Κυριακή 12 Σεπτέμβρη 2004
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Προγράμματα
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
ΚΥΡΙΑΚΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.40 ΜΠΟΛΕΚ, ΛΟΛΕΚ & ΡΕΞ

15.00 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ Ποδοσφαιρικοί αγώνες

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.00 ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ Με τον Παντελή Σιούλη

19.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

20.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Κουβανέζικη μουσική

20.15 ΑΠΟΨΕ ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΖΟΥΜΕ Αυτοσχεδιάζοντας με το λόγο και το έργο σημαντικών ανθρώπων της μουσικής και θεατρικής σκηνής

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Καλή ελληνική μουσική και τραγούδια

23.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ Ο χώρος της κλασικής μουσικής

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7701.911-5

07.00 ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ

08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.00 ΑΡΧΟΝΤΑΡΙΚΙ

11.00 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

11.30 MEDITERRANEO

12.00 ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

13.00 ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ

13.30 ΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ Ντοκιμαντέρ

14.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ινδιάνικο αίμα»

16.00 ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ Ντοκιμαντέρ Μέρος Β΄

17.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι κατεργάρηδες»

19.00 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ

20.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η τρελή του Σαγιό»

22.00 Η ΦΛΟΓΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ Παραολυμπιακή λαμπαδηδρομία

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ (Ε)

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

09.00 ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια απίθανη πτήση»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 16 ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΕΞΑΝΤΑΣ (Ε)

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ατίθαση καρδιά»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΣΟΠΡΑΝΟΣ Σειρά

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400, 2310.299.700

07.30 ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ, Ο ΟΜΦΑΛΟΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ Ντοκιμαντέρ

08.00 ΛΙΜΑΝΙ ΚΑΙ ΛΑΔΑΔΙΚΑ

08.30 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

13.00 ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ ΤΟΥ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΥ κ. Κ. ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟ ΠΕΔΙΟ

16.00 ΤΟ ΕΞΠΡΕΣ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ «Ρόμπι Γουίλιαμς»

16.30 ΙΣΤΟΡΙΚΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΣΤΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

17.30 ΣΤΗ ΣΚΙΑ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΟΥ

18.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ

18.30 ΣΑΝ ΠΑΛΙΟ ΣΙΝΕΜΑ

19.00 ΕΠΙ ΤΡΟΧΩΝ

19.30 ΟΙ ΑΘΛΙΟΙ - ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΒΑ ΩΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ

20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.30 Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΤΗΝ ΚΟΥΒΑ

22.30 ΣΠΟΡ ΣΤΟ 3

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΦΙΛ ΚΟΛΙΝΣ

01.30 ΧΗΜΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ

02.30 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

06.30 ΣΠΟΡ ΣΤΟ 3 (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ANT1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΜΙΑ ΖΩΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΣΑ (Ε)

06.50 ΠΑΟΥΕΡ ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ

07.15 Δρ. ΚΟΥΙΝ: ΜΟΝΗ ΣΤΗΝ ΑΓΡΙΑ ΔΥΣΗ

08.10 ΠΑΟΥΕΡ ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ

08.30 ΕΛΛΗ ΚΑΙ ΑΝΝΑ (Ε)

09.00 ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ (Ε)

09.50 ΕΝΑ ΚΙ ΕΝΑ (Ε)

10.30 ΑΝΩ - ΚΑΤΩ (Ε)

11.15 ΣΟΦΙΑ ΟΡΘΗ (Ε)

12.00 ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (Ε)

12.55 SUPER GAME

13.00 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.40 Η ΑΓΑΠΗ ΗΡΘΕ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ (Ε)

15.40 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

16.40 VIDEO MUSIC AWARDS MAD SOUND GOOD (Ε)

17.40 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 VIDEO MUSIC AWARDS MAD SOUND GOOD (Συνέχεια)

20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 ΘΕΑΤΡΟ «Τι βρακί θα παραδώσεις μωρή;»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 IAAF GOLDEN LEAGUE 2004

03.15 ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΤΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ

04.15 MOBILE FUN

04.40 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 210.4897.777

05.40 ΜΠΟΡΩ (Ε)

06.45 ΠΡΩΙΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ

10.00 ΛΟΓΩ ΖΩΗΣ (Ε)

11.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φίφης ο αχτύπητος»

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΦΟΡΜΟΥΛΑ 1

17.00 THIRD WATCH

18.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η βουλευτίνα»

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Λίζα και η άλλη»

23.00 ΕΝΑΣ ΤΡΕΛΟΣ, ΤΡΕΛΟΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ (Ε)

00.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΕΚΠΟΜΠΗ ΓΙΑ ΤΗ ΦΟΡΜΟΥΛΑ 1

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Βαμπίρ»

03.30 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

04.00 ΜΠΟΡΩ (E)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.30 ALTER KIDS

12.00 ΛΑΡΓΚΟ ΓΟΥΙΝΤΣ

13.00 ΟΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΠΕΤΟΥΝ

14.00 TOP SECRET WEEKEND

16.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η καρδιά ενός αλήτη»

18.45 ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας βλάκας και μισός»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πτήση στον εφιάλτη»

01.00 ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΤΟΥ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ

02.00 APHRODISIA Σειρά

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πάθος»

MEGA
Τηλ. 210.6994.224, 210.6994.300

06.00 ΣΤΗΝ ΚΟΨΗ ΤΟΥ ΞΥΡΑΦΙΟΥ (Ε)

07.00 ΕΝΟΧΗ ΑΓΑΠΗ (Ε)

08.00 HORIZONS

10.00 O ΚΑΚΟΣ ΒΕΖΙΡΗΣ (Ε)

11.00 ΒΕΝΤΕΤΑ (Ε)

12.00 ΤΖΙΒΑΕΡΙ (Ε)

13.00 BACKSTAGE (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΒΙΟΣ ΑΝΘΟΣΠΑΡΤΟΣ (Ε)

15.50 SUPER IDOL (E)

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο φίλος μου ο Λευτεράκης»

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι άγγελοι του Τσάρλι»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τσάκι Τσαν: κατά λάθος κατάσκοπος»

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.15 BAR (E)

02.00 ΡΕΪΒΕΝ Ξένη σειρά

03.00 ΓΙΑ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΖΩΗ

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΑΠΙΘΑΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑΤΑ

05.00 Η ΔΙΨΑ (Ε) Σειρά

STAR
Τηλ. 210.3481.000

06.00 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΓΚΙΛΜΟΡ

14.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

15.30 ΣΤΟΝ ΙΛΙΓΓΟ ΤΟΥ ΚΙΝΔΥΝΟΥ

16.30 ΜΑΓΙΣΣΑ ΤΙΜΩΡΟΣ

17.26 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.30 ΛΑΡΓΚΟ ΓΟΥΙΝΤΣ

18.30 Ο ΕΡΓΕΝΗΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η δίκη της Νυρεμβέργης» Α΄ τηλεοπτική προβολή

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χωρίς έλεος»

03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενοχο παρελθόν»

05.15 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

ΔΕΥΤΕΡΑ
«902»
Τηλ. 210.2592.902, 210.2592.802

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

16.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ρεπορτάζ και αναλύσεις για την αθλητική επικαιρότητα στην Ελλάδα και στον κόσμο. Με τον Κώστα Χατζόπουλο

17.00 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ Η διαδικασία παρασκευής των υλικών

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ Οι ειδήσεις της μέρας και οι ειδήσεις στη νοηματική

18.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

18.25 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

19.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

20.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Τα σημαντικότερα διεθνή γεγονότα. Με την Αννα Μπαλλή

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

23.30 ΕΛΛΗΝΩΝ ΜΟΥΣΑ ΛΑΪΚΗ Με τον Γιάννη Λεμπέση

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7701.911-5

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΟΥ BBC

07.00 ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ

08.00 ΚΟΥΚΛΟΜΕΓΑΛΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥΣΠΟΡΙΑ (Ε)

09.45 ANIMAL ANTICS

HISTORY CHANNEL

10.10 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ «Χριστίνα Ωνάση» (Ε)

11.10 ΙΣΤΟΡΙΑ: ΑΙΓΥΠΤΟΣ: ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ (Ε)

12.00 ΣΙΚΕΛΙΑ, ΕΝΑ ΠΑΛΙΜΨΗΣΤΟ

13.00 ΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ

14.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ... ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, ΕΝΑΣ ΤΟΠΟΣ

14.30 Ο ΜΥΣΤΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΠΟΥΛΙΩΝ

15.00 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ (Ε)

16.00 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ

17.00 ΟΔΗΣΣΟΣ, ΜΙΑ ΞΕΧΑΣΜΕΝΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΔΑ

17.30 ΤΑ ΓΕΦΥΡΙΑ ΤΟΥ ΙΟΝΙΟΥ

18.00 Η ΤΕΧΝΗ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ

18.30 ΟΙ ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ ΧΟΛΙΓΟΥΝΤ «Ντάστιν Χόφμαν»

