Κυριακή 7 Αυγούστου 2016
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 22
Προγράμματα

ΚΥΡΙΑΚΗ 7/8
ΕΡΤ 1

08.00 ΠΡΩΙΝΗ ΖΩΝΗ

(08.00, 09.00 και 10.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)

10.00 ΜΕΤΑ-ΜΟΥΣΕΙΟ (Ε)

11.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.00 ΤΟ ΑΛΑΤΙ ΤΗΣ ΓΗΣ (Ε)

15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ (Ε)

17.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ (Ε)

18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

19.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

06:10 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

Περίληψη Α

07:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

Περίληψη Β

ΕΡΤ 2

06.20 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

16:55- 18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016 Παράλληλη μετάδοση

ΕΡΤ 3

08.00 ΑΡΧΙΕΡΑΤΙΚΗ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)

11.30 BALKAN EXPRESS (Ε)

12.30 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 «ΝΕΟΙ ΣΕΦ ΝΕΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ»

14.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

19.50 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

Τα καλύτερα στιγμιότυπα της ημέρας που πέρασε

20:15-06.20 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

ΑΝΤ1

06.15 - 13.00 ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13:30 TV QUIZ

14.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

14:30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι γυναίκες του Στέπφορντ»

16.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας κοντός θα μας σώσει»

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Κροκοδειλάκιας»

22.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παιχνίδια ολέθρου»

ΑLPHA

09.15 -11.15 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

11:15 60' ΕΛΛΑΔΑ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.40 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ελα να αγαπηθούμε ντάρλινγκ»

15.40 ΣΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΜΑΣ (Ε)

16.40 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο γόης»

17.30 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΑΚΟΥ ΤΙ ΕΙΠΑΝ! ΒΡΑΔΙΑΤΙΚΑ (Ε)

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Υπόθεση Τόμας Κράουν»

MEGA

07.00 - 14.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΕΤΣΙ ΞΑΦΝΙΚΑ (Ε)

15.50 ΜΠΑΜΠΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙΣ (Ε)

16.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.50 ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ (Ε)

18.00 ΜΟΝΤΕΡΝΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (Ε)

18.50 ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΤΑΓΗ (Ε)

20.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

21.00 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)

STAR

06.20 STARLAND - ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Από μακρυά κι αγαπημένοι»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.45 THE MIDDLE

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 HOSTAGES

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Delivery man: Δεν τα φέρνει τα παιδιά ο πελαργός

ΔΕΥΤΕΡΑ 8/8
ΕΡΤ 1

08.00 ΠΡΩΪΝΗ ΖΩΝΗ

(08.00, 09.00 και 10.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)

10.00 ΜΕΤΑ ΜΟΥΣΕΙΟ (Ε)

11.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

14.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΠΟΛΥΤΟΥ ΓΑΛΑΖΙΟΥ (Ε)

14.30 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (Ε)

15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο για Πρόσφυγες / ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΙΑ ΤΣΟΚΛΗ (Ε)

17.00 ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΠΑΝΤΟΥ (Ε)

17.30 ON THE ROAD (Ε)

18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο στη Νοηματική / Δελτίο για Πρόσφυγες / ΚΑΙΡΟΣ

19.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

06.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

Περίληψη Α

07.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

Περίληψη Β

ΕΡΤ 2

06.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

02.25 - 04.33 LIVE ZAPPING

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

04.35 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

ΕΡΤ 3

08.00 AΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

09.00 ΝΕΟΙ ΣΕΦ ΝΕΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ (Ε)

10.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΕΣ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΕΣ «Παρίσι» (Α' μέρος)

11.00 ΣΩΖΟΝΤΑΣ ΖΩΑ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ

11.30 ΣΤΑ ΗΦΑΙΣΤΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

12.00 ΔΥΟ ΠΕΤΑΛΙΑ ΔΡΟΜΟΣ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΖΩΓΡΑΦΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Βραζιλία»

15.00-06.20 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

ΑΝΤ1

06.00 - 13.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 TV QUIZ

14.15 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.20 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.15 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε)

21.00 ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ (Ε)

ALPHA

07.30-12.30 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΧΟΡΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ (Ε)

14.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

16.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

16.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ράδιο Αρβύλα»

17.30 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ (Ε)

MEGA

06.45 ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

10.00-14.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

14.00 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.00 ΡΕΤΙΡΕ (Ε)

17.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

17.40 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

17.50 Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ (Ε)

18.50 KARA SEVDA Σειρά

20.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

21.00 ΛΑΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΤΟΝΕΣ (Ε)

