06.00 - 13.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
(08.00 και 09.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)
15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή
18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ / ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
18.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κορίτσι με τα παραμύθια»
19.55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ
20.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ
21.00 CHAMPIONS ΕΡΤ - Pre Game
21.45 CHAMPIONS LEAGUE Προημιτελικός αγώνας Απευθείας μετάδοση
23.45 CHAMPIONS ΕΡΤ - Post Game
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
09.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «+- 5 meters»
10.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
11.00 ΜΥΡΤΩ (Ε)
12.00 Η ΜΑΝΙΑΤΙΣΣΑ (Ε)
13.30 ΟΙ ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟΙ (Ε)
15.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΠΕΪΛΙ Σειρά
16.00 MR. SELFRIDGE (Ε)
17.00 Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΞΑΝΑΣΤΑΥΡΩΝΕΤΑΙ (Ε)
18.00 ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ: Η ΝΙΑ ΒΑΡΝΤΑΛΟΣ ΚΑΙ ΤΟ... ΣΟΪ ΤΗΣ
19.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
20.00 MR. SELFRIDGE Ξένη σειρά
20.50 Η ΜΙΚΡΗ ΝΤΟΡΙΤ (Ε)
21.40 ΜΑΥΡΕΣ ΧΗΡΕΣ Νέα σειρά
22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το παρελθόν» Α' τηλεοπτική μετάδοση
08.00 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ
09.30 ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΝΤΑΣ... (Ε)
10.00 ΑΘΗΝΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΕΛΙΑΣ
15.00 ΑΣ ΜΑΓΕΙΡΕΨΟΥΜΕ... ΙΣΤΟΡΙΑ
16.00 ΕπιΚοινωνία
17.30 ΘΡΥΛΙΚΕΣ ΠΟΛΕΙΣ «Αγία Πετρούπολη» (Ρωσία)
18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ
18.45 ΚΑΙΡΟΣ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ
20.00 ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ, ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ FREESTYLE Ντοκιμαντέρ
21.00 BALKAN EXPRESS (Ε)
07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ
12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 TV QUIZ
14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
16.45 ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ Σειρά
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.45 Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΔΙΔΥΜΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ Σειρά
21.00 ΜΠΡΟΥΣΚΟ Καθημερινή δραματική σειρά
22.15 ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ Καθημερινή σειρά
08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA
12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΕΛΕΝΗ
16.00 ΛΟΓΩ TiViς
17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! Τηλεπαιχνίδι
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ
21.00 ΜΗΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΤΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ (Ε) Σειρά
22.00 WORLD PARTY
06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ
13.10 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ (Ε)
16.30 ΚΑΝ' ΤΟ ΟΠΩΣ Ο ΑΚΗΣ
17.20 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
17.30 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ
17.40 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε) Σειρά
18.50 ΠΕΝΗΝΤΑ ΠΕΝΗΝΤΑ (Ε) Σειρά
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα δάκρυα του ήλιου»
10.00 LIVE U Ενημερωτική εκπομπή
12.00 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΖΗΝΑ
14.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (Ε)
14.45 ΦΜ LIVE
16.30 BLIND TASTE Διαγωνισμός μαγειρικής
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
17.50 9 ΜΗΝΕΣ Καθημερινή δραματική σειρά
18.50 ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ Τηλεπαιχνίδι
19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 THE MENTALIST
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «X-MEN: Η ΠΡΩΤΗ ΓΕΝΙΑ»
06.00 - 13.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
(08.00 και 09.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)
15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή
18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ / ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κόρη μου η ψεύτρα»
20.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ
20.55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ
22.00 ΕΡΤ FOCUS Εκπομπή
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
09.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «+- 5 meters»
10.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
11.00 ΜΥΡΤΩ (Ε)
12.00 Η ΜΑΝΙΑΤΙΣΣΑ (Ε)
13.30 ΟΙ ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟΙ (Ε)
15.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΠΕΪΛΙ Σειρά
16.00 MR. SELFRIDGE (Ε)
17.00 Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΞΑΝΑΣΤΑΥΡΩΝΕΤΑΙ (Ε)
18.00 ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΕΜΑΣ (Ε)
18.30 ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΑΖΙ (Ε)
19.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
20.00 MR. SELFRIDGE
20.50 Η ΜΙΚΡΗ ΝΤΟΡΙΤ (Ε)
21.40 ΜΑΥΡΕΣ ΧΗΡΕΣ Σειρά
22.30 ΝΕΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ «Ρ20»
08.00 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ
09.30 ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΝΤΑΣ... (Ε)
10.00 ΑΘΗΝΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 ΠΟΛΙΤΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
15.00 ΑΣ ΜΑΓΕΙΡΕΨΟΥΜΕ... ΙΣΤΟΡΙΑ
16.00 ΕπιΚοινωνία
17.30 ΘΡΥΛΙΚΕΣ ΠΟΛΕΙΣ «Φλωρεντία» (Ιταλία)