19.00 ΣΤΗΝ ΑΓΡΙΑ ΦΥΣΗ

20.00 ΕΡΑΣΤΕΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ Ντοκιμαντέρ

HISTORY CHANNEL

21.00 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ «Μπομπ Ντίλαν»

22.00 Η ΦΛΟΓΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΣΤΕΛΙΟ ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗ

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΣΑΝ ΤΑ ΤΡΕΛΑ ΠΟΥΛΙΑ

14.00 ΣΤΕΝΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΤΡΥΠΙΟΥ ΤΟΙΧΟΥ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

17.00 ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΓΡΟΤΩΝ

18.30 16 ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ (Ε)

23.00 CHAMPIONS NET

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 LINCS Σειρά

02.15 ΜΑΤΛΟΚ Σειρά

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400, 2310.299.700

08.00 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΤΟΠΟΣ - ΙΣΤΟΡΙΑ

08.30 ΠΡΩΙΝΟ ΜΑΓΚΑΖΙΝΟ

10.00 ΒΑΛΙΑ ΚΑΛΝΤΑ, Η ΖΕΣΤΗ ΚΟΙΛΑΔΑ

10.30 ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ ΚΟΣΜΟΣ «Αναζήτηση εξωγήινων»

11.00 ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ

12.00 ΑΓΡΙΑ ΘΗΡΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ «Οι καρχαρίες»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΑ «Καλλάς»

14.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ

16.00 ΣΟΝ ΚΟΝΕΡΙ, ΠΟΡΤΡΕΤΟ

16.30 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ (Ε)

18.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΕΣ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

19.00 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ

20.00 Η ΕΥΡΩΠΗ ΤΩΝ 25 «Εσθονία»

20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.20 ΚΑΙΡΟΣ

21.30 ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΦΙΛΙΕΣ

21.45 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ - ΒΙΩΝΟΝΤΑΣ ΤΗ ΔΙΕΥΡΥΝΣΗ «Μάλτα»

22.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

23.00 ΑΘΗΝΑ 2004, ΩΡΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΤΖΟΝ ΚΑΡΠΕΝΤΕΡ

01.30 ΕΡΙΚ ΚΛΑΠΤΟΝ - 24 NIGHΤS

02.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ (Ε)

04.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΜΙΑ ΖΩΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΣΑ (Ε)

06.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.15 ΛΙΦΤΙΝΓΚ (Ε)

11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1΄

11.05 ΛΙΦΤΙΝΓΚ (Ε)

12.15 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

13.05 SUPER GAME

13.15 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

15.45 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

16.40 SUPER GAME

16.45 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

17.45 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

18.05 SUPER GAME

18.10 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

19.10 Η ΛΑΜΨΗ

20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

22.00 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

23.00 ΟΙ ΣΤΑΒΛΟΙ ΤΗΣ ΕΡΙΕΤΑΣ ΖΑΪΜΗ (Ε)

24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΣΕ ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ

01.30 SURVIVOR

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αόρατος δολοφόνος»

04.20 MOBIL FUN

04.40 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.15 ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΙ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΑ

ALPHA
Τηλ. 210.4897.777

05.40 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΗΜΕΡΑ

06.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ

13.00 ΕΣΜΕΡΑΛΝΤΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΜΙΡΑΝΤΑ

15.50 ΝΙΝΑ

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 ΑΚΡΟΒΑΤΩΝΤΑΣ (Ε)

18.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)

19.00 ΜΕΤΑΞΥ ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΙ ΜΙΣΟΥΣ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΠΑΤΡΑ - ΒΕΝΕΤΙΑ (Ε)

22.00 ΜΙΑ ΑΓΑΠΗ, ΜΙΑ ΖΩΗ (Ε)

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αγρια ομορφιά»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΑΧ ΚΑΙ ΝΑ 'ΞΕΡΕΣ (Ε)

02.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

03.15 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

03.45 ΜΠΟΡΩ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.30 ΚΑΘΑΡΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ

10.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.15 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ

11.30 ΑΝΤΖΕΛΙΚΑ, ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΤΟΥ ΠΑΘΟΥΣ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 TOP SECRET

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ακαταμάχητος πιλότος»

18.15 TOP SECRET ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ

18.45 ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ

20.55 AUTO ALTER

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γιακουμής, μια ρωμαίικη καρδιά»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σούπερ κομάντο»

01.00 SEX AND THE CITY

01.30 APHRODISIA

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ερωτας στο Internet»

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μοχάμεντ Αλι: ο βασιλιάς του μποξ»

MEGA
Τηλ. 210.6994.224, 210.6994.300

05.45 ΠΡΩΙΝΟ MEGA

10.00 ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΓΟΝΕΩΝ (Ε)

11.15 Η ΤΡΑΠΕΖΑ (Ε)

12.00 ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ (Ε)

13.00 ΡΕΤΙΡΕ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)

16.15 ΦΤΩΧΗ ΜΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (Ε)

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ

18.20 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ

19.00 ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

21.40 ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΕΣ (Ε)

22.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Υπέρτατη πρόκληση»

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.15 BAR (Ε)

02.15 ΡΕΪΒΕΝ

03.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

03.30 ΝΤΑΝΤΑ ΑΜΕΣΟΥ ΔΡΑΣΕΩΣ Ξένη σειρά

05.00 Η ΔΙΨΑ (Ε)

STAR
Τηλ. 210.3481.000

06.15 ΜΕΣΑ ΚΙ ΕΞΩ

06.45 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ

10.00 ΜΙΚΡΕΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ

11.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα κορίτσι και πολύ αντράκι»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 SUPER STAR

16.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.30 ΛΟΥΙΖΑ, Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥΡΟΥ

17.30 ΙΕΡΟ ΠΑΘΟΣ

18.30 ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εισβολή στο παρελθόν»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι άγγελοι του σκότους Νο 3»

00.45 Η ΖΩΝΗ ΤΟΥ ΛΥΚΟΦΩΤΟΣ Σειρά

01.45 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ

02.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

03.00 ΟΙ ΑΛΛΟΙ

04.00 ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΤΟΥ ΜΕΛΡΟΟΥΖ

05.00 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

Ατίθαση καρδιά

Τη βραβευμένη αισθηματική περιπέτεια «Ατίθαση καρδιά», σε σκηνοθεσία Ντέιβιντ Λιντς θα προβληθεί απ' τη ΝΕΤ. Ενα ζευγάρι, ο Ρίπλι και η Λούλα Πέτις Φόρτσουν ζουν αποκλειστικά και μόνο για τον έρωτά τους. Ομως, τα συναισθήματά τους δοκιμάζονται διαρκώς. Η Λούλα, διχάζεται ανάμεσα στον έρωτά της για τον Ρίπλι και την αγάπη που νιώθει απέναντι στη μητέρα της Μαριέτα. Η τελευταία είναι αποφασισμένη να χωρίσει την κόρη της από τον άνδρα της με κάθε δυνατό μέσο. Ο Ρίπλι, με τη σειρά του, γνωρίζει τη σκοτεινή πλευρά της Μαριέτας και προσπαθεί να πείσει τη Λούλα να δει ξεκάθαρα την κατάσταση. Αυτή η ένταση που υπάρχει ανάμεσα στον Ρίπλι και την Μαριέτα απειλεί να ξεσπάσει σε βία ανά πάσα στιγμή. Παίζουν: Νίκολας Κέιτζ, Λόρα Ντέρι, Γουίλιαμ Νταφόε, Ιζαμπέλα Ροσελίνι, Νταϊάνα Λαντ. (Κυριακή, ΝΕΤ, 23.00)

Ελβις Κοστέλο

Ενα ωριαίο μουσικό πρόγραμμα αφιερωμένο στον συνθέτη Ελβις Κοστέλο θα παρουσιάσει η ΕΤ-3. Το αφιέρωμα περιλαμβάνει μια μοναδική ζωντανή ηχογράφηση το 1997 σε στούντιο του BBC στο Λονδίνο, ενός από τους πιο χαρισματικούς μοντέρνους συνθέτες, του Ελβις Κοστέλο, με τραγούδια από όλη του την καριέρα. Με τη συνοδεία του κουαρτέτου Μπρόντσκι, αλλά και πολλές σόλο ερμηνείες, ο Κοστέλο παρουσιάζει τις μεγαλύτερες του επιτυχίες και μια ειδική εκτέλεση με τους Μπιτς Μπόις. Ο Κοστέλο χαρακτηρίστηκε από πολλούς μουσικούς κριτές ως ένας από τους πιο εμπνευσμένους ροκ καλλιτέχνες του 20ού αιώνα. Μεταξύ άλλων, ακούγονται τα τραγούδια «Accidents will happen», «Why can't a man stand alone», «Veronica», «You bowed down». (Τρίτη, ΕΤ-3, 01.30)

ΤΕΤΑΡΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902, 210.2592.802

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45 ΜΠΟΛΕΚ, ΛΟΛΕΚ & ΡΕΞ

16.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ρεπορτάζ και αναλύσεις για την αθλητική επικαιρότητα στην Ελλάδα και τον κόσμο. Με τον Κώστα Χατζόπουλο

17.00 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ Η διαδικασία παρασκευής των υλικών

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ Οι ειδήσεις της μέρας και οι ειδήσεις στη νοηματική

18.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

18.25 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟ «902»

19.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

20.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Τα σημαντικότερα διεθνή γεγονότα με την Αννα Μπαλλή

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

23.30 ΜΙΚΡΟΠΡΟΟΠΤΙΚΗ Ο Γρηγόρης Τραγγανίδας συνομιλεί με τους καλεσμένους του για τη μικρού μήκους ταινία

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7701.911-5

07.00 ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ

08.00 ΚΟΥΚΛΟΜΕΓΑΛΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥΣΠΟΡΙΑ (Ε)

09.45 AΝIMAL ANTICS

HISTORY CHANNEL

10.10 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ (Ε) «Μπομπ Ντίλαν»

11.10 ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε) «Γκέισα»

12.00 ΣΙΚΕΛΙΑ, ΕΝΑ ΠΑΛΙΜΨΗΣΤΟ

13.00 ΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ

14.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ... ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΝΑΣ ΤΟΠΟΣ «Πτολεμαΐς Φούφα»

14.30 Ο ΜΥΣΤΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΠΟΥΛΙΩΝ

15.00 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ (Ε)

16.00 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ Σειρά

17.00 ΟΔΗΣΣΟΣ, ΜΙΑ ΞΕΧΑΣΜΕΝΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΔΑ

18.00 Η ΤΕΧΝΗ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ

18.30 ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ ΧΟΛΙΓΟΥΝΤ «Ρίτσαρντ Γκιρ»

19.00 ΣΤΗΝ ΑΓΡΙΑ ΦΥΣΗ

20.00 ΕΡΑΣΤΕΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ «Σιβηρία» (Μέρος Β΄)

21.00 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ: (Ε) «Ιβάν ο τρομερός»

22.00 Η ΦΛΟΓΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΜΑΡΙΑ ΚΑΛΛΑΣ Ντοκιμαντέρ

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΣΑΝ ΤΑ ΤΡΕΛΑ ΠΟΥΛΙΑ

14.00 ΣΤΕΝΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΤΡΥΠΙΟΥ ΤΟΙΧΟΥ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

17.00 ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΓΡΟΤΩΝ

18.30 16 ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ (Ε)

23.00 ΟΝΕΙΡΟ ΗΤΑΝ (Ε)

24.00 ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 LINCS Σειρά

02.15 ΜΑΤΛΟΚ

* Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη

ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400, 2310.299.700

08.00 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΤΟΠΟΣ - ΙΣΤΟΡΙΑ «Ονειρα και προσφυγιά»

08.30 ΠΡΩΙΝΟ ΜΑΓΚΑΖΙΝΟ

10.00 ΕΡΕΥΝΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

10.30 Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΠΙΕΖΕΤΑΙ

11.00 ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ

12.00 Ο ΦΛΟΪΝΤ ΣΤΗ ΜΕΣΟΓΕΙΟ «Ταξίδι στην Τουρκία»

12.30 ΔΕΛΤΑ ΕΒΡΟΥ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΑ «Πακιστάν»

14.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ

16.00 ΟΙ ΙΘΑΓΕΝΕΙΣ ΦΥΛΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ Ντοκιμαντέρ

16.30 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ (Ε)

18.00 ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΡΙΟ

19.00 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ

20.00 ΖΩ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.20 ΚΑΙΡΟΣ

21.30 ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΦΙΛΙΕΣ

21.45 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ - ΒΙΩΝΟΝΤΑΣ ΤΗ ΔΙΕΥΡΥΝΣΗ

22.00 ΕΞΕΛΙΞΗ

23.00 ΑΘΗΝΑ 2004, ΩΡΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΑΥΣΤΗΡΑ ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΟ

01.30 ΖΑΝ ΜΙΣΕΛ ΖΑΡ - OXYGEN MOSCOW

02.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ (Ε)

03.30 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΜΙΑ ΖΩΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΣΑ (Ε)

06.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤ1

10.15 ΛΙΦΤΙΝΓΚ (Ε)

11.10 ΤΑ ΝΕΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤ1 ΣΕ 1'

11.05 ΛΙΦΤΙΝΓΚ (Ε)

12.15 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

13.05 SUPER GAME

13.15 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

15.45 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

16.40 SUPER GAME

16.45 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Συνέχεια)

17.45 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

18.05 SUPER GAME

18.10 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

19.10 Η ΛΑΜΨΗ

20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

22.00 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

23.00 ΟΙ ΣΤΑΒΛΟΙ ΤΗΣ ΕΡΙΕΤΑΣ ΖΑΪΜΗ (Ε)

24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΣΕ ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ

01.30 SURVIVOR

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Καρολάιν και οι επαναστάτες»

04.40 MOBILE FUN

05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.30 ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΙ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 210.4897.777

05.40 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΗΜΕΡΑ

06.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ

13.00 ΕΣΜΕΡΑΛΝΤΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΜΙΡΑΝΤΑ

15.50 ΝΙΝΑ

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 ΑΚΡΟΒΑΤΩΝΤΑΣ (Ε)

18.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)

19.00 ΜΕΤΑΞΥ ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΙ ΜΙΣΟΥΣ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΠΑΤΡΑ - ΒΕΝΕΤΙΑ

22.00 ΜΙΑ ΑΓΑΠΗ ΜΙΑ ΖΩΗ (Ε)

23.00 ΜΥΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΛΑΘΗ (Ε)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο δολοφόνος με το δρεπάνι: η συνάθροιση»

03.30 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

03.45 ΜΠΟΡΩ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.30 ΚΑΘΑΡΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ

10.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.15 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ

11.30 ΑΝΤΖΕΛΙΚΑ, ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΤΟΥ ΠΑΘΟΥΣ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 TOP SECRET

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο σεξοκυνηγός»

18.15 TOP SECRET ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ

18.45 ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ

20.55 AUTO ALTER

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ολοι οι άντρες είναι ίδιοι»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σκληρή δικαιοσύνη»

01.00 SEX AND THE CITY

01.45 APHRODISIA

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Συμφωνία θανάτου»

MEGA
Τηλ. 210.6994.224, 210.6994.300

05.45 ΠΡΩΙΝΟ MEGA

10.00 ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΓΟΝΕΩΝ (Ε)

11.15 ΤΡΑΠΕΖΑ (Ε)

12.00 ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ (Ε)

13.10 ΡΕΤΙΡΕ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)

16.15 ΦΤΩΧΗ ΜΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (Ε)

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ

18.20 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ

19.00 ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΣΟΥΠΕΡ ΜΠΑΛΑ (Ε)

21.45 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «Λα Κορούνια - Ολυμπιακός»

00.10 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «Λίβερπουλ - Μονακό»

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ (Συνέχεια)

03.00 BAR (E)

04.00 ΤΥΧΕΡΗ ΕΚΔΟΣΗ

05.00 ΔΙΨΑ (Ε)

STAR
Τηλ. 210.3481.000

06.15 ΜΕΣΑ ΕΞΩ

06.45 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ

10.00 ΜΙΚΡΕΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ

11.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Για όλα φταιν τα θηλυκά»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 SUPER STAR

16.20 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.30 ΛΟΥΙΖΑ, Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥΡΓΟΥ

17.30 ΙΕΡΟ ΠΑΘΟΣ

18.30 ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα αστείο κορίτσι»

23.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Συνωμότες»

01.00 Η ΖΩΝΗ ΤΟΥ ΛΥΚΟΦΩΤΟΣ

02.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

03.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

03.15 Ο ΦΥΓΑΣ

04.15 ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΤΟΥ ΜΕΛΡΟΟΥΖ

05.15 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

ΤΡΙΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

16.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ρεπορτάζ & αναλύσεις για την αθλητική επικαιρότητα στην Ελλάδα και τον κόσμο. Με τον Κώστα Χατζόπουλο

17.00 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ Η διαδικασία παρασκευής των υλικών

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ Οι ειδήσεις της μέρας και οι ειδήσεις στη νοηματική

18.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

18.25 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

19.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

20.25 ...ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Επιστήμονες διαφόρων ειδικοτήτων συνομιλούν για θέματα υγείας με την Πόπη Καπετανοπούλου

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Ενημερωτική, πολιτική εκπομπή με τον Κώστα Καραχάλιο

23.10 ΑΠΟΨΕ ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΖΟΥΜΕ Αυτοσχεδιάζοντας με το λόγο και το έργο σημαντικών ανθρώπων της μουσικής και θεατρικής σκηνής

