Κυριακή 16 Γενάρη 2011
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Προγράμματα
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
ΚΥΡΙΑΚΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Το βήμα του Καραγκιόζη

07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Διάφορα κινούμενα σχέδια

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Συζήτηση για θέματα εξωτερικής πολιτικής και διεθνών σχέσεων, με την Αννα Μπαλλή

18.30 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε) Εκπομπή αφιερωμένη στο Λάκη Χαλκιά. Με τον Πάρη Μήτσου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΣΤΙΣ 78 ΣΤΡΟΦΕΣ Εκπομπή 13η, με θέμα: «Ο Γιάννης Παπαϊωάννου». Με τον Αρη Νικολαΐδη

22.20 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΑΡΧΟΝΤΑΡΙΚΙ (Ε)

11.30 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ (Ε)

12.30 ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

13.30 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ

14.00 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

14.15 ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ ΠΟΥ ΧΑΝΟΝΤΑΙ «Ο πεταλωτής»

14.45 ΖΩΟΓΡΑΦΙΑ «Παπαγάλοι»

15.45 ΕΙΚΟΝΑ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ

16.45 PRE GAME

17.00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1 ΑΝΔΡΩΝ ΜΠΑΣΚΕΤ «Ηλυσιακός - Κολοσσός ΒΑΠ»

19.00 ΚΛΙΜΑΤΙΚΗ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

20.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (Ε)

21.00 ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΣ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ

22.00 ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ (Ε)

23.00 ΜΙΚΡΗ ΟΘΟΝΗ - ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ «Συναυλία με τους I solisti Veneti»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

07.00 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 Ο ΛΟΪΝΤ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ

11.00 ΠΕΠΕΡ ΑΝ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 Ο ΜΙΚΥ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ (Ε)

13.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σούπερ σκύλος»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΟΙ ΠΑΡΕΕΣ ΓΡΑΦΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΩΝ ΘΕΩΝ

19.00 ΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

19.30 SUPER LEAGUE ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «Skoda Ξάνθη - Εργοτέλης»

21.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΠΑΝΔΩΡΑΣ (Ε)

23.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

02.00 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΓΚΩΜΙΟΝ

07.30 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ

11.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ

12.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ

14.30 ΧΩΜΑΤΑ ΜΕ ΙΣΤΟΡΙΑ - Ο ΓΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΩΡΙΑ, ΘΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ

15.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ

18.00 BALKAN EXPRESS

19.00 7ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΤΣΙΡΚΟ ΤΗΣ ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗΣ 2007

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οικογένεια Χωραφά»

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΤΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΨΑΡΙΑ ΤΩΝ ΝΑΥΑΓΩΝ

24.00 ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΗΝ ΑΡΚΤΙΚΗ «Αφανισμός»

01.00 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΤ ΓΟΥΛΦ

01.30 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ (Ε)

02.30 ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ

03.00 ΟΝΕΙΡΟ ΦΥΓΗΣ

04.00 ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ (Ε)

05.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

06.30 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

08.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

09.00 ΛΟΛΑ (Ε)

10.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

11.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

12.00 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κυνηγώντας το πράσινο διαμάντι»

15.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Minority report»

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ειρηνοποιός»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.40 ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ (Ε)

03.40 ΚΑΡΜΑ (Ε)

04.40 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.10 MOBILE FUN

05.20 ΔΕΣΠΟΙΝΙΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

ΑLPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΜΑΝΙΑΤΙΚΟ (Ε)

07.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

08.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)

09.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 STARS SYSTEM

15.15 ΑΛΛΗ ΦΑΤΣΑ, ΑΛΛΗ ΡΑΤΣΑ

16.15 ΤΑ ΠΙΟ ΑΠΙΘΑΝΑ ΖΩΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αλυσιδωτά ζευγαρώματα»

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 EXCLUSIVE

21.00 BIG BROTHER: THE SHOW

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καρδιές στην Ατλαντίδα»

01.30 Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ (Ε)

02.30 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε)

03.45 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.45 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.25 ALTER KIDS

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 TV WEEKEND

16.15 ΤΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ

18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σέξι κατάδικος»

23.00 ΑΠΟΤΥΠΩΜΑΤΑ Ενημερωτική εκπομπή

02.00 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΤΗΣΗ Μίνι σειρά

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 MOMMY - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.20 ΠATΙ, H ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

12.15 MASTER CHEF - UK

13.15 TRACTION (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ποντικομικρούλης 2»

16.20 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

17.10 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.15 FIFTY FIFTY

18.00 FOOD AND THE CITY (Ε)

19.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 JUST THE TWO OF US

24.00 ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ

01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.30 BOOK OF DANIEL Σειρά

02.30 ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ (Ε)

03.30 ΟΙ ΦΡΟΥΡΟΙ ΤΗΣ ΑΧΑΪΑΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ Δραματική σειρά

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Yu-Gi-Oh», «Ζορό: Η νέα γενιά», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Ο φίλος μου ο... σκίουρος», «Οι μπόμπιρες του 402», «Go Diego go!», «Angel's friends», «Lazy town», «Οι περιπέτειες του Μαξ», «Power Rangers: Mystic Force», «World of quest», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «Xiaolin showdown», «Σκούμπι Ντου»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ασύλληπτος Κόντι 2: απόδραση από το Λονδίνο»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.50 TWO AND A HALF MEN

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 NΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

18.50 ΕΠΤΑ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τζένη, Τζένη»

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Matrix»

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το DNA του κακού»

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κυνηγός κροκοδείλων»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.20 ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ «Παραδοσιακοί Χοροί & Τραγούδια»

16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

ΔΕΥΤΕΡΑ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε)

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΤΑ ΜΑΚΡΙΝΑ ΜΙΛΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ Ξένη σειρά (1ο)

18.05 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ Ενας περίπατος στον κόσμο του βιβλίου με την Αννεκε Ιωαννάτου

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

19.30 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο καιρός των καλοκαιρινών καταιγίδων» (1ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

22.10 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.30 ΜΕ ΟΔΗΓΟ ΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ

09.00 ΣΤΑΝΛΕΪ (Ε)

09.30 ΜΙΚΙ ΜΑΟΥΣ: ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ

10.00 ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

10.30 Η ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΜΥΘΙΟΥ (Ε)

11.00 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (Ε) «Αμφισσα»

11.30 ΕΔΩ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΕΥΡΩΠΗ «Τ' Αναφιώτικα»

12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σχολή για σωφερίνες»

13.30 ΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

13.45 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ

14.15 Ο ΠΑΡΑΜΥΘΑΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΦΙΝΕΑΣ ΚΑΙ ΦΕΡΜΠ (Ε)

15.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΑΟΥΝΤ

16.00 ΟΙ ΜΑΓΟΙ ΤΟΥ ΓΟΥΕΒΕΡΛΙ ΠΛΕΪΣ

16.30 ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΟΝΙ (Ε)

17.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ (Ε)

19.00 ΟΙ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

20.00 ΧΡΥΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ (Ε)

21.00 ΤΟ ΣΚΟΤΕΙΝΟ ΤΡΥΓΟΝΙ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΑΠΑΔΙΑΜΑΝΤΗΣ

21.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σάρλοτ Γκρέι»

23.00 DOC ON AIR «Οι τυμβωρούχοι των θεών»

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κρυφές παρακολουθήσεις» Α' προβολή

