Κυριακή 17 Οχτώβρη 2004
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ
Προγράμματα
ΕΝΘΕΤΗ ΕΚΔΟΣΗ: "7 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ"
Παντελής Βούλγαρης

Με τον Παντελή Βούλγαρη αρχίζει ο νέος κύκλος της εκπομπής «Η ζωή είναι αλλού», με την Εύη Κυριακοπούλου, που για δεύτερη συνεχή χρονιά παρουσιάζει προσωπικότητες από τον πνευματικό κόσμο της χώρας, φωτογραφίζοντας άγνωστες πτυχές της ζωής τους. Ο γνωστός σκηνοθέτης, ένας από τους ιδρυτές του Νέου Ελληνικού Κινηματογράφου, μιλάει για το μακρύ ταξίδι του στο χώρο της Τέχνης. Ενα ταξίδι που άρχισε με την ταινία μικρού μήκους «Ο Κλέφτης» (1965) και φτάνει μέχρι την τελευταία υπερπαραγωγή του «Οι Νύφες», που κάνει πρεμιέρα στις κινηματογραφικές αίθουσες στις 22 Οκτώβρη.

Ο Παντελής Βούλγαρης αναφέρεται επίσης στη γυναίκα του, συγγραφέα Ιωάννα Καρυστιάνη, και στα παιδιά του Κωνσταντίνα και Αλέξανδρο που ακολούθησαν τα καλλιτεχνικά βήματα του πατέρα τους. Ετσι δε σκιαγραφείται μόνον η επαγγελματική του σταδιοδρομία, αλλά και η ψυχή του που είναι ...αλλού! (Κυριακή, ΕΤ-1, 24.00)

Γλυκό ... μωρό

Ο Πέρσι Αντλον γράφει και σκηνοθετεί τη βραβευμένη ρομαντική κωμωδία «Sugar Baby». Σε μια μεγαλούπολη ζει η τριανταοχτάχρονη μοναχική Μαριάν, υπάλληλος νεκροτομείου. Μην έχοντας φίλους και ασχολίες, επιδίδεται με βουλιμία στην κατανάλωση γλυκών, με αποτέλεσμα να γίνει ευτραφής. Η ζωή της αποκτά ενδιαφέρον όταν βλέπει έναν νεαρό ωραίο οδηγό του μετρό, ο οποίος γίνεται το ερωτικό της αντικείμενο, παρόλο που είναι παντρεμένος. Σε μικρό χρονικό διάστημα ψάχνει και γνωρίζει τα πάντα γι' αυτόν και τελικά καταφέρνει να έρθει σε επαφή μαζί του την εποχή που η σύζυγος του λείπει από την πόλη. Ο Αντλον που έγινε γνωστός από το «Bagdad Cafe» σκηνοθετεί μια ιλαροτραγωδία, οργανώνοντας κοινωνιολογική και χαρακτηριολογική έρευνα. Πικρό και αποτελεσματικό φιλμ. Πρωταγωνιστούν: Μάριαν Σόγκεμπρεχτ, Εϊσι Γκαλπ, Γουίλ Σπίντλερ, Τόνι Μπέργκερ (Δευτέρα, ΕΤ-3, 00.30).

ΚΥΡΙΑΚΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

10.00 ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.00 ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

19.00 ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΣΤΗΝ ΚΟΥΒΑ

19.15 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

20.00 ΑΠΟΨΕ ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΖΟΥΜΕ (Ε)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ

01.30 ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΑ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

02.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

03.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

04.00 ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ (Ε)

05.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ

06.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7701.911-5

07.00 ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ

08.00 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.15 ΑΡΧΟΝΤΑΡΙΚΙ

11.15 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ «Διάφορες περιοχές του Ελληνισμού»

12.00 ΒΟΥΛΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ

13.00 ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ

13.30 MEDITERRANEO

14.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οδηγώντας το πεπρωμένο»

15.45 ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΜΟΝΟΜΑΧΙΕΣ «Μπάσκετ: Βόρεια Καρολίνα - Ντιουκ»

16.45 PRE GAME

17.00 ΜΠΑΣΚΕΤ - ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΛΛΑΔΟΣ «ΑΠΣ Μακεδονικός Alpha - ΓΣ Αμαρουσίου Honda»

19.00 ΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΜΠΕΙ

19.05 Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ (Ε)

20.00 ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ

21.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ (Νέος κύκλος εκπομπών)

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

09.00 WEEKEND

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 ΕΥΩΔΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι σκλάβοι της μοίρας»

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΟΣ

19.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σάντα Τσικίτα»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΟΥΔΕΙΣ ΑΝΑΜΑΡΤΗΤΟΣ (Νέα εκπομπή)

23.00 ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σκυλίσια καταδίωξη»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400, 2310.299.700

07.30 ΦΑΡΟΙ, Ο ΗΧΟΣ ΤΗΣ ΣΙΩΠΗΣ

08.00 ΟΙΚΟΤΟΠΙΤΟΠΙΑ - ΒΑΔΙΖΟΝΤΑΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΕΙΦΟΡΙΑ

08.30 ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

10.30 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)

11.30 ΥΠΕΡΑΣΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ (Ε)

12.30 ΧΟΡΕΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΖΩ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

14.30 ΡΕΠΟ

16.00 ΤΟ ΕΞΠΡΕΣ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ «Σίμπλι Ρεντ»

16.30 ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ, ΚΟΛΑΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΑΣΤΙΑ

17.00 ΓΚΑΡΙ ΟΛΝΤΜΑΝ

18.00 Ο ΤΥΠΟΣ ΤΩΝ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ Ντοκιμαντέρ

18.30 ΕΠΙ ΤΡΟΧΩΝ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΟΙ ΙΘΑΓΕΝΕΙΣ ΦΥΛΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

20.30 ΕΝΑ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ ΕΓΚΛΗΜΑ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ωραίοι άνθρωποι»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.20 ΣΠΟΡ ΣΤΟ 3

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΑΝΤ-1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤ-1

06.50 ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΜΕ ΘΕΑ

10.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

11.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

12.20 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)

12.55 SUPER GAME

13.00 ΓΙΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ (Ε)

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η εκδίκηση των Νερντς»

16.15 ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ (Ε)

17.15 FAME STORY BEST OF

17.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 FAME STORY (Συνέχεια)

18.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 FAME STORY IN CONCERT

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κυνηγός»

00.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.00 Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

03.00 MOBILE FUN

03.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το πορτρέτο του Ντόριαν Γκρέι»

ALPHA
Τηλ. 210.4897.777

05.40 ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΛΕΙΠΕ (Ε)

06.40 ΠΡΩΙΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ

10.00 ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΛΕΙΠΕ

13.00 7 ΗΜΕΡΕΣ ALPHA

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ

15.30 ΕΙΚΟΝΕΣ

16.30 ΟΛΑ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΔΙΣ... ΚΟΛΑ (Ε)

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.00 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ Α΄ ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ «Ηρακλής - ΑΕΚ»

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Ο ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ

22.45 ΠΑΙΞΤΕ ΜΠΑΛΑ

00.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ

03.30 ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ (Ε)

04.30 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

04.45 7 ΗΜΕΡΕΣ ALPHA (E)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.30 ALTER KIDS

11.30 ΣΑΜΠΡΙΝΑ

12.00 ΛΑΡΓΚΟ ΓΟΥΙΝΤΣ

13.00 LIFESTYLE (E)

14.00 TOP SECRET WEEKEND

16.15 ΜΗΤΣΙ-ΧΩΣΤΑ (Ε)

16.45 ΤΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ

19.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Καμικάζι, αγάπη μου»