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7701.911-5

07.00 ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ

08.00 ΚΟΥΚΛΟΜΕΓΑΛΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥΣΠΟΡΙΑ (Ε)

09.45 ANIMAL ANTICS

10.10 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ (Ε) «Μπομπ Ντίλαν» Μέρος Α΄

11.10 ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε) «Γκέισα» Μέρος Α΄

12.00 ΣΙΚΕΛΙΑ, ΕΝΑ ΠΑΛΙΜΨΗΣΤΟ

13.00 ΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ «Οι άνθρωποι της θάλασσας»

14.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ... ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΝΑΣ ΤΟΠΟΣ «Γρεβενά»

14.30 Ο ΜΥΣΤΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΠΟΥΛΙΩΝ «Νεροχελίδονα»

15.00 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ (Ε)

16.00 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ Σειρά

17.00 ΟΔΗΣΣΟΣ, ΜΙΑ ΞΕΧΑΣΜΕΝΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΔΑ

17.30 ΤΑ ΓΕΦΥΡΙΑ ΤΟΥ ΙΟΝΙΟΥ

18.00 Η ΤΕΧΝΗ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ

18.30 ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΟΥ ΧΟΛΙΓΟΥΝΤ «Κέβιν Κόστνερ»

19.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

19.10 ΣΤΗΝ ΑΓΡΙΑ ΦΥΣΗ

20.00 ΕΡΑΣΤΕΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ «Σιβηρία» Μέρος Α΄

21.00 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ «Μπομπ Ντίλαν» Μέρος Β΄

22.00 Η ΦΛΟΓΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ Παραολυμπιακή λαμπαδηδρομία

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΙΑ «Το καλοκαίρι της Αννας»

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΣΑΝ ΤΑ ΤΡΕΛΑ ΠΟΥΛΙΑ

14.00 ΣΤΕΝΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΤΡΥΠΙΟΥ ΤΟΙΧΟΥ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

17.00 ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Σειρά

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΓΡΟΤΩΝ

18.30 16 ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 PREGAME

21.45 CHAMPIONS LEAGUE «ΠΑΟ - Ρόζενμποργκ»

23.45 CHAMPIONS NET

24.00 CHAMPIONS LEAGUE «Αρσεναλ - Αϊντχόβεν»

02.00 CHAMPIONS LEAGUE

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400, 2310.299.700

08.00 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΤΟΠΟΣ - ΙΣΤΟΡΙΑ

08.30 ΠΡΩΙΝΟ ΜΑΓΚΑΖΙΝΟ

10.00 ΕΡΕΥΝΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ «Ηχος, μουσική και περιβάλλον»

10.30 Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΠΙΕΖΕΤΑΙ «Γη: μια ειδική περίπτωση»

11.00 ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ «Πατέρας - μια ζωή πατέρας»

12.00 ΑΓΡΙΟΙ ΤΟΠΟΙ ΤΟΥ ΛΟΡΝ ΓΚΡΙΝ

12.30 ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΕΣ ΛΙΜΝΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΑ «Καλλάς» Β΄μέρος

14.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ

16.00 ΟΙ ΙΘΑΓΕΝΕΙΣ ΦΥΛΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ «Νέα γη, νέα ζωή - Οι Μπούσμεν της Νότιας Αφρικής»

16.30 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ

18.00 Η ΟΔΟΣ ΤΩΝ ΥΔΑΤΩΝ

19.00 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ

20.00 ΖΩ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

23.00 ΑΘΗΝΑ 2004, ΩΡΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΓΚΙΛΜΠΕΡΤ ΚΑΙ ΤΖΟΡΤΖ

01.30 ELVIS COSTELLO - LIVE A CASE FOR SONG

* Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΜΙΑ ΖΩΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΣΑ (Ε)

06.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.15 ΛΙΦΤΙΓΚ (Ε)

11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ-1 ΣΕ 1'

11.05 ΛΙΦΤΙΓΚ (Συνέχεια)

12.15 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

13.05 SUPER GAME

13.15 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

15.45 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

16.40 SUPER GAME

16.45 KAI OI ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Συνέχεια)

17.45 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

18.05 SUPER GAME

18.10 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

19.10 Η ΛΑΜΨΗ

20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

22.00 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

23.00 ΟΙ ΣΤΑΒΛΟΙ ΤΗΣ ΕΡΙΕΤΑΣ ΖΑΪΜΗ (Ε)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΣΕ ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ

01.30 SURVIVOR

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το αίμα των Απάτσι»

04.30 MOBILE FUN

04.50 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.20 ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΙ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΑ

ALPHA
Τηλ. 210.4897.777

05.40 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΗΜΕΡΑ

06.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ

13.00 ΕΣΜΕΡΑΛΝΤΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΜΙΡΑΝΤΑ

15.50 ΝΙΝΑ

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 ΑΚΡΟΒΑΤΩΝΤΑΣ (Ε)

18.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)

19.00 ΜΕΤΑΞΥ ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΙ ΜΙΣΟΥΣ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΠΑΤΡΑ - ΒΕΝΕΤΙΑ (Ε)

22.00 ΜΙΑ ΑΓΑΠΗ ΜΙΑ ΖΩΗ (Ε)

23.00 ΜΥΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΛΑΘΗ (Ε)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΕΝΑΣ ΤΡΕΛΟΣ, ΤΡΕΛΟΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ (Ε)

02.00 EUROGOAL

02.30 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

03.30 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

03.45 ΜΠΟΡΩ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.30 ΚΑΘΑΡΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ

10.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.15 ALTER KIDS

11.30 ΑΝΤΖΕΛΙΚΑ, ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΤΟΥ ΠΑΘΟΥΣ Σειρά

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΤΟP SECRET

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα σαΐνια»

18.15 TOP SECRET - τελευταία έκδοση

18.45 ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ

20.55 AUTO ALTER

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κυρ-Γιώργης και οι τρέλες του»

23.00 ΑΘΕΑΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

01.30 SEX AND THE CITY

02.00 APHRODISIA

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ερωτικό δίλημμα»

MEGA
Τηλ. 210.6994.224, 210.6994.300

05.45 ΠΡΩΙΝΟ MEGA

10.00 ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΓΟΝΕΩΝ (Ε)

11.15 Η ΤΡΑΠΕΖΑ (Ε)

12.00 ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ (Ε)

13.00 ΡΕΤΙΡΕ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)

16.15 ΦΤΩΧΗ ΜΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (Ε)

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ

18.20 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ

19.00 ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

21.40 ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΕΣ (Ε)

22.40 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νύχτα γάμου»

00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.00 BAR (E)

02.00 ΡΕΪΒΕΝ Σειρά

03.00 ΤΥΧΕΡΗ ΕΚΔΟΣΗ

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΝΤΑΝΤΑ ΑΜΕΣΟΥ ΔΡΑΣΕΩΣ

05.00 Η ΔΙΨΑ (Ε)

STAR
Τηλ. 210.3481.000

06.15 ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΞΩ

06.45 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ

10.00 ΜΙΚΡΕΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ

11.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Είναι γάτα ο γιατρός»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 SUPER STAR

16.20 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.30 ΛΟΥΙΖΑ, Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥΡΟΥ Σειρά

17.30 ΙΕΡΟ ΠΑΘΟΣ

18.30 ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χαμένες ψυχές» Α΄ τηλεοπτική προβολή

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κατήφορος»

01.15 Η ΖΩΝΗ ΤΟΥ ΛΥΚΟΦΩΤΟΣ Σειρά

02.15 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ

03.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

03.30 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΦΑΝΤΑΣΜΑ

04.30 ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΤΟΥ ΜΕΛΡΟΟΥΖ

05.30 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

Ερρίκος ο Ε'

Ο Λόρενς Ολίβιε δεν υπήρξε μόνο ένας μεγάλος ηθοποιός της θεατρικής κυρίως σκηνής, αλλά και ένας σπουδαίος σκηνοθέτης που συνέβαλε και στον κινηματογράφο με τη μεταφορά στην οθόνη σαιξπηρικών έργων. Η πρώτη προσπάθεια έγινε το 1944, με την ταινία «Ερρίκος ο 5ος». Ο Ερρίκος ο 5ος, βασιλιάς της Αγγλίας, ζητά από τον αρχιεπίσκοπο του Καντέρμπερι και τον επίσκοπό του Ελι να υποστηρίξουν τις βλέψεις του για το στέμμα της Γαλλίας. Οταν θα συμφωνήσουν, θ' αρχίσει η πολιορκία στο Αρφλερ. Οι Αγγλοι όμως θα βρεθούν σε δύσκολη θέση και ο στρατός θα αποδεκατιστεί από αρρώστιες. Ο Ερρίκος αποφασίζει να επιστρέψει στην Αγγλία, αλλά οι Γάλλοι θα τον παγιδεύσουν στο Ανζικούρ. Την παραμονή της μάχης ο Ερρίκος, για να δώσει κουράγιο και να ενθαρρύνει τους στρατιώτες του, θα μεταμφιεστεί σε απλό στρατιώτη και θα επισκεφθεί τις σκηνές τους... Πρωταγωνιστούν: Λόρενς Ολίβιε, Ρόμπερτ Νιούτον, Λέσλι Μπανκς, Ρενέ Ασερσον (Τετάρτη, Βουλή - Τηλεόραση, 22.00).

