Κυριακή 20 Μάρτη 2011
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Προγράμματα
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
ΔΕΥΤΕΡΑ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε)

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΔΙΑ ΠΥΡΟΣ ΚΑΙ ΣΙΔΗΡΟΥ Ξένη σειρά (2ο)

18.00 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ Ενας περίπατος στον κόσμο του βιβλίου με την Αννεκε Ιωαννάτου

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

19.30 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η προσωπική ζωή του διευθυντή» (1ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

22.10 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΚΑΙ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ ΛΑΛΑΕΙ (Ε)

08.30 ΜΕ ΟΔΗΓΟ ΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ (Ε)

09.00 ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΤΗΣ ΧΙΓΚΛΙΤΑΟΥΝ

09.30 ΚΑΡΤΟΥΝ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ

10.00 Ο ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Ε)

10.30 ΨΕΜΑΤΑ ΚΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΤΣΙ ΛΕΝ' ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

11.00 ΤΕΧΝΗ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ (Ε)

11.30 ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΕΘΝΕΓΕΡΣΙΑ

12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας βλάκας και μισός»

13.30 Η ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ, ΤΟ ΓΕΥΜΑ ΚΙ Ο ΟΥΡΑΝΙΣΚΟΣ

14.00 PEDAL

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΟΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΕΣ

15.30 ΣΤΙΤΣ

16.00 ΟΙ ΜΑΓΟΙ ΤΟΥ ΓΟΥΕΒΕΡΛΙ ΠΛΕΪΣ (Ε)

16.30 ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΤΣΑΡΛΙ (Ε)

ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΙΗΣΗΣ

17.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ (Ε)

18.00 ΒΟΥΛΗ Προ ημερησίας διατάξεως συζήτηση στη Βουλή σε επίπεδο αρχηγών κομμάτων, για το δημογραφικό ζήτημα και τα προβλήματα των ελληνικών πολυμελών οικογενειών. Απευθείας μετάδοση

23.15 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΙΚΗ ΔΗΜΟΥΛΑ

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κοιλάδα του μίσους»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ - Best of

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 ΝΤΙΖΑΪΝ «Το επιδαπέδιο φωτιστικό Arco»

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Λαός και Κολωνάκι»

20.45 ΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χωρίς ίχνη»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε) «Οι πρώτες 48 ώρες: Φευγάτος»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400 08.00

07.30 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΑ ΖΩΑ

08.00 ΙΕΡΟΙ ΠΙΘΗΚΟΙ

08.30 ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΒΥΘΟΥ

09.00 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ

09.50 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

11.00 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

11.30 ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΙΣ ΑΛΠΕΙΣ

12.30 ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΥΛΙΚΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.00 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ

16.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ... Ενημερωτική εκπομπή

18.00 ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ FOOTBALL LEAGUE «Ιωνικός - ΠΑΣ Γιάννινα»

ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ

20.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Βουβός πόθος»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΣΠΟΡ ΣΤΟ 3

00.30 ΓΙΝΕ ΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ «Παταγονία»

02.00 ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

04.30 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ (Ε)

05.30 ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ (Ε)

06.30 BALKAN EXPRESS (E)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ

19.00 DANCING WITH THE STARS DAILY Ψυχαγωγική εκπομπή

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΙΣ ΣΤΗ ΝΥΦΗ

22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

23.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

24.00 ΟΛΑ 11

02.30 ΑΝΤ1 NEWS

02.40 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

02.50 EUROPEAN POKER TOUR

03.50 ΚΑΡΜΑ (Ε)

04.50 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.20 MOBILE FUN

05.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

07.00 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ: ΑΝΝΑ ΒΙΣΗ (Special)

22.00 Mr BEAN Κωμική σειρά

23.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

24.00 SEX AND THE CITY

01.00 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

02.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

03.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 «ΚΑΛΗΜΕΡΑ» ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΤΙΑ

10.30 ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

12.30 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

16.00 ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.45 THAT'S LIFE

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ

21.30 ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΟ

23.00 ΚΙΤΡΙΝΟΣ ΤΥΠΟΣ

02.00 AUTO ALTER

02.15 PSYCH Αστυνομική σειρά

03.15 ΗΡΑΚΛΗΣ Σειρά

04.15 ΖΙΝΑ

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΜΟU

13.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΡΑΣΤΗΣ ΔΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ (Ε)

16.00 ΛΑΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΤΟΝΕΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

18.00 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

21.50 ΤΟ ΝΗΣΙ

23.00 ΑΝΑΤΡΟΠΗ

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΑΓΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)

01.30 ΦΥΓΑΜΕ (Ε)

02.30 ΓΙΑ ΣΕΝΑ (Ε)

03.30 ΣΚΟΡΠΙΟΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Sylvester and Tweety mysteries», «Ο Σκούμπι Ντου και τα φαντάσματα»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ

11.15 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER STAR

15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΖΕΙΣ

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παιχνίδι κατασκόπων»

23.30 THE MENTALIST Δραματική σειρά

00.30 FRINGE Σειρά επιστημονικής φαντασίας

01.30 NIP TUCK Σειρά

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το πάρκο της τρέλας»

04.15 ΜΑΓΙΣΣΑ ΤΙΜΩΡΟΣ Σειρά φαντασίας

ΚΥΡΙΑΚΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Το βήμα του Καραγκιόζη

07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Διάφορα κινούμενα σχέδια

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΕ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ Ξένη σειρά (4ο)

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Συζήτηση για θέματα εξωτερικής πολιτικής και διεθνών σχέσεων. Με την Αννα Μπαλλή

18.30 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε) Με τον Πάρη Μήτσου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο θρύλος του Πάουλ και της Πάουλα»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

07.15 ΚΟΚΚΙΝΟ - ΚΙΤΡΙΝΟ - ΜΠΛΕ (Ε)

08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΑΡΧΟΝΤΑΡΙΚΙ (Ε)

11.30 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ (Ε)

12.30 ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

13.30 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ

14.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΥΣ ΜΑΣΤΟΡΟΥΣ

15.00 ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΕΥΚΑ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΣΩΠΟ (Ε)

15.30 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

15.45 ΕΙΚΟΝΑ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ (Ε)

16.45 PRE GAME

17.00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ «Πανιώνιος - Κολοσσός Ρόδου ΒΑΠ»

19.00 SUPER LEAGUE ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «Skoda Ξάνθη - Αστέρας Τρίπολης»

21.00 ΣΥΝΑΥΛΙΑ (Μ)

23.00 ΜΙΚΡΗ ΟΘΟΝΗ - ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ «Γκαλά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Καλλιτεχνικού Πατινάζ Βέρνης 2011»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

07.00 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 WEEKENDERS (Ε)

11.00 ΠΕΠΕΡ ΑΝ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΟΙ ΠΑΡΕΕΣ ΓΡΑΦΟΥΝ ΙΣΤΟΡΙΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ

17.00 ΜΕ ΘΕΑ ΤΗ ΓΗ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.45 PRE GAME

19.00 SUPER LEAGUE - ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «Ολυμπιακός - ΑΕΚ»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΙΑ «Η νέα Κωνσταντινούπολη» (Γ' μέρος)

