Σάββατο 19 Μάη 2001
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Σελίδα 51
Τηλεόραση

ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΣΑΒΒΑΤΟΥ
«902»
Τηλ. 2592.802 - 2592.902

10.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

15.00 ΜΕ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΑΤΙΑ Ανασκόπηση των σημαντικότερων γεγονότων της βδομάδας. Επιμέλεια - παρουσίαση: Γιούλη Ασημακοπούλου

16.00 ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ

16.30 ΕΠΙΛΕΓΟΝΤΑΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ

17.00 ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΤΗΣ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ (Ε) Ο Βαγγέλης Κούτας συζητάει με το Μηνά Βιντιάδη για τα βιβλία του. Τι είπα στην Κλαούντια και οι Τρεις Μαρίες

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.15 ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ Θα μεταδοθεί η συνέντευξη Τύπου της Αλέκας Παπαρήγα, ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, που δόθηκε στη Θεσσαλονίκη την Παρασκευή 18 Μάη

19.00 ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ Η κοινοβουλευτική δραστηριότητα του ΚΚΕ. Επιμέλεια - παρουσίαση: Θάνος Κανιάρης

20.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Θα παρακολουθήσετε μουσική και τραγούδια από το Λαϊκό Πάλκο με τους Κοντογιάννη και Θωμαΐδη

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΡΓΩΝ ΤΕΧΝΗΣ Ζωντανή σύνδεση με τον Οίκο χειροποίητων χαλιών ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΜΟΙΡΑΡΑΚΗ ΑΕ για την παρουσίαση χειροποίητων χαλιών και έργων τέχνης

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

24.15 ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΡΓΩΝ ΤΕΧΝΗΣ (Συνέχεια)

ΕΤ-1
Τηλ. 7791.626

06.00 ΓΛΥΚΙΑ ΖΩΗ (Ε)

07.30 ΤΑ ΠΡΩΙΝΑΚΙΑ

08.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Ο δάσκαλος»

09.00 ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΑΤΙΝΑΖ

10.00 ΣΙΝΕΑΚ «Η Χάιντι και η Κλάρα»

11.45 ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

12.00 ΝΕΑΝΙΚΟ ΤΗΛΕΠΑΙΧΝΙΔΙ «Ντρίνστοπ»

13.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

14.00 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΙΠΠΑΣΙΑΣ Απευθείας μετάδοση από το Γουδί

14.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ελπίδες που ναυάγησαν»

16.15 ΘΕΑΤΡΙΚΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ «Ο βασιλικός»

17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

17.10 ΘΕΑΤΡΙΚΕΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ (Συνέχεια)

18.00 ΣΤΙΒΟΣ «ΚΟΡΟΪΒΙΑ» ΔΙΕΘΝΕΣ ΜΙΤΙΓΚ

19.30 ΒΟΛΕΪ WORDLEAGUE 2001 Ελλάδα - Ρωσία

20.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΟΤΤΟ

20.10 ΒΟΛΕΪ WORLDLEAGUE 2001 (Συνέχεια)

21.00 ΞΕΝΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΩ»

21.30 ΤΕΛΙΚΟΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΟΛΟ

22.35 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η βασίλισσα των ληστών»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΚΑΙΡΟΣ

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το μεγάλο παιχνίδι»

02.30 ΕΛΛΗΝΟΜΑΝΙΑ (Ε)

03.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

  • Στο πρόγραμμα παρουσιάζονται εμβόλιμα «Η ερώτηση της ημέρας», «Διαβάζοντας» και «Υμίν το κάλλος»
ΝΕΤ
Τηλ. 6066.000

08.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

11.00 ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΙ ΤΟΠΟΙ

11.30 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΑ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ

12.00 ΜΥΣΤΙΚΑ ΑΓΡΙΩΝ ΖΩΩΝ

12.30 ΟΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΩΚΕΑΝΟΥ

13.00 ΤΑΞΙΔΙΑ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ

13.30 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ

14.00 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τομ Σόγιερ»