Το ... τίμημα

Ο Τέρενς Ντέιβις σκηνοθετεί το αισθηματικό δράμα εποχής «Το τίμημα της αγάπης». Η ταινία είναι βασισμένη στο μυθιστόρημα της Ιντιθ Γουόρτον. Η εξαιρετικά όμορφη Λίλι παραμένει ανύπαντρη παρά τα 29 της χρόνια και μάλιστα σε μια εποχή που κάτι τέτοιο είναι ανήκουστο. Σύντομα όμως θα βρεθεί μπροστά σε ένα δίλημμα αν θα πρέπει να παντρευτεί έναν πλούσιο άντρα ή να παραδοθεί στον έρωτά της για τον γοητευτικό αλλά φτωχό Λόρενς. Η επιλογή ανάμεσα σε έναν κοινωνικά αποδεκτό γάμο και την πραγματική αγάπη δε θα είναι εύκολη για την Λίλι. Παίζουν: Γκίλιαν Αντερσον, Νταν Ακρόιντ, Αντονι Λα Πάλια, Λόρα Λίνεϊ, Ελίζαμπεθ Μακ Γκόβερν, Ερικ Στολτς (Πέμπτη, Alpha, 01.00)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902, 210.2592.802

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45 ΜΠΟΛΕΚ, ΛΟΛΕΚ & ΡΕΞ

16.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ρεπορτάζ & αναλύσεις για την αθλητική επικαιρότητα στην Ελλάδα και τον κόσμο. Με τον Κώστα Χατζόπουλο

17.00 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ Η διαδικασία παρασκευής των υλικών

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ Οι ειδήσεις της μέρας και οι ειδήσεις στη νοηματική

18.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

18.25 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

19.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

20.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Τα σημαντικότερα διεθνή γεγονότα. Με την Αννα Μπαλλή

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

23.00 ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΗΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ Ο Βαγγέλης Κούτας συζητά με την Ελένη Δικαίου για το νέο της βιβλίο

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7701.911-5

07.00 ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ

08.00 ΚΟΥΚΛΟΜΕΓΑΛΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥΣΠΟΡΙΑ (Ε)

09.45 ANIMAL ANTICS

HISTORY CHANNEL

10.10 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ - ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ (Ε) «Τζακ Λόντον»

11.10 ΙΣΤΟΡΙΑ «Η Ιστορία της παραλίας»

12.00 Ο ΛΟΡΔΟΣ ΕΛΓΙΝ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΡΜΑΡΑ ΤΗΣ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ

13.00 ΕΠΙ ΤΩΝ ΟΡΕΩΝ «Ταΰγετος» Ντοκιμαντέρ

14.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ... ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΝΑΣ ΤΟΠΟΣ «Βόλος»

14.30 Ο ΜΥΣΤΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΠΟΥΛΙΩΝ

15.00 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ (Ε)

16.00 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ Σειρά

17.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νικ και Τζίνο»

19.00 ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΦΤΕΡΑ Ντοκιμαντέρ

20.00 ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ ΠΑΡΑΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΛΕΣΧΗ «Πυροτεχνήματα»

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΣΑΝ ΤΑ ΤΡΕΛΑ ΠΟΥΛΙΑ

14.00 ΣΤΕΝΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΤΡΥΠΙΟΥ ΤΟΙΧΟΥ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

17.00 ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Σειρά

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΓΡΟΤΩΝ

18.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φτωχογειτονιά, αγάπη μου»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ (Ε)

23.00 ΟΝΕΙΡΟ ΗΤΑΝ (Ε)

24.00 ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ Σειρά

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 LINCS Σειρά

02.15 ΜΑΤΛΟΚ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400, 2310.299.700

08.00 ΜΙΚΡΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ Ντοκιμαντέρ

08.30 ΠΡΩΙΝΟ ΜΑΓΚΑΖΙΝΟ

10.00 ΕΡΕΥΝΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ

10.30 Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΠΙΕΖΕΤΑΙ

11.00 4ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ - CIRCOM

12.00 ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟ ΒΑΦΤΙΣΤΗΡΙ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ Ντοκιμαντέρ

14.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ

16.00 ΟΙ ΙΘΑΓΕΝΕΙΣ ΦΥΛΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

16.30 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ (Ε)

18.00 4ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ - CIRCOM

19.00 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ Ντοκιμαντέρ

20.00 ΖΩ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.20 ΚΑΙΡΟΣ

21.30 ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΦΙΛΙΕΣ

21.45 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ - ΒΙΩΝΟΝΤΑΣ ΤΗ ΔΙΕΥΡΥΝΣΗ

22.00 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ

23.00 ΑΘΗΝΑ 2004, ΩΡΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΑΥΣΤΗΡΑ ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΟ «Πνευματισμός»

01.30 ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΟΜΕΝΟΙ ΔΕΡΒΙΣΗΔΕΣ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΜΙΑ ΖΩΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΣΑ (Ε)

06.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.15 ΛΙΦΤΙΝΓΚ (Ε)

11.10 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ 1 ΣΕ 1΄

11.15 ΛΙΦΤΙΝΓΚ (Ε)

12.15 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

13.05 SUPER GAME

13.15 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

15.45 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

16.40 SUPER GAME

16.45 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

17.45 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

18.05 SUPER GAME

18.10 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

19.10 Η ΛΑΜΨΗ

20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

22.00 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

23.00 ΟΙ ΣΤΑΒΛΟΙ ΤΗΣ ΕΡΙΕΤΑΣ ΖΑΪΜΗ (Ε)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Προδοσία και εκδίκηση»

04.30 MOBIL FUN

04.50 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.20 ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΙ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 210.4897.777

05.40 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

06.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ

13.00 ΕΣΜΕΡΑΛΝΤΑ Σειρά

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΜΙΡΑΝΤΑ

15.50 ΝΙΝΑ

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΕΣ (Ε)

18.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)

19.00 ΜΕΤΑΞΥ ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΙ ΜΙΣΟΥΣ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τι τριάντα, τι σαράντα, τι πενήντα»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παράλληλες ιστορίες»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 SUPERGOAL

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η δολοφονία του τσάρου»

03.45 ΛΟΓΩ... ΖΩΗΣ (E)

04.45 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

05.00 ΠΡΩΙΝΟ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.30 ΚΑΘΑΡΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ

10.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.15 ALTER KIDS

11.30 ΑΝΤΖΕΛΙΚΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΤΟΥ ΠΑΘΟΥΣ Σειρά

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 TOP SECRET

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ψηλά τα χέρια Χίτλερ»

18.15 TOP SECRET ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ

18.45 ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ

20.55 AUTO ALTER

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κολωνάκι διαγωγή μηδέν»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «American kickboxer»

01.00 SEX AND THE CITY

01.30 APHRODISIA Σειρά

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κήπος του έρωτα»

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η συχνότητα του διαστήματος»

MEGA
Τηλ. 210.6994.224, 210.6994.300

05.45 ΠΡΩΙΝΟ MEGA

10.00 ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΓΟΝΕΩΝ (Ε)

11.15 ΤΡΑΠΕΖΑ (Ε)

12.00 ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ (Ε)

13.10 ΡΕΤΙΡΕ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)

16.15 ΦΤΩΧΗ ΜΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (Ε)

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ

18.20 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ

19.00 ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

21.40 ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΕΣ (Ε)

22.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ξέφρενη πορεία»

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.15 BAR (Ε)

02.15 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Κόλεκ»

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 ΝΤΑΝΤΑ ΑΜΕΣΟΥ ΔΡΑΣΕΩΣ Σειρά

05.15 Η ΔΙΨΑ (Ε)

STAR
Τηλ. 210.3481.000

06.15 ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΞΩ

06.45 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ

10.00 ΜΙΚΡΕΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ

11.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κλεφτρόνια της πλάκας»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 SUPER STAR

16.20 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.30 ΛΟΥΙΖΑ, Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥΡΟΥ Σειρά

17.30 ΙΕΡΟ ΠΑΘΟΣ

18.30 ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Βλέπω το θάνατό σου»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι αστυνομικίνες»

00.45 Η ΖΩΝΗ ΤΟΥ ΛΥΚΟΦΩΤΟΣ Σειρά

01.45 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ

02.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

03.00 Ο ΑΟΡΑΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ

04.00 ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΤΟΥ ΜΕΛΡΟΟΥΖ

05.00 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

ΠΕΜΠΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902, 210.2592.802

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.45 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

