Κυριακή 12 Απρίλη 2009
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Προγράμματα
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Μ. ΔΕΥΤΕΡΑ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή, με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

15.45 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

16.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

16.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

17.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρά ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

17.30 «Η ΖΩΗ ΜΑΣ...» Πρέπει να ζούμε καλύτερα. Γιατί τα μυστικά του «ευ ζην» πρέπει να τα μάθουμε από αυτούς που σίγουρα τα ξέρουν, τους ειδικούς. Θέμα: «Επανένταξη». Επιμέλεια - Παρουσίαση: Μαίρη Μαρκετάκη

18.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Το βουνό του διαβόλου» (Ε) Πολωνική σειρά. Επεισ. 6ο

19.00 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΝΩΣΗΣ Η Αννεκε Ιωαννάτου συνομιλεί με τον Κύριλλο Παπασταύρου, υπεύθυνο της Ιδεολογικής Επιτροπής της ΚΕ του ΚΚΕ

20.00 ΑΛΗΘΙΝΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ Πολωνική σειρά. Επεισ. 5ο

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ Θα μεταδοθεί το πρώτο μέρος της ρώσικης ταινίας «Καλώδια»

22.30 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Πολιτική ενημερωτική εκπομπή, με τον Κώστα Καραχάλιο

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΝΤΑΡΓΟΥΙΓΚ ΝΤΑΚ

08.30 Η ΜΙΚΡΗ ΓΟΡΓΟΝΑ

09.00 Η ΜΠΡΑΝΤΙ ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΓΟΥΙΣΚΕΡ

09.30 ΛΙΛΟ ΚΑΙ ΣΤΙΤΣ

10.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΤΕΧΝΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

10.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Είμαι μια δυστυχισμένη»

12.00 ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

15.00 ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

15.30 Ο ΜΙΚΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ

16.00 ΖΑΚ ΚΑΙ ΚΟΝΤΙ, ΣΚΑΝΔΑΛΙΕΣ ΣΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ (Ε)

17.00 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ

18.00 ΨΗΦΙΑΚΗ ΕΛΛΑΔΑ

19.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΝΥΜΦΙΟΥ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στρατιώτες της Σαλαμίνας»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΣΤΡΑΤΗΛΑΤΕΣ: ΗΡΩΕΣ ΚΑΙ ΑΧΡΕΙΟΙ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

14.15 ΝΗΣΤΙΚΟ ΑΡΚΟΥΔΙ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ

20.00 CHAMPIONS NET

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ιντερμέτζο»

23.15 Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΑΓΗ «Η πρώτη πρωθυπουργία Καραμανλή»

-- Στις 00.15 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

00.30 Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ «Πίσω από τις μάσκες»

07.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

08.30 Η ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥ ΜΑΣ «Γεράνια»

09.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.30 Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ

11.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ (Ε)

12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.25 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 Η ΒΙΒΛΟΣ: ΕΣΘΗΡ

17.00 ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Β' ΕΘΝΙΚΗΣ «Νέα Καβάλα - ΠΑΣ Γιάννινα». Απευθείας μετάδοση

19.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ - Η ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΝΥΜΦΙΟΥ

21.00 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Βίβλος: Μωυσής»

02.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

03.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ (Ε)

04.00 ΑΓΩΝΑΣ Β' ΕΘΝΙΚΗΣ (Ε)

05.30 ΖΗΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

05.30 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΛΟΛΑ (Ε)

14.15 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.15 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

16.15 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

17.45 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

18.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

19.00 ΛΟΛΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΕΞΥΠΝΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΕΚΑΧΡΟΝΟ; (Ε)

22.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ

23.00 GREY'S ANATOMY

24.00 BOSTON LEGAL

01.00 ΦΙΛΑ ΤΟ ΒΑΤΡΑΧΟ ΣΟΥ

02.00 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

02.10 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ (Ε)

03.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

03.45 MOBILE FUN

04.15 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

05.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ (Συνέχεια)

18.00 FATUS OLUS

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 CSI ΜΙΑΜΙ

23.00 Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΦΥΡΙΞΕ

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φιλαδέλφεια»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ Τηλεταινία

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.45 ALTER KIDS

08.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.15 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

09.55 Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΖΕΙ

12.35 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

15.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.10 SHOWBIZ NEWS

17.10 ΚΟΙΤΑΩ ΜΠΡΟΣΤΑ

18.45 ΣΗΜΕΡΑ Ενημερωτική εκπομπή

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.55 AUTO ALTER

21.00 ΜΙΝΙ ΣΕΙΡΑ «Επικίνδυνες σχέσεις»

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μεγάλη ληστεία της Μινεσότα»

02.45 AUTO ALTER

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Μπάρμπα Γκόριο»

05.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ιερός θησαυρός» Α' μέρος

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.30 ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ

06.30 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

12.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

16.10 ΠΕΝΗΝΤΑ - ΠΕΝΗΝΤΑ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.30 FIFTY - FIFTY

18.10 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ

19.00 TA ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ

22.00 L.A.P.D.

23.00 ΜΑΥΡΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ

24.00 ΑΝΑΤΡΟΠΗ

01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.30 Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟΥ

02.30 ΚΑΠΤΕΝ ΣΚΑΡΛΕΤ

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.15 ΘΥΜΑΤΑ ΕΙΡΗΝΗΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

11.15 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Μπάτμαν και το κορίτσι - αίνιγμα»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 SUPER STAR

16.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σχολείο ζωής»

18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η επαφή»

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι άθλιοι»

04.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

04.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μικρός μαχητής»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Το βήμα του Καραγκιόζη

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ... (Ε) Εκπομπή για ανθρώπους από το χώρο της Τέχνης και των Γραμμάτων, που «έφυγαν» αφήνοντας σημαντικό έργο

16.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

16.30 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ (Ε) Εκπομπή αφιερωμένη στο καλό λαϊκό τραγούδι και τους σύγχρονους δημιουργούς, με τον Πάρη Μήτσου

18.30 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ Μετάδοση αγώνων βόλεϊ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 Η ΚΟΥΒΑ ΜΠΟΡΕΙ Μια εκπομπή που παρουσιάζει μικρά και μεγάλα επιτεύγματα στο Νησί της Επανάστασης, με αφορμή τα 50χρονα της Κουβανικής Επανάστασης και σε συνεργασία της τηλεόρασης του «902» με την κουβανική τηλεόραση. Θέμα: Αλιεία

21.35 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ Θα μεταδοθεί η ανατολικογερμανική ταινία «Κουβαλώντας τα βάρη των άλλων»

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΑΡΧΙΕΡΑΤΙΚΗ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΑΡΧΟΝΤΑΡΙΚΙ «Η βίωση της λατρείας σήμερα»

11.30 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ «Τραγούδια και χοροί της άνοιξης»

12.30 ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

13.30 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ

14.00 ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ «Σε βυζαντινά ίχνη...»

