Κυριακή 18 Φλεβάρη 2001
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Προγράμματα
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
TV - ΔΕΥΤΕΡΑ
«902»
Τηλ. 2592.802 - 2592.902

08.00 ΕΝ... ΤΥΠΟΣ... ΕΙΣ Η ανασκόπηση του ημερήσιου Τύπου, σχολιασμός των σημαντικότερων άρθρων, ρεπορτάζ και συνεντεύξεις. Επιμέλεια - παρουσίαση: Κώστας Καραχάλιος

10.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ

16.30 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.00 ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ (Ε)

18.00 ΔΕΛΤΙΟ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

18.10 Η ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ Οι καλύτερες φάσεις, γκολ των αθλητικών γεγονότων του Σαββατοκύριακου

20.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Η καθημερινή, πολιτική, ενημερωτική εκπομπή του «902»

23.15 ΠΑΡΟΥΣΙΕΣ (Ε) Το βήμα ανθρώπων της Τέχνης και του Πολιτισμού

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 7701.911-5

06.00 ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ (Ε)

07.30 ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙΡΟΥ

08.00 ΤΑ ΠΡΩΙΝΑΚΙΑ

08.30 ΝΟΝΤΙ, Ο ΑΤΑΧΤΟΥΛΗΣ

09.00 ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ... ΦΩΤΕΙΝΗ

10.00 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ

11.30 ΧΡΥΣΕΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ

12.00 ΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ (Ε)

12.30 ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ (Ε)

13.00 ΜΑΡΙΟΥ

13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.00 ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ

15.30 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ

16.20 ΑΤΑΧΤΟΥΛΗΔΕΣ

16.25 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΥΡΗΣ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.10 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΑΛΑΣ 5Χ5

18.00 ΥΜΕΙΣ ΚΑΙ ΗΜΕΙΣ (Ε)

19.45 ΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ (Ε)

20.30 ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χαμένα όνειρα»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

23.35 ΥΣΤΕΡΑ ΗΡΘΑΝ ΟΙ ΜΕΛΙΣΣΕΣ (Ε)

00.20 ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ (Ε)

01.20 ΥΜΕΙΣ ΚΑΙ ΗΜΕΙΣ (Ε)

03.00 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ (Ε)

  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζονται εμβόλιμα οι εκπομπές «Η ερώτηση της ημέρας» και «Διαβάζοντας»
ΝΕΤ
Τηλ. 6066.0000

06.00 ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

07.00 ΠΡΩΤΗ ΜΑΤΙΑ

10.00 ΜΙΚΡΟΙ - ΜΕΓΑΛΟΙ

11.01 ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΙ ΤΟΠΟΙ

11.30 ΦΡΟΝΤΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗ ΦΥΣΗ

12.01 ΕΡΑΣΤΕΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.30 ΔΕΛΤΙΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟΥ

13.45 Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΤΗΣ ΤΡΟΦΗΣ ΜΑΣ «Ζάχαρη»

14.00 ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - OIKONOMIA - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΣΥΝ ΚΑΙ ΠΛΗΝ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΚΩΦΩΝ

18.05 ΣΠΟΡ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΓΡΟΤΩΝ

19.30 ΦΡΟΝΤΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗ ΦΥΣΗ (Ε)

20.00 Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ

23.30 ΔΕΥΤΕΡΟ-ΛΟΓΩΝΤΑΣ

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

01.00 Η ΤΖΑΖ ΚΑΙ ΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΤΗΣ «Count Basie»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
  • Μονόλεπτα δελτία ειδήσεων μεταδίδονται κατά τη διάρκεια της ημέρας, στις 11.00 και 12.00,02.00, 03.00, 04.00 και 05.00
  • Στις 20.00 μεταδίδεται μονόλεπτο τρέιλερ ειδήσεων
ΕΤ-3
Τηλ. 031-299.400-299.700

08.01 ΜΟΥΜΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΑΣ ΑΙΓΥΠΤΟΥ

08.30 ΚΑΦΕ «ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΝ»

09.30 Η ΟΜΑΔΑ ΑΡΙΘΜΩΝ

10.00 ΤΟ ΘΑΥΜΑΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ

10.30 ΠΡΩΙΝΟ ΔΡΟΜΟ-ΛΟΓΙΟ

12.00 ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ

12.30 ΠΟΙΗΤΕΣ - ΛΟΓΟΤΕΧΝΕΣ «Αδελφές Μπροντέ»

13.00 ΜΕΡΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

14.30 ROCK TV

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ

17.00 ΤΑΡΑΤΣΑ

18.30 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΗΜΙΩΡΟ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 Η ΥΓΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

20.30 DESIGN X-treme (Ε)

21.00 ΧΑΠΙ ΝΤΕΪ

21.30 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Υποβρύχια απειλή»

ΑΝΤΕΝΝΑ
Τηλ. 6855.690 - 2

06.20 ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ CBS

06.45 ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

06.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1'

11.05 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Συνέχεια)

13.10 SUPER GAME

13.15 ΣΟΦΙΑ ΟΡΘΗ(Ε)

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.40 ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ

14.45 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ(Ε)

15.40 SUPER GAME

15.45 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

16.40 SUPER GAME

16.45 ΜΗΝΥΜΑ ΕΛΗΦΘΗ

17.50 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

17.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 5`

18.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

18.50 Η ΛΑΜΨΗ

19.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.05 ΑΜΑΝ ΤΑ ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ

22.00 ΣΤΡΙΒΕΙΝ ΔΙΑ ΤΟΥ ΑΡΡΑΒΩΝΟΣ

22.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1'

23.00 ΕΡΩΤΑΣ ΚΛΕΦΤΗΣ

24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 9η ΕΝΤΟΛΗ

01.15 ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρελός βομβιστής»

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

04.30 ΟΙ ΑΓΝΟΗΜΕΝΟΙ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 4897.777

06.00 ΠΡΩΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

08.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

10.00 ΤΟ ΜΑΓΚΑΖΙΝΟ ΤΟΥ ALPHA

12.00 ΤΡΕΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

12.30 ΠΑΟΥΛΙΝΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.15 ΚΑΝΤΕΛΑ

16.00 ΥΠΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΡΕΞ

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Σταμάτης και ο Γρηγόρης»

18.30 ΑΞΕΧΑΣΤΟΣ ΕΡΩΤΑΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια φυσιολογική ζωή»

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στέλλα»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 GOAL FANTASTIKO

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επιστροφή στο παρελθόν»

04.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

04.15 ΝΤΑΝΙΕΛΑ (Ε)

05.00 ΜΟΙΡΑΙΟ ΠΑΘΟΣ(Ε)

ALTER
Τηλ. 5707.000

06.00 ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

08.00 ΟΚΤΩ ΜΕ 10

09.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.00 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.05 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE (Συνέχεια)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.15 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.00 ΧΑΚΕΡΣ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.05 ΣΕΙΡΑ «Απέραντος ουρανός»

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φίφης ο αχτύπητος»

20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 PERSONA GRATA

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ερωτας και δράση στο Σικάγο»

23.40 ΑΥΡΙΟ ΣΤΗ ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΧΑΚΕΡΣ (Ε)

02.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

03.30 Η ALTER ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΛΕΑΚΡΟΑΣΗ

MEGA
Τηλ. 6980.900

06.00 ΠΡΩΤΗ ΕΚΔΟΣΗ

08.00 ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΝΑ

10.00 ΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ

13.10 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

13.15 ΒΡΕΣ ΤΗ ΦΡΑΣΗ

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

14.20 ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ

15.00 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

16.00 ΛΟΓΩ ΤΙΜΗΣ (Ε)

17.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.15 ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ

18.00 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ

18.45 ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟΥΧΟΣ;

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΕΣΥ ΦΤΑΙΣ

21.40 Σ' ΑΓΑΠΩ Μ' ΑΓΑΠΑΣ

22.00 ΤΙ ΨΥΧΗ ΘΑ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙΣ ΜΩΡΗ; (Ε)

23.40 ΕΝΩΠΙΟΣ ΕΝΩΠΙΩ

00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.30 ΕΝΩΠΙΟΣ ΕΝΩΠΙΩ (Συνέχεια)

01.00 ΑΓΡΥΠΝΟΣ ΦΡΟΥΡΟΣ (Ε)

02.00 ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ

02.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

03.00 ΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 3421.201-406.00

06.10 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

06.50 ΤΕΛΕΤΑΜΠΙΣ

07.30 ΜΠΑΡΝΕΪ

08.10 ΤΣΑΡΛΙ ΚΑΙ ΜΙΜΟ

08.25 ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΕΡΑΤΑΚΙΑ

08.35 ΤΙΜΠΟΥΚΤΟΥ

08.45 ΜΠΟΜΠ, Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ

09.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.05 ΚΑΤΑΛΙΝΑ ΚΑΙ ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ

10.00 ΛΟΓΙΑ STARATA

12.00 Η ΜΙΚΡΗ ΚΥΡΙΑ (Ε)

12.25 Η ΥΓΕΙΑ ΚΤΙΖΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ

12.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟΠ ΜΟΝΤΕΛΣ

15.00 ΜΙΡΑΝΤΑ, Η ΠΡΟΔΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ

16.00 ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΑΝΝΑ

17.00 Σ' ΑΓΑΠΩ ΡΟΖΙΤΑ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.30 ΟΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΠΕΤΟΥΝ

20.30 Η ΜΙΚΡΗ ΚΥΡΙΑ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κύματα φωτιάς»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Απόδραση από τη Σαουδική Αραβία»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η σφαγή των αθώων»

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φατίμα»

04.15 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΓΟΥΙΛΙΑΜ ΤΕΛ

05.15 ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ

«902»

Τηλ. 2592.802 - 2592.902

15.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

17.00 ΚΟΥΚΛΟΘΕΑΤΡΟ ΑΠΕΡΓΗ

17.30 ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΠΟΛΕΚ, ΛΟΛΕΚ & ΡΕΞ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΜΕ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΑΤΙΑ (Ε)

19.00 AUTO SPRINT LIVE (Ε) Ολα όσα αφορούν τους 2 & 4 τροχούς από τον Στράτο Φωτεινέλη

20.15 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.45 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 7701.911-5

05.00 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ (Ε)

06.30 MEDITERRANEO (E)

07.00 ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ

08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.15 ΑΡΧΟΝΤΑΡΙΚΙ

11.15 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

12.00 ΤΟ ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ

12.30 ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΠΑΤΡΑΣ

14.30 ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.10 ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ (Ε)

19.00 ΣΤΙΒΟΣ: ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

20.30 ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΩ «Το άλογο»

21.00 ΤΑ ΤΡΕΝΑ ΠΟΥ ΦΥΓΑΝ - (ΤΑ ΕΛΛΗΝΟΠΟΥΛΑ)

22.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

23.15 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ (Συνέχεια)