17.00 ΣΠΟΡ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

17.30 ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ

18.30 ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ 2001 - ΠΡΟΣ ΜΙΑ ΝΕΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ: Η ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ

20.30 ΕΠΕΣΤΡΕΦΕ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Υπόθεση Τόμας Κράουν»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ένοικος»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 031-299.400, 031-299.700

08.01 ΠΙΚΑΣΟ, ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ

08.30 ΟΙ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΝΝΑΣ ΦΡΑΝΚ

09.30 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ

10.00 ΟΝΕΙΡΟΔΡΟΜΙΟ

11.00 ΣΤΗ ΓΗ ΤΗΣ ΕΥΦΟΡΙΑΣ

12.00 ΚΑΡΧΑΡΙΑΣ, Ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΑΡΠΑΓΑΣ

12.30 Ε-LIFE (Ε)

13.30 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.30 ΝΟΣΤΟΣ

17.00 ΜΠΑΣΚΕΤ Α1 ΑΝΔΡΩΝ Αρης - Περιστέρι

18.30 DESIGN X-TREME

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 Η ΥΓΕΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

20.30 ΑΡΧΑΙΑ ΑΙΓΥΠΤΟΣ

21.30 ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ `Η ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ;

22.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΑΒΒΑΤΟΒΡΑΔΟ

23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το αγόρι με την άμαξα»

ΑΝΤΕΝΝΑ
Τηλ. 6886.100

06.20 ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΥ CBS

06.45 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

07.00 ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΙ

07.30 Ο ΡΟΖ ΠΑΝΘΗΡΑΣ

08.00 ΕΜΙΛΙ ΚΑΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

08.30 ΤΟΜ ΚΑΙ ΤΖΕΡΙ

09.00 Ο ΜΠΑΓΚΣ ΜΠΑΝΙ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ

09.30 ΝΤΡΑΓΚΟΝΜΠΟΛ

10.00 ΟΙ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑΣ Παιδική σειρά

10.30 ΠΑΟΥΕΡ ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ

11.00 ΕΚΕΙΝΕΣ ΚΙ ΕΓΩ (Ε)

12.00 Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ Σειρά

12.55 SUPER GAME

13.00 ΣΟΥΠΕΡ ΣΑΒΒΑΤΟ

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ-1

14.15 KAI OI ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΕΧΟΥΝ ΨΥΧΗ (Ε)

15.15 ΣΕ ΕΠΤΑ ΗΜΕΡΕΣ

16.15 ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ «Λίφτινγκ» (Ε)

17.20 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ηλίας του 16ου»

18.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ 1 σε 5'

18.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

19.25 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ-1

21.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στραβοί πιλότοι σε F-16»

22.50 ΕΝΑ ΚΙ ΕΝΑ

23.40 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η διπλή ζωή μιας γυναίκας»

24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η σκύλα»

03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

04.00 ΔΕΚΑ ΜΕ ΤΟΝΟ (Ε)

04.30 Η ΘΥΣΙΑ (Ε) Σειρά

05.30 ΒΑΣΙΛΗΣ, ΙΑΣΩΝ ΚΑΙ ΝΤΟΚΙ(Ε)

ALPHA
Τηλ. 4897.777

06.00 ΚΑΡΟΥΣΕΛ

07.00 ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ

08.00 ΠΑΝΟΡΑΜΑ

11.00 ΕΚ ΤΟΥ ΣΥΝΕΓΓΥΣ

12.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο εμποράκος»

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΝΙΚΙΤΑ Σειρά

15.00 TOTAL SECURITY Σειρά

16.30 ΟΥ ΜΟΙΧΕΥΣΕΙΣ Σειρά

17.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το τεμπελόσκυλο»

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η καφετζού»

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο αθώος»

01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χτύπησέ με»

03.15 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Call of the mountain»

04.15 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Ντανιέλα» (E)

05.00 ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ (Ε)

ALTER
Τηλ. 5707.000

06.00 Η ALTER ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΛΕΑΚΡΟΑΣΗ

08.00 ΑΠΟΔΡΑΣΕΙΣ (Ε)

09.00 ΑΥΣΤΗΡΩΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟ (Ε)

10.00 NTOKIMANTEP ΣΤΟ ALTER «Σε άλλη διάσταση»

12.05 TURBO

13.00 ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ

14.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.45 ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ...