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ - Best of

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η απαγωγή του μπαμπά»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΩΝ ΘΕΩΝ «Αθηνά και Αφροδίτη»

19.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Συμμορία εραστών»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κακές παρέες»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400 08.00

07.30 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ

08.00 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

08.30 ΟΤΑΝ Η ΦΥΣΗ ΕΚΔΙΚΕΙΤΑΙ

09.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ

09.50 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

11.00 SHAMWARI: ΜΙΑ ΑΓΡΙΑ ΖΩΗ

11.30 ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ

12.30 Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥ ΚΟΥΖΙΝΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.55 ΑΘΛΗΤΙΚΑ

18.00 ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ FOOTBALL LEAGUE «Πανθρακικός - ΠΑΣ Γιάννενα»

20.00 Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΤΩΝ ΦΑΛΑΙΝΩΝ

21.00 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ «Πέρλες της Αϊτής: Ο θησαυρός των στρειδιών»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΣΠΟΡ ΣΤΟ 3

00.30 ΑΪΡΤΟΝ ΣΕΝΑ - Η ΑΝΕΠΙΣΗΜΗ ΠΛΗΡΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ

01.30 Ο ΠΥΡΓΟΣ ΤΗΣ ΒΑΒΕΛ

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ

19.00 DEAL Τηλεπαιχνίδι

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 NEXT TOP MODEL

23.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

24.00 ΟΛΑ 11

02.30 ΑΝΤ1 NEWS

02.40 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

02.50 EUROPEAN POKER TOUR

03.50 ΚΑΡΜΑ (Ε)

04.50 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.20 MOBILE FUN

05.30 ΔΕΣΠΟΙΝΙΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

07.00 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 BIG BROTHER

22.45 ΤΟ ΑΓΙΑΖΙ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ

23.45 SEX AND THE CITY

00.45 Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ (Ε)

01.45 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε)

03.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

05.00 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 «ΚΑΛΗΜΕΡΑ» ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΤΙΑ

10.30 ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

12.30 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

16.00 ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.45 THAT'S LIFE

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ

21.30 ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΟ

23.00 ΚΙΤΡΙΝΟΣ ΤΥΠΟΣ

02.00 AUTO ALTER

02.15 PSYCH Αστυνομική σειρά

03.15 FRIDAY NIGHT LIGHTS Νεανική σειρά

04.15 ΖΙΝΑ

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΜΟU

13.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ (Ε)

16.00 ΜΠΑΜΠΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

18.00 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

21.50 ΤΟ ΝΗΣΙ (Ε)

23.00 Η ΓΕΝΙΑ ΤΩΝ 592 ΕΥΡΩ (Ε)

24.00 ΑΝΑΤΡΟΠΗ

01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.30 BOOK OF DANIEL

02.30 ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ (Ε)

03.30 ΟΙ ΦΡΟΥΡΟΙ ΤΗΣ ΑΧΑΪΑΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΤΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Μπομπ, ο σφουγγαράκης»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ

11.15 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER STAR

15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΖΕΙΣ

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι μαχητές των δρόμων 2»

23.15 ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ

00.15 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

01.15 MEDIUM Σειρά

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ολα είναι φωτισμένα»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

Μισθωτή εργασία

Το θέμα των μισθών είναι το πλέον πολυσυζητημένο των ημερών μας. Σε πολλές χώρες υπάρχει μια αυξανόμενη αναζήτηση του έργου του Καρλ Μαρξ, διότι ο κόσμος θέλει να μάθει τι ακριβώς συμβαίνει με την κρίση του καπιταλισμού και πού να βρει τη διέξοδο ή τουλάχιστον να κατανοήσει. Επομένως, η συνοπτική εργασία «Μισθωτή εργασία και Κεφάλαιο» του Καρλ Μαρξ (εκδ. «Σύγχρονη Εποχή») είναι ό,τι πρέπει. Εκλαϊκευμένα γραμμένη - στην Εισαγωγή ο Φρ. Ενγκελς τονίζει ότι η εργασία απευθύνεται στους εργάτες - είναι πράγματι ό,τι χρειάζεται για οποιονδήποτε εργαζόμενο. Γι' αυτό η εκπομπή «Σελίδες Γνώσης» επέλεξε να την παρουσιάσει. Ενα πολύ σημαντικό θέμα, που ξεκαθαρίζεται στις σελίδες του βιβλίου, είναι το τι ακριβώς πουλάει ο εργάτης: Την εργασία του ή την εργατική του δύναμη; Καλεσμένος στην εκπομπή ο οικονομολόγος Χρήστος Μπαλωμένος (Δευτέρα, «902 TV», 18.00).

Σάρλοτ Γκρέι

Η Γκίλιαν Αρμστρονγκ σκηνοθετεί την ταινία «Σάρλοτ Γκρέι». Βρισκόμαστε στο 1942, στις πιο δύσκολες στιγμές του Β' Παγκοσμίου Πολέμου. Η Σαρλότ Γκρέι, μια γυναίκα από τη Σκωτία, ταξιδεύει στο Λονδίνο. Μια τυχαία γνωριμία στο τρένο την οδηγεί σε ένα πάρτι όπου γνωρίζει τον Πίτερ Γκρέγκορι, πιλότο της ΡΑΦ, με τον οποίο ερωτεύονται παράφορα από την πρώτη στιγμή. Σύντομα όμως ο Πίτερ πρέπει να φύγει για μια αποστολή στη Γαλλία. Οταν το αεροπλάνο του Πίτερ καταρρίπτεται, κανείς δεν ξέρει αν είναι νεκρός ή αν σώθηκε. Στο μεταξύ η Σαρλότ έχει γίνει μέλος μιας αντιστασιακής οργάνωσης και εκπαιδεύεται στην ιστορία και γεωγραφία μιας περιοχής, γνωστή τότε ως Ελεύθερη Ζώνη Α. Η Σαρλότ, που γνωρίζει άπταιστα τα γαλλικά, θα δεχτεί να πάει στη Γαλλία για μια μυστική αποστολή, αλλά και για να αναζητήσει τον Πίτερ... Παίζουν: Κέιτ Μπλάνσετ, Μπίλι Κράνταπ, Ρον Κουκ, Τζέιμς Φλιτ (Δευτέρα, ΕΤ-1, 21.15).

ΤΡΙΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ (Ε)

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΠΩΣ ΔΕΝΟΤΑΝΕ ΤΟ ΑΤΣΑΛΙ Ξένη σειρά (5ο)

18.00 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Οι νεώτερες εξελίξεις στο χώρο της Υγείας, με καλεσμένους που συμβουλεύουν για τις διάφορες παθήσεις

19.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

19.20 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο καιρός των καλοκαιρινών καταιγίδων» (2ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ Εκπομπή για ανθρώπους από το χώρο της Τέχνης και των Γραμμάτων, που έφυγαν..., αφήνοντας σημαντικό έργο, με την Σοφία Αδαμίδου

22.00 ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΝΗΜΑΤΟΣ Ερευνώντας αιτίες και αναζητώντας λύσεις για τα οξυμένα κοινωνικά προβλήματα. Με τους Κώστα Τσίφτη, Βούλα Τσιβόλα και Μαρίνο Γκασιάμη

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.30 ΜΕ ΟΔΗΓΟ ΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ

09.00 ΣΤΑΝΛΕΪ (Ε)

09.30 ΜΙΚΙ ΜΑΟΥΣ: ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ

10.00 ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

10.30 Η ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΜΥΘΙΟΥ (Ε)

11.00 ΘΗΣΑΥΡΟΙ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΦΥΣΗΣ (Ε)

11.30 ΕΔΩ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΕΥΡΩΠΗ

12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα μπουζούκι αλλιώτικο από τ' άλλα»

13.30 ΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

13.45 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ

14.15 Ο ΠΑΡΑΜΥΘΑΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΦΙΝΕΑΣ ΚΑΙ ΦΕΡΜΠ

15.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΑΟΥΝΤ

16.00 ΟΙ ΜΑΓΟΙ ΤΟΥ ΓΟΥΕΒΕΡΛΙ ΠΛΕΪΣ

16.30 ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΟΝΙ (Ε)

17.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

18.00 ΜΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ... ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ (Ε)

19.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

19.10 ΟΙ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

20.00 ΤΑ ΧΡΥΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ (Ε)

21.00 ΑΜΥΝΑ ΖΩΝΗΣ (Ε)

22.00 ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΗ ΣΤΟΝ ΚΑΛΑΤΡΑΒΑ

23.00 ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ «Εμπόριο - Β' μέρος: Το λιανικό εμπόριο στην πόλη»

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γόμορρα» Α' προβολή

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ - Best of

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ποιος έπνιξε τη Μόνα»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 Ο,ΤΙ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ, ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕΤΕ «Ξενάγηση στο εργαστήριο»

19.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δέκα μέρες στο Παρίσι»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ (Ε)

23.00 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε) «Σε κοινή θέα»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400 08.00

07.30 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ

08.00 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

08.30 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ «Χέλια κάτω από βράχους»

09.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ

09.50 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

11.00 SHAMWARI: ΜΙΑ ΑΓΡΙΑ ΖΩΗ

11.30 ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ «Κένυα»

12.30 ΜΑΓΕΙΡΙΚΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.55 ΑΘΛΗΤΙΚΑ

18.30 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ

19.30 ΓΙΝΕ ΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ

20.30 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΟΥ ΜΟΣΧΟΥ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το τρελοκόριτσο»

00.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

02.00 CINEMANIA (Ε)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ

19.00 DEAL Τηλεπαιχνίδι

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΧΙΛΙΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΝΥΧΤΕΣ

23.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

24.00 DIRT

01.00 ΑΝΤ1 NEWS

01.10 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.20 DIRT

02.20 ΝΕΧΤ ΤΟΡ MODEL (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.50 MOBILE FUN

05.20 ΔΕΣΠΟΙΝΙΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

07.00 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 BIG BROTHER

22.00 ΔΕΚΑ ΜΙΚΡΟΙ ΜΗΤΣΟΙ

23.00 ΤΟ ΑΓΙΑΖΙ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ

24.00 SEX AND THE CITY

01.00 Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ (Ε)

02.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε)

03.15 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 «ΚΑΛΗΜΕΡΑ» ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΤΙΑ

10.30 ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

12.30 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

16.00 ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.45 THAT'S LIFE

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ

21.30 AUTO ALTER

21.45 ΤΕΧΝΗ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ

22.45 ΑΘΕΑΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ Ενημερωτική εκπομπή

02.00 AUTO ALTER

02.15 PSYCH Αστυνομική σειρά

03.15 FRIDAY NIGHT LIGHTS Νεανική σειρά

04.15 ΖΙΝΑ Σειρά περιπέτειας

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΜΟU

13.15 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ (Ε)

16.00 ΜΠΑΜΠΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

18.00 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

21.50 ΤΟ ΝΗΣΙ (Ε)

23.15 ΕΜΠΟΛΕΜΗ ΖΩΝΗ

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 Ο 3ος ΝΟΜΟΣ (Ε)

01.45 ΒΟΟΚ ΟF DANIEL

02.45 ΟΙ ΦΡΟΥΡΟΙ ΤΗΣ ΑΧΑΪΑΣ (Ε)

04.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Μπομπ, ο σφουγγαράκης»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ

11.15 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER STAR

15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΖΕΙΣ

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χαμός στο Μπρονξ»

22.45 ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ

23.45 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

00.45 MEDIUM Σειρά

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γλυκιά Ηβη 2: Λίλι»

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αδίστακτη αντίζηλος»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή. Με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΝΗΜΑΤΟΣ (Ε)

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΤΟ ΤΑΣΣ ΑΡΜΟΔΙΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ (4ο) Ξένη σειρά

18.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου, με την Ευδοκία Πατσιλινάκου

19.00 ΣΤΙΣ 78 ΣΤΡΟΦΕΣ (Ε) Εκπομπή 13η, με θέμα «Ο Γιάννης Παπαϊωάννου». Με τον Αρη Νικολαΐδη

20.00 Η ΠΑΡΕΑ Ξένη σειρά (1ο)

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

22.00 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ Ενημερωτική εκπομπή, με τον Ζήση Νούσια

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ1
Τηλ. 210.7761.000

08.30 ΜΕ ΟΔΗΓΟ ΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ

09.00 ΣΤΑΝΛΕΪ (Ε)

09.30 ΜΙΚΙ ΜΑΟΥΣ: ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ

10.00 ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

10.30 Η ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΜΥΘΙΟΥ (Ε)

11.00 ΘΗΣΑΥΡΟΙ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΦΥΣΗΣ (Ε)

11.30 ΕΔΩ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΕΥΡΩΠΗ

12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Μελέτης στην Αμεσο Δράση»

13.30 ΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

13.45 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ

14.15 Ο ΠΑΡΑΜΥΘΑΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΦΙΝΕΑΣ ΚΑΙ ΦΕΡΜΠ (Ε)

15.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΑΟΥΝΤ

16.00 ΟΙ ΜΑΓΟΙ ΤΟΥ ΓΟΥΕΒΕΡΛΙ ΠΛΕΪΣ

16.30 ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΟΝΙ

17.00 Η ΜΙΚΡΗ ΝΤΟΡΙΤ (Ε)

18.00 ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΒΟΥΝΑ (Ε)

19.00 ΟΙ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

20.00 ΧΡΥΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ (Ε)

21.00 ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΔΟΙΠΟΡΟΙ (Ε)

22.00 ΕΠΟΧΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ «Κωστής Μπαστιάς»

23.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ «Στα καφενεία των μουσικών υπάρχουν και καλά παιδιά»

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Caramel» Α' προβολή

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ - Best of

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η λεμονιά»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 Ο,ΤΙ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕΤΕ «Το έλκηθρο» (Α' μέρος)

19.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γαμήλιες περιπέτειες»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΕΞΑΝΤΑΣ (Ε) «Υπέροχη μακροοικονομία»

23.00 ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400 08.00

07.30 ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ

08.00 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

08.30 ΟΤΑΝ Η ΦΥΣΗ ΕΚΔΙΚΕΙΤΑΙ

09.30 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΤ ΓΟΥΛΦ

09.50 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

11.00 SHAMWARI: ΜΙΑ ΑΓΡΙΑ ΖΩΗ

11.30 ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

12.30 Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥ ΚΟΥΖΙΝΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.55 ΑΘΛΗΤΙΚΑ