24.00 ΝΒΑ JAM

00.30 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ

02.00 ΦΩΤΑ ΠΟΡΕΙΑΣ (Ε)

04.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζονται εμβόλιμα οι εκπομπές «Η ερώτηση της ημέρας» και «Διαβάζοντας»
ΝΕΤ
Τηλ. 6066.000

07.30 ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

08.00 7 ΜΜΕ

10.00 ΜΕ ΤΗ ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

11.00 ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ

12.00 ΕΒΔΟΜΗ ΜΕΡΑ

13.00 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ

14.00 Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ολοι οι άνδρες είναι ίδιοι»

16.45 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

17.30 ART NET

18.00 ΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.15 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΟ ΑΥΡΙΟ

19.30 Η ΜΙΚΡΗ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΥ ΣΑΛΕΝΤΟ

20.15 ΚΟΣΜΟΣ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η τελευταία αποπλάνηση»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ - 3
Τηλ. 031-299.400, 031-299.700

08.31 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.00 ΟΠΕΡΑ «Θεοδώρα»

12.30 ΧΡΟΝΙΚΑ

13.00 ΧΡΟΝΙΚΑ

13.30 ΡΕΠΟ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΧΑΝΤΜΠΟΛ Α1 ΑΝΔΡΩΝ: Κιλκίς - Ιωνικός

17.00 WOMAN

17.30 ΓΚΕΣΤΑΠΟ: Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ

18.00 ΕΠΙ ΤΡΟΧΩΝ

18.30 DESIGN FOREVER

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.30 ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗ

20.00 ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗ

22.00 ΣΤΙΧΟΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

22.30 Η ΡΕΜΠΕΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 ΣΠΟΡ ΣΤΟ 3

ΑΝΤΕΝΝΑ
Τηλ. 6855.690-2

06.20 ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ CBS

06.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

07.00 EXTREME DINOSAURS

07.30 Ο ΡΟΖ ΠΑΝΘΗΡΑΣ

08.00 ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ

08.30 ΤΟΜ ΚΑΙ ΤΖΕΡΙ

09.00 Ο ΜΠΑΝΚΣ ΜΠΑΝΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ

09.30 ΝΤΡΑΓΚΟΝΜΠΟΛ

10.00 ΒΟΛΤΡΟΝ

10.30 ΠΑΟΥΕΡ ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ

11.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

12.55 SUPER GAME

13.00 2004 ΠΛΗΝ 3

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.15 HOME CINEMA

15.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

16.40 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο βασιλιάς της γκάφας»

18.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 5'

18.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

18.30 ΜΠΑΜ

19.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.05 ΤΖΟΚΕΡ

21.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Υπολοχαγός Νατάσα»

23.45 ΣΤΗΝ ΠΡΙΖΑ

00.45 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Spawn: Ο σκοτεινός εκδικητής»

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το πορτρέτο του Ντόριαν Γκρέι»

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

05.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Μπάστερ ελληνιστής»

ALPHA
Τηλ. 4897.777

06.00 ΕΚ ΤΟΥ ΣΥΝΕΓΓΥΣ (Ε)

07.00 7 ΗΜΕΡΕΣ ALPHA

08.00 ΠΑΝΟΡΑΜΑ

11.00 ΕΞΑΝΤΑΣ

12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αχόρταγος»

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τζόνι και Κλάιντ»

16.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Υιέ μου... υιέ μου»

18.00 ΙD

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΜΟΜΠΙ ΝΤΙΚ

23.00 ΚΙΤΡΙΝΟΣ ΤΥΠΟΣ

00.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΚΙΤΡΙΝΟΣ ΤΥΠΟΣ (Συνέχεια)

03.00 PACIFIC BLUE

04.00 ΙΝΤΡΙΓΚΑ (Ε)

05.00 7 ΗΜΕΡΕΣ ALPHA (Ε)

ALTER
Τηλ. 5707.000

10.00 ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ

10.30 THUNDERSTONES

11.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΗ ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.05 STATUS QUO

13.00 ΠΕΡΙ ΟΥΣΙΑΣ & ΑΠ-ΟΥΣΙΑΣ

14.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.45 6+1

15.45 HACKERS - BEST OFF

16.30 IN STYLE

17.30 ΓΕΝΟΥΣ ΑΡΣΕΝΙΚΟΥ, ΓΕΝΟΥΣ ΘΗΛΥΚΟΥ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.05 ΓΕΝΟΥΣ ΑΡΣΕΝΙΚΟΥ, ΓΕΝΟΥΣ ΘΗΛΥΚΟΥ (Συνέχεια)

18.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ζηλιάρα»

20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ

22.30 90' ΚΑΙ... ΚΑΤΙ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.10 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ

02.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

03.00 Η ALTER ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΛΕΑΚΡΟΑΣΗ

MEGA
Τηλ. 6903.000

06.00 ΕΝΑΣ ΕΡΩΤΑΣ (Ε)

07.00 Ο ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ ΤΗΣ ΟΜΙΧΛΗΣ (Ε)

08.00 ΤΖΙΝ ΚΑΙ ΤΣΕΡΙ (Ε)

09.00 Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΩΝ ΛΙΟΝΤΑΡΙΩΝ (Ε)

09.30 ΝΤΙΣΝΕΪ ΚΛΑΜΠ

11.00 ΝΤΑΝΤΑ ΑΜΕΣΟΥ ΔΡΑΣΕΩΣ (Ε)

11.30 ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ

12.00 ΝΕΑΝΙΚΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ

13.00 ΕΥΡΩ

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

14.10 ΟΣΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΩΡΑ

15.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ασπροδόντης 2: Ο μύθος του άσπρου λύκου»

17.40 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ούτε γάτα ούτε ζημιά»

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κονγκό»

23.20 ΑΝΑΤΡΟΠΗ

00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ψίθυροι στο σκοτάδι»

02.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

03.15 ΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 3421.201-4

06.00 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

06.10 ΣΠΑΪΝΤΕΡΜΑΝ

06.45 ΠΡΙΓΚΠΙΠΙΣΣΑ ΤΕΝΚΟ

07.15 ΤΕΛΕΤΑΜΠΙΣ

07.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΜΑΓΚΑΖΙΝΟ

10.30 ΤΑ ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ

11.05 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΚΟΠΙΚΟΥ

11.30 ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΕΡΑΤΑΚΙΑ

11.45 ΟΙ ΙΠΠΟΤΕΣ ΤΟΥ ΤΙΡ ΝΑ ΝΟ

12.15 ΜΑΠΕΤ ΣΟΟΥ

12.20 ΝΤΙΤΖΙΜΟΝ

12.50 ΤΙΜΠΟΥΚΤΟΥ

13.00 ΜΠΟΜΠ, Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ

13.10 ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΣΙΣΙ

13.30 ΣΟΥΙΤ ΒΑΛΕΪ ΧΑΪ

14.00 ΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΙΝΤΙΑΝΑ

14.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΑΝΤΑΜΣ

15.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΣΙΝΤΝΕΪ ΦΟΞ

16.00 ΟΙ ΤΡΟΧΟΙ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ

17.00 ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΟΥΡΑΝΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.30 ΟΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΠΕΤΟΥΝ

20.30 Η ΜΙΚΡΗ ΚΥΡΙΑ

21.00 ΒΑΘΥ ΚΟΚΚΙΝΟ

22.00 ΑΡΩΜΑ ΓΥΝΑΙΚΑΣ

22.30 ΣΑΝ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΗ ΛΙΑΚΑΔΑ

23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νέα τάξη αναρχίας»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο πόλεμος του οπίου»

04.00 ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΣΤΙΣ ΝΟΤΙΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ

05.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΓΟΥΛΙΑΜ ΤΕΛ

Τσα - τσα - τσα

Και πάλι η Κούβα έχει την τιμητική της. Από τη σειρά της ΝΕΤ«Οι Μουσικοί του κόσμου» θα παρουσιαστεί σήμερα Κυριακή στις 18.00 η εξαιρετική εκπομπή «Cubanismo - Cha cha cha». To ενδιαφέρον αφιέρωμα στα μεγάλα ονόματα, στην ιστορία και στην εξέλιξη της κουβανικής μουσικής συνεχίζεται. Μέσα από το οπτικό υλικό, που ένα μεγάλο μέρος του βγαίνει για πρώτη φορά από τα σύνορα της Κούβας, θα ξεναγηθούμε στον ήχο του «Τσα -τσα - τσα». Θα δούμε το χτες μέσα από το σήμερα, για να γευτούμε ένα κομμάτι λαμπρής ιστορίας της κουβανέζικης μουσικής μέσα από τους καλλιτέχνες που την άλλαξαν και που τη μετέφεραν σώα και αβλαβή και περισσότερο μελωδική στο παρόν. Η μουσική της Κούβας είναι ταυτισμένη με το χορό και τη μεγαλύτερη επιτυχία, τη μεγαλύτερη αναγνώριση, την εισέπραξε τη δεκαετία του '50 όταν όλος ο πλανήτης χόρευε λάτιν (Latin), δηλαδή τσα - τσα - τσα.... Ο χορός αυτός ταυτίστηκε με την Κούβα και σε χρόνο ρεκόρ οι άνθρωποι από όλες τις γωνιές της Γης γίνονταν κάτοικοι του Νησιού, έστω και χωρίς να το συνειδητοποιούν. Και η Ελλάδα χόρευε και συνεχίζει να χορεύει το «λάτιν». Ηταν, είναι και θα είναι πάντα της μόδας, επειδή έχει ρυθμό, αισθησιασμό και έκφραση. Στην εκπομπή θα δούμε ακόμη τις σπουδαίες ορχήστρες, με πρώτη την ορχήστρα που το γέννησε, την Οrqhestra America. Ομως η ορχήστρα που ταυτίστηκε περισσότερο με το τσα - τσα - τσα, τόσο στην Κούβα όσο και στο εξωτερικό είναι η γνωστή μας Οrchestra Aragon.

Το χρήμα

Ενα θρίλερ γεμάτο περιπέτεια και αγωνία θα παρουσιαστεί σήμερα Κυριακή από τη ΝΕΤ στις 23.00. Πρόκειται για την ταινία του Τζον Ντολ «Τελευταία συνάντηση» με τη Λίντα Φιορεντίνο. Ενα γοητευτικό και καλά σκηνοθετημένο φιλμ νουάρ με ειρωνική διάθεση αφηγείται το πάθος, την εκδίκηση και την απληστία που διακατέχει ένα απελπισμένο τρίγωνο: Την Μπρίτζετ, μια νέα γυναίκα που τα θέλει όλα, το σύζυγό της το γιατρό, που αναγκάζεται να πουλάει ναρκωτικά για να πληρώνει τα χρέη της γυναίκας του και τον τοκογλύφο, το Μάικ. Ο τελευταίος δανείζει χρήματα στην όμορφη γυναίκα, αλλά εκείνη του παίρνει την ψυχή του... Δε διστάζει να κλέψει τα χρήματα του άνδρα της και να κρυφτεί σε μια μικρή πόλη, ενώ την ιδία στιγμή μεταχειρίζεται τον τοκογλύφο - εραστή, για τους δικούς της κρυφούς σκοπούς... Και οι δυο άνδρες θέλουν το ίδιο πράγμα, τη γυναίκα και το χρήμα, ενώ εκείνη θέλει μόνον το χρήμα και για να το κρατήσει θα κάνει τον κόσμο άνω κάτω.