23.00 ΚΙΤΡΙΝΟΣ ΤΥΠΟΣ

01.30 APHRODISIA Σειρά

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ολα για τον έρωτα»

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι φίρμες»

MEGA
Τηλ. 210.6994.224, 210.6994.300

06.00 ΒΙΟΣ ΑΝΘΟΣΠΑΡΤΟΣ (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ

10.00 ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.15 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε)

11.30 ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΕΣ (Ε)

12.30 BACKSTAGE

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κατά λάθος μπαμπάς»

17.00 ΜΠΟΥΚΙΑ ΚΑΙ ΣΥΧΩΡΙΟ

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 SURVIVOR II

22.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αόρατο άγγιγμα»

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Χοντρά κόλπα»

03.30 ΤΥΧΕΡΗ ΕΚΔΟΣΗ

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 Η ΔΙΨΑ (Ε) Σειρά

STAR
Τηλ. 210.3481.000

06.00 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΓΚΙΛΜΟΡ

14.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

15.30 CALIFORNIA TEENS

16.30 ΟΙ ΜΑΓΙΣΣΕΣ

17.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο πυρετός της νίκης»

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ιάσων και οι Αργοναύτες»

01.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ατρόμητος δραπέτης»

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Θανάσιμο μυστικό»

05.00 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

ΔΕΥΤΕΡΑ
«902»
Τηλ. 210.2592.902, 210.2592.802

07.00 ΕΝ...ΤΥΠΟΣ...ΕΙΣ Πρωινή ενημερωτική εκπομπή, ειδήσεις, εφημερίδες, ρεπορτάζ, έρευνες, αθλητικές ειδήσεις

10.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

10.30 ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ Επαγγέλματα, κατεργασία της ύλης και κατασκευές

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

19.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

20.30 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

22.30 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

23.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Καλή μουσική από ελληνικά συγκροτήματα

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ

01.30 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

02.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

03.30 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

04.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ

06.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7701.911-5

ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΟΥ BBC

07.00 ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ

07.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ

08.00 ΚΟΥΚΛΟΜΕΓΑΛΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥΣΠΟΡΙΑ (Ε)

10.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

10.10 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ «Καλιγούλας» (Ε)

11.10 ΙΣΤΟΡΙΑ: «Μεξικό: Θεός, χρυσός και δόξα»

12.00 ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε) Σειρά

13.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ (Ε)

14.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

14.30 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ (Ε)

15.00 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ Σειρά

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Σειρά

18.50 ΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΜΠΕΙ

19.00 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΜΑΝΟ ΛΟΪΖΟ

20.00 ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ

21.00 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ: ΚΛΑΣΙΚΟ ΧΟΛΙΓΟΥΝΤ «Τζιν Χάρλοου»

22.00 ΙΣΤΟΡΙΑ «Μεξικό: Από την ανεξαρτησία στο Αλαμο»

22.55 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΜΙΚΡΟΦΙΛΜ

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.10 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 P-R Μαγκαζίνο

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

17.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΓΡΟΤΩΝ

18.30 ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΙΡΙΔΑΣ

19.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Φανούρης και το σόι του»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΟΡΑ (Νέος κύκλος)

23.00 ΠΡΟΣΚΗΝΙΟ

24.00 CHAMPIONS NET

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400, 2310.299.700

07.30 ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥΣ

08.00 ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΙ ΕΝΑΝ ΚΑΙΡΟ... ΟΙ ΕΦΕΥΡΕΤΕΣ

08.30 ΤΑ ΡΑΚΟΥΝ

09.00 ΠΡΩΙΝΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ

11.00 ΘΑΛΑΣΣΑ, Ο ΥΔΑΤΙΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

11.30 ΜΙΣΕΛ ΜΕ ΜΠΕΣΑΜΕΛ

12.00 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ «Μιλάω»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.30 Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ «Εστελ και Ρόμπιν»

17.00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΕΣ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.50 Ο ΚΑΙΡΟΣ

20.00 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ

21.00 ΔΕΥΤΕΡΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑ

22.00 ΕΡΤ 3 SPORTS ARENA

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Sugar baby»

02.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ (Ε)

04.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤ1

06.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

11.10 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ 1 ΣΕ 1`

11.15 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Συνέχεια)

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ 1

14.00 ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ... ΤΩΡΑ

16.25 SUPER GAME

16.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

17.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΨΕΜΑ (Ε)

18.10 SUPER GAME

18.15 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

19.15 Η ΛΑΜΨΗ

20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ 1

21.00 ΤΟ ΚΑΦΕ ΤΗΣ ΧΑΡΑΣ Σειρά

22.00 ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ Σειρά

23.00 FAME STORY

23.45 ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΣ

01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.45 Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

02.45 MOBILE FUN

03.10 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.00 ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ (Ε)

05.00 ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΙ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 210.4897.777

05.40 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΗΜΕΡΑ

06.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ

13.00 ΕΣΜΕΡΑΛΝΤΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΜΙΡΑΝΤΑ

15.54 ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ, ΑΜΑΡΤΙΑ ΜΟΥ Σειρά

16.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.45 ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

18.00 ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΕΣΤΕ

19.00 ΔΙΠΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΒΕΛΟΥΔΟ ΑΠΟ ΜΕΤΑΞΙ Σειρά

22.00 ΑΡΧΙΠΕΛΑΓΟΣ Σειρά

23.00 ΞΕΧΑΣΕ ΜΕ Σειρά

24.00 ΟΛΑ 2005

01.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Παλεύοντας για τη ζωή»

04.00 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

04.15 ΠΡΩΙΝΟ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.30 ALTER KIDS

09.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.55 ΤΡΩΩ ΥΓΙΕΙΝΑ

10.00 ΚΑΘΑΡΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 TOP SECRET

16.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.35 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο εραστής της γυναίκας μου»

18.30 TOP SECRET - ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ

19.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.55 AUTO ALTER

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο καβαλάρης των Fm Stereo»

23.00 ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ

24.00 ΤΕΤ Α ΤΕΤ

02.00 SEX AND THE CITY

02.30 APHRODISIA

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Διαστημικό σεξ 2»

MEGA
Τηλ. 210.6994.224, 210.6994.300

05.45 ΠΡΩΙΝΟ MEGA

07.30 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ 8.00

10.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΒΕΦΑΣ

11.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)

16.15 ΦΤΩΧΗ ΜΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ

18.20 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ

19.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΑΠΛΗ ΜΕΘΟΔΟΣ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ Σειρά

22.00 ΕΡΑΣΤΗΣ ΔΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΑΣΤΙΩΝ

23.00 ΕΤΣΙ ΞΑΦΝΙΚΑ

23.50 ΑΝΑΤΡΟΠΗ

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.30 SURVIVOR II (E)

03.00 ΤΥΧΕΡΗ ΕΚΔΟΣΗ

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΝΤΙΛΜΠΕΡΤ

04.30 Η ΔΙΨΑ (Ε)

STAR
Τηλ. 210.3481.000

06.15 ΜΕΣΑ ΚΙ ΕΞΩ

06.45 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ

10.00 ΟΛΕ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 SUPER STAR

16.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.30 ΛΟΥΙΖΑ, Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥΡΟΥ

17.30 ΙΕΡΟ ΠΑΘΟΣ

18.30 ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σταλόνε, η απόδραση»

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στη σκιά του βρικόλακα»

01.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

02.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ερνεστ στην Αφρική»

04.15 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

Σταμάτης Κραουνάκης

Πληθωρικός, ευφάνταστος, δυναμικός. Αυτός είναι ο Σταμάτης Κραουνάκης, ο οποίος ρίχνει ματιές στη ζωή του, αλλά και στα 20 χρόνια της πορείας του στο χώρο του ελληνικού τραγουδιού, κουβεντιάζοντας με τον φίλο του Γιώργο Παπαστεφάνου σε ένα τηλεοπτικό πορτρέτο εφ' όλης της ύλης που σκηνοθέτησε η Δάφνη Τζαφέρη. Μέσα στα 60 λεπτά της εκπομπής περνούν όλες οι μεγάλες επιτυχίες του Σταμάτη που σφράγισαν την καριέρα του και έδωσαν χρώμα στη δική μας ζωή. Η φωτογραφία ανήκει στον Γιώργο Καραδήμα, το μοντάζ στον Αλέξη Αλεξόπουλο και η οργάνωση παραγωγής στην Φωτεινή Καπέλου (Πέμπτη, ΕΤ-1, 19.00).

ΤΡΙΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902 - 210.2592.802

07.00 ΕΝ...ΤΥΠΟΣ...ΕΙΣ Πρωινή ενημερωτική εκπομπή, ειδήσεις, εφημερίδες, ρεπορτάζ, έρευνες, αθλητικές ειδήσεις

10.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

10.30 ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ Επαγγέλματα, κατεργασία της ύλης και κατασκευές

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

19.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

20.30 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

22.30 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

23.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Καλή μουσική από ελληνικά συγκροτήματα

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Καλή μουσική από ελληνικά συγκροτήματα

01.30 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

02.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

03.30 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

04.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7701.911-5

07.00 ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ

07.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ

08.00 ΚΟΥΚΛΟΜΕΓΑΛΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥΣΠΟΡΙΑ

10.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

10.10 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ: ΚΛΑΣΙΚΟ ΧΟΛΙΓΟΥΝΤ (Ε) «Τζιν Χάρλοου»

11.10 ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε) «Μεξικό: Από την ανεξαρτησία στο Αλαμο»

12.00 ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε)

13.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ (Ε) «Κώστας Γαβράς»

14.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

14.30 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ

15.00 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ Σειρά

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

18.50 ΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΜΠΕΙ

19.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΛΑΪΚΟΥ ΛΑΧΕΙΟΥ

19.15 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΜΑΝΟ ΛΟΪΖΟ

20.00 ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Ζιμπάμπουε - Ζάμπια»

21.00 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ: ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΧΟΛΙΓΟΥΝΤ «Νίκολας Κέιτζ»

22.00 ΙΣΤΟΡΙΑ «Μεξικό: Η μάχη για τη Βόρειο Αμερική»

22.55 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΣΥΓΧΡΟΝΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ «Σταγόνα στον ωκεανό»

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.10 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 P-R

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

17.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα κωθώνια του θρανίου»

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 PREGAME

21.45 CHAMPIONS LEAGUE: «Μονακό - Ολυμπιακός»

23.45 CHAMPIONS NET

24.00 CHAMPIONS LEAGUE: «Γιουβέντους - Μπάγερν Μονάχου» (Μ)

02.00 HIGH LIGHTS

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400, 2310.299.700

07.30 ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥΣ

08.00 ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΙ ΕΝΑΝ ΚΑΙΡΟ... ΟΙ ΕΦΕΥΡΕΤΕΣ

08.30 ΤΑ ΡΑΚΟΥΝ

09.00 ΠΡΩΙΝΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ

11.00 ΘΑΛΑΣΣΑ, Ο ΥΔΑΤΙΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ «Η μικρή καλύβα»

11.30 Η ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ

12.00 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ «Διαμορφώνομαι»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.30 Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ «Η Αντέλ και η ιστορία της»

17.00 Η ΟΔΟΣ ΤΩΝ ΥΔΑΤΩΝ

18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.50 ΚΑΙΡΟΣ

20.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ

21.30 ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΦΙΛΙΕΣ

21.40 ΣΤΟΧΟΣ ΤΟ 2004

22.00 BLUES ALIVE

23.00 ΤΟ «ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ» ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Λόρδος Μαουντμπάτεν: Ο τελευταίος αντιβασιλέας»

02.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ (Ε)

04.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤ1

06.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ-1 ΣΕ 1'

11.05 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Συνέχεια)

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ-1

14.00 ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ... ΤΩΡΑ

16.25 SUPER GAME

16.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

17.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ-1 - ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΨΕΜΑ (Ε)

18.10 SUPER GAME

18.15 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

19.15 Η ΛΑΜΨΗ

20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ-1

21.00 ΣΟΛΟ ΚΑΡΙΕΡΑ

22.00 FAME STORY

23.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γυναίκα από πάνω»

01.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.30 Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

02.30 MOBILE FUN

02.50 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

03.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η μέρα της σφαγής»

05.10 ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΙ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 210.4897.777

05.40 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

06.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ

13.00 ΕΣΜΕΡΑΛΝΤΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΜΙΡΑΝΤΑ

15.45 ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ, ΑΜΑΡΤΙΑ ΜΟΥ

16.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.45 ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

18.00 ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΕΣΤΕ

19.00 ΔΙΠΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΤΑΡΑΤΣΑ

21.45 ΟΛΑ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΔΙΣ... ΚΟΛΑ

22.45 ΑΚΡΟΒΑΤΩΝΤΑΣ

23.45 ΠΡΟΣΩΠΑ

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 EUROGOAL

01.45 THE LAZARUS MAN

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κοντά στο τέλος»

04.45 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

05.00 ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.30 ALTER KIDS

09.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.55 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΥΓΕΙΑΣ

10.00 ΚΑΘΑΡΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 TOP SECRET

16.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.35 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αρέσω και κυκλοφορώ»

18.30 TOP SECRET - ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ

19.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.55 AUTO ALTER

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η Λίζα το 'σκασε»

23.00 ΑΘΕΑΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

01.30 SEX AND THE CITY

02.15 APHRODISIA

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

05.15 ΤΟΛΜΗ ΚΑΙ ΓΟΗΤΕΙΑ

MEGA
Τηλ. 210.6994.224, 210.6994.300

05.45 ΠΡΩΙΝΟ MEGA

07.30 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ 8.00

10.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΒΕΦΑΣ

11.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)

16.15 ΦΤΩΧΗ ΜΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ

18.20 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ

19.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΝΤΑΝΤΑ

21.40 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ

22.40 ΜΕΤΡΑΩ ΣΤΙΓΜΕΣ

23.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Angel eyes»

00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.00 SURVIVOR II (Ε)

03.00 ΤΥΧΕΡΗ ΕΚΔΟΣΗ

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 Η ΔΙΨΑ (Ε)

STAR
Τηλ. 210.3481.000

06.15 ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΞΩ

06.45 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ

10.00 ΟΛΕ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 SUPER STAR

16.15 ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

16.30 ΛΟΥΙΖΑ, Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥΡΟΥ Σειρά

17.30 ΙΕΡΟ ΠΑΘΟΣ

18.30 ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γλυκός Νοέμβρης» Α` τηλεοπτική προβολή

23.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Για την τιμή των όπλων»

01.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το μυστικό μιας κοπέλας» Α` τηλεοπτική προβολή

03.45 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

ΤΕΤΑΡΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902, 210.2592.802

07.00 ΕΝ...ΤΥΠΟΣ...ΕΙΣ Πρωινή ενημερωτική εκπομπή, ειδήσεις, εφημερίδες, ρεπορτάζ, έρευνες, αθλητικές ειδήσεις

10.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

10.30 ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ Επαγγέλματα, κατεργασία της ύλης και κατασκευές

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

19.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

20.30 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

23.00 ΑΠΟΨΕ ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΖΟΥΜΕ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Καλή μουσική από ελληνικά συγκροτήματα