23.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ

02.00 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε) «Επίσημες εκθέσεις: Παιδιά και ψυχοφάρμακα»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΣΤΗΝ ΠΙΝΔΟ

07.30 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.00 ΤΑΡΑΓΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ

11.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ

12.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ «Δροσουλίτες»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ

14.30 ΧΩΜΑΤΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ - Ο ΓΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΟΡΙΑ, ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ

15.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ

18.00 BALKAN EXPRESS

19.00 10ο ΤΣΙΡΚΟ Massimo 2009

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κόσμος και κοσμάκης»

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι ανθρωποκυνηγοί»

01.00 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΤ ΓΟΥΛΦ «Δυτική Αφρική: Τόγκο και Μπενίν»

01.30 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ (Ε)

02.30 ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΡΓΟΥΣ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΑΝΟΙΞΗ

03.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ (Ε)

07.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

08.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

09.00 ΛΟΛΑ (Ε)

10.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

11.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Grease»

15.40 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.00 DANCING WITH THE STARS: THE SHOW

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αποστολή στην Μπριζ» Α' προβολή

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κυνηγός Νο 2»

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 MOBILE FUN

05.20 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (Ε)

ΑLPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ (Ε)

07.00 ΕΡΩΤΑΣ ΜΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΟΓΑ (Ε)

08.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)

09.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 STARS SYSTEM

15.15 MONKEY BUSINESS

16.30 ΤΑ ΠΙΟ ΑΠΙΘΑΝΑ ΖΩΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ

17.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.30 GREEK IDOL - AUDITION

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 JAMIE AT HOME Εκπομπή μαγειρικής

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μην πυροβολείτε τη γιαγιά, 2»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σε βαθιά νερά»

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μην πυροβολείτε τη γιαγιά, 2»

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σε βαθιά νερά»

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.25 ALTER KIDS

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 TV WEEKEND

16.15 ΤΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ

18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κλεμμένες καρδιές»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

02.00 ΜΙΝΙ ΣΕΙΡΑ «Ταξίδι στους θρύλους»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 MOMΜΥ - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.20 ΠATΙ, H ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

12.30 ΟΙ ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟΙ (Ε)

13.15 TRACTION

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η γαλάζια λίμνη»

16.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

18.15 FIFTY FIFTY

19.00 FOOD AND THE CITY

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ζωή σε fast forward»

23.15 ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΑΓΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)

02.00 ΓΙΑ ΣΕΝΑ (Ε)

03.00 ΣΚΟΡΠΙΟΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.15 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Yu-Gi-Oh», «Urban Vermin», «Σούπερ Looney Tunes», «Πανδώρα και Πλάτωνας, τα φραουλόπουλα», «Go Diego go!», «Angel's friends», «Lazy town», «Power Rangers: Operation overdrive», «World of quest», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «Οι περιπέτειες του Μαξ», «Σκούμπι Ντου»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Μπάτμαν επιστρέφει»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.50 TWO AND A HALF MEN

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

18.50 ΕΠΤΑ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια Ιταλίδα από την Κυψέλη»

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το άρωμα: η ιστορία ενός δολοφόνου»

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Συγκάτοικοι στην τρέλα»

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σπιτικές τηγανητές πατάτες»

Γεύσεις

Η εκπομπή «Γεύσεις παράδοσης», που επιμελείται και παρουσιάζει η Ευδοκία Πατσιλινάκου και σκηνοθετεί η Βρισηίς Δανάλη, φιλοξενεί τον Βαγγέλη Λουδάρο, ο οποίος μας παρουσιάζει την οικοτεχνία «Αμοργαία». Στην «Αμοργαία», με αγάπη για την ντόπια παράδοση, την παράδοση της Αμοργού, παρασκευάζουν εξαιρετικά λικέρ, λουκούμια, ελαιόλαδο, φάβα αμοργιανή και πολλές άλλες αμοργιανές γεύσεις. Τα δύο κύρια προϊόντα είναι η ψημένη ρακή και το παστέλι. Ο Βαγγέλης μας περιγράφει τις γεύσεις που κουβαλάει μέσα του από μικρό παιδί, γεύσεις που είναι αναπόσπαστο κομμάτι του πολιτισμού της Αμοργού... (Τετάρτη, «902» TV, 18.00).

Κομμουνιστική Επιθεώρηση

Το Γενάρη του 1921 κυκλοφόρησε το πρώτο τεύχος της «Κομμουνιστικής Επιθεώρησης», έντυπο τέκνο της ανάγκης. Ετσι το κομμουνιστικό κίνημα απόκτησε μια φωνή θεωρητική στην πάλη των ιδεών με τις αστικές, αντιδραστικές, αλλά και οπορτουνιστικές αντιλήψεις και επίσης τη δυνατότητα να προβάλει τα έργα των Μαρξ - Ενγκελς - Λένιν και να επεξεργαστεί την κοσμοθεωρία τους στις εκάστοτε συνθήκες. Οπως τονίζεται στην ανακοίνωση του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ: «Η έκδοση της ΚΟΜΕΠ ως οργάνου της ιδεολογικής πάλης καθορίστηκε από την ιστορική πορεία του ΚΚΕ. Διώξεις, παρανομία, σκληρή πάλη με την αστική ιδεολογία και διαπάλη με τον αναθεωρητισμό και τον οπορτουνισμό σημαδεύουν την πορεία της». Το πρώτο και το δεύτερο τεύχος του 2011 περιλαμβάνουν, πέρα από άλλα θέματα, ένα πρωτόγνωρο ιστορικό υλικό και θα παρουσιαστούν αναλυτικά στην εκπομπή «Σελίδες Γνώσης» (902 TV, Δευτέρα, 18.00).

ΤΡΙΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ (Ε)

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 Η ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ Ξένη σειρά (1ο)

18.00 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Οι νεότερες εξελίξεις στο χώρο της Υγείας, με καλεσμένους που συμβουλεύουν για τις διάφορες παθήσεις

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

19.20 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η προσωπική ζωή του διευθυντή» (2ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ Εκπομπή για ανθρώπους από το χώρο της Τέχνης και των Γραμμάτων, που έφυγαν... αφήνοντας σημαντικό έργο, με την Σοφία Αδαμίδου

22.00 ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΝΗΜΑΤΟΣ Ερευνώντας αιτίες και αναζητώντας λύσεις για τα οξυμένα κοινωνικά προβλήματα. Με τους Κώστα Τσίφτη, Βούλα Τσιβόλα και Μαρίνο Γκασιάμη

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΚΑΙ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ ΛΑΛΑΕΙ (Ε)

08.30 ΜΕ ΟΔΗΓΟ ΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ (Ε)

09.00 ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΤΗΣ ΧΙΓΚΛΙΤΑΟΥΝ

09.30 ΚΑΡΤΟΥΝ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ

10.00 Ο ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Ε)

10.30 Η ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΚΟΥΝΤΟΥΝ (Ε)

11.00 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (Ε)

11.30 ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΕΘΝΕΓΕΡΣΙΑ

12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα μπουζούκι αλλιώτικο από τ' άλλα»