TV - ΠΕΜΠΤΗ
«902»
Τηλ. 2592.802 - 2592.902

08.00 ΕΝ... ΤΥΠΟΣ... ΕΙΣ Η ανασκόπηση του ημερήσιου Τύπου, σχολιασμός των σημαντικότερων άρθρων, ρεπορτάζ και συνεντεύξεις. Επιμέλεια - παρουσίαση: Κώστας Καραχάλιος

10.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ

16.30 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ... της Β' Εθνική Κατηγορία

18.00 ΔΕΛΤΙΟ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

18.10 EUROGOALS Οι καλύτερες φάσεις & γκολ του Αγγλικού Πρωταθλήματος

19.30 AUTO SPRINT LIVE Ολα όσα αφορούν τους 2 & 4 τροχούς από τον Στράτο Φωτεινέλη

20.45... ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Η καθημερινή, πολιτική εκπομπή του «902»

23.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ Κλασικές νότες, με τον Γιώργο Μηνά

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 7701.911-5

06.00 ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ (Ε)

07.30 ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙΡΟΥ

08.00 ΤΑ ΠΡΩΙΝΑΚΙΑ

08.30 ΝΟΝΤΙ, Ο ΑΤΑΧΤΟΥΛΗΣ

09.00 ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ... ΦΩΤΕΙΝΗ

10.00 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ

11.30 ΧΡΥΣΕΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ

12.00 ΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ (Ε)

12.30 ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ (Ε)

13.00 ΜΑΡΙΟΥ

13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.00 ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ

15.30 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ

16.20 ΑΤΑΧΤΟΥΛΗΔΕΣ

16.25 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΥΡΗΣ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.15 ΤΣΑΡΛΙ, ΤΟ ΠΙΘΗΚΑΚΙ ΜΑΣ

18.00 ΥΜΕΙΣ ΚΑΙ ΗΜΕΙΣ

19.40 ΔΕΛΤΙΟ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΩΝ ΚΕΝΤΡΩΝ

19.45 ΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ

20.30 ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ραντεβού στην Κέρκυρα»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

23.35 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΛΕΣΧΗ «Η Αννα και οι λύκοι»

01.10 ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

01.15 ΣΥΝΕΙΚΟΝΕΣ

01.45 ΑΝΤ' ΑΥΤΟΥ (Ε)

02.15 ΥΜΕΙΣ ΚΑΙ ΗΜΕΙΣ (Ε)

03.45 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ (Ε)

  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζονται εμβόλιμα οι εκπομπές «Η ερώτηση της ημέρας» και «Διαβάζοντας»
ΝΕΤ
Τηλ. 6066.0000

06.00 ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

07.00 ΠΡΩΤΗ ΜΑΤΙΑ

10.00 ΜΙΚΡΟΙ - ΜΕΓΑΛΟΙ

11.01 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΩΚΕΑΝΟΥ

11.30 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΡΚΤΙΚΗ

12.01 ΕΡΑΣΤΕΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.30 ΔΕΛΤΙΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟΥ

13.45 Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΤΗΣ ΤΡΟΦΗΣ «Ρύζι»

14.00 ΠΕΡΑ ΑΠ' ΤΟ ΓΑΛΑΖΙΟ: ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΚΑΙ ΣΤΕΦΑΝΙΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - OIKONOMIA - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΣΥΝ ΚΑΙ ΠΛΗΝ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΚΩΦΩΝ

18.05 ART NET (Ε)

18.30 ΥΓΕΙΑ, ΔΡΑΣΗ ΚΑΙ ΖΩΗ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΓΡΟΤΩΝ

19.30 ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

19.35 CINETRIP

20.00 ΕΡΑΣΤΕΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ (Ε)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ

22.00 ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

00.30 ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

  • Μονόλεπτα δελτία ειδήσεων στις 11.00, 12.00, 02.00, 03.00, 04.00 και 05.00.
  • Στις 20.00 θα μεταδίδεται μονόλεπτο τρέιλερ ειδήσεων
  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 031-299.400, 031-299.700

08.01 ΜΟΥΜΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΑΣ ΑΙΓΥΠΤΟΥ

08.30 ΚΑΦΕ «ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΝ»

09.30 Η ΟΜΑΔΑ ΑΡΙΘΜΩΝ

10.00 ΤΟ ΘΑΥΜΑΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ

10.30 ΠΡΩΙΝΟ ΔΡΟΜΟ-ΛΟΓΙΟ

12.00 WOMAN (E)

12.30 ΧΑΠΙ ΝΤΕΪ

13.00 ΜΕΡΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

14.30 ROCK TV

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ

17.00 ΤΑΡΑΤΣΑ

18.30 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΗΜΙΩΡΟ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 Η ΥΓΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

20.30 DESIGN FOREVER (Ε)

21.00 ΕΠΙ ΤΡΟΧΩΝ (Ε)

21.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Close up»

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 Η ΕΥΡΩΠΗ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στιγμές αλήθειας»

ΑΝΤΕΝΝΑ
Τηλ. 6855.690 - 2

06.00 TA NEA TOY ANT1 SATELLITE

06.20 ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ CBS

06.45 ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

06.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

09.55 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1'

11.05 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Συνέχεια)

13.10 SUPER GAME

13.15 ΣΟΦΙΑ ΟΡΘΗ (Ε)

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.40 ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ

14.45 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 SUPER GAME

15.45 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

16.40 SUPER GAME

16.45 ΜΗΝΥΜΑ ΕΛΗΦΘΗ

17.50 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

17.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 5'

18.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

18.50 Η ΛΑΜΨΗ

19.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.05 ΛΙΦΤΙΓΚ

22.00 THE SEFERLEE SHOW

22.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 5'

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πικρή ιστορία για ένα πτώμα»

24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.10 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ

02.10 TO ΝΗΣΙ ΤΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ

03.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το τέρας της συμφοράς»

04.40 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

05.10 ΧΑΛΙ ΕΝΤ(Ε)

ALPHA
Τηλ. 4897.777

06.00 ΠΡΩΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

08.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΗΜΕΡΑ

10.00 ΤΟ ΜΑΓΚΑΖΙΝΟ ΤΟΥ ALPHA

12.00 ΤΡΕΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

12.30 ΠΑΟΥΛΙΝΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.15 ΚΑΝΤΕΛΑ

16.00 ΥΠΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΡΕΞ

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κολωνάκι διαγωγή μηδέν»

18.30 ΑΞΕΧΑΣΤΟΣ ΕΡΩΤΑΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πυρετός στην άσφαλτο»

23.00 ΖΟΥΓΚΛΑ

00.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΖΟΥΓΚΛΑ (Συνέχεια)

03.00 LA HEAT

04.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

04.15 ΝΤΑΝΙΕΛΑ(Ε)

05.00 ΜΟΙΡΑΙΟ ΠΑΘΟΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 5707.000

06.00 ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

08.00 ΟΚΤΩ ΜΕ 10

09.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.00 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.05 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE (Συνέχεια)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.55 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.00 ΧΑΚΕΡΣ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.05 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Απέραντος ουρανός»

19.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΝΑΚ (Βόλεϊ Championw Leaque)

20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ

22.00 ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ - ΡΟΜΑ (Κύπελλο ΟΥΕΦΑ)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ

02.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

03.30 ΧΑΚΕΡ

05.30 Η ALTER ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΛΕΑΚΡΟΑΣΗ

MEGA
Τηλ. 6903.000 - 6980.900

06.00 ΠΡΩΤΗ ΕΚΔΟΣΗ

08.00 ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΝΑ

10.00 ΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ

13.10 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

13.15 ΒΡΕΣ ΤΗ ΦΡΑΣΗ

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.00 ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ Ο ΑΡΙΣΤΟΣ (Ε)

16.00 ΛΟΓΩ ΤΙΜΗΣ (Ε)

17.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.15 ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ

18.00 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ

18.40 ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟΥΧΟΣ;

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΣΚΥΛΙΣΙΑ ΖΩΗ

21.40 ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ (Ε)

22.40 ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ

23.50 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.15 ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΣΙΝΕΜΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπραζίλ»

03.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

03.30 ΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 3421.201-4

06.10 ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΣΙΣΙ

06.50 ΤΕΛΕΤΑΜΠΙΣ

07.30 ΑΡΘΟΥΡ

08.10 ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

08.25 ΜΙΚΡΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΕΣ ΚΥΡΙΕΣ

08.35 ΤΙΜΠΟΥΚΤΟΥ

08.45 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΚΟΠΙΚΟΥ

09.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.05 ΚΑΤΑΛΙΝΑ ΚΑΙ ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ (Ε)

10.00 ΛΟΓΙΑ STARATA

12.00 Η ΜΙΚΡΗ ΚΥΡΙΑ (Ε)

12.25 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ

12.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟΠ ΜΟΝΤΕΛΣ

15.00 ΜΙΡΑΝΤΑ, Η ΠΡΟΔΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ

16.00 ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΑΝΝΑ

17.00 Σ' ΑΓΑΠΩ ΡΟΖΙΤΑ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.30 ΟΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΠΕΤΟΥΝ

20.30 Η ΜΙΚΡΗ ΚΥΡΙΑ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα πουλί πάνω σε σύρμα»

23.15 ΣΤΟ STAR ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΡΕΝΣ ΚΟΥΙΚ

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ψυχοπαθής»

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Χιονάτη των αδελφών Γκριμ»

04.30 ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΣΤΙΣ ΝΟΤΙΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ

05.30 ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

TV - ΤΡΙΤΗ
«902»
Τηλ. 2592.802 - 2592.902

08.00 ΕΝ... ΤΥΠΟΣ... ΕΙΣ Η ανασκόπηση του ημερήσιου Τύπου, σχολιασμός των σημαντικότερων άρθρων, ρεπορτάζ και συνεντεύξεις. Επιμέλεια - παρουσίαση: Κώστας Καραχάλιος

10.00ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

15.00ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ

16.30 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Συντροφιά με τους Μπόλεκ, Λόλεκ και Ρεξ

18.00 ΔΕΛΤΙΟ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

18.10 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Τα σημαντικότερα γεγονότα από τον κόσμο, με την Αννα Μπαλλή