01.30 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

02.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

03.30 ΑΠΟΨΕ ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΖΟΥΜΕ (Ε)

04.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ

06.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7701.911-5

ΠΑΙΔΙΚΑ ΤΟΥ BBC

07.00 ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ

07.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ

08.00 ΚΟΥΚΛΟΜΕΓΑΛΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥΣΠΟΡΙΑ

10.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

10.10 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ: ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΧΟΛΙΓΟΥΝΤ (Ε) «Νίκολας Κέιτζ»

11.10 ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε) «Μεξικό: Η μάχη για τη Βόρειο Αμερική»

12.00 ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε)

13.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ

14.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

14.30 ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ

15.00 ΤΣΙΚΙΤΑΣ Σειρά

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 Η ΦΑΝΕΛΑ ΜΕ ΤΟ Νο 9

18.50 ΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΜΠΕΙ

19.00 ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ (Ε)

20.00 ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Ουζμπεκιστάν - Καζακστάν»

21.00 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ «Μπουν και Κρόκετ: οι ήρωες - κυνηγοί» Β' μέρος

22.00 ΙΣΤΟΡΙΑ «Μεξικό: Επανάσταση και αναγέννηση»

22.55 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.10 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 P-R Μαγκαζίνο

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

17.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΓΡΟΤΩΝ

18.30 ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΙΡΙΔΑΣ

19.15 ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΑΙΝΙΑ «Κατά λάθος μπαμπάς»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΕΛΕΙΑ

23.00 ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ (Β' κύκλος)

24.00 ΠΡΟΣΕΧΩΣ

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΤΟ ΜΠΑΡΑΚΙ Σειρά

01.45 ΜΑΤΛΟΚ Σειρά

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400, 2310.299.700

07.30 ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥΣ

08.00 ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΙ ΕΝΑΝ ΚΑΙΡΟ... ΟΙ ΕΦΕΥΡΕΤΕΣ

08.30 ΤΑ ΡΑΚΟΥΝ

09.00 ΠΡΩΙΝΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ

11.00 ΘΑΛΑΣΣΑ, Ο ΥΔΑΤΙΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ

11.30 ΜΙΣΕΛ ΜΕ ΜΠΕΣΑΜΕΛ

12.00 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ «Εξελίσσομαι»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.30 Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ «Από το μαιευτήριο στο σπίτι»

17.00 ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΡΙΟ

18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.50 Ο ΚΑΙΡΟΣ

20.00 ΤΖΟΝ Φ. ΚΕΝΕΝΤΙ: ΠΑΡΑΤΟΛΜΗ ΝΙΟΤΗ

21.30 ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΦΙΛΙΕΣ

21.45 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ - ΒΙΩΝΟΝΤΑΣ ΤΗ ΔΙΕΥΡΥΝΣΗ «Fyr»

22.00 ΣΤΑ ΙΧΝΗ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΑ «Πακιστάν»

23.00 MASTERS OF CINEMA «Ντάριο Αρζέντο, μια ματιά στον κόσμο»

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Εγκλήματα στη σκιά»

02.40 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ (Ε)

04.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥΣΑΜΑ (Ε)

06.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤ1 ΣΕ 1'

11.05 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Συνέχεια)

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.00 ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ... ΤΩΡΑ

16.25 SUPER GAME

16.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

17.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΨΕΜΑ (Ε)

18.10 SUPER GAME

18.15 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

19.15 Η ΛΑΜΨΗ

20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 FAME STORY

22.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

02.30 MOBILE FUN

02.50 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.10 ΣΥΓΚΑΤΟΙΚΟΙ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΑ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 210.4897.777

05.40 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΗΜΕΡΑ

06.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ

13.00 ΕΣΜΕΡΑΛΝΤΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΜΙΡΑΝΤΑ

15.45 ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ, ΑΜΑΡΤΙΑ ΜΟΥ

16.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.45 ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

18.00 ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΕΣΤΕ

19.00 ΔΙΠΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΜΗ ΜΑΣΑΣ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ

22.00 ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

23.00 10η ΕΝΤΟΛΗ

24.00 TALK SHOW

01.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μυστική συμφωνία»

03.30 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

04.00 ΠΡΩΙΝΟ ΚΟΥΣ-ΚΟΥΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.30 ALTER KIDS

09.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.55 ΤΡΩΩ ΥΓΙΕΙΝΑ

10.00 ΚΑΘΑΡΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 TOP SECRET

16.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.35 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επάγγελμα γυναίκα»

18.30 TOP SECRET - ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ

19.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.55 AUTO ALTER

21.00 ΣΟΒΑΡΟΤΗΣ ΜΗΔΕΝ (Ε)

22.00 LIFESTYLE

23.00 ΑΫΠΝΙΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΝΙΤΑ ΠΑΝΙΑ

01.30 SEX AND THE CITY

02.00 APHRODISIA

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «O Μr Σεξ»

MEGA
Τηλ. 210.6994.224, 210.6994.300

05.45 ΠΡΩΙΝΟ MEGA

07.30 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ 8.00

10.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΒΕΦΑΣ

11.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)

16.15 ΦΤΩΧΗ ΜΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ

18.20 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ

19.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΣΟΥΠΕΡ ΜΠΑΛΑ LIVE

21.45 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Παναθηναϊκός - Αρσεναλ

00.10 ΣΟΥΠΕΡ ΜΠΑΛΑ LIVE

00.30 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.45 ΣΟΥΠΕΡ ΜΠΑΛΑ LIVE

03.00 ΤΥΧΕΡΗ ΕΚΔΟΣΗ

04.00 ΝΤΙΛΜΠΕΡΤ

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 Η ΔΙΨΑ (Ε)

STAR
Τηλ. 210.3481.000

06.15 ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΞΩ

06.45 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ

10.00 ΟΛΕ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 SUPER STAR

16.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.30 ΛΟΥΙΖΑ, Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥΡΟΥ

17.30 ΙΕΡΟ ΠΑΘΟΣ

18.30 ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αχ! αυτή η γυναίκα μου»

23.00 FORT BOYARD

24.00 GALA

01.00 ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗ: ΕΙΔΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

02.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι ατζαμήδες του εγκλήματος»

04.00 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

Τα... χτυπήματα

Ενας δεκατετράχρονος μαθητής, για τον οποίο οι γονείς του αδιαφορούν, προκειμένου να κρύψει τη δυστυχία του, καταφεύγει σε διάφορες παρανομίες. Η προβληματική συμπεριφορά του θα έχει ως συνέπεια τον εγκλεισμό του σε αναμορφωτήριο, από το οποίο, ωστόσο, θα επιχειρήσει να αποδράσει. Την ιστορία αυτή πραγματεύεται στην πρώτη του ταινία ο εξαίρετος σκηνοθέτης Φρανσουά Τριφό με τίτλο «Τα τετρακόσια χτυπήματα». Πρόκειται για μια περισπούδαστη μελέτη χαρακτήρων, σε μια εξαίρετη κοινωνική ταινία που σκύβει με τρυφερότητα πάνω στο μικρό ήρωά της, που γεννά ισχυρά συναισθήματα συμπάθειας και αναμοχλεύει αναμνήσεις στο θεατή. Μια από τις καλύτερες ταινίες του Φρανσουά Τριφό. Πρωταγωνιστούν: Ζαν Πιερ Λεό, Κλερ Μοριέ, Αλμπερ Ρεμί (Τετάρτη, Βουλή - Τηλεόραση, 22.00).