STAR

06.45 - 13.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.30 ΗΡΑΚΛΗΣ

14.30 ΖΙΝΑ

15.30 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

16.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

16.45 BAHAR Σειρά

18.45 ΡΑΝΤΕΒΟΥ! (Ε)

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 PABLO ESCOBAR Ξένη σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σε βαθιά νερά»

ΤΡΙΤΗ 9/8
ΕΡΤ 1

08.00 ΠΡΩΪΝΗ ΖΩΝΗ

(08.00, 09.00 και 10.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)

10.00 ΜΕΤΑ ΜΟΥΣΕΙΟ (Ε)

11.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

14.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΠΟΛΥΤΟΥ ΓΑΛΑΖΙΟΥ (Ε)

14.30 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (Ε)

15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο για Πρόσφυγες / ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΙΑ ΤΣΟΚΛΗ (Ε)

17.00 ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΠΑΝΤΟΥ (Ε)

17.30 ON THE ROAD (Ε)

18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο στη Νοηματική / Δελτίο για Πρόσφυγες / ΚΑΙΡΟΣ

19.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

06.10 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

Περίληψη Α

07.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

Περίληψη Β

ΕΡΤ 2

06.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

00.15 - 00.35 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

Περίληψη Α (Μ)

ΕΡΤ 3

08.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ(Ε)

09.00 ΖΩΓΡΑΦΙΖΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε)

10.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΕΣ ΠΡΩΤΕΟΥΟΥΣΕΣ «Παρίσι» (β'μέρος)

11.00 ΣΩΖΟΝΤΑΣ ΖΩΑ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ

11.30 ΣΤΑ ΗΦΑΙΣΤΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

12.00 ΔΥΟ ΠΕΤΑΛΙΑ ΔΡΟΜΟΣ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΖΩΓΡΑΦΙΖΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Νότια Αφρική»

15.00 ΠΩΣ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ;

15.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

22.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

Τα καλύτερα στιγμιότυπα της ημέρας που πέρασε

ΑΝΤ1

06.15 - 13.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 TV QUIZ

14.15 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.20 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.15 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε)

21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

ALPHA

07.30-12.30 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΧΟΡΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ (Ε)

14.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

16.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

16.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ράκος Νο14 και ο πρώτος μπουνάκιας»

17.30 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ (Ε)

MEGA

06.45 ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

10.00-14.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

14.00 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.00 ΡΕΤΙΡΕ (Ε)

17.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

17.40 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

17.50 Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ (Ε)

18.50 KARA SEVDA Σειρά

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΛΑΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΤΟΝΕΣ (Ε)

STAR

06.45 - 13.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.30 ΗΡΑΚΛΗΣ

14.30 ΖΙΝΑ

15.30 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

16.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

16.45 BAHAR Σειρά

18.45 ΡΑΝΤΕΒΟΥ! (Ε)

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 PABLO ESCOBAR Ξένη σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επιχείρηση ARGO»

ΤΕΤΑΡΤΗ 10/8
ΕΡΤ 1

08.00 ΠΡΩΪΝΗ ΖΩΝΗ

(08.00, 09.00 και 10.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)

10.00 ΜΕΤΑ ΜΟΥΣΕΙΟ (Ε)

11.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

14.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΠΟΛΥΤΟΥ ΓΑΛΑΖΙΟΥ (Ε)

14.30 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (Ε)

15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο για Πρόσφυγες / ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΙΑ ΤΣΟΚΛΗ (Ε)

17.00 ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΠΑΝΤΟΥ (Ε)

17.30 ON THE ROAD (Ε)

18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο στη Νοηματική / Δελτίο για Πρόσφυγες / ΚΑΙΡΟΣ

19.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

06.20 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

Περίληψη Α

07.10 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

Περίληψη Β

ΕΡΤ 2

06.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

ΕΡΤ 3

08.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

09.00 ΖΩΓΡΑΦΙΖΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε)

10.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΕΣ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΕΣ «Παρίσι» (Γ' μέρος)

11.00 ΣΩΖΟΝΤΑΣ ΖΩΑ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ

11.30 ΣΤΑ ΗΦΑΙΣΤΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

12.00 ΔΥΟ ΠΕΤΑΛΙΑ ΔΡΟΜΟΣ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΖΩΓΡΑΦΙΖΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Ινδία»

15.00-06.20 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

ΑΝΤ1

06.15 - 13.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 TV QUIZ

14.15 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.20 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.15 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε)