16.00 ΨΕΥΤΗΣ ΠΑΠΠΟΥΣ (Ε)

17.00 ΔΙΕΘΝΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΡΥΘΜΙΚΗΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ Απευθείας μετάδοση

19.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΝΥΜΦΙΟΥ Απευθείας μετάδοση

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ

21.10 ΜΕΓΑΛΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΙ ΤΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ «Ακόμα μία νύχτα»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 CINE-CINEMA ΣΤΗΝ ΕΤ-1 «Αγρια ομορφιά»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.50 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΤΙΜΟΝ ΚΑΙ ΠΟΥΜΠΑ

10.30 ΤΑ 101 ΣΚΥΛΙΑ ΤΗΣ ΔΑΛΜΑΤΙΑΣ

11.00 ΤΕΪΛ ΣΠΙΝ

11.30 ΤΑΡΖΑΝ - Ο ΘΡΥΛΟΣ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ZOΥM ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

13.45 Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΛΛΑΓΗ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΧΤΕΣ - ΣΗΜΕΡΑ - ΑΥΡΙΟ

17.00 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ

19.00 SUPER LEAGUE «Ολυμπιακός - Λάρισα»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ (Συνέχεια)

-- Στις 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εφιαλτική γνωριμία»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 4ος ΔΙΕΘΝΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ «Μέγας Αλέξανδρος»

12.30 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ «Δώσε στο όργανο πνοή»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΠΕΡΙ ΓΗΣ Ο ΛΟΓΟΣ

14.30 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ (Ε)

15.30 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ

18.00 BALKAN EXPRESS

19.00 SUPER LEAGUE «Skoda Ξάνθη - ΠΑΟΚ»

21.00 ΖΩΑ ΤΗΣ ΦΥΛΗΣ «Φίδια»

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΓΙΝΕ ΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ «Επιχείρηση Μίρκατ»

24.00 ΣΠΟΡ ΣΤΟ 3

01.15 ΑΠΟΨΕ ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΡΕΝΣ ΚΟΥΙΚ (Ε)

02.30 ΣΤΟ ΗΜΙΚΥΚΛΙΟ (Ε)

04.00 ΠΕΡΙ ΓΗΣ Ο ΛΟΓΟΣ (Ε)

05.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

06.00 ΣΠΟΡ ΣΤΟ 3 (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

05.50 6 ΜΕ 10 ΜΑΖΙ

10.00 ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

14.00 ΜΠΑΣΚΕΤ - ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α1 ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ «Ολυμπιακός - Τρίκαλα»

16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Toy story 2»

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ξυπόλητος πρίγκιψ»

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αόρατος εραστής»

23.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «In America» Α' τηλεοπτική προβολή

01.50 Η ΛΙΣΤΑ (Ε)

02.50 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε)

03.50 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.20 MOBILE FUN

04.45 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

05.50 STUDIO ALPHA

10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 STARS SYSTEM

14.15 ΟΙ ΝΑΥΑΓΟΙ

15.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Με το δάχτυλο στο μπουκάλι»

16.40 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ - Best of

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ Δελτίο στη νοηματική γλώσσα

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 SUPER LEAGUE «Πανσερραϊκός - Παναθηναϊκός»

21.00 BIG IN JAPAN

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ασκήσεις ληστείας»

24.00 ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΕΡΩΤΕΣ (Ε)

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΠΑΜΕ ΓΗΠΕΔΟ

02.15 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε)

03.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

04.15 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΜΑΝΙΑΤΙΚΟ

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

07.00 ALTER KIDS

12.30 ΖΙΝΑ

13.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 TV WEEKEND

16.15 ΤΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ

18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΤΟ ΠΑΡΤΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ

23.30 ΑΠΟΤΥΠΩΜΑΤΑ

02.00 ΜΙΝΙ ΣΕΙΡΑ «Storm of the century» (Β' μέρος)

04.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το λιοντάρι της Βενετίας»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 MOMMY - ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.15 SPECTACULAR SPIDERMAN Κινούμενα σχέδια

10.50 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

13.10 ΓΛΥΚΕΣ ΑΛΧΗΜΕΙΕΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το φιλοδώρημα των 2.000.000 δολαρίων»

16.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.50 ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

17.30 ΛΑΚΗΣ Ο ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ (Ε)

19.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Spiderman 2»

23.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ειδικοί πράκτορες: Γ.Α.Τ.Ε.Σ.» Α' τηλεοπτική προβολή

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Απατεώνες με πτυχίο»

03.00 ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΜΟΝΑΧΟΥΣ - ΜΟΝΑΧΟΥΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

07.30 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «My Bollywood bride» Α' τηλεοπτική προβολή

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.45 ΒΕΡΟΝΙΚΑ ΜΑΡΣ

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ

18.45 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το ξύλο βγήκε από τον παράδεισο»

23.00 GALA

24.00 BLADE: Η ΣΕΙΡΑ

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρόμος στο μετρό»

03.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μετανάστες της συμφοράς»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.20 ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ «Παραδοσιακοί Χοροί & Τραγούδια»

16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

Στρατιώτες της Σαλαμίνας

Βασισμένη στο ομότιτλο βιβλίο του Χαβιέ Θέρκας είναι η ισπανική ταινία «Στρατιώτες της Σαλαμίνας», σε σκηνοθεσία Nταβίντ Tρουέμπα. Η Λόλα, μια συγγραφέας που έχει σταματήσει να γράφει και ασχολείται με τη διδασκαλία, αποδέχεται χωρίς μεγάλη προθυμία την πρόταση μιας εφημερίδας να γράψει ένα άρθρο για τον ισπανικό εμφύλιο πόλεμο. Ερευνώντας αρχεία της εποχής, ανακαλύπτει ένα επεισόδιο που της προκαλεί το ενδιαφέρον: Λίγο πριν από το τέλος του πολέμου, οι δημοκρατικοί είχαν οδηγήσει σε εκτέλεση μια ομάδα φαλαγγιτών, στην οποία βρισκόταν και ο ποιητής Ραφαέλ Σάντσεζ Μάθας, εκ των ιδρυτών της Ισπανικής Φάλαγγας και μετέπειτα υπουργός στην κυβέρνηση του Φράνκο. Διαφεύγοντας την ύστατη στιγμή και καταφεύγοντας στο γειτονικό δάσος, ο Μάθας μπόρεσε να επιζήσει χάρη σε έναν νεαρό δημοκρατικό, ο οποίος όταν τον εντόπισε αποφάσισε να του χαρίσει τη ζωή... Παίζουν: Αριάντνα Χιλ, Ραμόν Φοντσέρε, Χουάν Νταλμάου, Μαρία Μπότο, Ντιέγκο Λούνα (Μ. Δευτέρα, ΕΤ-1, 21.00)

Κουβαλώντας τα βάρη των άλλων

Η ανατολικογερμανική ταινία «Κουβαλώντας τα βάρη των άλλων», θα μεταδοθεί από την τηλεόραση του «902». Την ταινία σκηνοθετεί ο Lothar Warnake και πρωταγωνιστούν οι Jorg Pose και Manfred Moke. Αρχές της δεκαετίας του '50, δύο απελπισμένοι άνδρες συναντιούνται στο σανατόριο. Ο Γιόζεφ είναι αξιωματικός της αστυνομίας, ο Χουμπέρτος νεαρός προτεστάντης εφημέριος. Πέρα από τα βάσανα με την υγεία τους, έχουν και ένα δωμάτιο να μοιραστούν. Κι αυτό το δωμάτιο, τουλάχιστον αρχικά, είναι το μόνο τους κοινό σημείο. Ο Γιόζεφ κρεμάει πάνω από το κρεβάτι του το πορτρέτο του Στάλιν, ο Ουμπέρτος μία εικόνα του Ιησού. Ο ένας μαζεύει τους άλλους ασθενείς για προσευχή, ο άλλος κάνει κομματικές συγκεντρώσεις. Ο ένας ξυπνά με ύμνους, ο άλλος με την Διεθνή. Σύντομα και οι δύο θα ζητήσουν αλλαγή συγκατοίκου αλλά το αίτημά τους θα απορριφθεί... (Κυριακή, «902 TV», 21.35)

Μ. ΤΕΤΑΡΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή, με τον Ορέστη Παντελόγλου

09.00 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ (Ε) Ενημερωτική εκπομπή, με τον Ζήση Νούσια

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

15.45 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

16.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

16.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

17.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

18.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Οταν το φαγητό δεν είναι μόνο μια συνταγή, αλλά κομμάτι των εθίμων, των συνηθειών και των λαϊκών παραδόσεων ενός τόπου, με την Ευδοκία Πατσιλινάκου. Θέμα: Μαγειρίτσα και ο οικολογικός τρόπος βαψίματος των αυγών

19.00 ΕΜΕΙΣ, ΟΙ ΑΛΛΟΙ Μια εκπομπή για τη ζωή των μεταναστών στη χώρα μας. Επιμέλεια - παρουσίαση: Παύλος Ρούφας