13.30 Ο ΕΛΑΙΩΝΑΣ ΤΗΣ ΑΙΓΙΝΑΣ (Ε)

14.00 PEDAL

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΟΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΕΣ

15.30 ΣΤΙΤΣ

16.00 ΟΙ ΜΑΓΟΙ ΤΟΥ ΓΟΥΕΒΕΡΛΙ ΠΛΕΪΣ (Ε)

16.30 ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΤΣΑΡΛΙ (Ε)

17.00 ΖΩΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΝΕΡΟΥ

18.00 ΥΔΑΤΙΝΟΣ ΟΡΙΖΟΝΤΑΣ

19.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

19.10 ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΤΕΝ ΤΕΝ (Ε)

20.00 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

21.00 ΑΜΥΝΑ ΖΩΝΗΣ

23.00 EUROLEAGUE ΜΠΑΣΚΕΤ «Μπαρτσελόνα - Παναθηναϊκός»

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Takeshis» Α' προβολή

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ - Best of

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αχόρταγος»

20.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΟΙ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΤΗΣ ΑΛΑΣΚΑ (Ε)

23.00 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε) «Διαδρομή θανάτου»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400 08.00

07.30 ΕΝΑ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΟΙΚΟΣΥΣΤΗΜΑ - ΕΝΑΣ ΚΑΤΟΙΚΗΣΙΜΟΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ: ΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΓΓΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗ

08.00 ΙΕΡΟΙ ΠΙΘΗΚΟΙ

08.30 ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΒΥΘΟΥ

09.00 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ

09.50 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

11.00 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

11.30 ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΙΣ ΑΛΠΕΙΣ

12.30 ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΥΛΙΚΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.00 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ

16.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

17.05 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...

18.10 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

18.30 ΕΝΤΟΜΟΣΚΟΠΙΟ

18.40 Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ

19.00 ΜΙΚΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

19.05 Η ΣΑΝΤΙ... ΦΥΣΙΚΑ

19.30 ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ ΤΡΕΝΟ

20.30 ΩΚΕΑΝΟΙ ΑΠΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το ποντικάκι»

00.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

02.00 CINEMANIA (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.30 ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΦΕΛΕΙΣ

04.30 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ

19.00 DANCING WITH THE STARS DAILY Ψυχαγωγική εκπομπή

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

23.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

24.00 DIRTY SEXY MONEY Κοινωνική σειρά

01.00 ΑΝΤ1 NEWS

01.10 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.20 LOST

02.20 STEPS (Ε)

03.20 ΚΑΡΜΑ (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.50 MOBILE FUN

05.20 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

07.00 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΑΛ ΤΣΑΝΤΙΡΙ ΝΙΟΥΖ Σατιρική εκπομπή

23.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

24.00 SEX AND THE CITY

01.00 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

02.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

03.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 «ΚΑΛΗΜΕΡΑ» ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΤΙΑ

10.30 ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

12.30 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

16.00 ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.45 THAT'S LIFE

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ

21.30 AUTO ALTER

21.45 MAD MEN Δραματική σειρά

22.45 ΑΘΕΑΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ Ενημερωτική εκπομπή

02.00 AUTO ALTER

02.15 PSYCH Αστυνομική σειρά

03.15 ΗΡΑΚΛΗΣ Σειρά περιπέτειας

04.15 ΖΙΝΑ Σειρά περιπέτειας

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΜΟU

13.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΡΑΣΤΗΣ ΔΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ (Ε)

16.00 ΛΑΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΤΟΝΕΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

18.00 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

23.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μισθοφόρος»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΦΥΓΑΜΕ (Ε)

02.15 ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ (Ε)

03.15 ΣΚΟΡΠΙΟΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Sylvester and Tweety mysteries», «Ο Σκούμπι Ντου και τα φαντάσματα»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ

11.15 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER STAR

15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΖΕΙΣ

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενστικτο»

23.30 THE MENTALIST

00.30 FRINGE Σειρά επιστημονικής φαντασίας

01.30 NIP TUCK Σειρά

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εφιάλτης στο δρόμο με τις λεύκες 4: ο άρχων του ονείρου»

04.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γκάμο» Δραματική περιπέτεια

ΤΕΤΑΡΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΝΗΜΑΤΟΣ (Ε)

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΤΑΝΚΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ (9ο) Ξένη σειρά

18.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου, με την Ευδοκία Πατσιλινάκου. Θέμα: Αμοργαία

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

20.00 Η ΠΑΡΕΑ Ξένη σειρά (8ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

22.00 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ Ενημερωτική εκπομπή, με τον Ζήση Νούσια

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΚΑΙ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ ΛΑΛΑΕΙ (Ε)

08.30 ΜΕ ΟΔΗΓΟ ΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ (Ε)

09.00 ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΤΗΣ ΧΙΓΚΛΙΤΑΟΥΝ

09.30 ΚΑΡΤΟΥΝ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ

10.00 Ο ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Ε)

10.30 Η ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΚΟΥΝΤΟΥΝ (Ε)

11.00 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (Ε) «Σουφλί»

11.30 ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΕΘΝΕΓΕΡΣΙΑ

12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η οργή»

13.30 Η ΚΑΤΣΑΡΟΛΑ, ΤΟ ΓΕΥΜΑ ΚΙ Ο ΟΥΡΑΝΙΣΚΟΣ (Ε)

14.00 PEDAL

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΟΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΕΣ

15.30 ΣΤΙΤΣ

16.00 ΟΙ ΜΑΓΟΙ ΤΟΥ ΓΟΥΕΒΕΡΛΙ ΠΛΕΪΣ (Ε)

16.30 ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΤΣΑΡΛΙ (Ε)

17.00 ΖΩΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

18.00 ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΒΟΥΝΑ (Ε)

19.00 ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΤΕΝ ΤΕΝ (Ε)

20.00 ΧΡΥΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ (Ε)

21.00 ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΔΟΙΠΟΡΟΙ (Ε)

22.00 ΕΠΟΧΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ «Νίκος Γκάτσος» (Α' μέρος)

23.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ (Ε) «Κάρολος Κουν - 42 κινούμενες εικόνες»

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αιχμάλωτοι πολέμου» Α' προβολή

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ - Best of

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 ΝΤΙΖΑΪΝ «Η κόκκινη και μπλε καρέκλα του Ρίτφλεντ»

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φουσκοθαλασσιές»

20.45 ΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΕΞΑΝΤΑΣ «Το πείραμα της Αργεντινής» (Α' μέρος)

23.00 ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε) «Υπό την επίδραση μαγείας / Δικαιοσύνη για τη Λίζα»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400 08.00

07.30 ΕΝΑ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΟΙΚΟΣΥΣΤΗΜΑ - ΕΝΑΣ ΚΑΤΟΙΚΗΣΙΜΟΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ

08.00 ΙΕΡΟΙ ΠΙΘΗΚΟΙ

08.30 ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΒΥΘΟΥ

09.00 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ

09.50 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

11.00 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

11.30 ΑΓΡΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ

12.30 ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΥΛΙΚΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.00 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ

16.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...

