Σάββατο 24 Σεπτέμβρη 2011
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 30
ΜΕΣΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/9
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «Τσάρλι Τσάπλιν»

08.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Διάφορα κινούμενα σχέδια

09.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.20 ΤΟ ΣΗΜΑΔΙ ΤΟΥ ΑΕΤΟΥ Ξένη σειρά (1ο)

16.00 Η ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

17.30 2η ΜΑΤΙΑ Ανασκόπηση των σημαντικότερων γεγονότων της βδομάδας

18.30 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Ενα ταξίδι στο πολύμορφο και πολύτροπο ανθρώπινο τοπίο της παραδοσιακής μουσικής και της λαϊκής παράδοσης, με συνταξιδιώτη τον Αλέξανδρο Λαμπρίδη

19.30 ΣΤΑ ΕΔΡΑΝΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ Τα σημαντικότερα της κοινοβουλευτικής δραστηριότητας, με τον Κώστα Ψωμιάδη

20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.20 Ο ΤΣΙΓΓΑΝΟΣ Ξένη σειρά (1ο)

22.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με καλό ελληνικό τραγούδι

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.15 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.000

08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ... ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ

10.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΡΑΟΥΝΤ (Ε)

11.00 ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ ΠΡ. ΤΟΥ ΛΑ.Ο.Σ. Γ. ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ

12.00 ΤΑΙΝΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΣΧΕΔΙΩΝ «Ο μικρούλης Τοντ»

13.15 CHALLENGES «Βαντίμ ο χορευτής» (Γερμανία)

13.30 MEDITERRANEO (E)

14.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οικογένεια Χωραφά»

15.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ψωμί, έρωτας και...»

17.30 ΑΙΓΑΙΟ ΝΥΝ ΚΑΙ ΑΕΙ (Ε)

18.00 ΕΙΚΟΝΑ ΣΟΥ ΕΙΜΑΙ (Ε)

19.00 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ (Ε)

20.00 Ο ΘΡΥΛΟΣ ΤΟΥ ΕΚΛΕΚΤΟΥ Ξένη σειρά

21.00 Η ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ «Ο ήσυχος Αμερικανός»

23.00 ΜΙΚΡΟΦΙΛΜ - ΟΙ ΤΑΙΝΙΕΣ (Ε) «Πρόβα παλτού», «Merry Kitschmas»

24.00 34ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ ΔΡΑΜΑΣ, 17ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΤΑΙΝΙΩΝ ΜΙΚΡΟΥ ΜΗΚΟΥΣ ΔΡΑΜΑΣ, 5ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ DIGI 2011 Εκπομπή

00.10 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ (Ε)

01.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τυχερή και ευτυχισμένη»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

07.00 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΣΤΗ ΝΕΤ

10.00 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

11.00 ΛΥΚΙΑ (Ε)

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΑΚ (Ε)

13.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι καλύτερες στιγμές»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΦΥΛΕΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ (Ε) «Ρουμανία»

17.00 ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΕΣ (Ε) «Νέο ελληνικό μεταναστευτικό ρεύμα»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ (Ε)

19.15 TYXEDO MOON «No tears» (Ε) Μουσικό ντοκιμαντέρ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Ε)

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (Συνέχεια)

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπαζίλ»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400

07.30 ΝΕΑΡΟΙ ΕΞΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ

08.30 Ο ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΒΥΘΟΣ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ

09.00 ΚΑΛΗ ΨΑΡΙΑ

10.00 ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ

12.00 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΔΙΑΣΠΟΡΑ (Ε)

15.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε) «Μαστοροχώρια» (Α' μέρος)

16.00 ΕΝΝΕΑ ΣΥΝ ΜΙΑ ΜΟΥΣΕΣ

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σάντα Τσικίτα»

18.30 ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ «Λονδίνο»

19.30 ΠΑΓΙΔΕΥΜΕΝΗ ΑΠΟ ΑΓΑΠΗ Μίνι σειρά

21.00 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ (Ε)

22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

23.00 ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ «Φεύγω»