20.00 ΤΑ ΖΙΖΑΝΙΑ Πολωνική σειρά. Επεισ. 6ο

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 Η ΠΑΡΕΑ Πολωνική σειρά. Επεισ. 5ο

22.00 ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΝΗΜΑΤΟΣ Ερευνώντας αιτίες και αναζητώντας λύσεις, για τα οξυμένα κοινωνικά προβλήματα. Με τον Κώστα Τσίφτη

23.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ... Εκπομπή για ανθρώπους από το χώρο της Τέχνης και των Γραμμάτων, που έφυγαν... αφήνοντας σημαντικό έργο, με την Σοφία Αδαμίδου

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΝΤΑΡΓΟΥΙΓΚ ΝΤΑΚ

08.30 Η ΜΙΚΡΗ ΓΟΡΓΟΝΑ

09.00 Η ΜΠΡΑΝΤΙ ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΓΟΥΙΣΚΕΡ

09.30 ΛΙΛΟ ΚΑΙ ΣΤΙΤΣ

10.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΤΕΧΝΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

10.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Απόκληροι της κοινωνίας»

12.00 ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

15.00 ΜΠΑΣΚΕΤ Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ «Κολοσσός Ρόδου - ΠΑΟΚ»

17.00 ΜΠΑΣΚΕΤ Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ «Τρίκαλα - Αιγάλεω»

19.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΝΙΠΤΗΡΟΣ

21.30 Η ΕΛΛΗ ΛΑΜΠΕΤΗ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΙΕΡΩΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ

21.45 ΕΠΙΚΡΑΝΘΗ

22.00 ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΣ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΣΤΡΑΤΗΛΑΤΕΣ: ΗΡΩΕΣ ΚΑΙ ΑΧΡΕΙΟΙ «Σογκούν»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

14.15 ΝΗΣΤΙΚΟ ΑΡΚΟΥΔΙ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΜΙΝΙ ΣΕΙΡΑ «Πόλεμος και Ειρήνη»

20.45 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ

21.00 CHAMPIONS NET

21.45 CHAMPIONS LEAGUE

23.45 CHAMPIONS NET (συνέχεια)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 Ο ΠΕΤΡΟΣ ΓΑΪΤΑΝΟΣ ΣΤΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΤΟΠΟΥΣ (Α' μέρος)

07.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

08.30 Η ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥ ΜΑΣ «Χλόη και γκαζόν»

09.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.30 ΑΓΙΟΤΑΦΙΤΕΣ

11.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ (Ε)

12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.25 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΧΡΙΣΤΟ «Ο Ιωσήφ»

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ, στη νοηματική

18.00 ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΜΙΑ ΑΚΙΝΗΤΗ ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΕΙΑ

19.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Η ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΝΙΠΤΗΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΥΣΤΙΚΟΥ ΔΕΙΠΝΟΥ

21.00 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ

00.30 Η ΒΙΒΛΟΣ: ΙΑΚΩΒ

02.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

03.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ (Ε)

04.00 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

05.30 ΖΗΤΗΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

05.30 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΛΟΛΑ (Ε)

14.15 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.15 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

15.50 ΜΠΑΣΚΕΤ Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ «Πανελλήνιος - Ολυμπιακός»

18.00 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

18.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

19.00 ΛΟΛΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Ο ΙΗΣΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗ ΝΑΖΑΡΕΤ

23.00 GREY'S ANATOMY

24.00 ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ

02.00 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

02.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αμαρτοβόρος»

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 MOBILE FUN

05.00 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

05.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.20 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.00 FATUS OLUS Τηλεπαιχνίδι

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ωραία Ελένη της Τροίας»

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ζευγάρια σε διακοπές»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (συνέχεια)

02.45 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ

04.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ

05.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.45 ALTER KIDS

08.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.15 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

09.55 Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΖΕΙ

12.35 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

15.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.10 SHOWBIZ NEWS

17.10 ΚΟΙΤΑΩ ΜΠΡΟΣΤΑ

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σπάρτακος»

00.45 ΦΛΑΣ ΓΚΟΡΝΤΟΝ

03.00 AUTO ALTER

03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα ξίφη της αμαρτίας»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.30 ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ

06.30 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

12.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

16.10 ΠΕΝΗΝΤΑ - ΠΕΝΗΝΤΑ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.30 FIFTY - FIFTY

18.10 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΜΙΝΙ ΣΕΙΡΑ «Τα Πάθη»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ιστορία της Μπρουκ Ελισον»

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (συνέχεια)

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κόκκινη θύελλα»

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΜΟΝΑΧΟΥΣ ΜΟΝΑΧΟΥΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 SUPER STAR

16.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ιούδας»

18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σκούμπι Ντου: ένας τετράποδος ήρωας»

22.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα σπίτι, μια ζωή»

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σχετικά με τον Σμιντ»

03.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

04.00 JONNY ZERO

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

Μ. ΤΡΙΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Ντοκιμαντέρ για φύση, ζώα...

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή

09.00 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ (Ε) Πολιτική ενημερωτική εκπομπή

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

15.45 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

16.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στην ελληνική νοηματική γλώσσα

16.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

17.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

17.30 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΕΣ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΕΙΣ Αρχιτεκτονική! Τέχνη ή επιστήμη; Και τα δύο μαζί κάνουν τις «Αρχιτεκτονικές Προσεγγίσεις». Εκθέσεις αρχιτεκτόνων, τάσεις και αποτελέσματα που φτιάχνουν το αισθητικό περιβάλλον μας. Επιμέλεια - παρουσίαση: Εφη Μάτζαρη

18.00 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Η Ειρήνη Μπαλντίδη συνομιλεί για τη σπαστική κολίτιδα, με το γαστρεντερολόγο Μανώλη Συμβουλάκη, επιστημονικό συνεργάτη ελληνικού ιδρύματος Γαστρεντερολογίας και Διατροφής και τον διαιτολόγο - διατροφολόγο, Ιάκωβο Θεοδοσίου

19.00 ΕΥΡΩΕΝΩΣΗ Σχόλια, ρεπορτάζ, συνεντεύξεις από το χώρο της ΕΕ

19.30 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Ο δρόμος» Πολωνική σειρά. Επεισ. 3ο

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ Θα μεταδοθεί το δεύτερο μέρος της ρώσικης ταινίας «Καλώδια»

22.30 ΠΑΜΕ ΤΑΞΙΚΑ Ενημερωτική εκπομπή

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΝΤΑΡΓΟΥΙΓΚ ΝΤΑΚ

08.30 Η ΜΙΚΡΗ ΓΟΡΓΟΝΑ

09.00 Η ΜΠΡΑΝΤΙ ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΓΟΥΙΣΚΕΡ

09.30 ΛΙΛΟ ΚΑΙ ΣΤΙΤΣ

10.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΤΕΧΝΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

10.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το μπλόκο»

12.00 ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

15.00 ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

15.30 Ο ΜΙΚΥ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ

16.00 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ

18.00 ΔΡΟΜΟΙ «Μανώλης Ρασούλης»

19.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΝΥΜΦΑΙΟΥ Απευθείας μετάδοση

21.30 Η ΕΛΛΗ ΛΑΜΠΕΤΗ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΙΕΡΩΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ

21.45 ΕΠΙΚΡΑΝΘΗ

22.00 ΟΙ ΑΓΝΟΟΥΜΕΝΟΙ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΣΤΡΑΤΗΛΑΤΕΣ: ΗΡΩΕΣ ΚΑΙ ΑΧΡΕΙΟΙ «Αττίλας: η μάστιγα του Θεού»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

14.15 ΝΗΣΤΙΚΟ ΑΡΚΟΥΔΙ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πόλεμος και Ειρήνη»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ορλάντο»

23.45 CHAMPIONS NET Αθλητική εκπομπή

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ «Εξυπνα παιδιά, κακοί βαθμοί»