18.30 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ

19.30 ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ «Παρίσι»

20.30 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΤ ΓΟΥΛΦ

21.00 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ «Υγρό κοκτέιλ αζώτου»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ

00.30 ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΔΟΛΟΦΟΝΙΕΣ «Μάρτιν Λούθερ Κινγκ»

01.30 ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ

19.00 DEAL Τηλεπαιχνίδι

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

21.00 ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ

22.00 ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ

23.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

24.00 DIRT

01.00 ΑΝΤ1 NEWS

01.10 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.20 DIRT

02.20 EUROPEAN POKER TOUR

03.20 ΚΑΡΜΑ (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.50 MOBILE FUN

05.20 ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΗ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

07.00 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 BIG BROTHER

22.00 ΣΠΙΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ

23.00 ΤΟ ΑΓΙΑΖΙ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ

24.00 SEX AND THE CITY

01.00 Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ (Ε)

02.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε)

03.15 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 «ΚΑΛΗΜΕΡΑ» ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΤΙΑ

10.30 ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

12.30 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

16.00 ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.45 THAT'S LIFE

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ

21.30 AUTO ALTER

21.45 ΚΟΡΙΤΣΙΑ, Ο ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ (Ε)

22.45 ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ

02.00 AUTO ALTER

02.15 PSYCH Αστυνομική σειρά

03.15 FRIDAY NIGHT LIGHTS Νεανική σειρά

04.15 ΖΙΝΑ

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΜΟU

13.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ (Ε)ΔΕΣΠΟΙΝΙΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

16.00 ΜΠΑΜΠΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

18.00 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

21.50 ΤΟ ΝΗΣΙ (Ε)

22.50 Η ΓΕΝΙΑ ΤΩΝ 592 ΕΥΡΩ (Ε)

24.00 ΕΡΕΥΝΑ

01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

02.30 ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ (Ε)

03.30 ΟΙ ΦΡΟΥΡΟΙ ΤΗΣ ΑΧΑΪΑΣ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Μπομπ, ο σφουγγαράκης»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ

11.15 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER STAR

15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΖΕΙΣ

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κωδικός: Swordfish»

23.00 ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ

24.00 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

01.00 MEDIUM Σειρά

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παρόρμηση»

04.15 CURB YOUR ENTHOUSIASM

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

Η λεμονιά

Ενα κοινωνικό δράμα είναι η ταινία «Η λεμονιά», σε σκηνοθεσία Εράν Ρικλίς. Σε μια πόλη που βρίσκεται στη Δυτική Οχθη του Ισραήλ, μια Παλαιστίνια χήρα φροντίζει το δάσος με τις λεμονιές που είχε καλλιεργήσει ο παππούς της πριν από μισό αιώνα. Οταν ο νέος υπουργός Αμυνας του Ισραήλ αποφασίζει να χτίσει ένα πολυτελές σπίτι στην ισραηλινή μεριά του φράχτη, δίπλα στο λεμονοδάσος, οι σωματοφύλακές του κρίνουν ότι τα δέντρα αποτελούν απειλή γιατί μπορούν να χρησιμοποιηθούν ως κρησφύγετο. Ετσι ξεκινά μια άνιση νομική μάχη μεταξύ της Παλαιστίνιας και του Ισραηλινού υπουργού που αποκτά απρόβλεπτη τροπή όταν η χήρα ερωτεύεται το νεότερο δικηγόρο της και η παραμελημένη σύζυγος του υπουργού αρχίζει να συμπονά τη γειτόνισσά της... Μια ταινία για τους αγώνες ανθρώπων που παίρνουν μορφή μέσα από τις προσπάθειες μιας γυναίκας μόνης να προστατεύσει τα δέντρα της αλλά και για τη μοναξιά όλων των ανθρώπων. Παίζουν: Χιάμ Αμπας, Αλί Σουλιμάν, Ρόνα Λίπαζ-Μάικλ, Ντορόν Ταβορί (Τετάρτη, ΝΕΤ, 16.00).

Οι τρεις πίθηκοι

Ο σημαντικότερος σκηνοθέτης της νέας γενιάς της Τουρκίας, Νούρι Μπιλγκέ Τζεϊλάν, σκηνοθετεί το κοινωνικό δράμα «Οι τρεις πίθηκοι». Ο Τζεϊλάν εμπνεύστηκε το σενάριό του από έναν γιαπωνέζικο μύθο: Τρεις σοφοί πίθηκοι, που ο καθένας κλείνει με τα χέρια του ένα μέρος του προσώπου του. Τα μάτια για να μη βλέπει, τα αυτιά για να μην ακούει και το στόμα για να μη μιλάει. Ετσι συμβαίνει και στην οικογένεια της ιστορίας μας, όπου τα μικρά μυστικά εξελίσσονται σε μεγάλα ψέματα, όμως όλοι αρνούνται να τα παραδεχτούν. Κανένα μέλος δεν ανοίγεται καθαρά στην αλήθεια, για να μείνει η οικογένεια ενωμένη. Ομως παίζοντας τους τρεις πιθήκους ακυρώνεται η αλήθεια και η ύπαρξή της; Παίζουν: Γιαβούζ Μπινγκόλ, Χατιτζέ Ασλάν, Ριφάτ Σουνγκάρ (Πέμπτη, ΕΤ-1, 24.00).

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή, με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ (Ε)

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

16.50 ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ Θέμα: Χοιροτροφία

17.30 ΜΕΡΕΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ Ξένη σειρά (10ο)

19.10 CINE PLANO Κινηματογραφικές προβολές και κριτική ταινιών, φεστιβάλ, εκδηλώσεις, συνεντεύξεις και κινηματογραφικές ειδήσεις, με την Ιφιγένεια Καζαντζή, κριτικό κινηματογράφου. Συμμετέχει η Ελένη Στεργιοπούλου και σκηνοθετεί η Θεοδοσία Γραμματικού

20.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ...(Ε) Εκπομπή για ανθρώπους από το χώρο της Τέχνης και των Γραμμάτων, που έφυγαν... αφήνοντας σημαντικό έργο, με την Σοφία Αδαμίδου

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ

22.10 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.30 ΜΕ ΟΔΗΓΟ ΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ

09.00 ΣΤΑΝΛΕΪ

09.30 ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ - ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ (Ε)

10.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

11.00 ΘΗΣΑΥΡΟΙ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΦΥΣΗΣ (Ε) «Τα ερπετά και οι κρυψώνες τους»

11.30 ΕΔΩ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΕΥΡΩΠΗ «Η Αθήνα του Τσίλερ»

12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ζαβολιάρα»

13.30 ΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

13.45 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ

14.15 Ο ΠΑΡΑΜΥΘΑΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

DISNEY HOUR

15.00 ΦΙΝΕΑΣ ΚΑΙ ΦΕΡΜΠ (Ε)

15.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΑΟΥΝΤ

16.00 ΟΙ ΜΑΓΟΙ ΤΟΥ ΓΟΥΕΒΕΡΛΙ ΠΛΕΪΣ Ξένη εφηβική σειρά

16.30 ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΟΝΙ (Ε)

17.00 Η ΜΙΚΡΗ ΝΤΟΡΙΤ (Ε)

18.00 ΕΙΚΟΝΑ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ (Ε) «Οι νέοι αγρότες»

19.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Οι αρχιτέκτονες της αλλαγής»