18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ
18.45 ΚΑΙΡΟΣ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ
20.00 ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΕΛΙΑΣ
21.00 BALKAN EXPRESS (Ε)
07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ
10.00 ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ
12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 TV QUIZ
14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
16.45 ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ Σειρά
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.45 Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΔΙΔΥΜΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ Σειρά
21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ
21.10 ΜΠΡΟΥΣΚΟ Καθημερινή δραματική σειρά
22.15 ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ Καθημερινή σειρά
08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA
12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΕΛΕΝΗ
16.00 ΛΟΓΩ TiViς
17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! Τηλεπαιχνίδι
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ
21.00 ΜΗΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΤΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ Σειρά
21.50 ΕΛΛΗΝΟΦΡΕΝΕΙΑ
22.30 THE MUSIC PROJECT BY JUMPING FISH (Πρεμιέρα)
06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ
13.10 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ (Ε)
16.30 ΚΑΝ' ΤΟ ΟΠΩΣ Ο ΑΚΗΣ
17.20 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
17.30 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ
17.40 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε) Σειρά
18.50 ΠΕΝΗΝΤΑ ΠΕΝΗΝΤΑ (Ε) Σειρά
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!
22.00 ΤΟ ΝΗΣΙ (Ε)
10.00 LIVE U
12.00 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΖΗΝΑ
14.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (Ε)
14.45 ΦΜ LIVE
16.30 BLIND TASTE
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ Περιέχει και δελτίο στη νοηματική
17.50 9 ΜΗΝΕΣ Καθημερινή σειρά
18.50 ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ Τηλεπαιχνίδι
19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 THE MENTALIST
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Broken City»
06.00 - 13.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
(08.00 και 09.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)
15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή
18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ / ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αγάπησα μια πολυθρόνα»
20.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ
20.55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ
22.00 ΕΡΤ FOCUS Εκπομπή
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
09.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «+- 5 meters»
10.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
11.00 ΜΥΡΤΩ (Ε)
12.00 Η ΜΑΝΙΑΤΙΣΣΑ (Ε)
13.30 ΟΙ ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟΙ (Ε)
15.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΠΕΪΛΙ Σειρά
17.00 Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΞΑΝΑΣΤΑΥΡΩΝΕΤΑΙ (Ε)
17.55 ΜΟΝΟΓΡΑΜΜΑ (Ε)
18.20 ΤΕΚΜΗΡΙΑ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ
20.00 MR. SELFRIDGE
20.50 Η ΜΙΚΡΗ ΝΤΟΡΙΤ (Ε)
21.40 ΜΑΥΡΕΣ ΧΗΡΕΣ Σειρά
22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «The Bing Bang»
08.00 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ
09.30 ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΝΤΑΣ... (Ε)
10.00 ΑΘΗΝΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 ΣΤΑ ΗΦΑΙΣΤΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
14.30 ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ
15.00 ΑΣ ΜΑΓΕΙΡΕΨΟΥΜΕ... ΙΣΤΟΡΙΑ
16.00 ΕπιΚοινωνία
17.30 ΘΡΥΛΙΚΕΣ ΠΟΛΕΙΣ «Αθήνα»
18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ
18.45 ΚΑΙΡΟΣ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ
20.00 ΠΟΛΙΤΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
21.00 BALKAN EXPRESS (Ε)
07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ
10.00 ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ
12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 TV QUIZ
14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
16.45 ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ Σειρά
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.45 Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΔΙΔΥΜΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ Σειρά
21.00 ΜΠΡΟΥΣΚΟ Καθημερινή δραματική σειρά
22.15 ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ Καθημερινή σειρά
23.15 ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA
12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΕΛΕΝΗ
16.00 ΛΟΓΩ TiViς
17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! Τηλεπαιχνίδι
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ
21.00 ΜΗΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΤΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ Σειρά
21.50 ΕΛΛΗΝΟΦΡΕΝΕΙΑ
22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εκτός ορίων 2»
06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ
13.10 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ (Ε)
16.30 ΚΑΝ' ΤΟ ΟΠΩΣ Ο ΑΚΗΣ
17.20 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
17.30 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ
17.40 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε) Σειρά
18.50 ΠΕΝΗΝΤΑ ΠΕΝΗΝΤΑ (Ε) Σειρά
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!