07.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

08.30 Η ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥ ΜΑΣ «Χλόη και γκαζόν» (Α'μέρος)

09.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.30 ΑΓΙΟΤΑΦΙΤΕΣ

11.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ (Ε)

12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.25 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 Η ΒΙΒΛΟΣ: ΙΕΡΕΜΙΑΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.00 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΟΥ ΜΑΡΤΥΡΙΟΥ

19.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ - Η ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΝΥΜΦΙΟΥ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 Η ΒΙΒΛΟΣ: ΑΒΡΑΑΜ

02.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

03.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ (Ε)

04.00 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

05.30 ΖΗΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

05.30 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΛΟΛΑ (Ε)

14.15 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.15 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

16.15 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.45 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

18.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

19.00 ΛΟΛΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ιησούς από τη Ναζαρέτ» Α' μέρος

23.00 GREY'S ANATOMY

24.00 ΟΛΑ 9

02.20 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

02.30 ΣΑΡΑΝΤΑ ΚΥΜΑΤΑ (E)

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 MOBILE FUN

04.30 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ (E)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

05.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΚΑΦΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΕΝΗ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ

16.00 ΣΙΓΑ, ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.05 ΣΙΓΑ, ΜΗΝ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ (ΣΥΝΕΧΕΙΑ)

18.00 FATUS OLUS

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καρδιοκατακτητές»

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πορφυρά ποτάμια 2»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.45 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ Δραματική σειρά

02.45 CSI MIAMI

04.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.45 ALTER KIDS

08.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.15 ΣΤΗΝ ΚΟΥΖΙΝΑ

09.55 Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΙΖΕΙ

12.35 ΠΟΛΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ

15.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

16.10 SHOWBIZ NEWS

17.10 ΚΟΙΤΑΩ ΜΠΡΟΣΤΑ

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.55 AUTO ALTER

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πέτρος και Παύλος»

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κουρσάρος της Τζαμάικα»

02.45 AUTO ALTER

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αραμπέσκ»

05.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ιερός θησαυρός» Β' μέρος

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.30 ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ

06.30 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

12.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (E)

16.10 ΠΕΝΗΝΤΑ - ΠΕΝΗΝΤΑ (Ε)

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.30 FIFTY FIFTY

18.10 MIA ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Τα Πάθη» Α' τηλεοπτική προβολή

23.00 ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τζέικομπ ο ψεύτης»

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.45 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

11.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ποντικάκια στο Μανχάταν»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 SUPER STAR

16.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μαρία, η μητέρα του Χριστού»

18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ιάσονας και οι Αργοναύτες»

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χαμένες αγάπες»

03.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Με τις σουφραζέτες»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.10 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

Σελίδες γνώσης

Το δεύτερο τεύχος της «Κομμουνιστικής Επιθεώρησης» περιλαμβάνει ντοκουμέντα που έχουν σχέση με το 18ο Συνέδριο του ΚΚΕ, που πραγματοποιήθηκε στις 18 - 22 Φλεβάρη. Η εκπομπή «Σελίδες γνώσης» θα φιλοξενήσει τον Κύριλλο Παπασταύρου, υπεύθυνο της Ιδεολογικής Επιτροπής της ΚΕ του ΚΚΕ, για μια συζήτηση για αυτό το τεύχος, που περιλαμβάνει και ένα αφιέρωμα στις 8 Μάρτη, άρθρο για την ιδεολογικοπολιτική αντιπαράθεση σε τμήματα της νεολαίας ιδιαίτερα με αφορμή τα γεγονότα του Δεκέμβρη 2008, κείμενο για την εμπορευματική παραγωγή σε σχέση με το σοσιαλισμό, καθώς και παρέμβαση του Αϊτέκ Σονέρ Αλτάν (Τουρκικό ΚΚ) για την επικαιρότητα της πάλης ενάντια στον αντισοβιετισμό μετά από τη διάλυση της Σοβιετικής Ενωσης, θέτοντας το εύλογο ερώτημα «Χρειαζόμαστε τον Οκτώβρη;». Επιμέλεια - παρουσίαση: Αννεκε Ιωαννάτου (Μ. Δευτέρα, «902 TV», 19.00)

Ιντερμέτζο

Ο Γκρέγκορι Ρατόφ σκηνοθετεί το ρομαντικό αισθηματικό δράμα «Ιντερμέτζο». Ενας διάσημος βιολονίστας ζει ήρεμα, αλλά κουρασμένα με τη γεμάτη κατανόηση σύζυγό του. Επιστρέφοντας από μια μεγάλη περιοδεία κονσέρτων, συναντά στο σπίτι του μια νεαρή καθηγήτρια πιάνου, η οποία παραδίδει μαθήματα στην κόρη του. Του κάνει εξαιρετική εντύπωση και διαπιστώνει ότι έχει μεγάλο ταλέντο. Την προσλαμβάνει ως ακομπανιατρίς για τις συναυλίες του. Γρήγορα την ερωτεύεται και η τουρνέ στην Ευρώπη μεταβάλλεται σε ρομαντικό ερωτικό ταξίδι, υπό τους ήχους της μουσικής... Η επιτομή των ρομαντικών αισθηματικών έργων του προπολεμικού Χόλιγουντ, όπου όλα μυθοποιούνταν γύρω από την αίγλη ενός ζεύγους αστέρων, του μεγάλου έρωτα και του δραματικού χωρισμού. Παίζουν: Ινγκριντ Μπέργκμαν, Λέσλι Χάουαρντ, Τζον Χάλιντεϊ, Εντνα Μπεστ, Σεσίλ Κέλαγουέι, Ενιντ Μπένετ, Αν Τοντ (Μ. Δευτέρα, ΝΕΤ, 22.00)

Μ. ΠΕΜΠΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 Ο ΗΧΟΣ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΡΑΦΗΣ Θρησκευτικές εικόνες

07.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

08.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ «902» Πρωινή ενημερωτική εκπομπή

09.00 ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΝΗΜΑΤΟΣ (Ε) Ερευνώντας αιτίες και αναζητώντας λύσεις για τα οξυμένα κοινωνικά προβλήματα

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

15.45 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

16.25 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ Σύντομο δελτίο ειδήσεων και ειδήσεις στη νοηματική γλώσσα

16.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

17.00 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Σειρές ελληνικών και ξένων ντοκιμαντέρ

17.30 ΦΩΤΟΓΡΑΦΕΣ Η στιγμή στα 35 mm. Ελληνες και ξένοι σύγχρονοι φωτογράφοι παρουσιάζουν τη δουλειά τους μέσα από τις «Φωτογραφές»

18.00 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ Η Ειρήνη Μπαλντίδη συνομιλεί για τη χοληστερίνη και τα προβλήματα που δημιουργούνται στην υγεία, με τον Δημήτρη Ρίχτερ, καρδιολόγο

19.00 ΘΕΜΑΤΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ Μια εκπομπή αφιερωμένη στα πολλά και σοβαρά ζητήματα Παιδείας, στις ρίζες τους και στην απαιτούμενη διέξοδο

20.00 ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΕ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ Επεισ. 7ο

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.30 ΛΗΣΤΕΣ ΚΑΙ ΙΠΠΟΤΕΣ Πολωνική σειρά. Επεισ. 4ο

22.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Στη βυζαντινή μουσική με το Λάκη Χαλκιά

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΝΤΑΡΓΟΥΙΓΚ ΝΤΑΚ

08.30 Η ΜΙΚΡΗ ΓΟΡΓΟΝΑ

09.00 Η ΜΠΡΑΝΤΙ ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΓΟΥΙΣΚΕΡ

09.30 ΛΙΛΟ ΚΑΙ ΣΤΙΤΣ

10.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΤΕΧΝΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

10.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καταραμένη ώρα»

