ΝΤΙΑ - ΜΟΥΛΑΡΙ 9. ΑΝΑΝ - ΑΙΟΛΕΙΣ 10. ΝΕΡΒΑΣ - ΕΑΡ 11. ΑΛΙ - ΑΔΙΑΣΠΑΣΤΑ 12. ΤΑΚΕ - ΗΑ - ΙΩΝ - ΟΝ 13. ΣΚΟΡΕΡ - ΙΑ - ΙΧΝΗ 14. ΙΑ - ΕΠΑΝΩ - ΠΑΡΗΣ.

ΚΑΘΕΤΑ:

1. ΤΑΣΑΚΙΑ - ΑΠΑΤΣΙ 2. ΣΒΕΛΤΟ - ΝΝ - ΛΑΚΑ 3. ΑΔΡΙ - ΣΑΤΑΝΙΚΟ 4. ΡΗΤΟΣ - ΣΙΝΕ - ΕΡΕ 5. ΟΡΙΣΤΙΚΑ - ΡΑ - ΕΠ 6. ΣΙΚΑ - ΩΡ - ΑΒΔΗΡΑ 7. ΤΑ - ΑΔΑΜΙΑΙΑ 8. ΠΙ - ΟΡΗ - ΟΟΣΑ - ΙΩ 9. ΙΣΤΟΙ - ΖΥΛ - ΣΙΑ 10. ΑΜΙΣΟΣ - ΛΕΙΠΩ 11. ΤΟΜΑ - ΠΛΑΪ - ΑΝΙΑ 12. ΕΣΟ - ΚΟΥΡΣΕΣ - ΧΡ 13. ΝΤΕΡΤΙ - ΑΤΟΝΗ 14. ΑΝΙΟΝΤΑ - ΠΡΑΝΗΣ.




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org