22.00 ΜΑΛΙΣΤΑ, ΣΕΦ!
10.00 LIVE U
12.00 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΖΗΝΑ
14.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (Ε)
14.45 ΦΜ LIVE
16.30 BLIND TASTE Διαγωνισμός μαγειρικής
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ Περιέχει και δελτίο στη νοηματική
17.50 9 ΜΗΝΕΣ Καθημερινή σειρά
18.50 ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ Τηλεπαιχνίδι
19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Απρόσκλητος επισκέπτης»
23.15 ΣΤΟΝ ΕΝΙΚΟ...
07.00 ΔΙΠΛΗ ΜΑΤΙΑ
10.00 ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΙΣ 10.00
12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
13.00 ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΓΗΣ (Ε)
15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ (Ε)
17.00 ART WEEK Εκπομπή
18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
18.30 ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΛΑΪΚΕΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ Ντοκιμαντέρ
19.00 ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ: ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΗΣ ΑΓΚΑΘΑ ΚΡΙΣΤΙ
20.40 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)
20.55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
22.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ
07.00 ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΑ (Ε)
08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ Από τον ιερό ναό Ανάληψης Κυρίου Θεσσ/νίκης
10.40 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ (Ε)
11.00 ΜΥΡΤΩ (Ε)
12.00 Η ΜΑΝΙΑΤΙΣΣΑ (Ε)
13.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)
13.30 ΕΜΙΛΙ (Ε)
16.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
18.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χαμένο καραβάνι»
20.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στη Ρώμη με αγάπη» Α' τηλεοπτική μετάδοση
23.00 DOC ON ΕΡΤ «Οι ιστορίες ενός κρυφού δολοφόνου»
08.00 ΑΡΧΙΕΡΑΤΙΚΗ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ
10.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΜΑΤΙΑ (Ε)
11.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)
12.00 ΘΕΡΜΕΣ ΠΟΛΕΙΣ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΠΑΡΤΥ ΣΤΟΝ ΚΗΠΟ
14.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΜΕΣΟΡΟΠΗ ΚΑΒΑΛΑΣ (Ε)
15.00 ΔΙΑΣΠΟΡΑ
16.30 ΜΕ ΕΝΑ ΤΑΞΙ ΣΤΗΝ ΑΣΙΑ
17.00 ΥΓΕΙΑ (Ε)
18.00 ALLERT 3
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
19.45 ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΦΙΛΙΕΣ (Ε)
20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα βότσαλο στη λίμνη»
21.35 ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πατέρας αφέντης»
06.00 - 09.00 ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ (Ε)
09.00 ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ
10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΣΟΥΚΟΥ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 TV QUIZ
14.00 ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ (Ε)
15.15 JOY Τηλεπεριοδικό
16.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρεις κούκλες κι εγώ»
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
21.15 YOUR FACE SOUNDS FAMILIAR
06.00 - 09.45 ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ (Ε)
09.45 ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΟΥ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.10 STARS SYSTEM
14.10 ΜΗΝ ΑΡΧΙΖΕΙΣ ΤΗ ΜΟΥΡΜΟΥΡΑ (Ε)
15.00 ANIMANIAC
16.00 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ (Ε)
16.55 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κλεφτρόνι και Τζέντλεμαν»
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 QUIZDOM THE SHOW
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αρμαγεδδών»
06.45 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ Ενημερωτική εκπομπή
10.00 Η ΤΖΙΝΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΖΙΝΙ Σειρά
10.40 ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ Σειρά
11.10 DROP DEAD DIVA Σειρά
12.00 JENNY JENNY
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Step Up 3D: Η νέα διάσταση»
16.55 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
17.00 Σ' ΑΓΑΠΩ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)
18.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η νύφη το 'σκασε»
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καράτε Κιντ»
06.20 STARLAND - ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αγάπη στην αναμονή»
15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ
16.40 THE BIG BANG THEORY Σειρά
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.50 TWO AND A HALF MEN
18.50 ΡΑΝΤΕΒΟΥ!