Ο μονομάχος

Μια επιβλητική ιστορική υπερπαραγωγή είναι η ταινία του Ρίντλεϊ Σκοτ «Ο μονομάχος». Σε μια προσπάθειά του να παραχωρήσει περισσότερες εξουσίες στο λαό, ο Μάρκος Αυρήλιος, επιλέγει ως διάδοχό του τον Μάξιμο, στρατηγό του ρωμαϊκού στρατού και επιστήθιο φίλο του, αντί του γιου του, του άπληστου και αριβίστα Κόμοδου. Παρ' όλα αυτά, μετά τον αιφνίδιο θάνατό του, ο Κόμοδο διατάζει την εκτέλεση του Μάξιμου και της οικογένειάς του για να μην πάρει το θρόνο. Ο Μάξιμος γλιτώνει από την απόπειρα δολοφονίας του, όταν όμως επιστρέφει στο σπίτι του στην Ισπανία μαθαίνει πως η σύζυγος και το παιδί του έχουν βρει φρικτό θάνατο... Η ταινία κέρδισε τα Οσκαρ καλύτερης ταινίας, ηχοληψίας, κουστουμιών και οπτικών εφέ, ενώ ο πρωταγωνιστής Ράσελ Κρόου κέρδισε το Οσκαρ α' ανδρικού ρόλου. Συμπρωταγωνιστούν: Γιοακίν Φίνιξ, Κόνι Νίλσεν, Ολιβερ Ριντ, Ντέρεκ Τζάκομπι (Πέμπτη, STAR, 21.00)

Νυχτερινά ... χαμόγελα

Μια σπινθηροβόλα κωμωδία, εμπνευσμένη από τον Σαίξπηρ, είναι η ταινία του Ινγκμαρ Μπέργκμαν «Χαμόγελα καλοκαιρινής νύχτας». Ο Φρέντερικ, ένας γοητευτικός δικηγόρος, ζει με τη δεύτερη γυναίκα του, την Αν, με την οποία διατηρεί μια πλατωνική σχέση. Ο γιος του Χένρικ, από τον πρώτο γάμο, κυνηγάει την κοπέλα που κάνει τις δουλιές στο σπίτι, ενώ η πρώην φίλη του πατέρα του, η Ντεζιρέ, βρίσκεται στην πόλη και ο πρώην εραστής πάει να την επισκεφτεί. Ομως, η Ντεζιρέ αγαπά κάποιον άλλο, έναν παντρεμένο κόμη. Ολοι αυτοί θα συναντηθούν στο σπίτι της μητέρας της τελευταίας για μια γιορτή που διοργανώνει το Σαββατοκύριακο. Και εκεί, έπειτα από ένα αφροδισιακό γεύμα, ακολουθεί μια νύχτα με πολλά ερωτικά μπερδέματα ανάμεσα στους καλεσμένους. Τιμήθηκε στις Κάννες με το βραβείο «ποιητικού χιούμορ». Πρωταγωνιστούν: Εύα Ντάλμπεκ, Ούλα Γιάκομπσον, Χάριετ Αντερσον (Παρασκευή, «Βουλή - Τηλεόραση», 22.00).

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902, 210.2592.802

07.00 ΕΝ...ΤΥΠΟΣ...ΕΙΣ Πρωινή ενημερωτική εκπομπή, ειδήσεις, εφημερίδες, ρεπορτάζ, έρευνες, αθλητικές ειδήσεις

10.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

10.30 ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ Επαγγέλματα, κατεργασία της ύλης και κατασκευές

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

19.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

20.30 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

23.00 ΑΠΟΨΕ ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΖΟΥΜΕ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Καλή μουσική από ελληνικά συγκροτήματα

01.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

02.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

03.30 ΑΠΟΨΕ ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΖΟΥΜΕ (Ε)

04.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ

06.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7701.911-5

07.00 ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ

07.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ

08.00 ΚΟΥΚΛΟΜΕΓΑΛΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥΣΠΟΡΙΑ

10.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

10.10 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ (Ε) «Η βασιλική οικογένεια της Σαουδικής Αραβίας»

11.10 ΙΣΤΟΡΙΑ «Οι ιππότες και οι πανοπλίες τους» (Α΄ μέρος)

12.00 ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε)

13.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ (Ε) «Λευτέρης Βογιατζής»

14.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

14.30 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ

15.00 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 Η ΦΑΝΕΛΑ ΜΕ ΤΟ ΝΟ 9

18.50 ΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΜΠΕΙ

19.00 ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ (Ε)

20.00 ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Βολιβία - Παραγουάη - Ουρουγουάη»

21.00 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ «Πάντσο Βίλα»

22.00 ΙΣΤΟΡΙΑ: «Οι ιππότες και οι πανοπλίες τους» (Β΄ μέρος)

22.55 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΛΕΣΧΗ «Μιλένιουμ Μάμπο»

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.10 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 P-R Μαγκαζίνο

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

17.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ - ΔΕΛΤΙΟ ΑΓΡΟΤΩΝ

18.30 ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΟΣ (Ε)

19.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο κακός, ο ψυχρός και ο ανάποδος»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΜΙΑ ΜΕΡΑ

23.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κορίτσια στον ήλιο»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΤΟ ΜΠΑΡΑΚΙ Σειρά

01.45 ΜΑΤΛΟΚ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400, 2310.299.700

07.30 ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥΣ

08.00 ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΙ ΕΝΑΝ ΚΑΙΡΟ... ΟΙ ΕΦΕΥΡΕΤΕΣ

08.30 ΤΑ ΡΑΚΟΥΝ

09.00 ΠΡΩΙΝΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ

11.00 ΘΑΛΑΣΣΑ, Ο ΥΔΑΤΙΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ «Κυνηγοί διαμαντιών»

11.30 ΜΙΣΕΛ ΜΕ ΜΠΕΣΑΜΕΛ

12.00 4ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ - CIRCOM

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.30 Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ Ντοκιμαντέρ

17.00 ΜΠΓΙΟΡΚ

18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.50 ΚΑΙΡΟΣ

20.00 ΜΕΤΑ ΗΡΘΑΝ ΟΙ ΓΙΓΑΝΤΕΣ

21.30 ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΦΙΛΙΕΣ

21.45 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ - ΒΙΩΝΟΝΤΑΣ ΤΗ ΔΙΕΥΡΥΝΣΗ «Αλβανία»

22.00 ΠΟΙΗΤΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ

22.30 ΑΝΙΧΝΕΥΣΕΙΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οδυσσέας»

02.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ (Ε)

04.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1`

11.05 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Συνέχεια)

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.00 ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ... ΤΩΡΑ

16.25 SUPER GAME

16.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

17.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΨΕΜΑ (Ε)

18.10 SUPER GAME

18.15 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

19.15 Η ΛΑΜΨΗ

20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ Σειρά

22.00 ΜΗ ΜΟΥ ΛΕΣ ΑΝΤΙΟ

23.00 FAME STORY

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Doctor Mordrid»

02.00 MOBILE FUN

02.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο τρίτος κατάσκοπος»

05.00 ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 210.4897.777

05.40 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΕΡΑ

06.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ

13.00 ΕΣΜΕΡΑΛΝΤΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΜΙΡΑΝΤΑ

15.45 ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ, ΑΜΑΡΤΙΑ ΜΟΥ

16.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.45 ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

18.00 ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΕΣΤΕ

19.00 ΔΙΠΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΤΖΕΝΗ ΚΑΙ ΕΥΑΝΘΙΑ Σειρά

21.45 BABALOU

22.45 504 ΧΛΜ ΒΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ

23.45 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ Ξένη σειρά

00.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 SUPERGOAL

01.30 THE LAZARUS MAN

02.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στους δρόμους του Λ.Α.»