16.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ρεπορτάζ, αναλύσεις για την αθλητική επικαιρότητα στην Ελλάδα και τον κόσμο. Με τον Κώστα Χατζόπουλο

17.00 ΜΙΚΡΟΠΡΟΟΠΤΙΚΗ Ο χώρος της ταινίας μικρού μήκους και ντοκιμαντέρ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ Οι ειδήσεις της μέρας και οι ειδήσεις στη νοηματική

18.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

18.25 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

19.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

20.30... ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Επιστήμονες διαφόρων ειδικοτήτων συνομιλούν για θέματα υγείας με την Πόπη Καπετανοπούλου

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Ενημερωτική, πολιτική εκπομπή. Με τον Κώστα Καραχάλιο

23.30 ΑΠΟΨΕ ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΖΟΥΜΕ Αυτοσχεδιάζοντας με το λόγο και το έργο σημαντικών ανθρώπων της μουσικής και θεατρικής σκηνής

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7701.911-5

07.00 ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ

08.00 ΚΟΥΚΛΟΜΕΓΑΛΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥΣΠΟΡΙΑ (Ε)

09.45 ANIMAL ANTICS

10.10 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ (Ε) «Ιβάν ο τρομερός»

11.10 ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε) «Η ιστορία της παραλίας» (Μέρος Α΄)

12.00 ΣΙΚΕΛΙΑ, ΕΝΑ ΠΑΛΙΜΨΗΣΤΟ «Η ακμή των ελληνικών πόλεων»

13.00 ΛΗΜΝΟΣ Η ΦΙΛΤΑΤΗ

14.00 ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ... ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΝΑΣ ΤΟΠΟΣ «Μαλεσίνα»

14.30 Ο ΜΥΣΤΙΚΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΠΟΥΛΙΩΝ «Χελιδόνια»

15.00 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ (Ε)

16.00 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ Σειρά

17.00 ΚΟΜΒΟΪ

18.30 ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ ΧΟΛΙΓΟΥΝΤ «Ρόμπερτ Ρέντφορντ»

19.00 ΣΤΗΝ ΑΓΡΙΑ ΦΥΣΗ

20.00 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ - ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ (Ε) «Τζακ Λόντον»

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΜΠΑΣΚΕΤ

22.00 Η ΦΛΟΓΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 Ο ΕΡΩΤΑΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΣΑΝ ΤΑ ΤΡΕΛΑ ΠΟΥΛΙΑ

14.00 ΣΤΕΝΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΤΡΥΠΙΟΥ ΤΟΙΧΟΥ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

17.00 ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗ Σειρά

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΓΡΟΤΩΝ

18.30 16 ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ

20.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΟΥΕΦΑ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ (Ε)

23.00 ΟΝΕΙΡΟ ΗΤΑΝ (Ε)

24.00 ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ Σειρά

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 LINCS

02.15 ΜΑΤΛΟΚ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400, 2310.299.700

08.00 ΜΙΚΡΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ

08.30 ΠΡΩΙΝΟ ΜΑΓΚΑΖΙΝΟ

10.00 ΕΡΕΥΝΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ «Μουσική και μνήμη»

10.30 Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΠΙΕΖΕΤΑΙ «Η συμμετοχή του οξυγόνου»

11.00 ΒΙΟΤΡΟΜΟΣ

12.00 ΑΓΡΙΑ ΘΗΡΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ «Τα ερπετά»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΑ «Πακιστάν» Μέρος Β΄

14.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ

16.00 ΟΙ ΙΘΑΓΕΝΕΙΣ ΦΥΛΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ «Οι πλούσιοι Ινδιάνοι - Οι Κίτσουας του Εκουαδόρ»

16.30 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ (Ε)

18.00 ACHETERLAND

19.00 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ «Υγρόκοσμος»

20.00 ΖΩ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.20 ΚΑΙΡΟΣ

21.30 ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΦΙΛΙΕΣ

21.45 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ - ΒΙΩΝΟΝΤΑΣ ΤΗ ΔΙΕΥΡΥΝΣΗ «Κροατία»

22.00 ΕΞΕΛΙΞΗ

23.00 ΑΘΗΝΑ 2004, ΩΡΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΑΥΣΤΗΡΑ ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΟ «Αστρολογία»

01.30 KHALED

02.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ (Ε)

04.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΜΙΑ ΖΩΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΣΑ (Ε)

06.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.15 ΛΙΦΤΙΝΓΚ (Ε)

11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ-1 ΣΕ 1΄

11.05 ΛΙΦΤΙΝΓΚ (Συνέχεια)

12.15 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

13.05 SUPER GAME

13.15 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

15.45 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

16.40 SUPER GAME

16.45 ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Συνέχεια)

17.45 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ

18.05 SUPER GAME

17.10 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

19.10 Η ΛΑΜΨΗ

20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

22.00 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

23.00 ΟΙ ΣΤΑΒΛΟΙ ΤΗΣ ΕΡΙΕΤΑΣ ΖΑΪΜΗ (Ε)

24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΣΕ ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ

01.30 Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το δεκαήμερο του Βοκάκιου»

04.20 MOBILE FUN

04.40 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.20 ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΙ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΑ

ALPHA
Τηλ. 210.4897.777

05.40 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

06.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ

13.00 ΕΣΜΕΡΑΛΝΤΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΜΙΡΑΝΤΑ

15.50 ΝΙΝΑ

16.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 ΑΚΡΟΒΑΤΩΝΤΑΣ (Ε)

18.00 ΘΑ ΣΕ ΔΩ ΣΤΟ ΠΛΟΙΟ (Ε)

19.00 ΜΕΤΑΞΥ ΑΓΑΠΗΣ ΚΑΙ ΜΙΣΟΥΣ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΠΑΤΡΑ - ΒΕΝΕΤΙΑ (Ε)

22.00 ΜΙΑ ΑΓΑΠΗ, ΜΙΑ ΖΩΗ (Ε)

23.00 CANDID CAMERA (E)

00.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το τίμημα της αγάπης»

03.30 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

03.45 ΠΡΩΙΝΟ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.30 ΚΑΘΑΡΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ

10.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.15 ALTER KIDS

11.30 ΑΝΤΖΕΛΙΚΑ, ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΤΟΥ ΠΑΘΟΥΣ Σειρά

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 TOP SECRET

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τζακ ο καβαλάρης»

18.15 TOP SECRET - τελευταία έκδοση

18.45 ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Χιονάτη και τα 7 γεροντοπαλίκαρα»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επιχείρηση Delta Force»

00.15 SEX AND THE CITY

01.30 APHRODISIA

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ερωτας στο Βερολίνο»

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο καταζητούμενος»

MEGA
Τηλ. 210.6994.224, 210.6994.300

05.45 ΠΡΩΙΝΟ MEGA

10.00 ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΓΟΝΕΩΝ (Ε)

11.15 Η ΤΡΑΠΕΖΑ (Ε)

12.00 ΚΑΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΩ (Ε)

13.10 ΡΕΤΙΡΕ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)

16.15 ΦΤΩΧΗ ΜΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (Ε)

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ

18.20 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ

19.00 ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

21.40 ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΕΣ (Ε) Σειρά

22.40 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «American pie»

00.40 ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΣΙΝΕΜΑ

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΣΙΝΕΜΑ (Συνέχεια)

01.30 BAR (E)

02.30 ΡΕΪΒΕΝ

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 ΝΤΑΝΤΑ ΑΜΕΣΟΥ ΔΡΑΣΕΩΣ Ξένη σειρά

05.00 Η ΔΙΨΑ (Ε) Σειρά

STAR
Τηλ. 210.3481.000

06.15 ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΞΩ

06.45 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ

10.00 ΜΙΚΡΕΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ

11.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ξεβράκωτος Ρωμιός»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 SUPER STAR

16.20 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.30 ΛΟΥΙΖΑ, Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥΡΟΥ Σειρά

17.30 ΙΕΡΟ ΠΑΘΟΣ

18.30 ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η σφαίρα»

23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οργισμένο βλέμμα»