19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ηλίας του 16ου»
06.00 - 13.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
(08.00 και 09.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)
15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή
18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ / ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια βδομάδα στον Παράδεισο»
20.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ
20.55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ
22.00 ΣΙΝΕΜΑ ΑΠ' ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Το όνειρο της Κασσάνδρας»
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
09.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «+- 5 meters» (τελευταίο)
10.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
11.00 ΜΥΡΤΩ (Ε)
12.00 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΙΖΥΗΝΟΣ (Η ΣΙΩΠΗ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ) Σειρά
12.45 ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ ΑΓΑΠΗ (Ε)
13.30 ΟΙ ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟΙ (Ε)
15.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΠΕΪΛΙ Σειρά
16.00 MR. SELFRIDGE (Ε)
17.00 Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΞΑΝΑΣΤΑΥΡΩΝΕΤΑΙ (Ε)
18.00 EUROPA LEAGUE ΕΡΤ
19.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΑΚΑΘΙΣΤΟΥ ΥΜΝΟΥ
21.30 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
08.00 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ
09.30 ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΝΤΑΣ... (Ε)
10.00 ΑΘΗΝΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 ΜΩΡΑ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ
15.00 ΑΣ ΜΑΓΕΙΡΕΨΟΥΜΕ... ΙΣΤΟΡΙΑ
16.00 ΕπιΚοινωνία
17.30 ΘΡΥΛΙΚΕΣ ΠΟΛΕΙΣ «Μπανγκόκ» (Ταϊλάνδη)
18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ
18.45 ΚΑΙΡΟΣ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ
20.00 LADY GAGA: ΣΤΑ ΑΚΡΑ Ντοκιμαντέρ
21.00 BALKAN EXPRESS (Ε)
07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ
12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 TV QUIZ
14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
16.45 ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ Σειρά
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.45 Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΔΙΔΥΜΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ Σειρά
21.00 ΜΠΡΟΥΣΚΟ Καθημερινή δραματική σειρά
22.15 ΤΑΜΑΜ Σειρά
08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA
12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΕΛΕΝΗ
16.00 ΛΟΓΩ TiViς
17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! Τηλεπαιχνίδι
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ
21.00 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ Σειρά
21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Toy story 3»
06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ
13.10 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ (Ε)
16.30 ΚΑΝ' ΤΟ ΟΠΩΣ Ο ΑΚΗΣ
17.20 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
17.30 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ
17.40 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε) Σειρά
18.50 ΠΕΝΗΝΤΑ ΠΕΝΗΝΤΑ (Ε) Σειρά
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Λατέρνα, φτώχεια και φιλότιμο»
10.00 LIVE U Ενημερωτική εκπομπή
12.00 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΖΗΝΑ
14.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (Ε)
14.45 ΦΜ LIVE
16.30 BLIND TASTE Διαγωνισμός μαγειρικής
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
17.50 9 ΜΗΝΕΣ Καθημερινή δραματική σειρά
18.50 ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ Τηλεπαιχνίδι
19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ
21.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Braveheart»
06.00 - 13.00 ΕΡΤ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ
(08.00 και 09.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)
15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΟΝ ΕΡΤ Εκπομπή
18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ / ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το ραντεβού της Κυριακής»
20.40 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ
20.55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ
22.00 ΕΙΔΙΚΕΣ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
09.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «+- meters»
10.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
11.00 ΜΥΡΤΩ (Ε)
12.00 Η ΜΑΝΙΑΤΙΣΣΑ (Ε) τελευταίο
12.45 ΑΤΕΛΕΙΩΤΗ ΑΓΑΠΗ (Ε)