18.10 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

18.30 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ «Οδυσσέας Κορδελιού - Ολυμπιακός Κυμίνων»

20.30 ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΝΟΜΑΔΕΣ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ

00.30 CIA: ΟΙ ΜΥΣΤΙΚΟΙ ΠΟΛΕΜΟΙ

01.30 ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ MY LAI

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε) «Μαρτυρικά χωριά»

04.30 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ

19.00 DANCING WITH THE STARS DAILY Ψυχαγωγική εκπομπή

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

21.00 ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ Ψυχαγωγικό show

22.00 STEPS

23.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

24.00 DIRTY SEXY MONEY Κοινωνική σειρά

01.00 ΑΝΤ1 NEWS

01.10 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.20 LOST

02.20 EUROPEAN POKER TOUR

03.20 ΚΑΡΜΑ (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.50 MOBILE FUN

05.20 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

07.00 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΑΣ

22.00 ΣΠΙΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ

23.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

24.00 SEX AND THE CITY

01.15 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

02.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

03.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 «ΚΑΛΗΜΕΡΑ» ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΤΙΑ

10.30 ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

12.30 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

16.00 ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.45 THAT'S LIFE

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ

21.30 AUTO ALTER

21.45 ΚΟΡΙΤΣΙΑ, Ο ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ (Ε)

22.45 ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ

02.00 AUTO ALTER

02.15 PSYCH Αστυνομική σειρά

03.15 ΗΡΑΚΛΗΣ Σειρά περιπέτειας

04.15 ΖΙΝΑ

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΜΟU

13.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΡΑΣΤΗΣ ΔΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ (Ε)

16.00 ΛΑΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΤΟΝΕΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

18.00 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

21.50 ΠΕΝΗΝΤΑ - ΠΕΝΗΝΤΑ

22.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

24.00 ΕΡΕΥΝΑ

01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.30 ΦΥΓΑΜΕ (Ε)

02.30 ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ (Ε)

03.30 ΣΚΟΡΠΙΟΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Sylvester and Tweety mysteries», «Ο Σκούμπι Ντου και τα φαντάσματα»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ

11.15 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER STAR

15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΖΕΙΣ

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Θεωρίες εγκλήματος»

23.30 THE MENTALIST

00.30 FRINGE

01.30 NIP TUCK Σειρά

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας αγρότης στο Διάστημα»

04.30 ΜΑΓΙΣΣΑ ΤΙΜΩΡΟΣ Σειρά φαντασίας

Νίκος Γκάτσος

Στον Νίκο Γκάτσο είναι αφιερωμένη η εκπομπή «Εποχές και συγγραφείς». Ο Νίκος Γκάτσος γεννήθηκε το 1911 στην Ασέα Αρκαδίας. Αν και είναι γνωστός σαν ποιητής, το πρώτο κείμενό του «Ενας ασήμαντος άνθρωπος» ήταν πεζό. Κατόπιν εμφανίστηκε με παραδοσιακά ποιήματα το 1931 και 1932 στη «Νέα Εστία» και το 1933 στο περιοδικό «Ρυθμός». Τα ίδια χρόνια δημοσίευσε κριτικά σημειώματα για την Μυρτιώτισσα στο «Ρυθμό» και τον Κωστή Μπαστιά στις «Μακεδονικές Ημέρες». Υπήρξε από τους πρωτεργάτες του πρωτοποριακού περιοδικού «Νέα Γράμματα», μαζί με τον Γιώργο Κατσίμπαλη και τον Οδυσσέα Ελύτη. Υστερα από σιωπή λίγων χρόνων, εξέδωσε το 1943 το ποίημα «Αμοργός» που δημιούργησε μεγάλη αίσθηση στους λογοτεχνικούς κύκλους. Εκτοτε δε δημοσίευσε παρά τρία μόνο ποιήματα με τίτλους «Ελεγείο», «Ο Ιππότης και ο θάνατος» και «Τραγούδι του παλιού καιρού» αφιερωμένο στον Γιώργο Σεφέρη. Σενάριο - Σκηνοθεσία: Τάσος Ψαρράς (Τετάρτη, ΕΤ-1, 22.00).

Takeshis

Ο Τακέσι Κιτάνο σκηνοθετεί την αυτοβιογραφική ταινία «Takeshis». Ο Beat Takeshi ζει στους φρενήρεις και μερικές φορές σουρεαλιστικούς ρυθμούς που έχει η ζωή ενός showbiz celebrity. Ο ξανθός του σωσίας, ο Κιτάνο, ένας ντροπαλός ταμίας σε μαγαζί με ψιλικά, παραμένει άσημος, πλην φιλόδοξος, ηθοποιός. Αφού οι δρόμοι του με τον Beat συναντηθούν και έχοντας περάσει από μια σειρά οντισιόν - σκέτη απογοήτευση, ο Κιτάνο θα χαθεί σε μια μυστήρια και φανταστική νοητική κατάσταση με βασικά χαρακτηριστικά της αποσπάσματα τόσο από την αληθινή ζωή του Beat όσο και από τη βίαιη προσωπικότητα που ενσαρκώνει στον κινηματογράφο... Παίζουν: Τακέσι Κιτάνο, Κοτόμι Κιόνο, Κογιόκο Κισιμότο (Τρίτη, ΕΤ-1, 24.00).

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ρωσικά κινούμενα σχέδια

08.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Μουσείο Ερμιτάζ

08.30 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΡΗΓΑ ΦΕΡΑΙΟ Επιμέλεια - παρουσίαση: Γιώργος Μηλιώνης

09.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ (Ε)

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.50 ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ Ενα οδοιπορικό στην ελληνική περιφέρεια, στα ξεχασμένα χωριά και τους ανθρώπους τους

17.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ «Οι προστάτες» του Μήτσου Ευθυμιάδη, Θέατρο Πάρκου «Αντώνης Τρίτσης»

19.10 CINE PLANO Κινηματογραφικές προβολές και κριτική ταινιών, φεστιβάλ, εκδηλώσεις, συνεντεύξεις και κινηματογραφικές ειδήσεις, με την Ιφιγένεια Καζαντζή, κριτικό κινηματογράφου. Συμμετέχει η Ελένη Στεργιοπούλου και σκηνοθετεί η Θεοδοσία Γραμματικού

20.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ... (Ε) Εκπομπή για ανθρώπους από το χώρο της τέχνης και των γραμμάτων, που έφυγαν..., αφήνοντας σημαντικό έργο. Με την Σοφία Αδαμίδου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με την Λένα Αλκαίου, από τη μουσική σκηνή X-ΕΔΡΑ LIVE

22.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ Θα προβληθεί η πολωνική πολεμική ταινία «Ο τελευταίος κύκλος»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.15 ΥΜΝΟΣ ΕΙΣ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΝ Επετειακό ντοκιμαντέρ

09.00 Ο ΝΤΕΛΑΚΡΟΥΑ ΚΑΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ Επετειακό ντοκιμαντέρ

10.00 ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ Από τον Ιερό Ναό Αγίου Διονυσίου Αρεοπαγίτου