01.45 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ

02.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

03.00 Ο ΡΕΠΟΡΤΕΡ

04.00 ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ ΤΟΥ ΜΕΛΡΟΟΥΖ

05.00 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

Νικ και Τζίνο

Ο Ρόμπερτ Γιάνγκ σκηνοθετεί τη δραματική περιπέτεια «Νικ και Τζίνο». Ο Νικ Λουτσιάνο είναι ένας καθυστερημένος νοητικά νεαρός με αγνά αισθήματα που δεν έχει κανέναν άλλο στον κόσμο, εκτός από τον αγαπημένο του δίδυμο αδελφό Τζίνο. Εκείνος σπουδάζει στην ιατρική σχολή. Τα δύο αδέλφια έχουν μάθει να βασίζονται ο ένας στον άλλο από πολύ μικρή ηλικία, καθώς ο Τζίνο προστατεύει τον αθώο Νίκι από τη σκληρότητα του κόσμου και ο δεύτερος, με τη σειρά του, βοηθάει τον πρώτο στις σπουδές του, με τα χρήματα που βγάζει από την Υπηρεσία Καθαριότητας του Δήμου, όπου εργάζεται. Η σχέση τους όμως μπαίνει σε δοκιμασία, όταν ο Τζίνο ερωτεύεται μια συμφοιτήτριά του στη Σχολή. Ενας κακοπροαίρετος συνάδελφος του Νικ τον πείθει ότι τώρα πια θα χάσει τη θέση που είχε στην καρδιά του αδελφού του... Θαυμάσια ταινία με συγκλονιστικές ερμηνείες από τους Τομ Χαλς και Ρέι Λιότα. (Παρασκευή, ΕΤ-1, 17.00)

Πυροτεχνήματα

Ο Τακέσι Κιτάνο σκηνοθετεί την αστυνομική ταινία, ιαπωνικής παραγωγής «Πυροτεχνήματα». Ο ντετέκτιβ Νίσα φεύγει για να επισκεφτεί τη σοβαρά άρρωστη γυναίκα του. Ενας γκάνγκστερ τραυματίζει θανάσιμα το φίλο και σύντροφό του Χορέμπε. Αργότερα άλλος ένας συνάδελφός του σκοτώνεται από τον γκάνγκστερ, ενώ προσπαθούσε να σώσει τον Νίσα. Αποκαρδιωμένος ο ντετέκτιβ παραιτείται από την αστυνομία. Για να εξοφλήσει τον τοκογλύφο της Γιακούζα, που του είχε δανείσει χρήματα και για να πάει τη γυναίκα του ένα τελευταίο ταξίδι, αποφασίζει να ληστέψει μια τράπεζα. Αν και πρόκειται για ένα αστυνομικό θρίλερ, στην πραγματικότητα η ταινία είναι ένα σχόλιο γύρω από τη ζωή, το θάνατο και τη μοναξιά. Παίζουν: Τακέσι Κιτάνο, Καγιόκο Κισιμότο, Ρεν Οσούγκι (Παρασκευή, ΕΤ-1, 24.00)

ΣΤΑΥΡΟΛΕΞΟ

ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ:

1. Τερατόμορφος σκύλος που φύλαγε τις πύλες του Αδη - Στάση ξεκούρασης. 2. Ελληνικό μουσικό συγκρότημα - Τις χαρακτηρίζει προπέτεια - Οπτικά δοκάρια. 3. Εχει και την έννοια της φιλονικίας - Ελληνας ηθοποιός. 4. Λυρική καλλιτέχνιδα - Τοπικό επίρρημα. 5. Μουσική νότα - Ηταν και ο Θουκυδίδης. 6. Βουνό στην Πελοπόννησο - Γερμανός σκηνοθέτης του θεάτρου - Κινέζικη θεότητα. 7. Αντρες το έχουν... μπροστά τους - Στερούνται λογικής - Δίκασε το Χριστό. 8. Υπεράνω ηθικών παραβάσεων αυτοί - Προσφέρει ευρυχωρία. 9. Δούλα της Κίρκης - Η επιστροφή οφειλόμενου ποσού ή πράγματος. 10. Υποβάσταζαν το θριγκό αρχαίων μνημείων ή οικοδομημάτων. 11. Θεραπευτικό μέσο - Ασιατικό κράτος - Μάρκα τηλεοράσεων. 12. Εισάγει ερώτημα - Τάγμα μοναχών στην Ιαπωνία - Τοπικών πολέμων αρκετές σε διάφορα κράτη. 13. Μάρκα φορτηγών - Η ιδιαίτερη προσοχή και ενασχόληση με κάποιον - Αρθρο. 14. Κατασκευάζει σέλες για τα υποζύγια - Είναι πολλών ανθρώπων τα μαλλιά.

ΚΑΘΕΤΑ:

1. Είδος ερπετού - Περιττός, ανώφελος. 2. Διακρίνεται για την εντιμότητά του - Διατίθεται κι από τα φαρμακεία. 3. Αγώνας ταχύτητας αυτοκινήτων - Μαύρο με κίτρινες κηλίδες κολεόπτερο έντομο. 4. Απομακρύνεται με ειδική διαδικασία - Πιάνει πάντοτε πάτο (καθ.) - Μουσική νότα. 5. Λιμάνι της νοτιοανατολικής Γαλλίας - Συνθετικό τεχνοτροπίας. 6. Είναι έδρα του βασιλιά Φαχντ - Εχει και την έννοια του συμπαθούς. 7. Αντίστροφη γραφή άρθρου - Απαντάει στο πόσοι - Η κάτοικος ασιατικής χώρας. 8. Το κύπελλό του, στο ευρωπαϊκό μπάσκετ - Πρότεινε στο Μέγα Αλέξανδρο να τον υιοθετήσει - Το ένα ημίχρονο του ματς. 9. Μορφή φρενοβλάβειας - Τοπικό επίρρημα. 10. Ο πολύ αδύνατος και με σκληρά χαρακτηριστικά - Αρχικά μιας των στρατιωτικών διοικήσεων. 11. Μονάδες ευαισθησίας φωτογραφικών πλακών - Νεολαία πολιτικού κόμματος - Τηλεοπτικά αρχικά. 12. Γνωστός Ελληνας γελοιογράφος - Είδος λευκών υφασμάτων. 13. Το πρώτο της δεύτερης βαθμολογίας - Ασιατικό κράτος - Τα οράματά τους πολλά. 14. Ο πιο γνωστός των μυθογράφων της αρχαιότητας - Γνωστά πεδία στο Παρίσι.

Λ Υ Σ Η

ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ:

1. ΚΕΡΒΕΡΟΣ - ΞΑΠΛΑ 2. ΟΝΑΡ - ΙΤΑΜΕΣ - ΙΙ 3. ΜΑΛΩΜΑ - ΠΑΡΑΒΑΣ 4. ΠΡΙΜΑΝΤΟΝΑ - ΑΝΩ 5. ΡΕ - ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ 6. ΑΤΛΑΣ - ΣΤΑΪΝ - ΛΟ 7. ΟΙ - ΑΝΟΑ - ΑΝΝΑΣ 8. ΑΣΠΙΛΟΙ - ΑΝΕΤΟ 9. ΑΛΙΣ - ΑΠΟΔΟΣΗ 10. ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ 11. ΟΡΟΣ - ΙΡΑΚ - ΣΟΝΥ 12. ΠΩΣ - ΑΜΑ - ΕΣΤΙΕΣ 13. ΟΜ - ΦΡΟΝΤΙΔΑ - ΟΙ 14. ΣΑΡΑΤΣΗΣ - ΑΡΑΙΑ.

ΚΑΘΕΤΑ:

1. ΚΟΜΠΡΑ - ΑΣΚΟΠΟΣ 2. ΕΝΑΡΕΤΟΣ - ΑΡΩΜΑ 3. ΡΑΛΙ - ΛΙΠΑΡΟΣ 4. ΒΡΩΜΙΑ - ΙΛΥΣ - ΦΑ 5. ΜΑΣΣΑΛΙΑ - ΑΡΤ 6. ΡΙΑΝΤ - ΝΟΣΤΙΜΟΣ 7. ΟΤ - ΤΟΣΟΙ - ΙΡΑΝΗ 8. ΣΑΠΟΡΤΑ - ΑΔΑ - ΤΑ 9. ΜΑΝΙΑ - ΑΠΕΚΕΙ 10. ΞΕΡΑΚΙΑΝΟΣ - ΣΔΑ 11. ΑΣΑ - ΟΝΝΕΔ - ΣΤΑΡ 12. ΒΑΣ - ΝΤΟΚΟΙ 13. ΛΙΑΝ - ΛΑΟΣ - ΝΕΟΙ 14. ΑΙΣΩΠΟΣ - ΗΛΥΣΙΑ.

ΣΑΒΒΑΤΟ
«902»
Τηλ. 210.2592902 - 210.2592802

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.40 ΜΠΟΛΕΚ, ΛΟΛΕΚ & ΡΕΞ

16.00 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ Ποδοσφαιρικοί αγώνες

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.00 ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ Με τον Παντελή Σιούλη

19.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΤΟΥ «902» Επιμέλεια: Παύλος Ρούφας

20.00 ΑΠΟΨΕ ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΖΟΥΜΕ Αυτοσχεδιάζοντας με το λόγο και το έργο σημαντικών ανθρώπων της μουσικής και θεατρικής σκηνής

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.40 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Μουσική, χορός, τραγούδια...