13.30 ΟΙ ΑΤΑΙΡΙΑΣΤΟΙ (Ε)
15.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΠΕΪΛΙ Σειρά
16.00 MR. SELFRIDGE (Ε)
17.00 Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΞΑΝΑΣΤΑΥΡΩΝΕΤΑΙ (Ε)
18.00 ΠΕΡΙΣΚΟΠΙΟ (Ε)
18.30 ΑΠΟΣΤΡΟΦΟΣ
19.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
20.00 MR. SELFRIDGE Σειρά
20.50 Η ΜΙΚΡΗ ΝΤΟΡΙΤ (Ε)
22.00 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ (Ε)
08.00 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ
09.30 ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΝΤΑΣ... (Ε)
10.00 ΑΘΗΝΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
12.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.00 ΜΩΡΑ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ
15.00 ΑΣ ΜΑΓΕΙΡΕΨΟΥΜΕ... ΙΣΤΟΡΙΑ
16.00 ΕπιΚοινωνία
17.30 ΘΡΥΛΙΚΕΣ ΠΟΛΕΙΣ «Πνομ Πεν» (Καμπότζη)
18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ
18.45 ΚΑΙΡΟΣ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ
20.00 THE NEW PLASTIC ROAD Ντοκιμαντέρ
21.00 BALKAN EXPRESS (E)
07.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ
12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 TV QUIZ
14.10 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)
15.15 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)
16.45 ΧΩΡΙΣ ΕΣΕΝΑ Σειρά
17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.45 Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΔΙΔΥΜΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ Σειρά
21.00 ΜΠΡΟΥΣΚΟ Καθημερινή δραματική σειρά
22.15 DADDY COOL Kωμική σειρά
08.00 HAPPY DAY ΣΤΟΝ ALPHA
12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.00 ΕΛΕΝΗ
16.00 ΛΟΓΩ TiViς
17.50 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
18.00 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! Τηλεπαιχνίδι
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ
21.00 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ Σειρά
21.50 ΠΑΜΕ ΠΑΚΕΤΟ
06.45 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ MEGA Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ
13.10 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.00 ΟΙ ΒΑΣΙΛΙΑΔΕΣ (Ε)
16.30 ΚΑΝ' ΤΟ ΟΠΩΣ Ο ΑΚΗΣ
17.20 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
17.30 Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΘΟΔΩΡΗ ΚΟΛΥΔΑ
17.40 ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ (Ε) Σειρά
18.50 ΠΕΝΗΝΤΑ ΠΕΝΗΝΤΑ (Ε) Σειρά
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!
22.00 ΤΟ ΝΗΣΙ (Ε)
10.00 LIVE U Ενημερωτική εκπομπή
12.00 ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΜΕ ΤΗ ΖΗΝΑ
14.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (Ε)
14.45 ΦΜ LIVE
16.30 BLIND TASTE Διαγωνισμός μαγειρικής
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
17.50 9 ΜΗΝΕΣ Καθημερινή δραματική σειρά
18.50 ΤΡΟΧΟΣ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ Τηλεπαιχνίδι
19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ
21.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Need for speed» Α' τηλεοπτική προβολή
07.00 ΔΙΠΛΗ ΜΑΤΙΑ Ενημερωτική εκπομπή
10.00 ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΙΣ 10.00 Ενημερωτική εκπομπή
12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
12.30 ΕΠΤΑ
13.30 EUROPE
15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
16.00 ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΡΟΪΝΤ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ (Ε)
17.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε)
18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
18.30 ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΛΑΪΚΕΣ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙΣ Ντοκιμαντέρ
19.00 ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ: ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΗΣ ΑΓΚΑΘΑ ΚΡΙΣΤΙ
20.40 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ 20ό ΑΙΩΝΑ (Ε)
20.55 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
22.00 61ος ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ EUROVISION (Α' μέρος)
07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
10.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Νέο) «The secret of the moon»
11.00 ΜΥΡΤΩ (Ε)
12.00 ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΒΙΖΥΗΝΟΣ (Η ΣΙΩΠΗ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ) (Ε)
13.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ (Ε)
13.30 ΕΜΙΛΙ (Ε)
16.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε) «Επικίνδυνες διαδρομές»
17.00 ΜΠΑΣΚΕΤ Α2 (Ζ)
19.00 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)