12.00 ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

15.00 ΤΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

15.30 Ο ΜΙΚΥ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ

16.00 ΤΖΕΪΝ ΕΪΡ

18.00 EURODOC - ΕΥΡΩΠΗ 2013

19.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΠΑΘΩΝ

22.45 ΕΠΙΚΡΑΝΘΗ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΣΤΡΑΤΗΛΑΤΕΣ: ΗΡΩΕΣ ΚΑΙ ΑΧΡΕΙΟΙ

01.00 ΤΖΕΪΝ ΕΪΡ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΜΕΝΟΥΜΕ ΕΛΛΑΔΑ

14.15 ΝΗΣΤΙΚΟ ΑΡΚΟΥΔΙ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΠΟΛΕΜΟΣ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΗ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ιστορία του Ντέιβιντ»

23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Σινδόνη του Τορίνο»

-- Στις 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 Ο ΠΕΤΡΟΣ ΓΑΪΤΑΝΟΣ ΣΤΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΤΟΠΟΥΣ

07.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ (Ε)

08.30 Η ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥ ΜΑΣ «Αναρριχώμενα φυτά»

09.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Βίβλος: Γένεσις»

12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.25 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ

14.30 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

15.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κοντά στον Χριστό»: «Ο Ιούδας»

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΠΑΘΩΝ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Βίβλος: Δαυίδ»

02.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

03.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ (Ε)

04.00 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ (Ε)

05.30 ΖΗΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

05.30 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Χιτών»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΛΟΛΑ (Ε)

14.15 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.15 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

16.15 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ

18.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

19.00 ΛΟΛΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ιησούς από τη Ναζαρέτ»

23.00 GRAY'S ANATOMY

24.00 BOSTON LEGAL

01.00 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο έμπορος της Βενετίας»

03.40 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.15 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ (Ε)

05.10 Ω ΓΛΥΚΥ ΜΟΥ ΕΑΡ

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

05.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΚΑΣΠΕΡ, ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ

12.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σαλώμη»

15.30 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε)

18.00 FATUS OLUS

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μακρινός ορίζοντας»

23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φονική συχνότητα»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συν.)

02.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ

03.45 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.45 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.45 ALTER KIDS

08.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ζορό»

10.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι 12 άθλοι του Αστερίξ»

12.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Διακοπές στην Ιμπιζα»

14.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φλετς, ο ρεπόρτερ με τα χίλια πρόσωπα»

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η πριγκίπισσα Σίσσυ»

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.55 AUTO ALTER

21.00 ΟΙ ΘΗΣΑΥΡΟΙ ΤΟΥ ΣΟΛΟΜΩΝΤΟΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κακός Αμερικανός»

03.00 AUTO ALTER

03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι πειρατές της Καραϊβικής»

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

05.30 ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ

06.30 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA

10.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα φτερουγίσματα»

12.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπίνγκο»

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κορίτσι μου»

17.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18.05 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.10 ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΔΥΟ ΖΩΕΣ

19.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΣΟΥΠΕΡ ΜΠΑΛΑ

21.45 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ UEFA

23.50 ΣΟΥΠΕΡ ΜΠΑΛΑ (Συνέχεια)

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ομάδα κρούσης 10 από το Ναβαρόνε»

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.45 ΓΙΟΥ - ΓΚΙ - Ο

07.15 ΠΟΚΕΜΟΝ

07.45 ΖΟΡΟ: Η ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ

08.15 Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥΜΙΑ

08.45 W.I.T.C.H.

09.15 ΤΑ ΣΟΥΠΕΡ ΠΑΙΔΙΑ

09.45 Ο ΛΑΖΛΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ

10.15 ΜΠΕΝ 10

10.45 ROAD RUNNER SHOW

11.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα αρκουδακια της αγάπης»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ιστορία της Γέννησης»

15.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο βασιλεύς των βασιλέων»

18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η πόλη των αγγέλων»

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα Πάθη του Χριστού»

01.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κβο Βάντις»

05.00 JONNY ZERO

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

Μ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Οδοιπορικό στο Μυστρά και τη Μονεμβασιά

07.40 Ο ΗΧΟΣ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΡΑΦΗΣ Η Μεγάλη Εβδομάδα

08.10 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

09.00 ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ Η διαδικασία κατασκευής της καμπάνας

09.10 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Πολυφωνικά συγκροτήματα, Θέατρο Πέτρας

10.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ «Ψυχή αθάνατον τάξιν έχει μακάρων». Θεατρικό δρώμενο με μοιρολόγια, τραγούδια και χορό

16.40 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια

17.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Ρεσιτάλ κιθάρας με τον Νίκο Ζύλη στο Χαλκηδώνειο Ωδείο

18.45 CINE PLANO Κινηματογραφικές προβολές και κριτική ταινιών, φεστιβάλ, εκδηλώσεις, συνεντεύξεις και κινηματογραφικές ειδήσεις, με την Ιφιγένεια Καζαντζή, κριτικό κινηματογράφου. Συμμετέχει ο Γιάννης Φραγκούλης και σκηνοθετεί η Θεοδοσία Γραμματικού

19.15 ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΝΙΚΗ Επεισ. 6ο

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Ακάθιστος Υμνος: Χρ. Λεοντής, Λ. Χαλκιάς, Σουλτάτου

22.35 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ 1ο Κονσέρτο Τσαϊκόφσκι & Σονάτα για πιάνο και βιολί

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7761.000

08.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΩΡΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΘΗΛΩΣΗΣ

12.30 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

14.30 Η ΥΜΝΟΓΡΑΦΟς ΚΑΣΣΙΑΝΗ: ΕΚΣΤΗΘΙ ΦΡΙΤΤΩΝ ΟΥΡΑΝΕ

15.30 ΤΑ ΠΑΘΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

16.15 ΙΩΑΝΝΗΣ ΘΕΟΛΟΓΟΣ

17.00 Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΘΑ ΣΩΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

18.00 ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΤΡΙΠΤΥΧΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΘΗ

19.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΠΙΤΑΦΙΟΥ

20.00 ΕΠΙΚΡΑΝΘΗ

22.15 ΤΟ ΠΡΟΞΕΝΙΟ ΤΗΣ ΑΝΝΑΣ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΣΤΡΑΤΗΛΑΤΕς: ΗΡΩΕΣ ΚΑΙ ΑΧΡΕΙΟΙ

02.00 ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΘΗ ΣΤΗΝ ΑΝΑΣΤΑΣΗ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

06.00 ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ. ΙΕΡΗ ΝΕΚΡΗ ΠΟΛΗ

07.00 ΠΑΣΧΑ ΣΤΗΝ ΟΛΥΜΠΟ ΚΑΡΠΑΘΟΥ

08.00 ΒΕΝΕΤΙΑ, ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΒΥΖΑΝΤΙΟ

09.00 ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΙ ΛΟΓΙΟΙ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ

11.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΩΡΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ

12.45 ΜΟΝΗ ΣΙΝΑ

13.50 Ω! ΓΛΥΚΥ ΜΟΥ ΕΑΡ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΡΕΚΒΙΕΜ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.00 ΠΟΛΕΜΟΣ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΗ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 Η ΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ΡΩΜΑΪΚΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ

-- Στις 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων

01.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 Ο ΠΕΤΡΟΣ ΓΑΪΤΑΝΟΣ ΣΤΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΤΟΠΟΥΣ

07.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ

08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ - ΜΕΓΑΛΑΙ ΩΡΑΙ: ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΘΗΛΩΣΕΩΣ

12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.00 ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΗ

15.30 ΚΟΝΤΑ ΣΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΠΙΤΑΦΙΟΥ

21.00 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ - Η ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΣΤΗ ΡΩΣΙΑ

21.45 ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙΡΟΥ

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 Η ΒΙΒΛΟΣ: Ο ΠΑΥΛΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΡΣΟ

02.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

03.00 ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ, ΜΙΑ ΑΚΙΝΗΤΗ ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΕΙΑ (Ε)