04.30 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

04.45 ΠΡΩΙΝΟ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.30 ALTER KIDS

09.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.55 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ

10.00 ΚΑΘΑΡΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 TOP SECRET

16.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.35 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κρουαζιέρα στη Ρόδο»

18.30 TOP SECRET - ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΚΔΟΣΗ

19.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.55 AUTO ALTER

21.00 ΡΕΞ

22.00 LIFESTYLE

23.00 ΦΩΣ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ

01.30 SEX AND THE CITY

02.00 APHRODISIA Σειρά

02.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η αποπλάνηση»

MEGA
Τηλ. 210.6994.224, 210.6994.300

05.45 ΠΡΩΙΝΟ MEGA

08.00 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ 8.00

10.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΒΕΦΑΣ

11.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)

16.15 ΦΤΩΧΗ ΜΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ

18.20 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ

19.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΤΗΛΕΜΠΟΡΑ Σειρά

22.00 SURVIVOR II

23.10 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φθινόπωρο στη Νέα Υόρκη»

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Post mortem»

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

04.30 ΝΤΙΛΜΠΕΡΤ

05.00 Η ΔΙΨΑ (Ε)

STAR
Τηλ. 210.3481.000

06.15 ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΞΩ

06.45 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ

10.00 ΟΛΕ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 SUPER STAR

16.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.30 ΛΟΥΙΖΑ, Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥΡΟΥ Σειρά

17.30 ΙΕΡΟ ΠΑΘΟΣ

18.30 ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Δεκατρείς μέρες» Α?τηλεοπτική προβολή

00.15 ΜΑΖΙ

01.30 Η ΖΩΝΗ ΤΟΥ ΛΥΚΟΦΩΤΟΣ

02.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

02.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κατάρα της μαριονέτας»

04.30 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

ΠΕΜΠΤΗ
«902»
Τηλ. 210.2592.902, 210.2592.802

07.00 ΕΝ...ΤΥΠΟΣ...ΕΙΣ Πρωινή ενημερωτική εκπομπή, ειδήσεις, εφημερίδες, ρεπορτάζ, έρευνες, αθλητικές ειδήσεις

10.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

10.30 ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ

14.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Ειδήσεις, ενημέρωση, συζητήσεις από τον αθλητικό χώρο

17.00 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ Επαγγέλματα, κατεργασία της ύλης και κατασκευές

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ

18.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

19.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ

20.30 ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΝ

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

22.30 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

23.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Καλή μουσική από ελληνικά συγκροτήματα

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Καλή μουσική από ελληνικά συγκροτήμα

01.30 ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

02.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

03.30 ΠΡΟΕΚΤΑΣΕΙΣ (Ε) Πολιτική, ενημερωτική εκπομπή

04.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ

06.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7701.911-5

07.00 ΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ

07.30 Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ

08.00 ΚΟΥΚΛΟΜΕΓΑΛΟΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥΣΠΟΡΙΑ

10.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

10.10 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ (Ε) «Μπουν και Κρόκετ: Οι ήρωες κυνηγοί»

11.10 ΙΣΤΟΡΙΑ (Ε) «Μεξικό: Επανάσταση και αναγέννηση»

12.00 ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ (Ε)

13.00 ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ

14.00 ΟΥΡΑΝΙΟ ΤΟΞΟ

14.30 ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ

15.00 ΤΣΙΚΙΤΙΤΑΣ Σειρά

16.00 ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ

18.00 Η ΦΑΝΕΛΑ ΜΕ ΤΟ Νο 9

18.50 ΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΜΠΕΙ

19.00 ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ (Ε)

20.00 ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ «Λάος - Βιετνάμ»

21.00 ΒΙΟΓΡΑΦΙΕΣ «Η βασιλική οικογένεια της Σαουδικής Αραβίας»

22.00 ΙΣΤΟΡΙΑ «Ιππότες και οι πανοπλίες τους» (Α΄ μέρος)

22.55 ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΧΡΗΜΑΤΙΣΤΗΡΙΟ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ «Αντόνιο Ταμπούκι»

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

05.45 ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ

10.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

10.10 ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.00 P-R Μαγκαζίνο

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΑΤΙΘΑΣΑ ΝΙΑΤΑ

17.00 ΞΕΝΗ ΣΕΙΡΑ

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

18.30 ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΙΡΙΔΑΣ

19.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ερωτικές ιστορίες»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΝΙΟΒΗΣ

23.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η αδελφότητα των λύκων»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνεχίζεται)

01.45 ΜΑΤΛΟΚ

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400, 2310.299.700

07.30 ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥΣ

08.00 ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΙ ΕΝΑΝ ΚΑΙΡΟ... ΟΙ ΕΦΕΥΡΕΤΕΣ

08.30 ΤΑ ΡΑΚΟΥΝ

09.00 ΠΡΩΙΝΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ

11.00 ΘΑΛΑΣΣΑ, Ο ΥΔΑΤΙΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ «Πεθαίνοντας στο Τσακάο»

11.30 Η ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ

12.00 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ «Μετράω»

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.30 Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ «Από το μαιευτήριο στο σπίτι» Β΄ μέρος

17.00 1ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ - CIRCOM «Ο δρόμος του αίματος»

18.00 Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

19.50 Ο ΚΑΙΡΟΣ

20.00 Ο ΜΟΥΣΟΛΙΝΙ ΚΑΙ ΕΓΩ

21.00 ΖΩ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ

21.45 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ - ΒΙΩΝΟΝΤΑΣ ΤΗ ΔΙΕΥΡΥΝΣΗ «Γερμανία» Β?κύκλος

22.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ

23.00 ΣΙΝΕΜΑΝΙΑ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΧΡΥΣΗ ΟΘΟΝΗ «Μοιραίο πάθος»

03.00 ΜΕ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΜΑΤΙΑ (Ε)

04.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

ΑΝΤ1
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤ1

06.50 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ

10.00 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ

11.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 ΣΕ 1 ΛΕΠΤΟ

11.05 ΠΡΩΙΝΟΣ ΚΑΦΕΣ (Συνέχεια)

13.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.00 ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ... ΤΩΡΑ

16.25 SUPER GAME

16.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

17.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1 - ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΤΟ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΨΕΜΑ (Ε)

18.10 SUPER GAME

18.15 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΩΗ

19.15 Η ΛΑΜΨΗ

20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ Σειρά

22.00 ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΩΜΑΤΑ Σειρά

23.00 FAME STORY

24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το μεγάλο κόλπο της Γουόλ Στριτ»

02.30 MOBILE FUN

02.50 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

03.20 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Σέρλοκ Χολμς και η γυναίκα με τα πράσινα»

04.50 ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ (Ε)

ALPHA
Τηλ. 210.4897.777

05.40 ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΗΜΕΡΑ

06.45 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

10.00 ΠΡΩΙΝΟ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ

13.00 ΕΣΜΕΡΑΛΝΤΑ (Ε)

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.50 ΜΙΡΑΝΤΑ

15.45 ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ, ΑΜΑΡΤΙΑ ΜΟΥ Σειρά

16.40 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.45 ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

18.00 ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΕΣΤΕ

19.00 ΔΙΠΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Ο ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ

22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο ηλίθιος και ο πανηλίθιος 2»

24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στίγματα»

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.15 ΕΙΚΟΝΕΣ

03.30 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

04.00 ΠΡΩΙΝΟ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 ALTER KIDS

09.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

09.55 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΥΓΕΙΑΣ

10.00 ΚΑΘΑΡΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ

12.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.45 TOP SECRET

16.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ταμτάκο προχώρα ξεβρώμισε τη χώρα»