10.25 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ «Πατριωτικά - Ηρωικά τραγούδια»

10.50 ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΕΦΑΝΟΥ

11.25 ΠΑΡΕΛΑΣΗ

12.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Φανούρης και το σόι του»

14.00 PEDAL

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

DISNEY HOUR

15.00 ΟΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΕΣ

15.30 ΣΤΙΤΣ

16.00 ΟΙ ΜΑΓΟΙ ΤΟΥ ΓΟΥΕΒΕΡΛΙ ΠΛΕΪΣ (Ε) Ξένη εφηβική σειρά

16.30 ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΤΣΑΡΛΙ (Ε)

17.00 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΑΤΙΝΑΖ «Σύντομο πρόγραμμα - Γυναίκες» (Μ)

19.00 Γ' ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΙ Από τον Ιερό Ναό Αγίου Κωνσταντίνου Γλυφάδας

21.00 ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΠΟΛΙΟΡΚΗΜΕΝΟΙ Μουσικό πρόγραμμα (Μ)

23.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΛΕΣΧΗ «Underground»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ - Best of

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το μαύρο μπαλόνι»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 DESIGN «Το τραπέζι του Ζαν Προυβέ»

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αγαπητικός της βοσκοπούλας»

20.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

23.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Ε) «Μίμης Ανδρουλάκης»

24.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Συνέχεια)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη.
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ «Παιδιά της Σαμαρίνας»

08.00 ΧΩΜΑΤΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ «Αντώνης Κατσαντώνης» (Ε)

10.00 ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ

10.50 ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΕΦΑΝΩΝ

11.25 ΠΑΡΕΛΑΣΗ

12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ «25η Μαρτίου»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ «Αθανάσιος Διάκος Φωκίδας»

18.30 Η ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

19.00 ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΕΡΓΑΣΙΑ «Πολυμερής εταιρική σχέση»

19.30 ΛΗΣΜΟΝΗΜΕΝΕΣ ΦΩΝΕΣ «Οι κυρίαρχοι των Nyama»

20.30 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 «1929»

01.00 ΑΝΗΛΙΚΟΙ ΑΝΘΡΑΚΩΡΥΧΟΙ Ντοκιμαντέρ

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.30 ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΣΤΟ 1821 Ντοκιμαντέρ

04.30 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

06.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΣΕΙΡΑΣ

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ

19.00 DANCING WITH THE STARS DAILY

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΧΩΡΙΣ ΟΡΙΑ

22.00 ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ

23.00 REAL HOUSEWIVES OF ATHENS

24.00 DIRTY SEXY MONEY

01.00 ANT1 NEWS

01.10 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.20 LOST

02.20 REAL HOUSEWIVES OF ATHENS

03.20 ΚΑΡΜΑ (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.50 MOBILE FUN

05.20 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

07.00 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΑΛ ΤΣΑΝΤΙΡΙ ΝΙΟΥΖ (Ε)

23.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η διαβολογυναίκα»

02.00 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

05.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ

10.30 ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

12.30 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

16.00 ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.45 THAT'S LIFE

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ

21.30 ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ (Ε)

23.00 ΦΩΣ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ

02.00 AUTO ALTER

02.15 PSYCH

03.15 ΗΡΑΚΛΗΣ

04.15 ΖΙΝΑ

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΜΟU

13.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΕΡΑΣΤΗΣ ΔΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ (Ε)

16.00 ΛΑΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΤΟΝΕΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

18.00 ΡΑΤΤΥ, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

21.50 ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ελεεινός ιππότης της ασφάλτου» Α' τηλεοπτική μετάδοση

01.00 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

01.15 ΦΥΓΑΜΕ (Ε)

02.15 ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ (Ε)

03.15 ΣΚΟΡΠΙΟΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Sylvester and Tweety mysteries», «Ο Σκούμπι Ντου και τα μυστήρια», «Ζορό: Η νέα γενιά», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Πανδώρα και Πλάτωνας, τα φραουλόπουλα», «Ο Λάζλο στην κατασκήνωση», «Σούπερ Looney Tunes», «Ντακ Ντότζερς», «Bugs Bunny»

11.30 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Σκούμπι Ντου και το τέρας του Μεξικού»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μίμζι»

15.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κορίνα, Κορίνα»

17.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Starsky and Hutch»

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μούμια επιστρέφει»

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χιντάλγκο: Καλπάζοντας στην έρημο»

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κυριαρχία του κακού»

04.30 ΜΑΓΙΣΣΑ ΤΙΜΩΡΟΣ

ΠΕΜΠΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ (Ε)

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

17.30 ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ Ξένη σειρά (1ο)

18.00 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Οι νεότερες εξελίξεις στο χώρο της υγείας, με καλεσμένους που συμβουλεύουν για τις διάφορες παθήσεις

19.00 ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ Μια εκπομπή αφιερωμένη στα πολλά και σοβαρά ζητήματα της Παιδείας, τις ρίζες τους και την απαιτούμενη διέξοδο. Με τον Κυριάκο Ιωαννίδη

20.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

22.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ Πολιτική ενημερωτική εκπομπή

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΚΑΙ ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ ΛΑΛΑΕΙ (Ε)

08.30 ΜΕ ΟΔΗΓΟ ΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ (Ε)

09.00 ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΤΗΣ ΧΙΓΚΛΙΤΑΟΥΝ

09.30 ΚΑΡΤΟΥΝ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ

10.00 Ο ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Ε)

10.30 Η ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΓΚΟΥΝΤΟΥΝ (Ε)

11.00 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (Ε)

11.30 ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΕΘΝΕΓΕΡΣΙΑ

12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κόσμος και κοσμάκης»

14.00 PEDAL

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΟΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΕΣ

15.30 ΣΤΙΤΣ

16.00 ΟΙ ΜΑΓΟΙ ΤΟΥ ΓΟΥΕΒΕΡΛΙ ΠΛΕΪΣ (Ε)

16.30 ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΤΣΑΡΛΙ (Ε)

17.00 ΖΩΟΓΡΑΦΙΑ

18.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΥΣ ΜΑΣΤΟΡΟΥΣ (Ε)

19.00 ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΤΕΝ ΤΕΝ (Ε)

19.50 ΧΡΥΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ (Ε)

20.45 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ

21.45 EUROLEAGUE ΜΠΑΣΚΕΤ «Ολυμπιακός - Σιένα»

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οδυσσέας»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ - Best of

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 ΝΤΙΖΑΪΝ «Το πεντακοσαράκι της FIAT»

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κολωνάκι, διαγωγή μηδέν»

20.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 THE REAL SLUMDOG MILLIONAIRES (Ε)

23.00 ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΠΑΝΔΩΡΑΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε) «Αλμπουκέρκι εμπιστευτικό: Η μαύρη χήρα»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400 08.00

07.30 ΕΝΑ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΟΙΚΟΣΥΣΤΗΜΑ - ΕΝΑΣ ΚΑΤΟΙΚΗΣΙΜΟΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ

08.00 ΙΕΡΟΙ ΠΙΘΗΚΟΙ

08.30 ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΒΥΘΟΥ

09.00 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ

09.50 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

11.00 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

11.30 ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΙΣ ΑΛΠΕΙΣ

12.30 ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΥΛΙΚΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.00 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ

16.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ...