04.00 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΤΟΥ ΜΑΡΤΥΡΙΟΥ (Ε)

05.00 ΑΓΙΟΤΑΦΙΤΕΣ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.20 ΟΙ ΔΕΚΑ ΕΝΤΟΛΕΣ

10.40 Η ΕΣΘΗΡ ΚΑΙ Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΛΟΛΑ (Ε)

14.15 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.15 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

16.15 ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

18.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ

19.00 ΛΟΛΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΠΙΤΑΦΙΟΥ

21.10 Ο ΙΗΣΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗ ΝΑΖΑΡΕΤ

23.00 GREY'S ANATOMY

24.00 BOSTON LEGAL

01.00 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)

01.10 ΔΑΥΙΔ ΚΑΙ ΒΗΘΣΕΒΑ

03.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ(Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.2124.000

05.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΟΔΗΓΟΣ ΚΑΡΤ

12.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΩΝ ΛΗΣΤΩΝ

15.15 ΜΑΤΩΜΕΝΑ ΧΩΜΑΤΑ

16.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 PASSWORD

18.00 FATUS OLUS

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 H AΓΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ

21.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΠΙΤΑΦΙΟΥ

21.30 Η ΑΓΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ

24.00 LORENZO'S OIL

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.05 LORENZO'S OIL

02.15 TEΛΕΥΤΑΙΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ

03.45 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

04.45 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.45 ALTER KIDS

08.30 ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΤΟΥ ΧΑΜΕΝΟΥ ΘΗΣΑΥΡΟΥ

10.15 ΛΟΥΚΙ ΛΟΥΚ: Η ΜΠΑΛΑΝΤΑ ΤΩΝ ΝΤΑΛΤΟΝ

12.00 ΜΠΙΜΠΙ ΜΠΟΞ: Η ΜΙΚΡΗ ΜΑΓΙΣΣΟΥΛΑ

14.00 Ο ΗΡΑΚΛΗς ΚΑΙ Ο ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΣ ΤΟΥ ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΥ

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.30 ΣΙΣΣΥ: Η ΝΕΑΡΑ ΑΥΤΟΚΡΑΤΕΙΡΑ

18.45 ΣΗΜΕΡΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.55 AUTO ALTER

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

00.30 Η ΜΑΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΝΑΖΑΡΕΤ

02.45 AUTO ALTER

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

ΜΕGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.30 EΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

07.30 ΑΝΘΙΣΜΕΝΕΣ ΜΑΝΟΛΙΕΣ

09.45 ΚΑΛΠΑΖΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΖΩΗ

11.30 ΜΙΚΡΕΣ ΚΥΡΙΕΣ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΒΑΡΑΒΒΑΣ

17.35 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΑΝΙΚΗΤΗ ΜΗΤΕΡΑ

19.30 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΟΙ ΑΘΛΙΟΙ

23.50 ΙΩΑΝΝΑ ΤΗΣ ΛΩΡΑΙΝΗΣ

00.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 ΘΥΜΑΤΑ ΕΙΡΗΝΗΣ(Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.1000 - 2000

06.45 ΓΙΟΥ-ΓΚΙ-Ο

07.15 ΠΟΚΕΜΟΝ

07.45 ΖΟΡΟ: Η ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ

08.15 Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥΜΙΑ

08.45 WITCH

09.15 TA ΣΟΥΠΕΡ ΠΑΙΔΙΑ

09.45 Ο ΛΑΖΛΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ

10.15 ΜΠΕΝ 10

10.45 ROAD RUNNER SHOW

11.15 MOYTΣΑ ΛΟΥΤΣΑ: Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΕΛ ΜΑΛΕΦΙΚΟ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΘΑΥΜΑ

15.45 Η ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΝΩΕ

18.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.45 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η ΩΡΑΙΟΤΕΡΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ»

01.00 Ο ΣΟΛΟΜΩΝ ΚΑΙ Η ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑ

03.45 JESUS

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 2231.051.180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΕΝΑ ΑΠ' ΟΛΑ Μεσημβρινό ενημερωτικό μαγκαζίνο

15.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.50 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

17.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.05 Ο.Κ. με τον Θέμη Γεωργαντά - MAD ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ Αγροτικά Νέα

22.00 4 ΕΠΟΧΕΣ Αγροτική ζωντανή εκπομπή

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

Μανώλης Ρασούλης

Τον Μανώλη Ρασούλη φιλοξενεί η εκπομπή «Δρόμοι», με τον Αρη Σκιαδόπουλο. Ο στιχουργός Μανώλης Ρασούλης μας ξεναγεί στο ταξίδι της ζωής του . Από τότε που μικρός στο Ηράκλειο με το που είδε την πρώτη του ινδική ταινία ονειρευόταν το μεγάλο ταξίδι στη χώρα αυτή, μέχρι το Πέραμα που δούλεψε στη Ναυπηγοεπισκευαστική Ζώνη. Ανθρωπος ανήσυχος, αφού σπούδασε σκηνοθεσία με τον Αγγελόπουλο και ύστερα από ένα σύντομο πέρασμα από τη δημοσιογραφία, γνώρισε τον Λοΐζο και άρχισε να μελοποιεί τους πρώτους του στίχους. Ατομο εξαιρετικά προικισμένο και πολιτικά ανήσυχο, πέρασε από τον Τροτσκισμό για να καταδυθεί στον μυστικοπαθή κόσμο της Ανατολής. Θεωρείται ο πλέον ταλαντούχος στιχουργός της γενιάς του. Σκηνοθεσία: Νίκος Αλπαντάκης (Μ. Τρίτη, ΕΤ-1, 18.00).

Φωταψίες της άλλης όχθης

Οι «Φωταψίες της άλλης όχθης» σε μια πασχαλιάτικη ιχνηλασία, με ένα γιορταστικό γαϊτανάκι με σκοπούς χορευτικούς και χορούς κυκλωτικούς από όλη την Ελλάδα. Από τη Μακεδονία, την Ηπειρο και τη Ρούμελη έως τις Κυκλάδες, τα Δωδεκάνησα και την Κρήτη, από πωγωνίσιους, τρανούς και τσάμικους χορούς σε μπάλους, σούστες και Πάνω Χορό. Με στεριανές κομπανίες και νησιώτικες ζυγιές σε συναυλίες τους στη μουσική σκηνή «Αλλη Οχθη». Με επιτόπιες καταγραφές πανηγυριών, γλεντιών και συνάξεων από την καρδιά της Αθήνας έως τις άκρες της Ελλάδας. Με το εγερτήριο κάλεσμα γιορταστικών μουσικών σε χορούς κυκλωτικούς που μας θέλουν όλους μαζί στις κύκλες τους. Σκηνοθεσία, έρευνα, παραγωγή Αλέξανδρος Λαμπρίδης (Μ. Σάββατο, «902 TV» 18.30).