19.30IN ACTION Σπορ που ανεβάζουν την αδρεναλίνη στα ύψη

20.15 ΕΛΛΗΝΩΝ ΜΟΥΣΑ ΛΑΪΚΗ (Ε) Το καλό ελληνικό τραγούδι, με τον Γιάννη Λεμπέση

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Η καθημερινή, πολιτική, εκπομπή του «902»

23.00 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ (Συνέχεια)

ΕΤ-1
Τηλ. 7701.911-5

06.00 ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ (Ε)

07.30 ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙΡΟΥ

08.00 ΤΑ ΠΡΩΙΝΑΚΙΑ

08.30 ΝΟΝΤΙ, Ο ΑΤΑΧΤΟΥΛΗΣ

09.00 ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ... ΦΩΤΕΙΝΗ

10.00 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ

11.30 ΧΡΥΣΕΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ

12.00 ΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ (Ε)

12.30 ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ (Ε)

13.00 ΜΑΡΙΟΥ

13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.00 ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ

15.30 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ

16.20 ΑΤΑΧΤΟΥΛΗΔΕΣ

16.25 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΥΡΗΣ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.15 ΤΣΑΡΛΙ, ΤΟ ΠΙΘΗΚΑΚΙ ΜΑΣ

18.00 ΥΜΕΙΣ ΚΑΙ ΗΜΕΙΣ

19.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

19.10 ΥΜΕΙΣ ΚΑΙ ΗΜΕΙΣ (Συνέχεια)

19.45 ΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ (Ε)

20.30 ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ

21.00 ΑΝΙΣΧΥΡΑ ΨΕΥΔΗ

22.00 ΕΚΤΟΣ ΠΟΡΕΙΑΣ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

23.35 ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ

00.25 ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

00.30 ΥΜΕΙΣ ΚΑΙ ΗΜΕΙΣ (Ε)

02.15 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ (Ε)

03.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζονται εμβόλιμα οι εκπομπές «Η ερώτηση της ημέρας» και «Διαβάζοντας»
ΝΕΤ
Τηλ. 6066.000

06.00 ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

07.00 ΠΡΩΤΗ ΜΑΤΙΑ

10.00 ΜΙΚΡΟΙ - ΜΕΓΑΛΟΙ

11.01 ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΜΕ ΣΤΙΛ

11.30 ΚΑΤΑΦΥΓΙΑ ΑΓΡΙΩΝ ΖΩΩΝ

12.01 ΟΙ ΕΡΑΣΤΕΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.30 ΔΕΛΤΙΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟΥ

13.46 Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΤΗΣ ΤΡΟΦΗΣ ΜΑΣ «Καφές»

14.00 ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΣΥΝ ΚΑΙ ΠΛΗΝ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΚΩΦΩΝ

18.05 ΣΕ ΡΥΘΜΟΥΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ

18.30 ΕΝΑΣ ΑΙΩΝΑΣ ΣΥΓΧΡΟΝΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΧΟΡΟΥ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΓΡΟΤΩΝ

19.30 ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ

19.35 ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΗ

20.30 ΚΑΤΑΦΥΓΙΑ ΑΓΡΙΩΝ ΖΩΩΝ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ

23.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

00.30 Β' ΕΞΩΣΤΗΣ «Ο ιπτάμενος Ολλανδός»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
  • Μονόλεπτα δελτία ειδήσεων στις 11.00, 12.00, 02.00, 03.00, 04.00 και 05.00.
  • Στις 20.00 θα μεταδίδεται μονόλεπτο trailer ειδήσεων
ΕΤ-3
Τηλ. 031-299.400, 031-299.700

08.01 ΜΟΥΜΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΑΣ ΑΙΓΥΠΤΟΥ

08.30 ΚΑΦΕ «ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΝ»

09.30 Η ΟΜΑΔΑ ΑΡΙΘΜΩΝ

10.00 ΤΟ ΘΑΥΜΑΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ

10.30 ΠΡΩΙΝΟ ΔΡΟΜΟ-ΛΟΓΙΟ

12.00 ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ

12.30 ΠΟΙΗΤΕΣ - ΛΟΓΟΤΕΧΝΕΣ «Γουίλιαμ Μπλέικ»

13.00 ΜΕΡΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

14.30 ROCK TV

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ

17.00 ΤΑΡΑΤΣΑ

18.30 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΗΜΙΩΡΟ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 Η ΥΓΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

20.30 ΣΤΙΛ ΚΑΦΕ

21.00 E-LIFE

22.00 ΑΠΛΕΣ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ

22.30 EVIVA

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ «Το αίνιγμα του Κάσπαρ Χάουζερ»

ΑΝΤΕΝΝΑ
Τηλ. 6886.100

06.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 SATELLITE

06.20 ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ CBS

06.45 ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

06.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

09.55 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1'

11.05 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Συνέχεια)

13.10 SUPER GAME

13.15 ΣΟΦΙΑ ΟΡΘΗ (Ε)

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.40 ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ

14.45 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 SUPER GAME

15.45 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

16.40 SUPER GAME

16.45 ΜΗΝΥΜΑ ΕΛΗΦΘΗ

17.50 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

17.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 5'

18.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

18.50 Η ΛΑΜΨΗ

19.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.05 ΑΝΩ ΚΑΤΩ

22.00 ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ

22.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1'

23.00 ΚΑΤΣΕ ΚΑΛΑ

24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΤΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ

01.15 ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καρχαρίας, ο ανθρωποφάγος»

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

04.30 ΟΙ ΑΓΝΟΗΜΕΝΟΙ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 4897.777

06.00 ΠΡΩΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

08.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

11.00 ΤΟ ΜΑΓΚΑΖΙΝΟ ΤΟΥ ALPHA

12.00 ΤΡΕΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

12.30 ΠΑΟΥΛΙΝΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.15 ΚΑΝΤΕΛΑ

16.00 ΥΠΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΡΕΞ

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μην είδατε τον Παναή»

18.30 ΑΞΕΧΑΣΤΟΣ ΕΡΩΤΑΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μικροί και μεγάλοι εν δράσει»

22.50 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ

23.50 TALK SHOW

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η καταδίωξη»

03.00 LA HEAT

04.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

04.15 ΝΤΑΝΙΕΛΑ (Ε)

05.00 ΜΟΙΡΑΙΟ ΠΑΘΟΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 5707.000

06.00 ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

08.00 ΟΚΤΩ ΜΕ 10

09.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.00 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.05 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE (Συνέχεια)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.00 ΧΑΚΕΡ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.05 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Απέραντος ουρανός»

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα μπουζούκι αλλιώτικο απ' τ' άλλα»

20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 PERSONA GRATA

22.00 DE FACTO

23.40 ΑΥΡΙΟ ΣΤΗ ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΧΑΚΕΡ (Ε)

02.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

03.30 Η ALTER ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΛΕΑΚΡΟΑΣΗ

MEGA
Τηλ. 6980.900

06.00 ΠΡΩΤΗ ΕΚΔΟΣΗ

08.00 ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΝΑ

10.00 ΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ

13.10 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

13.15 ΒΡΕΣ ΤΗ ΦΡΑΣΗ

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.00 ΣΟΥΠΕΡ ΜΠΑΛΑ

16.00 ΛΟΓΩ ΤΙΜΗΣ (Ε)

17.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.15 ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ

18.00 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ

18.45 ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟΥΧΟΣ;

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΣΟΥΠΕΡ ΜΠΑΛΑ

21.45 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

23.45 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

23.50 ΣΟΥΠΕΡ ΜΠΑΛΑ

01.30 ΑΓΡΥΠΝΟΣ ΦΡΟΥΡΟΣ (Ε)

02.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

03.00 ΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 3421.201-4

06.10 ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΣΙΣΙ

06.50 ΤΕΛΕΤΑΜΠΣ

07.30 ΑΡΘΟΥΡ

08.10 Η ΜΙΚΡΗ ΛΟΥΛΟΥ

08.25 ΜΙΚΡΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΕΣ ΚΥΡΙΕΣ

08.35 ΤΙΜΠΟΥΚΤΟΥ

08.45 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΚΟΠΙΚΟΥ

09.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.05 ΚΑΤΑΛΙΝΑ ΚΑΙ ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ

10.00 ΛΟΓΙΑ STARATA

12.00 Η ΜΙΚΡΗ ΚΥΡΙΑ (Ε)

12.25 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ

12.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟΠ ΜΟΝΤΕΛΣ

15.00 ΜΙΡΑΝΤΑ, Η ΠΡΟΔΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ

16.00 ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΑΝΝΑ

17.00 Σ' ΑΓΑΠΩ ΡΟΖΙΤΑ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.30 ΟΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΠΕΤΟΥΝ

20.30 Η ΜΙΚΡΗ ΚΥΡΙΑ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρεις και μοναδικοί»

23.30 ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ντάρκμαν 3»

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ιστός θανάτου»

04.15 ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΣΤΙΣ ΝΟΤΙΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ

05.15 ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

Ενοχλητικός θόρυβος

Ροχαλίζετε; Ενοχλείτε τους άλλους ή δεν ξεκουράζεστε την ώρα του ύπνου, επειδή ασυνείδητα φοβάστε ότι κάνετε αυτόν το δυσάρεστο θόρυβο; Το ροχαλητό έχει γίνει αιτία καβγάδων, χωρισμών, ακόμη και διαζυγίων. Το ροχαλητό, που είναι μια διαταραχή του ύπνου και μπορεί να εμφανιστεί σε οποιαδήποτε ηλικία, κυρίως όμως μετά το 18ο έτος, είναι οδυνηρό και για τον ίδιο, αλλά και για τους άλλους. Εχει υπολογιστεί ότι το 40%-50% ενός πληθυσμού άνω των 65 χρόνων ροχαλίζει, ενώ άλλοι άνθρωποι συνεχίζουν να ροχαλίζουν απαλά και αθώα, βάζοντας την ίδια τους τη ζωή σε κίνδυνο, χωρίς να το έχουν συνειδητοποιήσει. Οι γιατροί που μπορούν να διαγνώσουν, αλλά και να θεραπεύσουν το ροχαλητό, είναι κυρίως οι ωτορινολαρυγγολόγοι, σε συνεργασία αρκετές φορές και με γιατρούς άλλων ειδικοτήτων, όπως νευρολόγους, πνευμονολόγους, καρδιολόγους, ψυχίατρους και αναισθησιολόγους. Την Τρίτη στις 23.35 από τη σειρά της ΝΕΤ «Με υγεία πάνω απ' όλα», που παρουσιάζει και επιμελείται η Εύα Ντελιδάκη, θα συζητηθεί το καυτό και «θορυβώδες» αυτό θέμα από τους: Χριστόδουλο Στεφανίδη, αναπληρωτή καθηγητή Καρδιολογίας, Παναγιώτη Μπεχράκη, πρόεδρο της Ελληνικής Καρδιολογίας και τη Δήμητρα Γκέλη, ωτορινολαρυγγολόγο.