21.00 ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ (Ε)

ALPHA

07.30-12.30 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΧΟΡΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ (Ε)

14.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

16.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

16.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γρανίτα από μελάνι»

17.30 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ (Ε)

MEGA

06.45 ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

10.00-14.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

14.00 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.00 ΡΕΤΙΡΕ (Ε)

17.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

17.40 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

17.50 Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ (Ε)

18.50 KARA SEVDA Σειρά

20.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

21.00 ΛΑΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΤΟΝΕΣ (Ε)

STAR

06.45 - 13.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.30 ΗΡΑΚΛΗΣ

14.30 ΖΙΝΑ

15.30 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

16.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

16.45 BAHAR Σειρά

18.45 ΡΑΝΤΕΒΟΥ! (Ε)

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 PABLO ESCOBAR Ξένη σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «ROCKNROLLA»

ΠΕΜΠΤΗ 11/8
EΡΤ 1

08.00 ΠΡΩΪΝΗ ΖΩΝΗ

(08.00, 09.00 και 10.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)

10.00 ΜΕΤΑ ΜΟΥΣΕΙΟ (Ε)

11.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

14.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΠΟΛΥΤΟΥ ΓΑΛΑΖΙΟΥ «Τήνος, Η παράδοση» (Α'μέρος)

14.30 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (Ε)

15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο για Πρόσφυγες / ΚΑΙΡΟΣ

16.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΙΑ ΤΣΟΚΛΗ (Ε)

17.00 ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΠΑΝΤΟΥ (Ε)

17.30 ON THE ROAD (Ε)

18.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ / ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο στη Νοηματική / Δελτίο για Πρόσφυγες / ΚΑΙΡΟΣ

19.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

06.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016 Περίληψη Α

07.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 2016 Περίληψη Β

ΕΡΤ 2

06.20 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

ΕΡΤ 3

08.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

09.00 ΖΩΓΡΑΦΙΖΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε)

10.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΕΣ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΕΣ «Ρώμη»

11.00 ΣΩΖΟΝΤΑΣ ΖΩΑ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ

11.30 ΣΤΑ ΗΦΑΙΣΤΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

12.00 ΔΥΟ ΠΕΤΑΛΙΑ ΔΡΟΜΟΣ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΖΩΓΡΑΦΙΖΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Μεξικό»

15.00 ΠΩΣ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ;

15.30-06.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

ΑΝΤ1

06.15 - 13.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 TV QUIZ

14.15 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.20 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.20 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ (Ε)

21.00 ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ (Ε)

ALPHA

07.30-12.30 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΧΟΡΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ (Ε)

14.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

16.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

16.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κορίτσια για... τσίμπημα»

17.30 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ (Ε)

MEGA

06.45 ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

10.00-14.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

14.00 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.00 ΡΕΤΙΡΕ (Ε)

17.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

17.40 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

17.50 Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ (Ε)

18.50 KARA SEVDA Σειρά

20.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

21.00 ΛΑΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΤΟΝΕΣ (Ε)

STAR

06.45 - 13.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.30 ΗΡΑΚΛΗΣ

14.30 ΖΙΝΑ

15.30 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

16.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

16.45 BAHAR Σειρά

18.45 ΡΑΝΤΕΒΟΥ! (Ε)

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 PABLO ESCOBAR Ξένη σειρά

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο άνθρωπος που πούλησε τον κόσμο» Α' προβολή

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12/8
ΕΡΤ 1

08.00 ΠΡΩΪΝΗ ΖΩΝΗ

(08.00, 09.00 και 10.00 3λεπτο ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ)

10.00 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

10.30 ΠΟΡΤΡΕΤΑ ΚΑΙ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ (Ε)

11.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

13.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

14.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΑΠΟΛΥΤΟΥ ΓΑΛΑΖΙΟΥ «Τήνος, η ιστορία» (Β' μέρος)

14.30 ΑΠΟ ΠΕΤΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ (Ε)

15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο για Πρόσφυγες / ΚΑΙΡΟΣ

15.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

19.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ / Δελτίο στη Νοηματική / Δελτίο για Πρόσφυγες / ΚΑΙΡΟΣ

20.25 ΟΛΥΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

06.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ- ΡΙΟ 2016 Περίληψη Α

07.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016 Περίληψη Β

ΕΡΤ 2

06.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

ΕΡΤ 3

08.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

09.10 ΖΩΓΡΑΦΙΖΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε)

10.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΕΣ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΕΣ «Αμστερνταμ»