ΓΓΓΓΓΓΜ. ΣΑΒΒΑΤΟ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902» Αγιον Ορος: Το όρος της σιωπής

07.55 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Το βήμα του Καραγκιόζη

08.45 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Εθιμα Λαζάρου, από το Σύλλογο Δροσοχωρίου

09.00 H ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΑΝΟΙΧΤΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ Ενα οδοιπορικό στην ελληνική περιφέρεια, στα ξεχασμένα χωριά και τους ανθρώπους τους

16.00 ΓΕΥΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ Μεγάλο Σάββατο: Μαγειρίτσα από τον Chef in Love, Αντώνη Καβαλιέρο

17.00 ΔΕΝ ΑΝΘΙΣΑΝ ΜΑΤΑΙΩΣ Ενα αφιέρωμα στην Μαρία Δημητριάδη. Επιμέλεια - παρουσίαση: Σοφία Αδαμίδου

17.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Ρεσιτάλ πιάνου με την Βάσω Ζύλη, από το Χαλκιδώνειο Ωδείο

18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

19.30 ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ... Η διαδικασία κατασκευής του παραδοσιακού χαλβά

19.40 ΜΙΚΡΟΠΡΟΟΠΤΙΚΗ Οι ταινίες μικρού μήκους και οι δημιουργοί τους

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Εθνική Λυρική Σκηνή «Ιταλία 1900»

23.00 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ Εορταστικό πρόγραμμα

02.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ «Ενα τραγούδι για την Κοκκινιά», λαϊκή μουσική από το συγκρότημα ΔΡΟΜΟΣ

03.30 ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΔΙΑΔΡΟΜΩΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Βάσω Αλαγιάννη, Μανώλης Λιδάκης, Λιζέτα Καλημέρη

04.40 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Πόλυ Πάνου, Δημ. Ζερβουδάκης, Κ. Μάντζιος και Β. Γερμανός

05.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Το Καρουζέλ

06.45 Η ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ Μια παλιά ιστορία «ΨΥΡΡΗ»

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

08.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ - ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ Μ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Από τον Ι. Ναό Αγ. Διονυσίου Αρεοπαγίτου

10.30 MEDITERRANEO

11.00 ΑΕΙΝΑΥΤΕΣ, ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ Η ΘΑΛΑΣΣΑ (Ε) Ντοκιμαντέρ

11.30 ΕΛΛΗΝΕΣ ΓΕΛΟΙΟΓΡΑΦΟΙ

12.00 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ «Νεκρομαντείο του Αχέροντα»

12.30 Ω ΓΛΥΚΥ ΜΟΥ ΕΑΡ

13.30 ΡΙΜΕΪΚ

14.30 ΖΩΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ (Ε)

15.00 Η ΑΠΑΓΩΓΗ Μίνι σειρά

16.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ - ΠΡΟΤΟ

16.15 Η ΑΠΑΓΩΓΗ (Συνέχεια)

17.50 ΟΙ ΦΥΛΑΚΕΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

19.15 ΟΤΑΝ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ ΟΙ ΘΕΟΙ

20.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το μεγαλύτερο τσίρκο του κόσμου»

23.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ Από τον Ι. Ναό Αγ. Διονυσίου Αρεοπαγίτου

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αντζι»

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.50 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΤΙΜΟΝ ΚΑΙ ΠΟΥΜΠΑ

10.30 ΤΑ 101 ΣΚΥΛΙΑ ΤΗΣ ΔΑΛΜΑΤΙΑΣ

11.00 ΤΕΪΛ ΣΠΙΝ

11.30 ΤΑΡΖΑΝ - Ο ΘΡΥΛΟΣ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 DISNEY FESTIVAL

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΥΓΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

17.00 ΣΤΑΥΡΩΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΣΤΑΣΗ Ντοκιμαντέρ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.15 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ - ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΓΓΛΙΑΣ «Αρσεναλ - Τσέλσι» Ημιτελικός αγώνας. Απευθείας μετάδοση

21.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οταν λείπει η γάτα»

23.45 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ

00.15 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ Εορταστική εκπομπή

04 .00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ (Ε)

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.00 Ο ΠΕΤΡΟΣ ΓΑΪΤΑΝΟΣ ΣΤΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΤΟΠΟΥΣ

07.30 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.00 Η ΒΙΒΛΟΣ: Ο ΣΟΛΟΜΩΝΤΑΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ

15.00 ΛΑΤΡΕΥΤΙΚΟ ΠΑΘΟΣ

16.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας άντρας με συνείδηση»

18.30 Η ΒΙΒΛΟΣ: ΙΗΣΟΥΣ Τηλεταινία

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ - Η ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΣΤΗ ΡΩΣΙΑ

23.20 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟ ΠΑΤΡΙΑΡΧΕΙΟ

00.30 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ

02.30 ΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ «Στο Γλεντι Κουλέ είναι ωραία» Εορταστικό πασχαλιάτικο πρόγραμμα

04.30 ΡΕΜΠΕΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ - ΩΡΑΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΑ Μουσικό πρόγραμμα

06.00 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

05.50 6 ΜΕ 10 ΜΑΖΙ

08.30 FORMULA 1 ΣΤΟΝ ΑΝΤ1

10.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η βίβλος» Θρησκευτικό δράμα

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.15 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΣΕΙΡΑΣ

14.15 EXTREME MAKEOVER: HOME EDITION

16.10 ΤΑΙΝΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ «ΑΝΤΖ»

17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μανταλένα»

20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ιησούς από τη Ναζαρέτ»

22.00 Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ ΤΗΣ ΑΙΓΥΠΤΟΥ Θρησκευτική ταινία κινουμένων σχεδίων

23.55 ΑΝΑΣΤΑΣΗ

00.05 ΟΛΑ 9+

02.00 FORMULA 1 ΣΤΟΝ ΑΝΤ1

03.50 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.20 ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

05.50 STUDIO ALPHA

10.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ελ Σιντ, ο ιππότης»

11.45 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

15.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «ΑΝΝΙ: Οι βασιλικές περιπέτειες»

16.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΟΙ ΜΟΝΟΜΑΧΟΙ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

24.00 ΑΝΑΣΤΑΣΗ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Συνέχεια)

02.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

07.00 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

12.30 ΗΡΑΚΛΗΣ

13.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μόνος με το θείο»

16.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο συνεργάτης μου»

18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 LIFESTYLE

22.00 ΤΟ ΠΑΡΤΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ (Ε)

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο άνθρωπος με τα χίλια πρόσωπα»

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Για την καρδιά της Ισα» Μουσικό δράμα

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΤΑΙΝΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ «Πασχαλινές σκανδαλιές»

08.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ρωξάνη»

10.15 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

13.00 MEGA STAR

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κόμης Μόντε Κρίστο»

17.15 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.20 ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

19.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ (Ε)

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΗΣ ΞΑΝΘΙΑΣ

22.30 POWER OF 10

23.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το ποντίκι που βρυχάται»

23.55 ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

01.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

02.30 ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΝΑΠΝΟΗΣ (Ε)

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πασχαλινές σκανδαλιές»

STAR
Τηλ. 210.3481.000

06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα θαύμα για τον Τζάστιν» Α' τηλεοπτική προβολή

15.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χίλιες και μια νύχτες»

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπεν Χουρ»

01.30 ΑΣΤΕΡΙΑ Μουσικό πρόγραμμα

03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι τρελές περιπέτειες των Ρόκι και Μπουλγουίνκλ»

ΕΝΑ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Τηλ. 22310.51180

12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά

14.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

14.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

15.20 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ Αγροτική εκπομπή

16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ

00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

02.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ

902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM
Τηλ.: 210.2592.902
e-mail: mailbox@902.gr
(ΔΕΛΤΙΑ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΑΝΑ ΩΡΑ ΑΠΟ 07.00 ΕΩΣ ΚΑΙ 24.00)
ΚΥΡΙΑΚΗ

07.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM».