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.626

07.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

10.00 ΛΕΝΙ ΡΙΦΕΝΣΤΑΛ - ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΒΥΘΟΥ

11.00 ΠΑΡΑΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

13.00 ΥΠΑΙΘΡΟΣ ΧΩΡΑ

13.30 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ

14.00 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

15.00 ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ Ντοκιμαντέρ

15.15 CRAND PRIX - ΣΤΙΒΟΥ

18.00 ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ

19.00 ΠΑΡΑΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το τέλος»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΕΚΠΟΜΠΗ

01.00 ΜΕΓΑΛΟΙ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΙ «Οι καταραμένοι»

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

09.00 ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ ΤΩΝ ΣΠΟΡ Ντοκιμαντέρ

13.00 ΣΠΟΡ ΙΣΤΟΡΙΕΣ

14.00 ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ Ξένη σειρά

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αγάπησα έναν αλήτη»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 ΧΟΝΔΡΟΣ ΛΙΓΝΟΣ

19.30 ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΟΣ Σειρά

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ (Ε)

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δυνατά φώτα σε μεγάλη πόλη»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400 - 2310.299.700

08.00 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ράτι»

09.30 ΝΕΣΤΟΣ

10.00 ΔΑΣΟΣ ΔΑΔΙΑΣ

10.30 ΒΟΥΝΑ ΤΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΘΡΑΚΗΣ

11.00 ΑΘΗΝΑ 2004 - ΠΑΡΑΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟ ΔΙΔΥΜΟ ΧΟΝΤΡΟΣ - ΛΙΓΝΟΣ «Υπό το μηδέν», «Η σύζυγός μας», «Γαμπρός με το ζόρι», «Νταντάδες της συμφοράς»

15.00 ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΧΟΡΕΥΤΙΚΩΝ ΣΧΗΜΑΤΩΝ - ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΝΤΑΝΙΕΛ ΛΟΜΕΛ

15.50 ΟΙ ΚΛΟΟΥΝ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ

17.00 JAMES DEAN, ΕΝΑ ΠΟΡΤΡΕΤΟ

18.00 MIXER: ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

19.00 Η ΜΑΡΘΑ ΓΚΡΑΧΑΜ ΣΤΗΝ ΙΑΠΩΝΙΑ

20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.30 JACKSON POLLOCK

22.00 ΤΣΙΤΣΑΝΕΙΑ 2004

23.00 ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ - 80 ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΤΟ ΤΟΥΝΕΛ

02.30 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

ΑΝΤΕΝΝΑ
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΔΕΣΠΟΙΝΙΣ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)

06.50 ΠΑΟΥΕΡ ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ

07.15 ΔΡ. ΚΟΥΪΝ: ΜΟΝΗ ΣΤΗΝ ΑΓΡΙΑ ΔΥΣΗ

08.10 ΠΑΟΥΕΡ ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ

08.30 ΕΛΛΗ ΚΑΙ ΑΝΝΑ (Ε)

09.00 ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ (Ε)

09.50 ΕΝΑ ΚΙ ΕΝΑ (Ε)

10.30 ΑΝΩ ΚΑΤΩ (Ε)

11.15 ΣΟΦΙΑ ΟΡΘΗ (Ε)

12.00 ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (Ε)

12.55 SUPER GAME

13.00 ΣΟΥΠΕΡ ΣΑΒΒΑΤΟ

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.40 Η ΑΓΑΠΗ ΗΡΘΕ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ (Ε) Σειρά

15.40 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

16.40 FAME STORY ΜΕ ΡΥΘΜΟ

17.40 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ 1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 FAME STORY ΜΕ ΡΥΘΜΟ (Συνέχεια)

20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 ΧΑΠΙ END

00.10 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

02.40 MOBILE FUN

03.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

ALPHA
Τηλ. 210.4897.777

05.40 ΠΡΩΙΝΟ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ (Ε)

06.45 ΠΡΩΙΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ

10.00 ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΛΕΙΠΕ

13.00 ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ντίγκιτι»

16.30 THIRD WATCH (Ε)

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Της ζήλιας τα καμώματα»

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 CANDID CAMERA (E)

22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στα ίχνη της ρώσικης μαφίας»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ

03.30 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

03.45 ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΕΛΕΙΠΕ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.30 ΚΑΘΑΡΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ

08.00 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

12.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΣΙΝΤΝΕΪ ΦΟΞ

13.00 ΟΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΠΕΤΟΥΝ

14.00 TOP SECRET WEEKEND

16.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αν έχεις τύχη»

18.45 ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ

19.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

20.00 Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα καμάκια»

23.00 Η ΠΥΛΗ ΤΟΥ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟΥ

01.30 APHRODISIA

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κατάρριψη»

MEGA
Τηλ. 210.6994.224 - 210.6994.300

06.00 ΣΤΗΝ ΚΟΨΗ ΤΟΥ ΞΥΡΑΦΙΟΥ Ελληνική σειρά (Ε)

07.00 ΒΙΟΣ ΑΝΘΟΣΠΑΡΤΟΣ (Ε) Σειρά

08.00 HORIZONS Ψυχαγωγική εκπομπή

10.00 Ο ΚΑΚΟΣ ΒΕΖΙΡΗΣ Ελληνική σειρά (Ε)

12.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας μάγκας με καμπύλες»

14.00 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

14.50 SUPER IDOL (E)

16.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

18.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΜΟΥ (Ε) Ελληνική σειρά

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα έξυπνο μούτρο»

22.50 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε) Σειρά

00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Συνέχεια)

01.15 BAR (E)

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Νίντζα: Η μηχανή που σκοτώνει»

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΝΤΑΝΤΑ ΑΜΕΣΟΥ ΔΡΑΣΕΩΣ Σειρά

05.00 Η ΔΙΨΑ (Ε) Ελληνική σειρά

STAR
Τηλ. 210.3481.000

06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΓΚΙΛΜΟΡ

14.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

15.30 ΣΤΟΝ ΙΛΙΓΓΟ ΤΟΥ ΚΙΝΔΥΝΟΥ

16.30 ΜΑΓΙΣΣΑ ΤΙΜΩΡΟΣ

17.26 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.30 ΛΑΡΓΚΟ ΓΟΥΙΝΤΣ

18.30 Ο ΕΡΓΕΝΗΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ντάρκμαν»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανοιχτός πόλεμος»

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πύρινος κλοιός»

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κάθαρση»

05.00 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

«902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

ΚΥΡΙΑΚΗ

ΔΕΛΤΙΑ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΑΝΑ ΩΡΑ

07.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ Από το ελαφρό ελληνικό τραγούδι

08.00 ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ Με την Αντέλα Μέρμηγκα

10.00 ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

13.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ Από τη Δημοτική μας Παράδοση

15.00 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Μια μουσική ιχνογραφία που αναζητά το σύγχρονο φορτίο της μουσικής μας παράδοσης. Με τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

17.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ Εντεχνο τραγούδι

18.00 ΠΟΙΗΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ Λόγια και ίχνη ανθρώπων που αποτυπώθηκαν στο χαρτί. Με τον Γ. Μηλιώνη

20.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΤΟΥ ΝΟΤΟΥ Επιμέλεια - παρουσίαση: Γ. Αντωνάκος, Γ. Γενοβέζος, Μ. Λειβαδίτης

22.00 ΜΕΤΑLΜΟΡΦΩΣΗ Μια εκπομπή για το METAL φαινόμενο από τις ρίζες μέχρι τις επιρροές. Με τον Β. Σκουρτόπουλο και τον Π. Δημητρόπουλο

24.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

«902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΔΕΛΤΙΑ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΑΝΑ ΩΡΑ

06.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ Εντεχνο ελληνικό τραγούδι

07.00 Η ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ Με τον Γ. Χατζηγεωργίου

10.00 ΕΞΑΙΤΙΑΣ Η πολιτική επικαιρότητα της ημέρας με τον Δ. Παπαβασιλείου

12.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Ανασκόπηση των διεθνών εξελίξεων με την Αννα Μπαλλή

13.00 ΘΥΡΑ «902» Η Αθλητική Ραδιοεφημερίδα του «902 Αριστερά στα FM». Με τους Κ. Τσίφτη και Κ. Χατζόπουλο

14.00 ΜΕ ΑΠΟΨΗ Τα νέα στον «902» έως τις 15.30. Το κεντρικό μαγκαζίνο του «902»

15.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ

15.30 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΑΛΒΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ Από τη Δημοτική Παράδοση

17.00 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟΥ Με τον Δ. Καλαφατιάδη

18.00 Ο,ΤΙ ΘΥΜΑΣΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΕΙΝΑΙ... Εντεχνο ελληνικό τραγούδι με την Ελένη Βλάμη

20.00 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΕ ΧΡΩΜΑΤΑ Τραγούδια που μιλάνε για ταξίδια, με βάση την ελληνική μουσική, αλλά και όλες τις μουσικές του κόσμου. Με τον Αγγελο Κουτσούκη

22.00 Ο ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ Επιλογές από το ελληνικό τραγούδι. Με τον Π. Κασιμάτη

24.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 Αριστερά στα FM»




Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org