18.10 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

18.30 ΕΝΤΟΜΟΣΚΟΠΙΟ

18.40 Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΟΥ

19.00 ΜΙΚΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

19.05 Η ΣΑΝΤΙ... ΦΥΣΙΚΑ

19.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΤΑΞΙΔΙΩΤΗΣ

20.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΤΟ ΜΕΞΙΚΟ ΚΑΙ Η ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΤΩΝ ΜΑΓΙΑ

24.00 CINEMANIA

01.00 Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ Μουσικό πρόγραμμα

02.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

04.30 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ (Ε)

05.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ

19.00 DANCING WITH THE STARS DAILY

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Braveheart»

00.20 DIRTY SEXY MONEY

01.20 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.30 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.40 LOST

02.40 EUROPEAN POKER TOUR

03.40 ΚΑΡΜΑ (Ε)

04.40 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.10 MOBILE FUN

05.20 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

07.00 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ

22.00 ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

23.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

24.00 ΒΡΑΔΥ

01.15 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

02.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

03.15 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ

10.30 ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

12.30 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

16.00 ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.45 THAT'S LIFE

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ

21.30 AUTO ALTER

21.45 ΖΟΥΓΚΛΑ

01.15 AUTO ALTER

01.30 HIT PARADE (Ε)

02.00 PSYCH Αστυνομική σειρά

03.00 ΗΡΑΚΛΗΣ Σειρά περιπέτειας

04.00 ΖΙΝΑ Σειρά περιπέτειας

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΜΟU

13.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΡΑΣΤΗΣ ΔΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ (Ε)

16.00 ΛΑΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΤΟΝΕΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

18.00 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

21.50 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ (Ε)

22.50 Η ΓΕΝΙΑ ΤΩΝ 592 ΕΥΡΩ

23.50 ΟΥΚ ΑΝ ΛΑΒΟΙΣ ΠΑΡΑ ΤΟΥ ΜΗ ΕΧΟΝΤΟΣ

00.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.50 ΑΓΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)

02.00 ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ (Ε)

03.00 ΣΚΟΡΠΙΟΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Sylvester and Tweety mysteries», «Ο Σκούμπι Ντου και τα φαντάσματα»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ

11.15 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER STAR

15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΖΕΙΣ

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μαγική νταντά» Α' προβολή

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Χάρι Πότερ και το Κύπελλο της Φωτιάς»

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φόνος εξ αμελείας»

04.30 ΜΑΓΙΣΣΑ ΤΙΜΩΡΟΣ Σειρά φαντασίας

«Braveheart»

Ο Μελ Γκίμπσον σκηνοθετεί και πρωταγωνιστεί στην περιπέτεια εποχής «Braveheart». Σκοτία, τέλη του 13ου αιώνα, σε μια εποχή αιματηρών συγκρούσεων ανάμεσα στους ντόπιους και τους Αγγλους. Μικρό παιδί ακόμα, ο Γουίλιαμ Γουάλας έχει δει τον πατέρα και τον αδελφό του να σκοτώνονται στον αγώνα για την απελευθέρωση της πατρίδας τους από τον αγγλικό ζυγό. Τα χρόνια περνούν και ο Γουίλιαμ βρίσκει την αγάπη στο πρόσωπο της γλυκιάς Μάριον, όμως τον περιμένει ένα ακόμη σκληρό χτύπημα: Αγγλοι στρατιώτες βιάζουν και δολοφονούν την αγαπημένη του. Τότε ο φιλήσυχος νεαρός αγρότης μετατρέπεται σ' έναν σκληροτράχηλο, διψασμένο για εκδίκηση άντρα, αποφασισμένο να πολεμήσει μέχρις εσχάτων για το ύψιστο ανθρώπινο ιδανικό: Την ελευθερία... Παίζουν: Μελ Γκίμπσον, Σοφί Μαρσό, Πάτρικ ΜακΓκούαν, Κάθριν Μακόρμακ Ανγκους Μακφέιντιε (Πέμπτη, ΑΝΤΕΝΝΑ, 21.00).

Αμφιβολία

Ο Τζον Πάτρικ Σάνλεϊ σκηνοθετεί το κοινωνικό δράμα «Αμφιβολία». Τo 1964, σε ένα καθολικό σχολείο του Μπρονξ, ο χαρισματικός ιερέας Φλιν προσπαθεί να ανατρέψει τα αυστηρά έθιμα διαπαιδαγώγησης. Σε αντίθεση με αυτόν, η διευθύντρια του σχολείου, Αδελφή Αλοΐσιους, πιστεύει ακράδαντα στη δύναμη του φόβου και της πειθαρχίας. Οι άνεμοι της αλλαγής, όμως, φτάνουν και μέχρι το κατώφλι του καθολικού σχολείου, το οποίο μόλις δέχεται τον πρώτο του μαύρο μαθητή, τον Ντόναλντ Μίλερ. Οταν η αθώα Αδελφή Τζέιμς εκφράζει στην Αδελφή Αλοΐσιους την αβάσιμη υποψία ότι ο Πάτερ Φλιν δείχνει υπερβολικό ενδιαφέρον προς τον Ντόναλντ, η σκληρή διευθύντρια ορκίζεται να αποκαλύψει την «αλήθεια» και να διώξει τον ιερέα από το σχολείο. Χωρίς καμία άλλη απόδειξη, πέρα από τη βεβαιότητά της, η Αδελφή Αλοΐσιους ξεκινάει μια αμείλικτη μάχη που απειλεί να διαλύσει την εκκλησιαστική κοινότητα και το σχολείο, με συγκλονιστικές συνέπειες. Παίζουν: Μέριλ Στριπ, Φίλιπ Σέιμουρ Χόφμαν, Εϊμι Ανταμς, Βαϊόλα Ντέιβις (Σάββατο, ΕΤ-1, 21.00).

ΣΑΒΒΑΤΟ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Το βήμα του Καραγκιόζη

07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Διάφορα κινούμενα σχέδια

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΕ ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ Ξένη σειρά (5ο)

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 2η ΜΑΤΙΑ Ανασκόπηση των σημαντικότερων γεγονότων της βδομάδας

18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

19.30 ΣΤΑ ΕΔΡΑΝΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ Τα σημαντικότερα της κοινοβουλευτικής δραστηριότητας. Με τον Κώστα Ψωμιάδη

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΚΡΑΤΙΚΑ ΣΥΝΟΡΑ Ξένη σειρά (5β)

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

07.15 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε) «Κόκκινο - Κίτρινο - Μπλε»

08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

10.00 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ «Λιγνιτωρυχεία - Πτολεμαΐδα»

10.30 ΤΟ ΟΡΟΠΕΔΙΟ ΤΗΣ ΕΓΚΛΟΥΒΗΣ

12.00 20ός ΑΙΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ (Ε) «Χατζηκυριάκος Γκίκας»