20.00 ΧΡΥΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ (Ε) Ελληνική σειρά

21.00 ΟΤΑΝ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ ΟΙ ΘΕΟΙ «Λαϊκά φεγγάρια και αφιέρωμα στον Κώστα Βίρβο» (Β' μέρος)

23.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΛΕΣΧΗ Αφιέρωμα στο νέο κινέζικο κινηματογράφο «Το ορφανό παιδί του Ανιανγκ» Α' τηλεοπτική μετάδοση

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ - Best of

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 Ο,ΤΙ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ, ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕΤΕ «Ξύλινο πατίνι»

19.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γλέντι, λεφτά κι αγάπη»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

23.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Ε) «Θανάσης Δρίτσας»

24.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη.
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ

08.00 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ «Kas - Τουρκία»

08.30 ΟΤΑΝ Η ΦΥΣΗ ΕΚΔΙΚΕΙΤΑΙ «Ελ Νίνιο»

09.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ «Παταγονία: Τορες Ντελ Πέιν»

09.50 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

11.00 SWAMWARI: ΜΙΑ ΑΓΡΙΑ ΖΩΗ

11.30 ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ

12.30 Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥ ΚΟΥΖΙΝΑ «Μύκονος» (Β' μέρος)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.55 ΑΘΛΗΤΙΚΑ

18.15 Η ΕΚΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ

18.35 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ

19.30 ΛΗΣΜΟΝΗΜΕΝΕΣ ΦΩΝΕΣ

20.30 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΤ ΓΟΥΛΦ «Το βασίλειο του Μπουτάν»

21.00 ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΤΩΝ ΤΡΟΦΩΝ «Μάσημα του λίπους»

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ

00.30 ΑΡΠΑΚΤΙΚΑ

01.30 ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΣ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ντοκιμαντέρ (Α' προβολή)

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.30 ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΙ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ (Ε)

04.30 ΤΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ (Ε)

05.30 ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ Ζωντανή καθημερινή εκπομπή

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ Καθημερινή κοινωνικό μήνυμα προσφοράς

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ Καθημερινή αισθηματική δραματική σειρά

19.00 DEAL Καθημερινό τηλεπαιχνίδι

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 THE X-FACTOR LIVE Ζωντανό μουσικό talent show

24.00 DIRT Κοινωνική σειρά

01.00 ANT1 NEWS

01.10 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.20 SHARK Κοινωνική σειρά

02.20 TOP CHEF (Ε)

04.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.50 MOBILE FUN

05.20 ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΗ (Ε) Κωμική σειρά

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

07.00 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 BIG BROTHER

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μην πυροβολείτε τη γιαγιά»

24.00 SEX AND THE CITY

01.00 Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ (Ε)

02.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

03.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

03.15 ΜΕΣ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΤΙΑ Ενημερωτική εκπομπή

10.30 ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

12.30 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ Ψυχαγωγική εκπομπή

16.00 ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ Κοινωνική εκπομπή

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.45 THAT'S LIFE

18.45 ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΚΗ ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟ

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ Ενημερωτικό εκπομπή

21.30 ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ο ΜΑΡΚΟΥΛΗΣ (Ε)

23.00 ΦΩΣ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ

02.00 AUTO ALTER

02.15 PSYCH Αστυνομική σειρά

03.15 FRIDAY NIGHT LIGHTS Νεανική σειρά

04.15 ΖΙΝΑ Σειρά περιπέτειας

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΪΝΟ ΜΟU

13.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ (Ε)

16.00 ΜΠΑΜΠΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

18.00 ΡΑΤΤΥ, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

21.50 Η ΓΕΝΙΑ ΤΩΝ 592 ΕΥΡΩ (Ε)

22.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παγιδευμένη στο Δίκτυο 2.0»

00.50 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.15 WORLD SERIES OF POKER

02.15 ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ (Ε)

03.15 ΟΙ ΦΡΟΥΡΟΙ ΤΗΣ ΑΧΑΪΑΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Μπομπ ο σφουγγαράκης»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ

11.15 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER STAR

15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΖΕΙΣ

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE Ψυχαγωγική εκπομπή

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αναμνήσεις μιας γκέισας»

23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Snakes on a plane»

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ποτέ μην ξεχνάς» Α' τηλεοπτική προβολή

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στη λήθη του χρόνου»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

ΠΕΜΠΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

07.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή, με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ (Ε)

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

15.55 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

16.15 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

17.30 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ

18.00 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Οι νεώτερες εξελίξεις στο χώρο της υγείας, με καλεσμένους που συμβουλεύουν για τις διάφορες παθήσεις

19.00 ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ (Ε) Μια εκπομπή αφιερωμένη στα πολλά και σοβαρά ζητήματα παιδείας, τις ρίζες τους και την απαιτούμενη διέξοδο, με τον Κυριάκο Κωνσταντινίδη

20.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

22.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΕΙΣ Πολιτική ενημερωτική εκπομπή

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.30 ΜΕ ΟΔΗΓΟ ΤΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ

09.00 ΣΤΑΝΛΕΪ (Ε)

09.30 ΜΙΚΙ ΜΑΟΥΣ: ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ

10.00 ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

10.30 Η ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΠΑΡΑΜΥΘΙΟΥ (Ε)

11.00 ΘΗΣΑΥΡΟΙ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΦΥΣΗΣ (Ε)

11.30 ΕΔΩ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΕΥΡΩΠΗ

12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κάθε λιμάνι και καημός»

13.30 ΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

13.45 ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ

14.15 Ο ΠΑΡΑΜΥΘΑΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)

15.00 ΦΙΝΕΑΣ ΚΑΙ ΦΕΡΜΠ (Ε)

15.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΑΟΥΝΤ

16.00 ΟΙ ΜΑΓΟΙ ΤΟΥ ΓΟΥΕΒΕΡΛΙ ΠΛΕΪΣ

16.30 ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΟΝΙ (Ε)

17.00 Η ΜΙΚΡΗ ΝΤΟΡΙΤ (Ε)

18.00 ΖΩΟΓΡΑΦΙΑ (Ε)

19.00 ΟΙ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

20.00 ΧΡΥΣΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ (Ε)

21.00 Η ΑΓΑΠΗ ΑΡΓΗΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ (Ε)

22.00 ΔΕΝ ΗΡΘΑ ΕΔΩ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ «Η Μαντανά από το Ιράν»

23.00 ΔΩΔΕΚΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΟΝΟ-ΛΟΓΟΥΝ «Αλεξία Καλτσίκη», «Μαρία Ζορμπά»

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρεις πίθηκοι» Α' προβολή

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΠΡΩΙΝΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ - Best of

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τζέιν Ειρ»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 Ο,ΤΙ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕΤΕ «Το έλκηθρο» (Β' μέρος)

19.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νυμφίος ανύμφευτος»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.45 EUROLEAGUE ΜΠΑΣΚΕΤ «Ολυμπιακός - Φενέρμπαχτσέ»

23.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.00 ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΠΑΝΔΩΡΑΣ

01.00 ΕΓΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΑ (Ε) «Νιου Τζέρσι εμπιστευτικό»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400 08.00

07.30 ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ

08.00 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

08.30 ΤΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΤΗΣ ΦΩΤΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΓΟΥ

09.30 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΤ ΓΟΥΛΦ

09.50 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

11.00 SHAMWARI: ΜΙΑ ΑΓΡΙΑ ΖΩΗ

11.30 ΘΕΡΜΕΣ ΠΟΛΕΙΣ

12.30 ΜΑΓΕΙΡΙΚΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ «Λίβανος, διάχυτη λεπτότητα»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΜΑΓΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

16.30 Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.55 ΑΘΛΗΤΙΚΑ

18.30 ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΤΟΥ ΜΑΚ ΛΕΟΝΤ

19.30 ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΕΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ «Ηφαιστειακός συναγερμός»

20.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΣΑΡΚΟΒΟΡΑ ΖΩΑ «Τα σαρκοβόρα των Πόλων»

24.00 CINEMANIA

01.00 ΓΑΖΑ - ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΠΟΛΙΟΡΚΙΑ

02.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ

02.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

03.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

04.30 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ (Ε)

05.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 10 ΜΕ 1 ΜΑΖΙ

12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

14.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.30 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.10 ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ

19.00 DEAL Τηλεπαιχνίδι

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.00 TOP CHEF

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι επιζήσαντες»

01.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.45 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

02.50 EUROPEAN POKER TOUR

03.50 ΚΑΡΜΑ (Ε)

04.40 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.10 MOBILE FUN

05.20 ΕΚΠΑΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΗ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

07.00 ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΩΡΑ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 BIG BROTHER

22.00 ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

23.00 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ

24.00 ΒΡΑΔΥ

01.20 Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ (Ε)

02.15 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε)

03.15 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 «ΚΑΛΗΜΕΡΑ» ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΑΥΤΙΑ

10.30 ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ

12.30 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

16.00 ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.45 THAT'S LIFE

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΥΔΡΟΓΕΙΟΣ

21.30 AUTO ALTER

21.45 ΖΟΥΓΚΛΑ Ενημερωτική εκπομπή

01.15 AUTO ALTER

01.30 HIT PARADE (Ε)

02.00 PSYCH Αστυνομική σειρά

03.00 FRIDAY NIGHT LIGHTS Νεανική σειρά

04.00 ΖΙΝΑ Σειρά περιπέτειας

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΜΟU

13.10 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ (Ε)

16.00 ΜΠΑΜΠΑ, ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙΣ (Ε)

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.00 ΔΥΟ ΞΕΝΟΙ (Ε)

18.00 PATTY, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΖΩΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ

21.50 ΤΟ ΝΗΣΙ (Ε)

22.50 Η ΓΕΝΙΑ ΤΩΝ 592 ΕΥΡΩ (Ε)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 Ο 3ος ΝΟΜΟΣ (Ε)

01.15 WORLD SERIES OF POKER

02.15 ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ (Ε)

03.15 ΟΙ ΦΡΟΥΡΟΙ ΤΗΣ ΑΧΑΪΑΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.00 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ (Ε)

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Μπομπ, ο σφουγγαράκης»

07.30 ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΛΕΤΗ

10.15 ΝΗΣΤΙΚΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ

11.15 ΜΑΡΙΑ, ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 SUPER STAR

15.45 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΖΕΙΣ

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΦΩΤΗΣ - ΜΑΡΙΑ LIVE Ψυχαγωγική εκπομπή

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Beowulf»

23.15 ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ

00.15 ΑΝΕΞΙΧΝΙΑΣΤΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

01.15 MEDIUM Σειρά μυστηρίου

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Police story II»

04.30 CURB YOUR ENTHOUSIASM

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

Αναμνήσεις

Ο Ρομπ Μάρσαλ σκηνοθετεί τη δραματική ταινία εποχής «Αναμνήσεις μιας γκέισας». Ετος 1929. Η οικονομική ανέχεια και οι σκληρές συνθήκες διαβίωσης αναγκάζουν τον πατέρα της Τσίγιο να την πουλήσει σ' έναν οίκο εκπαίδευσης γκεϊσών στο Κιότο. Στην Ιαπωνία, η γκέισα ήταν καλλιτέχνιδα που κέρδιζε τα προς το ζην «ψυχαγωγώντας» τον ανδρικό πληθυσμό της μεγαλοαστικής τάξης. Η καθημερινή ζωή, κάτω από το άγρυπνο βλέμμα της Χατσουμόμο, της ντίβας του οίκου, είναι ανυπόφορη. Η απαράμιλλη ομορφιά της νεαρής κοπέλας, αλλά και η ευγένεια και ευστροφία της προκαλούν τη ζήλια της Χατσουμόμο, που δε χάνει ευκαιρία να της συμπεριφέρεται με σκληρότητα και να την ταπεινώνει συνεχώς. Η τυχαία γνωριμία της με ένα ανώτερο κυβερνητικό στέλεχος θα ανατρέψει τις ισορροπίες. Η απρόσμενη καλοσύνη που εισπράττει από τον ευεργέτη της, δίνει στην Τσίγιο τη δυνατότητα να αποκτήσει έναν σκοπό στη ζωή της... Παίζουν: Ζανγκ Ζιγί, Κεν Γουατανάμπε, Μισέλ Γιέο, Γκονγκ Λι (Παρασκευή, STAR, 21.00).

Κωστής Μπαστιάς

Στον Κωστή Μπαστιά είναι αφιερωμένη η εκπομπή «Εποχές και συγγραφείς». Γεννήθηκε στην Ερμούπολη το 1901 και πέθανε στην Αθήνα το 1972. Από πολύ νέος ασχολήθηκε με την πεζογραφία, τη δημοσιογραφία και το θέατρο. Το καλοκαίρι του 1920, κλητεύεται και μετέχει στην εκστρατεία της Ιωνίας απ' όπου επιστρέφει μετά τη Μικρασιατική Καταστροφή. To 1923 ο θίασος της Κυβέλης ανεβάζει το θεατρικό του έργο «Πέτρα Σκανδάλου», και το 1924, η Μαρίκα Κοτοπούλη το καινούριο του έργο «Το Πουλί της Νύχτας», που είχε θέμα την εκμετάλλευση των Μικρασιατών προσφύγων στον Πειραιά. Το 1927 εκδίδει το μαχητικό περιοδικό της δημοτικής «Ελληνικά Γράμματα». Από τα σημαντικότερα έργα του «Στεριές και Θάλασσες», «Μηνάς ο Ρέμπελος, Κουρσάρος στο Αιγαίο», «Ο Παπουλάκος», «Οι Ανθρωποι και τα Ζώα», «Τα Λιμάνια» κ.λπ. (Τετάρτη, ΕΤ1, 22.00).