Ο ύποπτος

Μια ταινία του Ντι Τζέι Καρούζο θα προβληθεί την Τρίτη, στον ALPHA, στη 01.15. Αναφερόμαστε στην «Καταδίωξη», με πρωταγωνιστή τον Πάτρικ Μάλντουιν. Ο Τζόνι Γρίσομ, γιος ενός καταδίκου, έχει σχέσεις με την κόρη του σερίφη της περιοχής, την όμορφη Σάρα Τζέιν. Ο πατέρας της, που είναι κάθετα αντίθετος με αυτήν τη σχέση, ακολουθεί το ζευγάρι, τους μιλά και μπροστά στον ερωτευμένο άνδρα, απαγορεύει στην κόρη του να ξαναδεί τον Τζόνι. Εξαλλος από το θυμό, παίρνει την κόρη του, τη βάζει στο αυτοκίνητο και φεύγουν. Ο Τζόνι μπαίνει στο δικό του αυτοκίνητο και αρχίζει να καταδιώκει τον σερίφη. Λίγα χιλιόμετρα πιο κάτω, ο σερίφης σταματάει ένα άλλο αυτοκίνητο για να του κάνει έλεγχο. Και τότε μπροστά στα έκπληκτα μάτια του Τζόνι βλέπει τους επιβάτες να σκοτώνουν εν ψυχρώ το σερίφη και να απάγουν τη Σάρα. Και όπως είναι φυσικό, όλοι θα νομίσουν ότι εκείνος είναι ο δολοφόνος του αστυνομικού, αφού μόνον εκείνος ήθελε το κακό του.

TV - ΤΕΤΑΡΤΗ

«902»

Τηλ. 2592.802 - 2592.902

08.00 ΕΝ... ΤΥΠΟΣ... ΕΙΣ Η ανασκόπηση του ημερήσιου Τύπου, σχολιασμός των σημαντικότερων άρθρων, ρεπορτάζ και συνεντεύξεις. Επιμέλεια - παρουσίαση: Κώστας Καραχάλιος

10.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ

16.30 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ... με θέατρο, μουσική, ζωγραφική, γλυπτική, βιβλίο...

18.00 ΔΕΛΤΙΟ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

18.10 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Τα σημαντικότερα γεγονότα από τον κόσμο με την Αννα Μπαλλή

19.15ΑΓΓΛΙΚΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Η πολιτική ενημερωτική εκπομπή του «902». Επιμέλεια - παρουσίαση: Κώστας Καραχάλιος

23.00 ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ Με τον Βαγγέλη Κούτα

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 7701.911-5

06.00 ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ (Ε)

07.30 ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙΡΟΥ

08.00 ΤΑ ΠΡΩΙΝΑΚΙΑ

08.30 ΝΟΝΤΙ, Ο ΑΤΑΧΤΟΥΛΗΣ

09.00 ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ... ΦΩΤΕΙΝΗ

10.00 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ

11.30 ΧΡΥΣΕΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ

12.00 ΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ (Ε)

12.30 ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ (Ε)

13.00 ΜΑΡΙΟΥ

13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.00 ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ

15.30 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ

16.20 ΑΤΑΧΤΟΥΛΗΔΕΣ

16.25 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΥΡΗΣ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.15 ΤΣΑΡΛΙ, ΤΟ ΠΙΘΗΚΑΚΙ ΜΑΣ

18.00 ΣΤΙΒΟΣ: ΔΙΕΘΝΕΣ ΜΙΤΙΓΚ IAAF ΑΘΗΝΑ

19.45 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ - ΠΡΟΤΟ

20.00 ΣΤΙΒΟΣ: ΔΙΕΘΝΕΣ ΜΙΤΙΓΚ IAAF ΑΘΗΝΑ (Συνέχεια)

21.00 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ

22.00 ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΕΝ ΔΡΑΣΕΙ...

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

23.35 ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΞ

01.00 MEDITERRANEO

01.30 ΥΜΕΙΣ ΚΑΙ ΗΜΕΙΣ (Ε)

03.15 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ (Ε)

  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζονται εμβόλιμα οι εκπομπές «Η ερώτηση της ημέρας» και «Διαβάζοντας»
ΝΕΤ
Τηλ. 6066.000

06.00 ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

07.00 ΠΡΩΤΗ ΜΑΤΙΑ

10.00 ΜΙΚΡΟΙ - ΜΕΓΑΛΟΙ

11.01 ΣΤΑ ΓΡΑΝΑΖΙΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΤΡΟΦΗΣ ΜΑΣ

11.30 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΣΑΜΑΡΚΑΝΔΗΣ

12.01 ΕΡΑΣΤΕΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.30 ΔΕΛΤΙΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟΥ

13.45 Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΤΗΣ ΤΡΟΦΗΣ ΜΑΣ «Πίτες - Τάρτες»

14.00 ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - OIKONOMIA - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΣΥΝ ΚΑΙ ΠΛΗΝ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΚΩΦΩΝ

18.05 ΦΩΤΟΣΦΑΙΡΑ

18.30 ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΓΡΟΤΩΝ

19.30 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΗΣ ΣΑΜΑΡΚΑΝΔΗΣ (Ε)

20.00 «ΣΠΑΖΟΝΤΑΣ» ΤΟ ΓΕΝΕΤΙΚΟ ΚΩΔΙΚΑ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΟΙ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ

23.00 ΣΠΟΡ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

00.30 ΣΧΟΛΗ ΚΑΣΚΑΝΤΕΡ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
  • Μονόλεπτα δελτία ειδήσεων μεταδίδονται κατά τη διάρκεια της ημέρας, στις 11.00, 12.00, 02.00, 03.00, 04.00 και 05.00
  • Στις 20.00 μεταδίδεται μονόλεπτο trailer ειδήσεων
ΕΤ-3
Τηλ. 031-299.400, 031-299.700

08.01 ΜΟΥΜΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΑΣ ΑΙΓΥΠΤΟΥ

08.30 ΚΑΦΕ «ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΝ»

09.30 Η ΟΜΑΔΑ ΑΡΙΘΜΩΝ

10.00 ΤΟ ΘΑΥΜΑΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ

10.30 ΠΡΩΙΝΟ ΔΡΟΜΟ-ΛΟΓΙΟ

12.00 EVIVA (Ε)

13.00 ΜΕΡΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

14.30 ROCK TV

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ

17.00 ΤΑΡΑΤΣΑ

18.30 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΗΜΙΩΡΟ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 Η ΥΓΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

20.30 Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

23.00 ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ 'Η ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ;

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα δύο αδέλφια»

ΑΝΤ1
Τηλ. 6855.690-2

06.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 SATELLITE

06.20 ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ CBS

06.45 ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

06.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

09.55 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1'

11.05 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Συνέχεια)

13.10 SUPER GAME

13.15 ΣΟΦΙΑ ΟΡΘΗ (Ε)

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.40 ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ

14.45 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 SUPER GAME

15.45 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

16.40 SUPER GAME

16.45 ΜΗΝΥΜΑ ΕΛΗΦΘΗ

17.50 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

17.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 5'

18.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

18.50 Η ΛΑΜΨΗ

19.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.05 ΤΖΟΚΕΡ

21.10 ΕΝΑ ΚΙ ΕΝΑ

22.00 ΑΘΩΟΣ Ή ΕΝΟΧΟΣ (Ε)

22.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ 1 ΣΕ 1'

23.00 ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΣ

00.30 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ

01.45 ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το σημάδι του γερακιού»

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

05.00 ΤΟ ΓΕΛΟΙΟΝ ΤΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 4897.777

06.00 ΠΡΩΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

08.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΗΜΕΡΑ

10.00 ΤΟ ΜΑΓΚΑΖΙΝΟ ΤΟΥ ALPHA

12.00 ΤΡΕΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

12.30 ΠΑΟΥΛΙΝΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.15 ΚΑΝΤΕΛΑ

16.00 ΥΠΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΡΕΞ

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ανήφορος»

18.30 ΑΞΕΧΑΣΤΟΣ ΕΡΩΤΑΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΟΥ ΜΟΙΧΕΥΣΕΙΣ

21.45 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)

23.00 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ

24.00 TWIST

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Θανάσιμη εισβολή»

03.00 LA HEAT

04.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

04.15 ΝΤΑΝΙΕΛΑ (Ε)

05.00 ΜΟΙΡΑΙΟ ΠΑΘΟΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 5707.000

06.00 ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

08.00 ΟΚΤΩ ΜΕ 10

09.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.00 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.05 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE (Συνέχεια)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.00 ΧΑΚΕΡΣ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.05 ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ

18.30 ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ - ΗΡΑΚΛΗΣ (Κύπελλο Ελλάδας)

20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 PERSONA GRATA

22.00 CASUS BELLI

23.40 ΑΥΡΙΟ ΣΤΗ ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΧΑΚΕΡΣ (Ε)

02.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

03.30 Η ALTER ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΛΕΑΚΡΟΑΣΗ

MEGA
Τηλ. 6903.000

06.00 ΠΡΩΤΗ ΕΚΔΟΣΗ

08.00 ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΝΑ

10.00 ΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ

13.10 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

13.15 ΒΡΕΣ ΤΗ ΦΡΑΣΗ

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.00 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

16.00 ΛΟΓΩ ΤΙΜΗΣ (Ε)

17.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.15 ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ

18.00 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ

18.40 ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟΥΧΟΣ;

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΣΟΥΠΕΡ ΜΠΑΛΑ

21.45 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Ζωντανή μετάδοση

23.45 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

23.50 ΣΟΥΠΕΡ ΜΠΑΛΑ

01.30 ΑΓΡΥΠΝΟΣ ΦΡΟΥΡΟΣ (Ε)

02.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ (Ε)

03.00 ΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 3421.201-4

06.10 ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΣΙΣΙ

06.50 ΤΕΛΤΑΜΠΙΣ

07.30 ΜΠΑΡΝΕΪ

08.10 ΤΣΑΡΛΙ ΚΑΙ ΜΙΜΟ

08.25 ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΕΡΑΤΑΚΙΑ

08.35 ΤΙΜΠΟΥΚΤΟΥ

08.45 ΜΠΟΜΠ, Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ

09.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.05 ΚΑΤΑΛΙΝΑ ΚΑΙ ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ (Ε)

10.00 ΛΟΓΙΑ STARATA

12.00 Η ΜΙΚΡΗ ΚΥΡΙΑ (Ε)

12.25 Η ΥΓΕΙΑ ΚΤΙΖΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ

12.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟΠ ΜΟΝΤΕΛΣ

15.00 ΜΙΡΑΝΤΑ, Η ΠΡΟΔΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ

16.00 ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΑΝΝΑ

17.00 Σ' ΑΓΑΠΩ ΡΟΖΙΤΑ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.30 ΟΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΠΕΤΟΥΝ

20.30 Η ΜΙΚΡΗ ΚΥΡΙΑ

21.00 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ

22.00 ΤΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ

23.00 ΚΡΕΣΕΝΤΟ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Υ2Κ»

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στον πυρετό της δόξας»

04.45 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΓΟΥΙΛΙΑΜ ΤΕΛ

TV - ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
«902»
Τηλ. 2592.802 - 2592.902

08.00 ΕΝ... ΤΥΠΟΣ... ΕΙΣ Η ανασκόπηση του ημερήσιου Τύπου, σχολιασμός των σημαντικότερων άρθρων, ρεπορτάζ και συνεντεύξεις. Επιμέλεια - παρουσίαση: Κώστας Καραχάλιος

10.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ

16.30 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.00 ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ (Ε)

18.00 ΔΕΛΤΙΟ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ

18.10 ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ, ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ Στους ήχους... των σελίδων παλαιών & νέων εκδόσεων με τον Θανάση Παπαρήγα

19.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ... σε στέκια με καλή λαϊκή μουσική

20.30 ΕΔΩ ΕΛΛΑΔΑ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 7701.911-5

06.00 ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ (Ε)

07.30 ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙΡΟΥ

08.00 ΤΑ ΠΡΩΙΝΑΚΙΑ

08.30 ΝΟΝΤΙ, Ο ΑΤΑΧΤΟΥΛΗΣ

09.00 ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ... ΦΩΤΕΙΝΗ

10.00 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ

11.30 ΧΡΥΣΕΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ

12.00 ΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ (Ε)

12.30 ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ (Ε)

13.00 ΜΑΡΙΟΥ

13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.00 ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ

15.30 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ

16.20 ΟΙ ΑΤΑΧΤΟΥΛΗΔΕΣ

16.25 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΜΑΥΡΗΣ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.15 ΤΣΑΡΛΙ, ΤΟ ΠΙΘΗΚΑΚΙ ΜΑΣ

18.00 ΥΜΕΙΣ ΚΑΙ ΗΜΕΙΣ

19.40 ΔΕΛΤΙΟ ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΩΝ ΚΕΝΤΡΩΝ

19.45 ΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ (Ε)

20.30 ΣΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κυνηγώντας 1.000.000 δολάρια»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

23.35 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κορίτσι της αμαρτίας»

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το φιλί της πεταλούδας»

02.15 ΟΠΩΣ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ (Ε)

  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζονται εμβόλια οι εκπομπές «Η ερώτηση της ημέρας» και «Διαβάζοντας»
ΝΕΤ
Τηλ. 6066.000

06.00 ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

07.00 ΠΡΩΤΗ ΜΑΤΙΑ

10.00 ΜΙΚΡΟΙ - ΜΕΓΑΛΟΙ

11.01 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ

11.30 Η ΓΗ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ

12.01 ΕΡΑΣΤΕΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.30 ΔΕΛΤΙΟ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟΥ

13.45 Η ΟΔΥΣΣΕΙΑ ΤΗΣ ΤΡΟΦΗΣ ΜΑΣ «Νερό»

14.00 ΠΕΡΑ ΑΠ' ΤΟ ΓΑΛΑΖΙΟ: ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΚΑΙ ΣΤΕΦΑΝΙΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΣΥΝ ΚΑΙ ΠΛΗΝ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΚΩΦΩΝ

18.05 ΙΧΝΗΛΑΤΕΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΓΡΟΤΩΝ

19.30 Η ΓΗ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ (Ε)

20.00 ΥΠΕΡΑΝΘΡΩΠΟΙ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

23.30 ΠΡΟΣΩΠΑ ΣΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ «Πυξ - Λαξ»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

00.30 ΤΟ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΤΩΝ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΕΩΝ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
  • Μονόλεπτα δελτία ειδήσεων στις 11.00, 12.00, 02.00, 03.00, 04.00 και 05.00.
  • Στις 20.00 θα μεταδίδεται μονόλεπτο τρέιλερ ειδήσεων
ΕΤ-3
Τηλ. 031-299.400, 031-299.700

08.01 ΜΟΥΜΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΑΣ ΑΙΓΥΠΤΟΥ

08.30 ΚΑΦΕ «ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΝ»

09.30 Η ΟΜΑΔΑ ΑΡΙΘΜΩΝ

10.00 ΤΟ ΘΑΥΜΑΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ

10.30 ΠΡΩΙΝΟ ΔΡΟΜΟ-ΛΟΓΙΟ

12.00 ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ

12.30 ΠΟΙΗΤΕΣ - ΛΟΓΟΤΕΧΝΕΣ «Τζον Κιτς»

13.00 ΜΕΡΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

14.30 ROCK TV

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ

17.00 ΤΑΡΑΤΣΑ

18.30 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΗΜΙΩΡΟ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 Η ΥΓΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

20.30 ΧΡΥΣΕΣ ΜΕΛΩΔΙΕΣ

21.00 ΑΝΑΚΡΙΣΗ Γ' ΒΑΘΜΟΥ

22.00 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια αληθινή ιστορία»

ΑΝΤΕΝΝΑ
Τηλ. 6886.100

06.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤΕΝΝΑ SATELLITE

06.20 ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ CBS

06.45 ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

06.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

09.55 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1'

11.05 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Συνέχεια)

13.10 SUPER GAME

13.15 ΣΟΦΙΑ ΟΡΘΗ (Ε)

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.40 ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ

14.45 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.40 SUPER GAME

15.45 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

16.40 SUPER GAME

16.45 ΜΗΝΥΜΑ ΕΛΗΦΘΗ

17.50 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

17.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 5'

18.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

18.50 Η ΛΑΜΨΗ

19.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.05 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ

22.00 ΜΑΥΡΟΣ ΩΚΕΑΝΟΣ

22.55 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1'

23.00 ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΙΠΠΟΣ (Ε)

24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ

01.15 ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο σημαδεμένος απατεώνας»

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

04.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νυχτερινό τρένο»

ALPHA
Τηλ. 4897.777

06.00 ΠΡΩΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

08.00 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΗΜΕΡΑ

10.00 ΤΟ ΜΑΓΚΑΖΙΝΟ ΤΟΥ ALPHA

12.00 ΤΡΕΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

12.30 ΠΑΟΥΛΙΝΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.15 ΚΑΝΤΕΛΑ

16.00 ΥΠΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΡΕΞ

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εξω φτώχεια και καλή καρδιά»

18.30 ΑΞΕΧΑΣΤΟΣ ΕΡΩΤΑΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ

22.00 ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟΣ ΜΠΕΛΑΣ

23.00 ΦΩΣ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ

00.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΦΩΣ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ (Συνέχεια)

03.00 PRETENDER

04.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

04.15 ΝΤΑΝΙΕΛΑ (Ε)

05.00 ΜΟΙΡΑΙΟ ΠΑΘΟΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 5707.000

06.00 ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

08.00 ΟΚΤΩ ΜΕ 10

09.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.00 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.05 ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ LIVE (Συνέχεια)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.55 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.00 ΧΑΚΕΡ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.05 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Απέραντος ουρανός»

19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα δολάρια της Ασπασίας»

20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 PERSONA GRATA

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καθαρός ουρανός»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΧΑΚΕΡ (Ε)

02.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

03.30 Η ALTER ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΛΕΑΚΡΟΑΣΗ

MEGA
Τηλ. 6980.900

06.00 ΠΡΩΤΗ ΕΚΔΟΣΗ

08.00 ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΝΑ

10.00 ΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ

13.10 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

13.15 ΒΡΕΣ ΤΗ ΦΡΑΣΗ

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.00 ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ Ο ΑΡΙΣΤΟΣ(Ε)

16.00 ΛΟΓΩ ΤΙΜΗΣ (Ε)

17.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.15 ΓΙΑ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ

18.00 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ

18.45 ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟΥΧΟΣ

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ

21.40 ΑΕΡΙΝΕΣ ΣΙΩΠΕΣ

22.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η δεύτερη ευκαιρία»

00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.00 ΜΑΘΗΜΑ ΧΗΜΕΙΑΣ

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επιχείρηση Ειδικές αποστολές»

04.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΩΡΑ

04.00 ΧΑΡΑΥΓΗ (Ε)

05.00 ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)

STAR
Τηλ. 3421.201-4

06.10 ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΣΙΣΙ

06.50 ΤΕΛΕΤΑΜΠΙΣ

07.30 ΜΠΑΡΝΕΪ

08.10 ΤΣΑΡΛΙ ΚΑΙ ΜΙΜΟ

08.25 ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΕΡΑΤΑΚΙΑ

08.34 ΤΙΜΠΟΥΚΤΟΥ

08.45 ΜΠΟΜΠΙ, Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ

09.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.05 ΚΑΤΑΛΙΝΑ ΚΑΙ ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ (Ε)

10.00 ΛΟΓΙΑ STARATA

12.00 Η ΜΙΚΡΗ ΚΥΡΙΑ (Ε)

12.25 Η ΥΓΕΙΑ ΚΤΙΖΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ

12.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟΠ ΜΟΝΤΕΛΣ

15.00 ΜΙΡΑΝΤΑ, Η ΠΡΟΔΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ

16.00 ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΑΝΝΑ

17.00 Σ' ΑΓΑΠΩ ΡΟΖΙΤΑ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.30 ΟΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΠΕΤΟΥΝ

20.30 Η ΜΙΚΡΗ ΚΥΡΙΑ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καζαάμ»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παρέα με το ζόρι»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο νόμος της βίας»

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μοιραία έλξη»

04.30 ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΣΤΙΣ ΝΟΤΙΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ

05.30 ΠΑΡΑΞΕΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

Χωρίς μάσκα

Μια πρόσκληση σε ένα διαφορετικό καρναβάλι, στο «Καρναβάλι των ψευδαισθήσεων» θα μας παρασύρει η ΝΕΤ στις 00.30 την Παρασκευή.

Το Πάστο είναι ένα χωριό στην Κολομβία, όπου συνυπάρχουν ειρηνικά οι λευκοί, Ινδιάνοι, μαύροι, μελάτοι, και γενικώς όλες οι ανθρώπινες υπάρξεις όλων των αποχρώσεων. Κάθε χρόνο, στο Πάστο γίνεται ένα τριήμερο φεστιβάλ κατά του ρατσισμού. Ολοι κοροϊδεύουν τους ρατσιστές και το γλεντούν με την καρδιά τους. Γελούν και διακωμωδούν. Συνεχώς αλλάζουν χρώματα με ειδικές μπογιές για να αποδείξουν ότι το χρώμα δε σημαίνει τίποτε. Αλλά στην εκπομπή αυτή θα δούμε και το αληθινό πρόσωπο του ρατσισμού, χωρίς φτιασίδια και χωρίς μάσκα. Ενα τρομακτικό πρόσωπο.