18.30 TOP SECRET - τελευταία έκδοση

19.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΜΗΤΣΙ-ΧΩΣΤΑ

22.30 ΖΟΥΓΚΛΑ

01.00 SEX AND THE CITY

01.30 APHRODISIA

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ

MEGA
Τηλ. 210.6994.224, 210.6994.300

05.45 ΠΡΩΙΝΟ MEGA

07.30 ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΩΡΑ 08.00

10.00 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΒΕΦΑΣ

11.00 ΟΜΟΡΦΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΠΡΩΙ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

15.00 ΝΤΟΛΤΣΕ ΒΙΤΑ (Ε)

16.15 ΦΤΩΧΗ ΜΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΗ ΑΓΑΠΗ

18.20 ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ

19.00 ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ

22.00 ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΛΕΕΙ Σ' ΑΓΑΠΩ Σειρά

22.50 ΣΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ Σειρά

23.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η νύφη του Τσάκι» Α΄ τηλεοπτική προβολή

00.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

02.10 SURVIVOR II (E)

03.30 ΤΥΧΕΡΗ ΕΚΔΟΣΗ

04.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 Η ΔΙΨΑ (Ε)

STAR
Τηλ. 210.3481.000

06.15 ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΞΩ

06.45 ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ

10.00 ΟΛΕ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 SUPER STAR

16.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.30 ΛΟΥΙΖΑ, Η ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΚΗΠΟΥΡΟΥ Σειρά

17.30 ΙΕΡΟ ΠΑΘΟΣ

18.30 ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο μονομάχος» Α΄ τηλεοπτική προβολή

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κόμης Δράκουλας: φυγή απ' τα Καρπάθια»

02.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Το τίμημα της ομορφιάς» Α΄ τηλεοπτική προβολή

05.00 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ

ΣΤΑΥΡΟΛΕΞΟ
ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ

1. Εχουν σημαντική, κυρίως υλική αξία - Αθλητές κάθονται κάτω της. 2. Είναι διακριτικό - Πολυμελής οικογένεια. 3. Υφασμα από γυαλιστερό υλικό μεταλλικής λάμψης - Το ξίγκι σώματος μηρυκαστικών (καθ) - Αρχικά γνωστού ταμείου. 4. Δίνουν κίνηση σε μηχανές - Ξύλινο υποστήριγμα. 5. Αντιθετικός σύνδεσμος - Είδος τροπικού φοίνικα - Βουλγάρικη δυναστεία ηγεμόνων. 6. Είδος συγκοινωνίας - Ομηρος, αλλά όχι ...δικός μας - Προηγούνται του Αρτανιάν. 7. Σέρνονταν από τετράποδα - Δε διακρίνονται για τη σύνεσή τους. 8. Τίτλος που αποδίδεται από την εκκλησία. 9. Είδος ξένης μουσικής - Αφωνη ...ικεσία - Ακατάσχετη φλυαρία. 10. Ζωτική λειτουργία - Μετρούν βάρη - Παριστάνει τον άγνωστο. 11. Χαϊδευτικό γυναικείου ονόματος - Δεν είναι πυκνά πλεγμένο - Δε λείπει από κοντά μας. 12. Δεν υπέστη κατεργασία ροκάνης- Γαλλικό ποτάμι. 13. Βρίσκονται δίπλα στο αλφάβητο - Τιμάται η μνήμη τους - Υπάρχει και ο μεγεθυντικός. 14. Υπό αναζήτηση με τον καύσωνα - Χρησιμοποιείται σε υποθέσεις - Τιμάται από τους μουσουλμάνους.

ΚΑΘΕΤΑ

1. Σφαίρα πολυβόλου όπλου - Προεξοχή οδοντωτού τροχού μηχανικής κατασκευής. 2. Τοπικό επίρρημα - Θεωρούνται, κατά τεκμήριο ισχυροί. 3. Ιταλική ποδοσφαιρική ομάδα - Απονέμεται σε νικητές. 4. Κρατούσε στα χέρια του τη λαμπάδα και το στεφάνι - Υλικά συσκευασίας. 5. Σύμβολο χημικού στοιχείου - Αριθμητικά μπορεί να είναι - Σταφιδικός οργανισμός. 6. Ρωμαίος αυτοκράτορας - Γαλλική πόλη. 7. Περιέχει ομοειδή - Σκιά ...βασιλιάδων - Το μελωδικό, είναι το πιο συνηθισμένο. 8. Νωχελική προστακτική - Δυσκόλεψε το Δημοσθένη - Κανένας... λάμπει μ' αυτή. 9. Είδος μηχανοκίνητου σκάφους θαλάσσης με δύο κελύφη. 10. Χαρακτηριστικό της το φως - Διαδέχτηκε στην ηγεσία της πρώην Σοβιετικής Ενωσης τον Μπρέζνιεφ. 11. Βρίσκονται δίπλα στο αλφάβητο - Πάνω τους τυλίγονται τα νήματα - Ομοια ποιοτικά. 12. Βαλκανική οροσειρά - Ζηλιάρα θεά - Είδος οινοπνευματώδους ποτού. 13. Συμπεριλαμβάνεται στα γυναικεία αξεσουάρ - Οσος προσφέρεται, καταλαμβάνεται από τον αέρα. 14. Το όνομα της ηθοποιού Γαλανοπούλου - Το μικρό του διάσημου ηθοποιού Χόφμαν - Αρχαίο κτητικό.

Λ Υ Σ Η

ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ: 1. ΒΑΡΥΤΙΜΑ - ΜΠΑΡΑ 2. ΟΝΟΜΑ - ΑΣΚΕΡΙ 3. ΛΑΜΕ - ΣΤΕΑΡ - ΜΤΑ 4. ΙΜΑΝΤΕΣ - ΤΑΚΟΣ 5. ΔΕ - ΑΑΒΟΡΑ - ΑΣΑΝ 6. ΑΣΤΙΚΗ - ΟΜΑΡ - ΝΤ 7. ΑΡΟΤΡΑ - ΑΝΟΗΤΑ 8. ΟΣΙΟΜΑΡΤΥΡΑΣ 9. ΡΑΠ - ΚΣ - ΠΑΡΛΑ 10. ΑΝΑΣΑ - ΤΟΝΟΙ - ΧΙ 11. ΝΤΙΑ - ΑΡΥ - ΠΑΡΩΝ 12. ΑΡΟΚΑΝΙΣΤΟ - ΑΡ 13. ΖΕ - ΟΣΙΟΙ - ΦΑΚΟΣ 14. ΙΣΚΙΟΣ - ΑΝ - ΑΙΣΑ.

ΚΑΘΕΤΑ: 1. ΒΟΛΙΔΑ - ΓΡΑΝΑΖΙ 2. ΑΝΑΜΕΣΑ - ΑΝΤΡΕΣ 3. ΡΟΜΑ - ΤΡΟΠΑΙΟ 4. ΥΜΕΝΑΙΟΣ - ΣΑΚΟΙ 5. ΤΑ - ΤΑΚΤΙΚΑ - ΑΣΟ 6. ΣΕΒΗΡΟΣ - ΑΝΙΣ 7. ΜΑΤΣΟ - ΑΜ - ΤΡΙΟ 8. ΑΣΕ - ΡΟΠ - ΑΠΟΥΣΙΑ 9. ΚΑΤΑΜΑΡΑΝ 10. ΜΕΡΑ - ΑΝΤΡΟΠΟΦ 11. ΠΡ - ΚΑΡΟΥΛΙΑ - ΑΑ 12. ΑΙΜΟΣ - ΗΡΑ - ΡΑΚΙ 13. ΤΣΑΝΤΑ - ΧΩΡΟΣ 14. ΑΒΑ - ΝΤΑΣΤΙΝ - ΣΑ.