12.30 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

13.30 MEDITERRANEO

14.00 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

14.15 ΦΩΤΟΣΦΑΙΡΑ «Οικολογικά σκιρτήματα στην πόλη. Πάρκο Αντώνη Τρίτση»

14.45 ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΒΟΥΝΑ

15.45 ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΣΚΟΥΦΙΑ ΜΑΣ

16.45 PRE GAME

17.00 ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1 ΑΝΔΡΩΝ «Κολοσσός Ρόδου - Ικαρος»

19.00 ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΗΛΙΑ ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΥ (Μ)

20.30 ΜΟΝΟΓΡΑΜΜΑ «Κωνσταντίνος Ξενάκης»

21.00 Η ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ «Αμφιβολία» Α' προβολή

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ «Ανθός της λίμνης»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

07.00 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

DISNEY FESTIVAL

10.00 WEEKENDERS (Ε)

11.00 ΠΕΠΕΡ ΑΝ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

12.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ DISNEY «Bolt» Α' μετάδοση

14.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΦΥΛΕΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

17.00 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 ΜΥΘΟΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΤΕΧΝΗ «Τα μπολ του Μπαλί»

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Της κακομοίρας»

20.45 ΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ο ΑΙΩΝΑ (Ε)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ

Στις 24.00 πεντάλεπτο Δελτίο Ειδήσεων

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ «Πέρα από τον ορίζοντα»

08.00 ΕΝΑΣ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΣ ΑΓΝΩΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

08.30 Η ΔΙΑΣΩΣΗ ΤΗΣ ΑΦΡΙΚΑΝΙΚΗΣ ΤΣΙΤΑ

09.00 ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ ΤΡΕΝΟ «Κούβα, το κουβανέζικο τρένο»

10.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ

12.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

15.00 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ Β' ΕΘΝΙΚΗΣ

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εταιρεία θαυμάτων»

18.30 ΣΚΑΡΛΕΤ Ξένη σειρά

20.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ «Νέστος»

21.00 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το πέρασμα της Κασσάνδρας»

01.30 ΡΟΛΙΓΚ ΣΤΟΟΥΝΣ Ντοκιμαντέρ

02.30 Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ Μουσική εκπομπή

03.30 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Οι ιστορίες τους», «Εικόνες πάνω σε πέτρα»

04.30 «ΠΕΛΛΑ: Ο ΝΟΜΟΣ ΤΩΝ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΕΠΟΧΩΝ

05.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ (E)

07.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

08.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

09.00 ΛΟΛΑ (Ε)

10.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

11.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

12.00 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Eragon»

15.30 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.00 ANT1 NEWS

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Taxi»

23.30 ΟΛΑ 11+

01.00 ANT1 NEWS

01.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι ιππότες του Μπρονξ»

03.00 ΚΑΡΜΑ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.40 MOBILE FUN

05.15 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ (Ε)

07.00 ΕΡΩΤΑΣ ΜΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΟΓΑ (Ε)

08.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)

09.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 HOW CLEAN IS YOUR HOUSE?

15.00 ΣΠΙΤΙ ΑΠ' ΤΗΝ ΑΡΧΗ (Ε)

16.00 ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΑΣ (Ε)

17.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΕΦΙΑΛΤΗΣ! ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

21.00 GREEΚ IDOL Audition

22.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

02.30 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

05.30 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.15 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 TV WEEKEND

16.15 ΤΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ

18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 LIFESTYLE

22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΗΛΕΤΑΙΝΙΑ (Ε)

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η σύγκρουση»

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «American pie: ένα τρελό τρελό Σαββατοκύριακο»

03.00 WITNESS GENIUS Ιστορική δραματική σειρά

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 ΜΟΜΜΥ - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.20 ΡΑΤΤΥ, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

12.50 MEGA STAR

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

16.20 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ MOU

17.10 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.15 FIFTY - FIFTY

18.00 ΟΙ ΚΗΠΟΥΡΟΙ ΤΟΥ MEGA (Ε)

19.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΠΑΜΕ EURO Αθλητική εκπομπή

21.30 ΜΑΛΤΑ - ΕΛΛΑΔΑ Ποδοσφαιρική αναμέτρηση

23.30 ΠΑΜΕ EURO (Συνέχεια)

01.00 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

01.15 ΑΓΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)

02.15 ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ (Ε)

03.15 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ MOU (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.15 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ Δραματική σειρά

07.00 STARLAND «YU-GI-OH», «Urban Vermin», «Σούπερ Looney Tunes», «Πανδώρα και Πλάτωνας, τα φραουλόπουλα», «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Angel's friends», «Lazy town», «Power Rangers: operation overdrive», «World of quest», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «Xiaolin showdown», «Οι περιπέτειες του Μαξ» «Σκούμπι Ντου»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γουάλας και Γκρόμιτ στον τεράστιο λαχανόκηπο»

15.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.50 THE BIG BANG THEORY Κωμική σειρά

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 GOSSIP GIRL Νεανική σειρά

18.50 THE LISTENER Νέα ξένη σειρά

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Bean: Η υπέρτατη ταινία καταστροφής»

22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Υπόθεση Τόμας Κράουν»

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κυνήγι του κόκκινου Οκτώβρη»

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρόμος μέσα στην καταιγίδα»

05.30 ΜΑΓΙΣΣΑ ΤΙΜΩΡΟΣ Δυναμική σειρά φαντασίας

902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM
ΚΥΡΙΑΚΗ
ΔΕΛΤΙΑ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΑΝΑ ΩΡΑ ΑΠΟ 07.00 ΕΩΣ ΚΑΙ 24.00

07.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM» Από την Κική Κουτζανίδου

10.00 ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΕΙΝ' ΕΥΧΗ Με την Βάσω Γεωργοπούλου

11.00 Η ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ ΣΤΟΝ «902» Με τον Τάκη Τσίγκα και τον Γιώργο Καραγιάννη

13.00 ΠΟΙΗΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ Με τον Γιώργο Μηλιώνη

15.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Η παραδοσιακή μουσική και οι μουσικοί της. Με τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

17.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM» Από την Κική Κουτζανίδου

18.00 ΣΥΝΕΧΕΣ ΕΝΑΛΛΑΣΣΟΜΕΝΟ Με την Βίκυ Λούλη και τον Βασίλη Μερτζάνη

19.00 ΑΟΡΑΤΗ ΚΛΩΣΤΗ Με την Κολεκτίβα

20.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM» Από την Κική Κουτζανίδου

21.00 ΜΑΓΙΚΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ Με τον Τάκη Σεραφείγκο

22.00 METALΜΟΡΦΩΣΗ Με τον Βασίλη Σκουρτόπουλο

24.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM» Από την Γεωργία Βουδούρη

ΔΕΥΤΕΡΑ

06.00 «ΞΥΠΝΑ ΒΑΣΙΛΗ...» Πληροφορίες, ειδήσεις, ρεπορτάζ για το ξεκίνημα της μέρας. Με τον Γιάννη Χατζηγεωργίου