Απλή ενόχληση

Μια ευχάριστη μαύρη κωμωδία θα παρουσιαστεί στο MEGA στις 00.30 την Πέμπτη με τίτλο «Μπραζίλ» του Τέρι Γκιλιάμ. Θα βρεθούμε σε ένα μελλοντικό χρόνο, τότε που η τεχνολογία θα κυριαρχεί στον κόσμο και η παρακολούθηση των πολιτών θα θεωρείται μια απλή ενόχληση. Ο ονειροπόλος υπάλληλος του υπουργείου Εσωτερικών, ο Σαμ Λόουρι αντιμετωπίζει παράξενες καταστάσεις. Μέσω της εργασίας του θα βρεθεί στο σπίτι ενός ανθρώπου που η κυβέρνηση από λάθος απήγαγε και σκότωσε. Τότε θα αρχίσει να ονειρεύεται ότι πετάει στους ουρανούς παρέα με μια όμορφη γυναίκα με φτερά, ενώ το ελαττωματικό σύστημα κλιματισμού στο σπίτι του θα επισκευαστεί από έναν σούπερ ήρωα, ο οποίος θα εμφανιστεί σαν από μηχανής θεός. Πρωταγωνιστεί ο Ρόμπερτ ντε Νίρο.

«Η δεύτερη ευκαιρία»

«Η δεύτερη ευκαιρία...» δίνεται στο μυστικό πράκτορα Φρανκ Χόριγκαν την Παρασκευή στις 22.40 στο MEGA. Τι ευκαιρία είναι αυτή; Μα να προστατεύσει στην περιοδεία του τον πρόεδρο των ΗΠΑ στα πλαίσια της πολιτικής του καμπάνιας, για την επανεκλογή του. Και αυτό γιατί ο πρόεδρος δέχεται συνεχώς απειλές για τη ζωή του, μερικές από τις οποίες είναι ανόητες, αλλά υπάρχει και μία, μια αόρατη απειλή, που γίνεται αντιληπτή. Υπάρχει κάποιος που δεν αστειεύεται, που έχει νεύρα γερά, υπομονή και επιμονή και που γνωρίζει το παρελθόν του μυστικού πράκτορα και για την πρώτη ευκαιρία που «έχασε» στις 22 Νοέμβρη του 1963 δηλαδή την ημέρα που δολοφονήθηκε ο Τζον Κένεντι. Ο αόρατος άνθρωπος και επίδοξος δολοφόνος του νυν προέδρου θα κάνει τα πάντα να σπάσει το νευρικό σύστημα του πράκτορα. Ο Κλιντ Ιστγουντ εξαιρετικός στο ρόλο του πράκτορα, ενώ ο Τζον Μάλκοβιτς παίζει πειστικά το δολοφόνο.

ΣΤΑΥΡΟΛΕΞΟ
ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ:

1. Είδος καλλυντικού προϊόντος - Αρχικά δημόσιας υπηρεσίας.

2. Ευδοκιμούν σε χώρους με μεγάλη υγρασία - Εξάρτημα του αργαλειού - Εταιρικού τύπου αρχικά.

3. Δε διαθέτουν ταλέντο - Παιδί του Νώε.

4. Οροσειρά της Βουλγαρίας - Η Εθνική, έχει το υπουργείο της.

5. Περιέχει μπόλικο η πατάτα - Ποώδες φυτό με ελαιώδη σπέρματα.

6. Μόριο παρακίνησης - Κύρια πρόθεση - Πόλη της Ιταλίας αλλά και ομώνυμη λίμνη - Δηλωτικά ανωτάτου κληρικού.

7. Νεαρός μαθητευόμενος τεχνίτης - Γιατρικό.

8. Κατηγορία ποιημάτων - Ινδική θεότητα.

9. Ασφαλιστικός φορέας - «Ροκ...» Αμερικανός ηθοποιός - Αραβική ονομασία του Ιησού.

10. Ανήθικη, ανέντιμη - Νησί των Βαλεαρίδων.

11. Είναι επιβλαβές για την υγεία - Είναι φιλήδονη.

12. Τμήμα... δωματίου - Συγκρατούν τις σάρκες - Ξένο πρακτορείο ειδήσεων.

13. Γίνονται λόγω αδυναμίας κατανόησης - Γάλλος μυθιστοριογράφος.

14. Είναι φαρδυμάνικα - Συχνά... αγριεύει.

ΚΑΘΕΤΑ:

1. Είδος γεωργικού εργαλείου - Ξένη λέξη για την προδιαγραφή.

2. Χρονικό επίρρημα (αρχ) - Εργαλείο που διπλώνει - Βυζαντινή νότα.

3. Πάνε και στα... κάγκελα - Δεν τον τάισε κανένας.

4. Χοντρό σχοινί ναυτικών - Κάπου μας έχει... κάψει.

5. Εχουν ακόμα ένα σκαλοπάτι στην ιεραρχία.

6. Περιέχει πολλά εγκώμια - Εταιρικού τύπου αρχικά.

7. Αντιδιαστέλλεται με το αιτιατό - Αρχιτέκτονας της αρχαιότητας.

8. Σε κάθε λιμάνι αναγκαίο - Γίνεται από το βάτραχο.

9. Ο «ταμίας» των ανέμων - Βρίσκονται δίπλα στο αλφάβητο - Παροπλισμένος... στρατός.

10. Ξενική διάζευξη - Γαλλική ποδοσφαιρική ομάδα - Προδίδει... ταβέρνα.

11. Η κατάσταση δυσαρμονίας στις ανθρώπινες σχέσεις - Ζώα του... χωριού - Μουσική νότα.

12. Χρονικό επίρρημα - Κωμόπολη της Βοιωτίας.

13. Ιδρυσε τη Βαβυλώνα - Συνήθως άντρες το παρακολουθούν.

14. Αρχικά υπουργείου - Ζωτικό υγρό - Παθολογική κατάσταση.

ΛΥΣΗ
ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ:

1. ΣΑΜΠΟΥΑΝ - ΟΔΙΣΥ 2. ΒΡΥΑ - ΜΙΤΑΡΙ - ΕΕ 3. ΑΤΑΛΑΝΤΟΙ - ΧΑΜ 4. ΡΙΛΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ 5. ΑΜΥΛΟ - ΛΙΝΑΡΙ 6. ΑΣ - ΑΠΟ - ΚΟΜΟ - ΑΜ 7. ΠΑΡΑΓΙΟΣ - ΙΑΜΑ 8. ΣΑΤΙΡΙΚΑ - ΚΑΛΙ 9. ΤΣΑ - ΧΑΤΣΟΝ - ΙΣΑ 10. ΑΤΙΜΗ - ΙΜΠΙΖΑ 11. ΝΟΣΟΓΟΝΟ - ΣΑΡΚΑ 12. ΤΙΟ - ΟΣΤΑ - ΤΑΣ 13. ΑΠΟΡΙΕΣ - ΛΟΤΙ 14. ΡΑΣΑ - ΘΑΛΑΣΣΑ.

ΚΑΘΕΤΑ:

1. ΣΒΑΡΝΑ - ΣΤΑΝΤΑΡ 2. ΑΡΤΙ - ΣΠΑΣΤΟ - ΠΑ 3. ΜΥΑΛΑ - ΑΤΑΪΣΤΟΣ 4. ΠΑΛΑΜΑΡΙ - ΜΟΙΡΑ 5. ΥΠΑΡΧΗΓΟΙ 6. ΥΜΝΟΛΟΓΙΑ - ΕΕ 7. ΑΙΤΙΟ - ΙΚΤΙΝΟΣ 8. ΝΤΟΚ - ΚΟΑΣΜΟΣ 9. ΑΙΟΛΟΣ - ΟΠ - ΤΕΑ 10. ΟΡ - ΝΙΜ - ΚΝΙΣΑ 11. ΔΙΧΟΝΟΙΑ - ΖΑ - ΛΑ 12. ΑΜΑ - ΑΛΙΑΡΤΟΣ 13. ΣΕΜΙΑΡΜΙΣ - ΚΑΤΣ 14. ΥΕ - ΑΙΜΑ - ΑΦΑΣΙΑ.

ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΣΑΒΒΑΤΟΥ
«902»
Τηλ. 2592.802 - 2592.902

15.00 ΜΕ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΑΤΙΑ Ανασκόπηση των σημαντικότερων γεγονότων της βδομάδας. Επιμέλεια - παρουσίαση: Γιούλη Ασημακοπούλου

16.00 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ

16.30 ΚΟΥΚΛΟΘΕΑΤΡΟ ΑΠΕΡΓΗ

17.00 ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΗΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 LIFE TIME Μουσική, μόδα, ταξίδια σε τόπους μαγικούς. Με την Νάνσυ Σογοπούλου

19.00 ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ Η κοινοβουλευτική δραστηριότητα του ΚΚΕ. Επιμέλεια - παρουσίαση: Θάνος Κανιάρης

20.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλή ελληνική και ξένη μουσική

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.45 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

22.00 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ Α' Εθνικής Κατηγορίας

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 7791.626

06.30 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ (Ε)

08.00 ΓΑΛΑΖΙΟ ΔΕΝΤΡΟ: ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΥΣΤΙΚΟ

09.00 ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΑΤΙΝΑΖ

10.00 ΣΙΝΕΑΚ

11.45 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Το σχολείο μου κι εγώ»

12.00 ΝΕΑΝΙΚΟ ΤΗΛΕΠΑΙΧΝΙΔΙ «Ντρίνστοπ»

13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αδικη κατάρα»

16.30 ΘΕΑΤΡΙΚΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ «Οι Γερμανοί ξανάρχονται»

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.10 ΘΕΑΤΡΙΚΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ (Συνέχεια)

18.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Πες το μ' ένα τραγούδι»

18.30 ΣΤΙΒΟΣ - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

19.45 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ - ΠΡΟΤΟ

20.00 ΣΤΙΒΟΣ (Συνέχεια)

20.30 ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ ΞΑΝΘΗΣ

21.30 ΦΩΤΑ ΠΟΡΕΙΑΣ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

23.30 ΦΩΤΑ ΠΟΡΕΙΑ (Συνέχεια)

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το μάτι της γάτας»

01.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο παράνομος»

03.15 ΕΛΛΗΝΟΜΑΝΙΑ (Ε)

04.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζονται εμβόλιμα «Η ερώτηση της ημέρας» και «Διαβάζοντας»
ΝΕΤ
Τηλ. 6066.000

08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

11.00 ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΙ ΤΟΠΟΙ (Ε)

11.30 ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΜΕ ΣΤΥΛ

12.00 ΣΤΑ ΓΡΑΝΑΖΙΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΤΡΟΦΗΣ ΜΑΣ (Ε)