ΣΑΒΒΑΤΟ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Το βήμα του Καραγκιόζη

07.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Διάφορα κινούμενα σχέδια

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 2Η ΜΑΤΙΑ Ανασκόπηση των σημαντικότερων γεγονότων της εβδομάδας

18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

19.30 ΣΤΑ ΕΔΡΑΝΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ Τα σημαντικότερα της κοινοβουλευτικής δραστηριότητας, με τον Κώστα Ψωμιάδη

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Με μουσική, τραγούδι, χορό, θέατρο

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ... ΝΕΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ

10.00 Η ΣΑΜΟΣ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΑ (Ε)

11.00 ΙΣΑΜΟ ΝΟΓΚΟΥΤΣΙ: ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΝΑΤΟΛΗ ΚΑΙ ΔΥΣΗ

12.00 ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ ΠΟΥ ΧΑΝΟΝΤΑΙ (Ε) «Ο λατερνατζής»

12.30 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

13.30 MEDITERRANEO

14.00 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)

14.15 ΦΩΤΟΣΦΑΙΡΑ «Moto Bella: Ομορφες διαδρομές»

14.45 ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΒΟΥΝΑ

15.45 ΜΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ...ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ «Καταπολεμώντας τη βία κατά των γυναικών»

16.45 PRE GAME

17.00 ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1 ΑΝΔΡΩΝ

19.00 ΠΟΛΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1 ΑΝΔΡΩΝ «Πανιώνιος - Φάληρο»

20.10 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (Ε) «Ντουμπάι»

21.00 Η ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ «Λησταρχίνες» Α' τηλεοπτική μετάδοση

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ «Γυναικείες συνωμοσίες»

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

07.00 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

DISNEY FESTIVAL

10.00 Ο ΛΟΪΝΤ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ

11.00 ΠΕΠΕΡ ΑΝ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

12.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ DISNEY «Ο αδελφός μου ο αρκούδος»

14.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Ηφαίστεια: Δαχτυλίδι της Φωτιάς»

17.00 Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΝΑΣΑ «Στη Σελήνη»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 Ο,ΤΙ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ, ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕΤΕ «Ντουλάπι κουζίνας»

19.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Φανούρης και το σόι του»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ

Στις 24.00 πεντάλεπτο Δελτίο Ειδήσεων

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΩΚΕΑΝΟΥ «Κίνδυνος»

07.30 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ «Οι αυτοκράτορες του Βορά - πολιτικές αρκούδες, Αρκτικός Ωκεανός»

08.00 ΑΡΠΑΚΤΙΚΑ «Το ημερολόγιο του διαβόλου»

09.00 ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ «Το ψάρεμα της πέστροφας»

10.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ

12.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

15.00 ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥ ΑΓΩΝΑ Β' ΕΘΝΙΚΗΣ

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κορίτσι με τα παραμύθια»

18.30 ΝΑΠΟΛΕΩΝ Ξένη σειρά

20.00 ΑΓΡΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ

21.00 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εγκλημα στο Κολωνάκι»

00.45 ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ Το σινεμά σχολιάζει το... σινεμά: «Παίζοντας στα τυφλά»

03.00 Ο ΘΑΥΜΑΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ (Ε)

04.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

05.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (E)

07.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

08.00 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

09.00 ΛΟΛΑ (Ε)

10.00 40 ΚΥΜΑΤΑ (Ε)

11.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ (Ε)

12.00 Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΝ ΑΣΤΡΩΝ (Ε)

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Φαντομάς»

15.40 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.00 ANT1 NEWS

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «The banger sisters»

23.00 ΟΛΑ 11+

01.10 ANT1 NEWS

01.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Revenge»

03.50 ΚΑΡΜΑ (Ε)

04.40 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.10 MOBILE FUN

05.20 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΜΑΝΙΑΤΙΚΟ (Ε)

07.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

08.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)

09.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ... ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 ΤΟ ΑΓΙΑΖΙ ΤΟΥ ΕΡΩΤΑ

17.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μην πυροβολείτε τη γιαγιά»

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΕΦΙΑΛΤΗΣ! ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ (Ε)

21.00 BIG BROTHER

22.00 10 ΜΙΚΡΟΙ ΜΗΤΣΟΙ (Ε)

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Good girl, bad girl»

01.15 ΒΡΑΔΥ (Ε)

02.30 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

03.30 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

03.45 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

12.15 ΜΠΑΚΟΥΓΚΑΝ

12.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 TV WEEKEND

16.15 ΤΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ

18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 LIFESTYLE

22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΗΛΕΤΑΙΝΙΑ (Ε)

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο άνθρωπος του Pacific Heights»

00.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η επιστροφή του Μίκι Στερν»

03.00 ΗΡΑΚΛΗΣ Σειρά περιπέτειας

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 ΜΟΜΜΥ - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.20 ΡΑΤΤΥ, Η ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

12.50 MEGA STAR (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

17.10 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.15 FIFTY - FIFTY

18.00 ΟΙ ΚΗΠΟΥΡΟΙ ΤΟΥ MEGA (Ε)

19.00 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ (Ε)

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΤΙ ΨΥΧΗ ΘΑ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙΣ ΜΩΡΗ; (Ε)

22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σε απόσταση βολής»

00.50 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καλύτερα οι δυο μας»

03.00 ΟΙ ΦΡΟΥΡΟΙ ΤΗΣ ΑΧΑΪΑΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.00 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ Δραματική σειρά

06.50 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «YU-GI-OH», «Ζορό: Η νέα γενιά», «Κρύπτο, ο σούπερ σκύλος», «Ο φίλος μου ο... σκίουρος», «Οι μπόμπιρες του 402», «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Angel's friends», «Lazy town», «Οι περιπέτειες του MAX», «Power Rangers: mystic force», «World of quest», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «Xiaolin showdown», «Σκούμπι Ντου»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ατίθασο ταλέντο»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.50 GOSSIP GIRL

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ

18.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Tomb Raider 2: Το λίκνο της ζωής»

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανήθικη πρόταση»

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η νεκρή νύφη»

03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Βρώμικη πόλη»

05.15 CURB YOUR ENTHUSIASM Χιουμοριστική σειρά

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 22310.51180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.20 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ Αγροτική εκπομπή

16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

02.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM
ΚΥΡΙΑΚΗ
ΔΕΛΤΙΑ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΑΝΑ ΩΡΑ ΑΠΟ 07.00 ΕΩΣ ΚΑΙ 24.00

07.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM» Από την Κική Κουτζανίδου

10.00 ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΕΙΝ' ΕΥΧΗ Με την Βάσω Γεωργοπούλου

11.00 Η ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ ΣΤΟΝ «902» Με τον Τάκη Τσίγκα και τον Γιώργο Καραγιάννη

13.00 ΠΟΙΗΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ Με τον Γιώργο Μηλιώνη

15.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Η παραδοσιακή μουσική και οι μουσικοί της. Με τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

17.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM» Από την Κική Κουτζανίδου

18.00 ΣΥΝΕΧΕΣ ΕΝΑΛΛΑΣΣΟΜΕΝΟ Με την Βίκυ Λούλη και τον Βασίλη Μερτζάνη

19.00 ΑΟΡΑΤΗ ΚΛΩΣΤΗ Με την Κολεκτίβα

20.00 ΜΑΓΙΚΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ Με τον Τάκη Σεραφείγκο και τον Δημήτρη Λεβέντη

22.00 METALΜΟΡΦΩΣΗ Με τον Βασίλη Σκουρτόπουλο

24.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM» Από την Γεωργία Βουδούρη

ΔΕΥΤΕΡΑ

06.00 «ΞΥΠΝΑ ΒΑΣΙΛΗ...» Πληροφορίες, ειδήσεις, ρεπορτάζ για το ξεκίνημα της μέρας. Με τον Γιάννη Χατζηγεωργίου

09.00 ΚΛΙΝΑΤΕ ΕΠ' ΑΡΙΣΤΕΡΑ Με τον Γιώργο Πενταράκη

11.00 ΕΞ ΑΙΤΙΑΣ Με τον Δάνη Παπαβασιλείου

13.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΚΔΟΣΗ Με τους Γιάννη Ευσταθίου και Κώστα Τσίφτη