08.00 ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟΥ

10.00 ΜΕ ΤΑ ΦΤΕΡΑ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ

11.00 ΠΟΙΗΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ Πρόσωπα και γεγονότα της Λογοτεχνίας, της Ποίησης, της Ιστορίας και της Μουσικής

13.00 ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΡΟΥΧΑ

15.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Η παραδοσιακή μουσική και οι μουσικοί της

17.00 ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ

18.00 ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ Φανταστικές διαδρομές και αναπάντεχες συναντήσεις στον κόσμο του ροκ

20.00 ΑΟΡΑΤΗ ΚΛΩΣΤΗ Με το «Φθηνό Ευέλικτο Μουσικό Δυναμικό»

21.00 ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΑΣΤΥΝΟΜΟΙ (Ε)

22.00 ΕΓΕΡΤΗΡΙΟ Μια εκπομπή για τη στρατευμένη νεολαία

23.00 ΜΕΤΑLΜΟΡΦΩΣΗ Επιλογές από τη metal μουσική

01.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

Μ. ΔΕΥΤΕΡΑ

06.00 «ΞΥΠΝΑ ΒΑΣΙΛΗ...» Πληροφορίες, ειδήσεις, ρεπορτάζ για το ξεκίνημα της μέρας

09.00 ΟΣΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΜΕΡΑ... Γεγονότα και πρόσωπα, αφορμές για ένα ταξίδι στην ιστορία

10.00 ΚΛΙΝΑΤΕ ΕΠ' ΑΡΙΣΤΕΡΑ! Η πολιτική ατζέντα της ημέρας

11.00 ΗΜΕΡΟΔΡΟΜΟΣ Η αναψηλάφηση της επικαιρότητας

13.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΚΔΟΣΗ Αναζητώντας αιτίες και αφορμές των γεγονότων

14.00 Η ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ ΣΤΟΝ «902» Το ενημερωτικό «μαγκαζίνο» του σταθμού μας. Ενθετο: «Ματιές στον κόσμο»

16.00 7 ΤΕΧΝΕΣ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ Η πολιτιστική ενημέρωση από τον «902»

17.00 Η ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΤΕΧΝΗ ΤΩΝ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΤΗΣ ΥΠΑΙΘΡΟΥ Με τους Λάκη Χαλκιά και Ανδρέα Γλυνιά

18.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

19.00 ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ Μουσικές και τραγούδια με... χρώμα

21.00 ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΑΣΤΥΝΟΜΟΙ

22.00 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΑΣΜΑΤΑ Το λαϊκό τραγούδι με μεράκι και άποψη

24.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

ΣΤΑΥΡΟΛΕΞΟ

ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ:

1. Συνοικία της πρωτεύουσας - Η γενιά, το σόι. 2. Υλικό που αποτελεί βάση για είδος βιομηχανίας - Βρίσκονται σε κατάσταση αταραξίας - Γνωστή ταινία του Κουροσάβα. 3. Πεντάπρακτο μελόδραμα του Βάγκνερ - Ηρθαν όταν δεν τα περίμεναν. 4. Παίζεται με την τράπουλα - Αυτά που ενεργούν παράτολμα, ριψοκίνδυνα. 5. Αφωνη ?νίλα - Τινάχτηκε στον ?αέρα - Αναζητούνται και σε άλλους πλανήτες. 6. Διεθνής οικονομικός όρος - Κατηγορία αθλητών στίβου. 7. Ανάβει εύκολα - Εταιρικά κεφάλαια που αναφέρονται στη λογιστική - Διαβόητο επί δικτατορίας στην ΕΣΑ. 8. Καταλαμβάνει όλο το χώρο που του προσφέρουμε - Μυθικός βασιλιάς του Αργους, πατέρας της Ιούς - Μόριο παρακίνησης. 9. Επικεφαλής πανθέου - Μονάδες ευαισθησίας φωτογραφικών πλακών - Απ' τα επτά, τα ?μισά - Ξενική τέχνη. 10. Νότα βυζαντινής μουσικής - Πολλαπλάσιό του είναι το εκτάριο - Είναι όλα τα κλειστά γυμναστήρια. 11. Γευστικά αδιάφορες - Διετέλεσε αντιπρόεδρος των ΗΠΑ στη θητεία του Μπιλ Κλίντον. 12. Γνωστή ξένη μάρκα αθλητικών ειδών - Προσβάλλει ηλικιωμένους. 13. Μητέρα του Ερμή - Προκαλεί το δημόσιο αίσθημα με τη συμπεριφορά του. 14. Κατάληξη κεφαλονίτικων τοπωνυμίων - Ηθικός και δίκαιος στη συμπεριφορά του - Τελικός σύνδεσμος.

ΚΑΘΕΤΑ:

1. Κηλίδα καστανού ή μαύρου χρώματος που εμφανίζεται στα ακάλυπτα μέλη του σώματος - Η κάλυψη μεγάλου φάσματος διαβαθμίσεων σε συγκεκριμένο τομέα. 2. Πνεύμα της σαιξπηρικής «Τρικυμίας» - Ιαχή εφόδου - Ασφαλιστικός οργανισμός. 3. Νόμισμα ξένου κράτους - Παράγοντας επιτυχίας - Οι περισσότεροι τα λένε ούφο. 4. Τα ξύλινα, οπίσθια τμήματα των τουφεκιών - Επαρχιακή ?νόσος. 5. Υπολογίζεται στο ζύγισμα - Διετέλεσε πρωθυπουργός του Ισραήλ. 6. Σταθμός της ΔΕΗ - Τετράποδο της Κρήτης, αν ξαναδιαβαστεί - Τηλεοπτικός σταθμός. 7. Η ντροπή, με μεταφορική σημασία - Παράγγελμα της γυμναστικής. 8. Ομόηχα φωνήεντα - Στο στρατό τη δίνει και ?η σημαία - Είδος δοχείου συσκευασίας γιαουρτιού. 9. Το καλοκαίρι ?μαζεύεται - Αναφέρεται και η τάξη τους - Διαθέτει ο στρατός και η αεροπορία. 10. Συλληπτικό μέσο - Αρχικά παλιού οργανισμού της πρωτεύουσας - Ο σκηνοθέτης της «Αρκούδας». 11. Δεν παρέχουν ευκολίες - Είναι ο βίος των ενάρετων. 12. Αργύρια προδοσίας - Ανθεκτικός φορέας υγρών. 13. Φιλοξένησε σπίτι του τη θεά Δήμητρα - Αυτοί δεν παίρνουν μετάλλιο στους αγώνες. 14. Εξωτικό φρούτο - Δεν είναι τα λόγια των διπλωματών.

ΛΥΣΗ

ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ:

1. ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΦΥΤΡΑ 2. ΕΡΙΟ - ΗΣΥΧΑ - ΡΑΝ 3. ΡΙΕΝΤΣΙ - ΑΚΑΙΡΑ 4. ΚΕΝΤΑ - ΠΑΛΑΒΑ 5. ΝΛ - ΑΡΚΑΔΙ - ΟΝΤΑ 6. ΕΚΑΡ - ΑΛΤΕΣ 7. ΔΑΔΙ - ΙΔΙΑ - ΕΑΤ 8. ΑΕΡΑΣ - ΙΑΣΟΣ - ΑΣ 9. ΡΑ - ΑΣΑ - ΤΑ - ΑΡΤ 10. ΓΑ - ΑΡ - ΣΚΕΠΑΣΤΑ 11. ΑΝΟΣΤΕΣ - ΓΚΟΡ 12. ΑΝΤΙΝΤΑΣ - ΑΝΟΙΑ 13. ΜΑΙΑ - ΑΣΕΜΝΟΣ 14. ΑΤΑ - ΧΡΗΣΤΟΣ - ΝΑ.

ΚΑΘΕΤΑ:

1. ΠΕΡΚΝΑΔΑ - ΓΚΑΜΑ 2. ΑΡΙΕΛ - ΑΕΡΑ - ΝΑΤ 3. ΓΙΕΝ - ΕΔΡΑ - ΑΤΙΑ 4. ΚΟΝΤΑΚΙΑ - ΑΝΙΑ 5. ΤΑΡΑ - ΣΑΡΟΝ 6. ΑΗΣ - ΚΡΙ - ΣΤΑΡ 7. ΤΣΙΠΑ - ΔΙΑΣΤΑΣΗ 8. ΙΥ - ΑΔΕΙΑ - ΚΕΣΕΣ 9. ΧΑΛΙ - ΑΣΤΕΣ - ΜΤ 10. ΦΑΚΑ - ΟΑΠ - ΑΝΟ 11. ΑΒΟΛΕΣ - ΑΓΝΟΣ 12. ΤΡΙΑΝΤΑ - ΑΣΚΟΣ 13. ΡΑΡ - ΤΕΤΑΡΤΟΙ 14. ΑΝΑΝΑΣ - ΣΤΑΡΑΤΑ.


Του
Δημήτρη ΦΙΛΙΟΥ




Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org