12.30 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΩΚΕΑΝΟΥ

13.00 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ

14.00 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μικρή τοστιέρα»

17.00 ΧΡΟΝΔΡΟΣ - ΛΙΓΝΟΣ

17.30 ΣΠΟΡ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

18.00 ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.15 ΠΟΛΙΤΗΣ 2000

20.15 ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μερικοί το προτιμούν καυτό»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

00.15 ΜΕΓΑΛΗ ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 031-299.400, 031-299.700

08.01 ΜΟΥΜΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΡΧΑΙΑΣ ΑΙΓΥΠΤΟΥ

08.30 ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ

09.30 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΙΝΗ ΔΙΑΘΗΚΗ

10.00 ΟΝΕΙΡΟΔΡΟΜΙΟ

11.00 ΣΤΗ ΓΗ ΤΗΣ ΕΥΦΟΡΙΑΣ

12.00 Η ΖΩΝΤΑΝΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

12.30 Ε-LIFE (Ε)

13.30 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΝΟΣΤΟΣ

17.00 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΑΓΩΝΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α1 ΑΝΔΡΩΝ

18.30 DESIGN X-treme

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 Η ΥΓΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

20.30 ΟΙ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΡΑΝΤ ΜΑΚΝΑΛΙ

21.30 ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ `Η ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ;

22.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΑΒΒΑΤΟΒΡΑΔΟ

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο χορός με τη Ρεγγίτσε»

ΑΝΤΕΝΝΑ
Τηλ. 6855.690-206.20

06.20 ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ CBS

06.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

07.00 EXTREME DINOSAURS

07.30 Ο ΡΟΖ ΠΑΝΘΗΡΑΣ

08.00 ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ

08.30 ΤΟΜ ΚΑΙ ΤΖΕΡΙ

09.00 Ο ΜΠΑΓΚΣ ΜΠΑΝΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ

09.30 ΝΤΡΑΓΚΟΝΜΠΟΛ

10.00 ΒΟΛΤΡΟΝ

10.30 ΠΑΟΥΕΡ ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ

12.55 SUPER GAME

13.00 ΣΟΥΠΕΡ ΣΑΒΒΑΤΟ

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.15 ΠΙΚΡΗ ΣΟΚΟΛΑΤΑ

16.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

17.20 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η βουλευτίνα»

18.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 5'

18.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

19.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.05 ΜΠΑΜΠ (Αποκριάτικο)

22.15 θΕΑΤΡΟ «Εδώ γίνεται της... Σοφοκλέους»

24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΘΕΑΤΡΟ (Συνέχεια)

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πυρετός το Σαββατόβραδο»

03.15 ΔΕΚΑ ΜΕ ΤΟΝΟ (Ε) Τηλεπαιχνίδι

03.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

04.15 ΑΣΤΥΝΟΜΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΗΣ (Ε)

04.45 Ο ΒΑΣΙΛΗΣ, Ο ΙΑΣΩΝ ΚΑΙ... Ο ΝΤΟΚΥ (Ε)

05.15 ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΜΑΜΑ (Ε)

05.45 Η ΚΑΛΗ ΠΕΘΕΡΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 4830.100

06.00 Talk show (Ε)

07.00 ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ

08.00 ΠΑΝΟΡΑΜΑ

11.00 ΕΚ ΤΟΥ ΣΥΝΕΓΓΥΣ

12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η σφραγίδα του Θεού»

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΝΙΚΙΤΑ

16.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γκαρσονιέρα για δέκα»

18.00 ID

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενοχο παρελθόν»

00.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΙΝΤΡΙΓΚΑ

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια αστεία ληστεία»

04.00 TWIST (E)

05.00 ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ (Ε)

ALTER
Τηλ. 5707.000

06.00 Η ALTER ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΛΕΑΚΡΟΑΣΗ

08.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΠΙΤΕΡ ΠΑΝ Παιδική σειρά

08.30 ΤΟΜΑΤΕΣ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ

09.00 Η ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΤΟΥ ΝΕΙΛΟΥ

09.30 ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΣΤΗΝ ΟΝΕΙΡΟΧΩΡΑ

10.00 WOOF

10.30 THUNDERSTONES

11.00 ΑΥΣΤΗΡΩΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.05 ΤΟΥΡΜΠΟ

13.00 ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ

14.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.45 ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ...

16.00 ΑΠΟ-ΔΡΑΣΕΙΣ

17.00 ΓΕΝΟΥΣ ΑΡΣΕΝΙΚΟΥ - ΓΕΝΟΥΣ ΘΗΛΥΚΟΥ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.05 ΓΕΝΟΥΣ ΑΡΣΕΝΙΚΟΥ - ΓΕΝΟΥΣ ΘΗΛΥΚΟΥ (Συνέχεια)

18.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο γεροντοκόρος»

20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα διαμάντια της ζωής»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

03.00 Η ALTER ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΛΕΑΚΡΟΑΣΗ

MEGA
Τηλ. 6903.000

06.00 ΕΝΟΧΗ ΑΓΑΠΗ (Ε)

07.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ «Ο επισκέπτης της ομίχλης»

08.00 ΤΖΙΝ ΚΑΙ ΤΣΕΡΙ (Ε) Σειρά

09.00 ΤΡΑΝΣΦΟΡΜΕΡΣ

09.30 DISNEY CLUB

11.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χόκους Πόκους: Οι τρεις μάγισσες»

13.00 MEGA STAR

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

14.10 ΜΑΖΙ Ενημερωτική εκπομπή

15.15 TRACTION

15.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

16.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

17.40 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ποια είναι η Μαργαρίτα»

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η σωφερίνα»

23.00 PRIVE

00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Λύτρωση ψυχής»

02.15 ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩΝΤΑΣ ΤΟ ΕΛ ΝΙΝΙΟ(Ε)

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπίλι Χολιντέι, αγάπη μου»

04.30 ΧΑΡΑΥΓΗ (Ε)

05.00 ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)

STAR
Τηλ. 3421.201-4

10.30 ΤΑ ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ

11.05 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΚΟΠΙΚΟΥ

11.30 ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΕΡΑΤΑΚΙΑ

11.45 ΕΞ-ΜΕΝ

12.15 ΜΑΠΕΤ ΣΟΟΥ

12.20 ΝΤΙΤΖΙΜΟΝ

12.50 ΤΙΜΠΟΥΚΤΟΥ

13.00 ΜΠΟΜΠ, Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ

13.10 ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΣΙΣΙ

13.30 ΣΟΥΙΤ ΒΑΛΕΪ ΧΑΪ

14.00 ΖΙΝΑ

15.00 ΗΡΑΚΛΗΣ

16.00 ΧΑΪΛΑΝΤΕΡ

17.00 ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΟΥΡΑΝΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.30 ΟΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΠΕΤΟΥΝ

20.30 Η ΜΙΚΡΗ ΚΥΡΙΑ

21.00 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ

22.00 ΟΙ ΔΙΑΠΛΕΚΟΜΕΝΟΙ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οδύνη»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γρανίτα Αμερικάνα»

03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πόρνη στα 18 της»

05.15 ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΣΤΙΣ ΝΟΤΙΕΣ ΘΑΛΑΣΣΕΣ Σειρά

«902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΑΝΑ ΩΡΑ

06.00Η ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Γ. Χατζηγεωργίου

08.00 ΕΚΤΟΣ, ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙ ΤΩΝ ΓΕΓΟΝΟΤΩΝ Με τον Γ. Ευσταθίου

10.00 ΕΞΑΙΤΙΑΣ Η πολιτική επικαιρότητα της ημέρας. Με τον Δ. Παπαβασιλείου

12.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Ανασκόπηση των διεθνών εξελίξεων. Με την Αννα Μπαλλή

13.00 ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΕΣ ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΕΣ Η καθημερινή αθλητική εκπομπή του «902». Με τον Γ. Κογκαλίδη και την Λ. Καραλή

14.00 ΜΕ ΑΠΟΨΗ Τα νέα έως τις 14.00 το μεσημέρι

15.00 ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Επιλογές από τη νέα ελληνική μουσική σκηνή

16.00 ΑΦΥΛΑΚΤΗ ΔΙΑΒΑΣΗ Ελληνικό και ξένο τραγούδι με τον Φ. Βήτα

17.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΜΑΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ Με τον Κ. Τραμπαδούρο

18.00 ΙΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟΥ Εντεχνο και σύγχρονο ελληνικό τραγούδι με τον Διαμαντή Καλαφατιάδη

19.10ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ Στην αλβανική γλώσσα

19.30 ΓΙΑ ΡΕΜΠΕΤΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΦΙΛΟΥΣ Με τον Β. Αρναουτάκη

21.00 Ο,ΤΙ ΘΥΜΑΣΑΙ... ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΕΙΝΑΙ Εντεχνο ελληνικό τραγούδι

23.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ «902» Το λαϊκό τραγούδι στον «902»

24.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

«902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

ΚΥΡΙΑΚΗ

(ΔΕΛΤΙΑ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΑΝΑ ΩΡΑ)

06.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ «902» Νέο κύμα και έντεχνο τραγούδι

08.00 ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΙΝΟΥ Εντεχνο ελληνικό τραγούδι. Με τον Πέτρο Κασιμάτη

10.00ΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ Ενημερωτική εκπομπή με τα γεγονότα της βδομάδας που πέρασε. Με τον Ν. Μπογιόπουλο

12.00 ΧΑΜΟΓΕΛΩΝΤΑΣ ΣΤΟ ΦΟΒΟ Η ραδιοφωνική εκπομπή της θεραπευτικής κοινότητας 18ΑΝΩ

14.00 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Μια μουσική ιχνογραφία που αναζητά το σύγχρονο φορτίο της μουσικής μας παράδοσης. Με τους Αλέξανδρο Λαμπρίδη - Αντώνη Εξαρχο

16.00ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Σύγχρονο ελληνικό τραγούδι

17.00 ΑΠΟ ΤΗ ΣΜΙΛΗ ΣΤΟ ΓΟΥΤΕΜΒΕΡΓΙΟ Βιβλιοπαρουσίαση. Με την Α. Ιωαννάτου

18.00 ΠΟΙΗΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ Λόγια και ίχνη ανθρώπων που αποτυπώθηκαν στο χαρτί. Με τον Γιώργο Μηλιώνη

20.00ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΕΡΙΗΓΗΣΗ ΜΕ ΑΞΟΝΑ ΤΟ BLUES Το μπλουζ και οι συγγενικές μουσικές. Με τον Τάκη Σεραφείγκο

22.00ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΦΙΛΟ Μπαλάντες και σύγχρονο τραγούδι με τον Α. Στεφόπουλο

23.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»




Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org