11.00 ΣΩΖΟΝΤΑΣ ΖΩΑ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ

11.30 ΣΤΑ ΗΦΑΙΣΤΕΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

12.00 ΔΥΟ ΠΕΤΑΛΙΑ ΔΡΟΜΟΣ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΖΩΓΡΑΦΙΖΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Κίνα»

15.00-06.15 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

ΑΝΤ1

06.15 - 13.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 TV QUIZ

14.15 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

15.20 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ (Ε)

16.15 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.45 ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ (Ε)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΗ ΓΥΝΑΙΚΑ

21.00 ΟΙ ΣΥΜΜΑΘΗΤΕΣ (Ε)

ALPHA

07.00-12.30 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΧΟΡΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ (Ε)

14.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

16.00 ΕΝΤΙΜΟΤΑΤΟΙ ΚΕΡΑΤΑΔΕΣ (Ε)

16.50 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρελλός είμαι ό,τι θέλω κάνω»

17.30 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κλωτσοσκούφι»

MEGA

06.45 ΠΡΩΙΝΗ ΕΚΠΟΜΠΗ

10.00-14.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

14.00 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

15.00 ΡΕΤΙΡΕ (Ε)

17.00 Η ΝΤΑΝΤΑ (Ε)

17.40 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

17.50 Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ (Ε)

18.50 KARA SEVDA Σειρά

20.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

21.00 ΛΑΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΤΟΝΕΣ (Ε)

STAR

06.45 - 13.30 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

12.00 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Σκούμπι Ντου!Ο θρύλος του φαντόσαυρου»

13.30 ΗΡΑΚΛΗΣ

14.30 ΖΙΝΑ

15.30 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ

16.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

16.45 BAHAR Σειρά

18.45 ΡΑΝΤΕΒΟΥ! (Ε)

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 PABLO ESCOBAR Ξένη σειρά

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «J.Edgar»

ΣΑΒΒΑΤΟ 13/8
1ΕΡΤ 1

08.00 ΠΡΩΙΝΗ ΖΩΝΗ

10.00 O ΔΡΟΜΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε)

10.30 ΠΟΡΤΡΕΤΑ ΚΑΙ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ

11.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

12.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

12.30 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε)

13.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΜΑΓΙΑ ΤΣΟΚΛΗ (Ε)

14.00 Η ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ

15.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

15.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

19.00 ΕΡΤ ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

20.15 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

07.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016 Περίληψη Β

ΕΡΤ 2

07.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

ΕΡΤ 3

08.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

09.00 ΑΓΡΙΟΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ: ΒΟΡΕΙΑ ΑΜΕΡΙΚΗ

10.00 ΖΩΓΡΑΦΙΖΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

11.00 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

12.30 ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σκιές στην άμμο»

15.00 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΑ ΠΕΡΑΤΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

16.00-06.20 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ - ΡΙΟ 2016

ΑΝΤ1

06.15-13.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.30 TV QUIZ

14.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

14.30 ΤΡΩΜΕ ΜΑΖΙ (Ε)

14.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η οικογένεια Ανταμς»

16.45 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Αλίκη στο ναυτικό»

19.00 ΑΝΤ1 NEWS

20.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι θησαυροί του Σολομώντα»

22.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το κοροϊδάκι της δεσποινίδος»

ALPHA

09.10 - 10.50 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

10.50 ΑΦΙΕΡΩΜΑΤΑ

11.40 60' ΕΛΛΑΔΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η αδελφήμου κι εγώ»

15.45 ΑΝΕΙΔΙΚΕΥΤΟΣ ΕΡΓΑΤΗΣ (Ε)

16.45 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η γυναίκα μου τρελλάθηκε»

17.30 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

19.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

20.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το ανθρωπάκι»

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ (Ε)

MEGA

06.00 - 14.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΣΕΙΡΩΝ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.40 ΕΤΣΙ ΞΑΦΝΙΚΑ (Ε)

15.40 ΜΠΑΜΠΑ ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙΣ (Ε)

16.45 ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

16.50 ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ (Ε)

18.00 ΜΟΝΤΕΡΝΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ (Ε)

18.50 ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΤΑΓΗ (Ε)

20.00 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

21.00 CELEBRITY GAME NIGHT (Ε)

STAR

06.20 STARLAND - ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ελευθερώστε τον Γουϊλι: Απόδραση από τον όρμο του πειρατή»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.45 THE MIDDLE Νέα ξένη σειρά

17.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 JOEY

18.50 WAREHOUSE 13

19.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εμφιαλώνοντας... την τύχη»




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org