09.00 ΚΛΙΝΑΤΕ ΕΠ' ΑΡΙΣΤΕΡΑ Με τον Γιώργο Πενταράκη

11.00 ΕΞΑΙΤΙΑΣ Με τον Δάνη Παπαβασιλείου

13.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΚΔΟΣΗ Με τον Γιάννη Ευσταθίου

14.00 Η ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ ΣΤΟΝ «902» Το ενημερωτικό «μαγκαζίνο» του σταθμού μας, με τον Κώστα Τσίφτη

15.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Με τον Μιχάλη Χαρο

15.30 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Με την Αννα Μπαλή

16.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM» Από την Κική Κουτζανίδου

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟ `Η ΕΣΠΕΡΑΝΤΟ Με την Γεωργία Βουδούρη

18.00 ΕΞΑΙΤΙΑΣ (Ε) Με τον Δάνη Παπαβασιλείου

20.00 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ Με τον Κώστα Λάζαρη

21.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM» Από την Κική Κουτζανίδου

22.00 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΑΣΜΑΤΑ Το λαϊκό τραγούδι με μεράκι και άποψη. Με τον Πάρη Μήτσου και την Αννα Μπούντα

24.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM» Από την Γεωργία Βουδούρη

ΣΤΑΥΡΟΛΕΞΟ

ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ:

1. Ενίοτε περιορίζεται ή περικόπτεται - Υπονοούν τα απόκεντρα μέρη. 2. Εχει και την έννοια του επαρκούς - Το πρώτο γράμμα των ...ΗΠΑ. 3. Μικρά σκληρά ζαχαρωτά σε διάφορα σχήματα και γεύσεις - Καθετί που προέρχεται από διαρπαγή. 4. Παραπλανητικές - Εμβλημά του το τριφύλλι. 5. Οι έδρες της Πορτογαλικής Βουλής - Πλάγια πτώση. 6. Δεν έχει το παπούτσι του ...κουτσού - Αυτά καλά προμηνύουν - Ακολουθείται από ρήμα. 7. Ξύλο που ανάβει εύκολα και φωτίζει - Αρχικά της τοπικής αυτοδιοίκησης - Εδωσαν το όνομά τους σε μια σειρά. 8. Συνθετικό ονομασίας δάσους της Θεσσαλονίκης - Ποτάμι της Μικράς Ασίας. 9. Πνίγεται και χωρίς ...νερό - Εκπέμπει στην Ιταλία - Αρχικά υπουργείου. 10. Κάτοικοι της Ταϊλάνδης - Δεικτική αντωνυμία - Σμήνος, ιδίως μελισσών. 11. Τύπος διαμερίσματος - Αρχιερέας και κριτής του Ισραήλ. 12. Ναυτιλιακή εταιρεία της Κρήτης - Πατέρας του Φρίξου και της Ελλης. 13. Τούρκικο παλάτι - Σμαλτωμένα μαγειρικά σκεύη. 14. Εγκάρσιο δοκάρι που συνδέει δομικά στοιχεία - Αδελφός του Μωϋσή.

ΚΑΘΕΤΑ:

1. Οφείλουν να είναι αμερόληπτοι - Ελέγχουν οικονομικά τη ζωή μας. 2. Τύπος τζακιών - Τρία από τα ...εκατό - Αρχικά πολιτικού σχηματισμού. 3. Δηλητηριάζει το ...θείο - Μαθήματα που κοστίζουν. 4. Κατάσταση σύγχυσης κι αναστάτωσης - Πολλά τα ασθενοφόρα του. 5. Κατοχή ξένου πράγματος και κάρπωση των σχετικών ωφελημάτων - Αιώνας εφεύρεσης της πυρίτιδας - Παλιά αμερικάνικη αντιπολεμική ταινία - Αθεα ...ιερά. 6. Μόριο πρόσκλησης - Δίχως μουσική παιδεία αυτά. 7. Ελληνικός νομός - Ευμετάβλητο, όχι σταθερό. 8. Οι χωρίς σπίτια, περιπλανώμενοι - Πολλούς τους καθοδηγεί. 9. Εισάγει ερώτημα - Λατρεύονταν στην αρχαία Βαβυλώνα - Ηλεκτροφώνων μάρκα (αντστρ). 10. Μάρκα φορτηγών - Θριαμβικός ύμνος - Παλιά ονομασία της Σπερχειάδας. 11. Κάποιοι προτιμούν έτσι τα αυγά - Προσδιορισμός χρονικού διαστήματος. 12. Αφωνοι από κατάπληξη - Πολλαπλάσιό του είναι το εκτάριο - Τηλεοπτικός σταθμός. 13. Ρήμα ...φιλοσοφικό - Εχουν οι ...τσέπες μερικών ανθρώπων. 14. Αφήνει περιθώρια παρερμηνειών - Στις γιορτές μαζεύεται - Σύνδεσμος.

Λ Υ Σ Η

ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ:

1. ΔΑΠΑΝΗ - ΑΠΟΜΕΡΑ 2. ΙΚΑΝΟ - ΗΝΩΜΕΝΕΣ 3. ΚΑΡΑΜΕΛΕΣ - ΛΕΙΑ 4. ΑΠΑΤΗΛΕΣ - ΠΑΟ 5. ΣΝ - ΑΙΤΙΑΤΙΚΗ 6. ΤΑΙΡΙ - ΑΙΣΙΑ - ΑΣ 7. ΔΑΔΑ - ΟΤΑ - ΑΒ 8. ΣΕΙΧ - ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ 9. ΚΑΗΜΟΣ - ΡΑΙ - ΥΟ 10. ΤΑΙ - ΑΥΤΟ - ΣΜΑΡΙ 11. ΤΕΣΣΑΡΙ - ΗΛΙ 12. ΑΝΕΚ - ΑΘΑΜΑΝΤΑΣ 13. ΣΑΡΑΙ - ΕΜΑΓΙΕ 14. ΤΡΑΒΕΡΣΑ - ΑΑΡΩΝ.

ΚΑΘΕΤΑ:

1. ΔΙΚΑΣΤΕΣ - ΤΡΑΣΤ 2. ΑΚΑΠΝΑ - ΕΚΑ - ΝΑΡ 3. ΠΑΡΑ - ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ 4. ΑΝΑΤΑΡΑΧΗ - ΕΚΑΒ 5. ΝΟΜΗ - ΙΔ - ΜΑΣ - ΙΕ 6. ΕΛΑ - ΑΜΟΥΣΑ 7. ΗΛΕΙΑ - ΑΣΤΑΘΕΣ 8. ΑΝΕΣΤΙΟΙ - ΟΡΑΜΑ 9. ΠΩΣ - ΙΣΤΑΡ - ΙΜΑ (ΑΜΙ) 10. ΟΜ - ΠΑΙΑΝΑΣ - ΑΓΑ 11. ΜΕΛΑΤΑ - ΔΙΜΗΝΙΑ 12. ΕΝΕΟΙ - ΑΡ - ΑΛΤΕΡ 13. ΡΕΙ - ΚΑΒΟΥΡΙΑ 14. ΑΣΑΦΗΣ - ΣΟΙ - ΣΑΝ.


Του
Δημήτρη ΦΙΛΙΟΥ




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org