20.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε) «Πώς ο Τσάρλι Τσάπλιν έγινε... Ο Αλήτης»
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γυναίκες έτοιμες για όλα» Α' τηλεοπτική μετάδοση
08.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)
09.00 ΜΩΡΑ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ
10.00 ΥΓΕΙΑ
11.00 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)
12.30 ΘΡΥΛΙΚΕΣ ΠΟΛΕΙΣ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΟΙ ΚΗΠΟΙ ΤΗΣ ΟΛΙΒΙΑ
14.00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ HANDBALL PREMIER (Play Off)
16.00 4 ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ
18.00 ΘΕΡΜΕΣ ΠΟΛΕΙΣ
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
19.45 ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΦΙΛΙΕΣ (Ε)
20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επτά μέρες ψέματα»
21.30 ΜΕ ΕΝΑ ΤΑΞΙ ΣΤΗΝ ΑΣΙΑ
06.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ
09.00 ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ
10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΣΟΥΚΟΥ
13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1
13.30 TV QUIZ
14.00 ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ (Ε)
14.30 ΤΡΩΜΕ ΜΑΖΙ Εκπομπή μαγειρικής
14.45 JOY Τηλεοπτικό μαγκαζίνο
16.15 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
16.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «ΜΙα Ιταλίδα από την Κυψέλη»
19.00 ΑΝΤ1 NEWS
20.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ
21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η χαρτοπαίχτρα»
23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ραντεβού στον αέρα»
06.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ
09.45 ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΟΥ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.10 ΣΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΑΣ
14.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η εκδίκηση της ξανθιάς»
16.10 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ (Ε)
17.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Περάστε, φιλήστε... τελειώσατε»
19.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
20.00 QUIZDOM THE SHOW
21.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ
06.45 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ Ενημερωτική εκπομπή
10.00 H TZINI KAI TO TZINI Σειρά
10.40 ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ Σειρά
11.10 DROP DEAD DIVA Σειρά
12.00 JENNY JENNY
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.50 MY LIFE
16.00 ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΕΣ (Ε)
17.35 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
17.40 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)
20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι ήρωες του δάσους 2»
22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εξολοθρευτής: Η σωτηρία»
06.20 STARLAND - ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δάσκαλος για κλάματα»
15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ
16.40 THE BIG BANG THEORY
17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.50 TWO AND A HALF MEN
18.50 ΡΑΝΤΕΒΟΥ! Νέα ψυχαγωγική εκπομπή
19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΤΡΕΛΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ Σειρά
21.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η εποχή των παγετώνων 2: Η απόψυξη»
ΑΝΕΤΟΝ (Παρασκευοπούλου 42, 2310.869.869) Ανοιχτή Σκηνή - Θεατρικές φωνές της πόλης: «Η φαλακρή τραγουδίστρια» (21.00). ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟΝ (Εθν. Αμύνης 2, 2310.262.051) «Cavewoman» (20.00). ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ «ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ» (Μεταμορφώσεως 7-9, 2310.458.591) «Σωτηρία με λένε» (19.00). EIGHTBALL CLUB (Πίνδου 1, Λαδάδικα, 2315.200.200) Μπαντα-ρισμένοι: «P.I.G.S. resurrection» (22.00). ΜΟΝΗ ΛΑΖΑΡΙΣΤΩΝ (Κολοκοτρώνη 21, 2310.589.200) Σκηνή Σωκρ. Καραντινός: «Αγγέλα» (19.00). Μικρό Θέατρο: Τουρνουά 5Χ5: «Το αριστούργημα ή The Re-Mohammed ty show» (21.00). ΡΑΔΙΟ ΣΙΤΥ (Παρασκευοπούλου 9, 2310.819153/824970) «Μάντεψε ποιος θα πεθάνει απόψε» (19.30). ΦΑΡΓΚΑΝΗ (Αγ. Παντελεήμονος 10, 2310.960.063) «Ο μάγειρας, ο Αμλετ, η Οφηλία και... τα φαντάσματα» (20.00).
ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ (Λεωφ. Νίκης 121, 2315.200200) «Ο μυστικός κήπος» (11.00). ΦΑΡΓΚΑΝΗ (Αγ. Παντελεήμονος 10, 2310.960.063) «Τριγωνοψαρούλη... μην εμπιστεύεσαι ποτέ αχινό!» (11.30) ΧΑΝΘ (Νικ. Γερμανού 1, 2310.241.007) «Το ασχημόπαπο» - κουκλοθέατρο (12.00).
Δεν υπάρχουν παραστάσεις.