14.00 Η ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ ΣΤΟΝ «902» Το ενημερωτικό «μαγκαζίνο» του σταθμού μας. Με τον Κώστα Τσίφτη

15.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Με τον Μιχάλη Χάρο

15.30 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Με την Αννα Μπαλλή

16.00 7 ΤΕΧΝΕΣ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ Με την Εφη Θανοπούλου

16.30 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ Από την Κική Κουτζανίδου

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟ 'Η ΕΣΠΕΡΑΝΤΟ Με την Γεωργία Βουδούρη

18.00 ΕΞ ΑΙΤΙΑΣ (Ε) Με τον Δάνη Παπαβασιλείου

20.00 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΣΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ Με τον Κώστα Λάζαρη

21.00 ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΗΣ ΠΑΝΔΩΡΑΣ Με την Αλκμήνη

22.00 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΑΣΜΑΤΑ Το λαϊκό τραγούδι με μεράκι και άποψη. Με τον Πάρη Μήτσου και την Αννα Μπούντα

24.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM» Από την Γεωργία Βουδούρη

ΣΤΑΥΡΟΛΕΞΟ
ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ:

1. Είδος υφάσματος κατάλληλο για κεντήματα - Διακοπή σχέσεων, φιλονικία. 2. Ειδικά χρησιμοποιούνται στη χειρουργική - Αρχαία ...παράσταση. 3. Αγάπη Λατίνων εραστών - Βουνό του Νομού Ιωαννίνων - Γαλλικός νομός. 4. Στρογγυλά χάλκινα ταψιά - Προκαλεί εντάσεις και φιλονικίες. 5. Μητέρα του Ερμή - Λίγα ...εκατοστά - Κατά κάποιο τρόπο προσιτά. 6. Η ευχαρίστηση που πηγάζει από το αίσθημα της επιτυχίας ή της πραγματοποίησης επιθυμίας (καθ.). 7. Εταιρικά αρχικά - Ημιπολύτιμος λίθος ποικιλία του «αχάτη» - Παλιά διάσημη Γαλλίδα Ανούκ, ηθοποιός. 8. Εσπερίδα, βεγγέρα - Μάρκα σε μπαταρίες μπάνιου - Ξενική συμφωνία. 9. Είδος εδέσματος - Με στολή οι άντρες του (αρχικά). 10. Στην αρχαία Αίγυπτο η λατρεία του (καθ.) - Δεν εμπνέει εμπιστοσύνη. 11. Μυθικό δύσμορφο θηλυκό - Μέτρα για τη διαμόρφωση κρίσης. 12. Ηπιο στη συμπεριφορά του - Σύμβολο του Ποσειδώνα. 13. Ανδρες το έχουν ...μπροστά τους - Χαρακτηρισμός συμπεριφοράς - Το χειμώνα ερημώνουν. 14. Σύνδεσμος ...στρατιωτικός - Παλιά ταινία του Πολάνσκι με την Ναστάζια Κίνσκι - Κατάλογοι ονομάτων ή πραγμάτων.

ΚΑΘΕΤΑ:

1. Αυτή που είναι αξιαγάπητη - Αποπληξία, συμφόρηση. 2. Μηχανές που υποχρεώθηκαν να έχουν οι πωλητές των λαϊκών αγορών - Ιερός νόμος των μουσουλμάνων. 3. Αντέχουν στα χτυπήματα - Αυτά που εκδηλώνονται καθυστερημένα (μτφ). 4. Της ώρας ...ακόλουθοι - Μπαίνει πάντοτε με κρύο. 5. Η διεθνής ένωση αερομεταφορών - Είδος μικρών τετράποδων - Αφωνη ...Καίτη. 6. Μουσική νότα - Αντρικό όνομα - Πετούσε παλιότερα. 7. Δεν έλαβαν μέρος σε κάτι - Μάρκα συσκευασμένου ψωμιού τοστ, αν διπλασιαστεί. 8. Είναι πολλών ανθρώπων τα μαλλιά - Ουσία που περιέχεται στο αίμα. 9. «Λαβ ...» παλιά τηλεοπτική σειρά του Mega - Κινητό ...μελανοδοχείο (με άρθρο). 10. Γερός, εύρωστος - Χαμηλή μπότα. 11. Καστέλια, μικρά κάστρα - Σκληρός, αμείλικτος. 12. Βουνό στην κορυφή του οποίου πέθανε ο Ααρών - Πόλη της Ρουμανίας - Ελέγχουν οικονομικά τη ζωή πολλών κρατών. 13. Πρόεδρός της είναι ο Γάλλος Ζαν Κλοντ Τρισέ - Αυτοί αλέθουν - Οι θρησκευτικές συνθέσεις του Μότσαρτ. 14. Συνεντεύξεις με πρόσωπα που κατέχουν υπεύθυνη θέση - Ηγούμενος καθολικού μοναστηριού.

Λ Υ Σ Η
ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ:

1. ΕΤΑΜΙΝ - ΤΣΑΚΩΜΑ 2. ΡΑΜΜΑΤΑ - ΟΝΑΡ 3. ΑΜΟ - ΤΟΜΑΡΟΣ - ΕΡ 4. ΣΙΝΙΑ - ΕΡΙΣΤΙΚΟ 5. ΜΑΙΑ - ΣΤΑ - ΟΡΑΤΑ 6. ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΙΣ 7. ΑΕ - ΟΝΥΧΑΣ - ΑΙΜΕ 8. ΣΟΥΑΡΕ - ΟΜ - ΟΥΙ 9. ΨΑΡΟΣΟΥΠΑ - ΛΣ 10. ΟΣΙΡΙΣ - ΥΠΟΠΤΟ 11. ΛΑΜΙΑ - ΚΡΙΤΗΡΙΑ 12. ΠΡΑΟ - ΤΡΙΑΙΝΑ 13. ΟΙ - ΣΚΑΙΑ - ΝΗΣΙΑ 14. ΣΑΝ - ΤΕΣ - ΛΙΣΤΕΣ.

ΚΑΘΕΤΑ:

1. ΕΡΑΣΜΙΑ - ΚΟΛΠΟΣ 2. ΤΑΜΙΑΚΕΣ - ΣΑΡΙΑ 3. ΑΜΟΝΙΑ - ΟΨΙΜΑ 4. ΜΜ - ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ 5. ΙΑΤΑ - ΟΝΑΡΙΑ - ΚΤ 6. ΝΤΟ - ΣΠΥΡΟΣ - ΤΑΕ 7. ΑΜΕΤΟΧΕΣ - ΚΡΙΣ 8. ΑΡΑΙΑ - ΟΥΡΙΑ 9. ΣΟΡΙ - Η ΣΟΥΠΙΑ 10. ΑΝΟΣΟΣ - ΜΠΟΤΙΝΙ 11. ΚΑΣΤΡΙΑ - ΑΠΗΝΗΣ 12. ΩΡ - ΙΑΣΙΟ - ΤΡΑΣΤ 13. ΕΚΤ - ΜΥΛΟΙ - ΙΕ 14. ΑΚΡΟΑΣΕΙΣ - ΑΒΑΣ.




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org