16.00 ΑΠΟ-ΔΡΑΣΕΙΣ

17.00 VIEW MASTER Ενημερωτική εκπομπή

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.05 ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ: ΚΕΡΚΥΡΑ

18.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα παιδιά του λιμανιού»

20.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φλαμανδικός πίνακας»

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στο λαβύρινθο της βίας»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

03.00 Η ALTER ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΗΛΕΑΚΡΟΑΣΗ

MEGA
Τηλ. 6994.224 -6994.300

06.00 ΟΙ ΦΡΟΥΡΟΙ ΤΗΣ ΑΧΑΪΑΣ (Ε)

07.00 Ο ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ ΤΗΣ ΟΜΙΧΛΗΣ (Ε) Σειρά

08.00 ΤΑ ΕΠΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΟΥ (Ε) Σειρά

09.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΗ (Ε)

09.30 DISNEY CLUB

11.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εξώσεις... με δόσεις»

13.00 MEGA STAR

14.00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

14.20 ΜΑΖΙ Ενημερωτική εκπομπή

15.30 TRACTION

16.20 Η ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΥ ΘΡΟΝΟΥ (Ε)

17.25 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

17.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κρίμα το μπόι σου»

19.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η θεία μου η χίπισσα»

23.10 PRIVE

00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια ευχή στ' αστέρια»

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αλβαρέζ Κέλι»

04.30 ΧΑΡΑΥΓΗ (Ε)

05.30 ΠΑΡΑΛΛΗΛΟΙ ΔΡΟΜΟΙ (Ε)

STAR
Τηλ. 3481.000

06.15 ΑΝΙΜΑΝΙΑΚΣ

06.35 ΤΙΝΥ ΤΟΟΝΣ

07.00 ΜΑΠΕΤ ΣΟΟΥ

07.10 ΚΑΣΠΕΡ

07.30 ΟΙ ΙΠΠΟΤΕΣ ΤΟΥ ΤΙΡΝΑΝΤΟ

07.55 ΜΟΝΙΚΑ

08.00 ΤΙΜΠΟΥΚΤΟΥ

08.10 ΑΡΘΡΟΥΡ

08.40 ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΤΕΡΑΤΑΚΙΑ

08.50 ΤΕΛΕΤΑΜΠΙΣ

09.15 ΜΟΝΙΚΑ

09.20 ΜΠΟΜΠ, Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ

09.30 ΠΟΚΕΜΟΝ

10.05 ΚΑΠΕΤΑΝ ΣΠΙΘΑΣ

10.15 ΣΤΡΟΥΜΦΑΚΙΑ

11.45 ΜΟΝΙΚΑ

10.50 ΜΠΑΜΠΑΡ

11.25 ΠΟΚΕΜΟΝ

12.00 ΕΞ - ΜΕΝ

12.35 ΝΤΙΤΖΙΜΟΝ

13.30 ΣΟΥΙΤ ΒΑΛΕΪ ΧΑΪ

14.00 ΖΙΝΑ

16.00 ΧΑΪΛΑΝΤΕΡ

17.00 ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΟΥΡΑΝΟ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

20.00 ΒΑΘΥ ΚΟΚΚΙΝΟ

21.00 ΔΙΑΠΛΕΚΟΜΕΝΟΙ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πτήση Κονκόρτ, απειλή στα 20.000 μέτρα»

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Υδάτινος εφιάλτης»

02.15 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ «Καρδιά και ξίφος»

04.00 ΠΕΡΙΠΟΛΟΣ ΘΑΝΑΤΟΥ Σειρά

05.00 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ




Διαβάστε στο «Ρ»

Ο καιρός
Weather data from openweathermap.org