Με εκπομπές από σωματεία και τοπικές Γραμματείες, με θέμα τα προβλήματα και τις κινητοποιήσεις των εργαζομένων, ξεκινά για τρίτη χρονιά φέτος το πρόγραμμά του το διαδικτυακό ραδιόφωνο του ΠΑΜΕ. Το πρόγραμμα ξεκινά από τη Δευτέρα 16 Νοέμβρη και έχει ως εξής:
Δευτέρα
6 μ.μ. Συνδικάτο Τηλεπικοινωνιών και Πληροφορικής, 7 μ.μ. Συνδικάτο Μετάλλου Αττικής και Ναυπηγικής Βιομηχανίας, 8 μ.μ. Σύλλογος Εμποροϋπαλλήλων Αθήνας
Τρίτη
6 μ.μ. Συνδικάτο Επισιτισμού - Τουρισμού - Ξενοδοχείων Αττικής, 8 μ.μ. «Γεια σου περήφανη και αθάνατη εργατιά», εργατικό τραγούδι με τη Μαρία Καραπιπέρη
Τετάρτη
6 μ.μ. Σωματείο εργαζομένων στο Χρηματοπιστωτικό σύστημα, 7 μ.μ. Συνδικάτο Ενέργειας
8 μ.μ. Γραμματείες του ΠΑΜΕ
Πέμπτη
6 μ.μ. Γραμματείες του ΠΑΜΕ, 7 μ.μ. Σύνδεσμος Ιδιωτικών Υπαλλήλων, 9 μ.μ. «ΠΑΜΕ δρόμο» με το Γιώργο Σαρρή
Παρασκευή
6 μ.μ. Συνδικάτο Φαρμάκου, 7 μ.μ. Ενωση Λογιστών, 8 μ.μ. Μέτωπο Αγώνα Σπουδαστών (ΜΑΣ), 9 μ.μ. Πανελλήνιος Μουσικός Σύλλογος
00:00 - 10:30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 10:30 - 10:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 10:35 - 11:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 11:00 - 12:00 ΟΣΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΜΕΡΑ, 12:00 - 13:00 ΚΛΙΚ ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, 13:00 - 13:30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 13:30 - 13:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 13:35 - 14:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 14:00 - 16:00 Η ΤΖΑΖ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ, 16:00 - 19:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 19:00 - 20:00 WORLD BYPASS, 20:00 - 24:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ
00:00 - 10:30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 10:30 - 10:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 10:35 - 11:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 11:00 - 12:00 ΟΣΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΜΕΡΑ, 12:00 - 13:00 ΚΛΙΚ ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, 13:00 - 13:30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 13:30 - 13:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 13:35 - 19:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 19:00 - 20:00 ΛΑΪΚΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ, 20:00 - 21:00 ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΥΝΕΙΡΜΟΙ, 21:00 - 24:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ
00:00 - 10:30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 10:30 - 10:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 10:35 - 11:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 11:00 - 12:00 ΟΣΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΜΕΡΑ, 12:00 - 13:00 ΚΛΙΚ ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, 13:00 - 13:30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 13:30 - 13:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 13:35 - 17:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 19:00 - 20:00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ, 20:00 - 21:30 ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΣΟΒΑΡΟΣ, 21:30 - 24:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ
00:00 - 10:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 10:30 - 10:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 10:35 - 11:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 11:00 - 12:00 ΟΣΑ ΦΕΡΝΕΙ Η ΜΕΡΑ, 12:00 - 13:00 ΚΛΙΚ ΣΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, 13:00 - 13:30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 13:30 - 13:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 13:35 - 18:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 18:00 - 19:00 ΛΟΓΩ... ΤΕΧΝΗΣ 19:00 - 21:00 ΠΟΙΗΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ, 21:00 - 24:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ
00:00 - 10:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 10:00 - 10:30 ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ, 10:30 - 10:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 10:35 - 11:00 ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ, 11:00 - 13:00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΑΒΒΑΤΟ, 13.00-13.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 13:30 - 13:35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ, 13:35 - 21:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 21:00 - 23:00 Η JAZZ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ, 23:00 - 24:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ
10:00 - 10.30 ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ 10-30-10.35 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ 10.35 - 11:00 ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ, 11:00 - 12:00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, 12:00 - 14:00 ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ, 14:00 - 15:00 ΛΑΪΚΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ, 15:00 - 20.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ 20:00 - 21:00 ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΣΥΝΕΙΡΜΟΙ, 21.00-22.00 ΗΧΟΙ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΩΝ 22.00 - 24.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