00.30 ΟΙ ΕΠΤΑ ΕΠΟΧΕΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ

01.30 ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΟΛΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ (Ε)

02.30 Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ

03.30 ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ

05.00 ΚΑΛΗ ΨΑΡΙΑ (Ε)

06.00 ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ (Ε)

07.00 ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (Ε)

08.00 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)

09.00 ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΕΙΟ ΠΑΡΘΕΝΑΓΩΓΕΙΟ (Ε)

10.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Αλίκη στο Ναυτικό»

12.00 ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ (Ε)

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

13.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πρωταθλητές με το ζόρι»

15.50 WIPE OUT (Ε)

16.50 EXTREME MAKEOVER: HOME EDITION

17.50 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενας άφραγκος Ωνάσης»

20.00 ANT1 NEWS

20.50 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το σμόκιν της συμφοράς»

23.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ινδική περιπέτεια 2»

01.00 ANT1 NEWS

01.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.10 ΛΟΛΑ (Ε)

03.10 ΜΑΥΡΟΣ ΩΚΕΑΝΟΣ (Ε)

04.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.45 MOBILE FUN

05.20 ΓΑΜΟΣ ΜΕ ΤΑ ΟΛΑ ΤΟΥ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 212.212.4000

06.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

07.00 ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ (Ε)

08.00 Η ΚΟΥΖΙΝΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (Ε)

10.00 ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.15 HOW CLEAN IS YOUR HOUSE?

15.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η τοσοδούλα»

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η συμφιλίωση»

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 MR BEAN Ξένη σειρά

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οικογενειακοί δεσμοί»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρόμος στο μετρό»

00.45 10η ΕΝΤΟΛΗ (Ε)

01.45 ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΚΥΚΛΟΣ (Ε) Αστυνομική σειρά

02.45 FASHION FEVER

03.45 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

04.15 ΕΙΚΟΝΕΣ (Ε)

05.15 PATRAS ALLER-RETOUR (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6903.000 - 800.116.900

06.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 ΑΛΜΑ ΛΙΜΠΡΕ (Ε)

10.50 ΤΖΙΒΑΕΡΙ (Ε)

11.20 ΓΟΡΓΟΝΕΣ (Ε)

11.50 Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ (Ε)

12.50 «ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ» ΣΤΗ ΡΟΔΟ ΜΕ ΤΟΝ Δ. ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Evolution»

16.50 ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ (Ε)

17.45 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.50 ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ (Ε)

19.00 ΠΕΝΗΝΤΑ - ΠΕΝΗΝΤΑ (Ε)

20.00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 Σ' ΑΓΑΠΩ - Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)

22.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ελεεινός ιππότης της ασφάλτου»

00.50 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ανύπαντρη μητέρα 2»

03.00 ΑΕΡΙΝΕΣ ΣΙΩΠΕΣ (Ε)

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ (Ε)

STAR
Τηλ. 211.189.10.00-20.00

06.15 ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ (Ε)

07.00 STARLAND «Urban Vermin», «Καπετάν Φλαμίνγκο», «Powerpuff girls Z», «Ο Λάζλο στην κατασκήνωση», «Peppa: Το γουρουνάκι», «Ντόρα, η μικρή εξερευνήτρια», «Πανδώρα και Πλάτωνας: Τα φραουλόπουλα», «Lazy town», «Teen days», «ΒΕΝ 10: Ultimate Alien», «Beyblade», «Μπομπ ο σφουγγαράκης», «Οι πιγκουίνοι της Μαδαγασκάρης», «Ο δαίμων της Ταζ-μάνια»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Πηνελόπη»

15.45 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

16.50 THE LISTENER Δραματική σειρά

17.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.50 ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΜΟΝΚ Αστυνομική σειρά

18.50 ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ Σειρά μυστηρίου

19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κόρη του προέδρου»

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κατ' οίκον παρενόχληση»

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα ζόμπι ανάμεσά μας». Κωμωδία τρόμου

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι άντρες με τα άσπρα». Κωμωδία. Α' τηλεοπτική προβολή

04.45 BATTLESTAR GALACTICA Σειρά επιστημονικής φαντασίας




Διαβάστε στο «Ρ»
Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org