«902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

ΚΥΡΙΑΚΗ

ΔΕΛΤΙΑ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΑΝΑ ΩΡΑ

07.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ Ελαφρά ελληνικά τραγούδια

08.00 ΚΛΑΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ

10.00 ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ Πολιτικά, κοινωνικά θέματα, ειδήσεις ρεπορτάζ συνεντεύξεις και σχόλια από την επικαιρότητα της ημέρας

12.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ Λαϊκά τραγούδια

13.00 ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ Δημοτικά τραγούδια από όλη την Ελλάδα

15.00 ΦΩΤΑΨΙΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΟΧΘΗΣ Επιλογές από τη μουσική μας παράδοση

17.00 ΑΠΟ ΤΗ ΣΜΙΛΗ ΣΤΟ ΓΟΥΤΕΜΒΕΡΓΙΟ Βιβλιοπαρουσίαση

18.00 ΠΟΙΗΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ Αναφορές σε πρόσωπα και γεγονότα από το χώρο της λογοτεχνίας, της ποίησης, της ιστορίας και της μουσικής

20.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΤΟΥ ΝΟΤΟΥ Μουσικές και τραγούδια της Λατινικής Αμερικής

22.00 ΜΕΤΑLΜΟΡΦΩΣΗ Επιλογές από την Metal μουσική

24.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902»

«902 ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΑ FM»

ΔΕΥΤΕΡΑ

ΔΕΛΤΙΑ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΑΝΑ ΩΡΑ

06.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ Εντεχνα και σύγχρονα ελληνικά τραγούδια

07.00 Η ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ Πρωινή ενημερωτική εκπομπή με ρεπορτάζ, συνεντεύξεις, σχόλια για την επικαιρότητα της ημέρας

10.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ Εντεχνα και σύγχρονα ελληνικά τραγούδια

12.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ Εξελίξεις από το διεθνή χώρο

13.00 ΘΥΡΑ «902» Αθλητικά γεγονότα, σχόλια και συνεντεύξεις

14.00 ΜΕ ΑΠΟΨΗ Το κεντρικό μαγκαζίνο του «902». Τα πολιτικά και κοινωνικά γεγονότα της ημέρας, συνεντεύξεις σχόλια και ρεπορτάζ

15.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ Σύγχρονα ελληνικά τραγούδια

15.30 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΑΛΒΑΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

16.00 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ Δημοτικά τραγούδια από όλη την Ελλάδα

17.00 ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟΥ Σύγχρονα ελληνικά τραγούδια

18.00 Ο,ΤΙ ΘΥΜΑΣΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΕΙΝΑΙ... Εντεχνο νεολαϊκά & σύγχρονα ελληνικά τραγούδια

20.00 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΕ ΧΡΩΜΑΤΑ Σύγχρονα ελληνικά και ξένα τραγούδια

22.00 ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΣΟΒΑΡΟΣ Ρεμπέτικα και λαϊκά τραγούδια

24.00 ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΣΚΟΘΗΚΗ ΤΟΥ «902»

ΣΑΒΒΑΤΟ
«902»
Τηλ. 210.2592902 - 210.2592802

07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

10.00 ΤΗΛΕΠΩΛΗΣΕΙΣ

14.00 ΜΑΤΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟΣ

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ - ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.00 ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

19.00 ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΣΤΗΝ ΚΟΥΒΑ

19.15 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΤΟΥ «902»

20.00 ΑΠΟΨΕ ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΖΟΥΜΕ (Ε)

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΔΡΟΜΟΙ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ

23.00 ΜΙΚΡΟΠΡΟΟΠΤΙΚΗ

23.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ

01.30 ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΑ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ

02.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ (Ε)

03.30 ΤΟ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΣΤΟΝ «902»

04.00 ΔΡΟΜΟΙ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑΣ (Ε)

05.00 ΜΙΚΡΟΠΡΟΟΠΤΙΚΗ (Ε)

05.30 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ (Ε)

06.00 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

ΕΤ-1
Τηλ. 210.7791.626

07.00 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ

10.00 ΚΑΡΑΒΕΛΑ Τ' ΟΥΡΑΝΟΥ Παιδική σειρά

10.30 ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΕΣ

11.00 Η ΜΙΜΗ ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΜΠΟΜΠΟ

13.00 ΓΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ Ντοκιμαντέρ

13.30 ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ

14.00 ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ ΑΙΧΜΗΣ

15.00 ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΜΟΝΟΜΑΧΙΕΣ Ντοκιμαντέρ

15.50 ΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΛΑΜΠΕΙ

16.00 Η ΚΕΡΚΙΔΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ

18.15 PRE GAME

18.30 ΜΠΑΣΚΕΤ - ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΛΛΑΔΑ «ΠΑΟΚ - Αρης»

21.00 ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ Ντοκιμαντέρ

21.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρέξε Λόλα, τρέξε»

23.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ

24.00 ΜΕΓΑΛΟΙ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΟΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΙ «Κάψα και σκόνη»

ΝΕΤ
Τηλ. 210.6066.000

08.00 ΥΓΡΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ Ντοκιμαντέρ

09.00 WEEKEND Μαγκαζίνο

12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

12.30 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΟ ΑΥΡΙΟ

13.00 ΖΟΥΜ ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΚΑΙ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

14.00 ΣΠΟΡ ΙΣΤΟΡΙΕΣ (Ε)

15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

16.00 ΥΓΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

17.00 ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ (Ε)

18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.30 ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΓΙΟΣ Ελληνική σειρά

19.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στο δάσκαλο μας με αγάπη»

21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

22.00 ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ

24.00 ΣΤΑ ΑΚΡΑ

01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ενα επεισοδιακό καλοκαίρι»

  • Το πρόγραμμα συνεχίζεται με εκπομπές σε επανάληψη
ΕΤ-3
Τηλ. 2310.299.400 - 2310.299.700

07.30 ΤΑ ΔΕΛΦΙΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥΣ

08.00 ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΙ ΕΝΑΝ ΚΑΙΡΟ... ΟΙ ΕΦΕΥΡΕΤΕΣ

08.30 ΤΑ ΡΑΚΟΥΝ

09.30 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ

10.00 ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟ ΠΕΔΙΟ

10.30 ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΗ ΣΚΑΠΑΝΗ «Φίλιπποι»

11.00 ΚΑΡΑ ΝΤΕ ΡΕ Ντοκιμαντέρ

12.00 ΒΑΛΙΑ ΚΑΛΝΤΑ, Η ΖΕΣΤΗ ΚΟΙΛΑΔΑ Ντοκιμαντέρ

12.30 ΕΠΙ ΤΡΟΧΩΝ (Ε)

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.00 ΣΙΝΕΜΑΝΙΑ (Ε)

15.00 ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΧΟΡΕΥΤΙΚΩΝ ΣΧΗΜΑΤΩΝ - ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΝΤΑΝΙΕΛ ΛΟΜΕΛ

16.00 ΟΠΕΡΑ: ΧΑΝΣΕΛ ΚΑΙ ΓΚΡΕΤΕΛ

18.00 MIXER: Η ΑΝΤΙ-ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗ, ΑΠΟ ΤΟ ΣΙΑΤΛ ΣΤΟ ΠΟΡΤΟ ΑΛΕΓΚΡΕ

19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.00 ΟΙ ΙΘΑΓΕΝΕΙΣ ΦΥΛΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ

20.30 EXPLOSIVE DANCE

21.30 ΔΕΞΙΩΣΗ

22.30 JACKSON POLLOCK

23.00 ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΑΒΒΑΤΟΒΡΑΔΟ

24.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η δολοφονία της Ρώμης»

02.30 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ (Ε)

ΑΝΤΕΝΝΑ
Τηλ. 210.6886.100

06.00 ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤ 1

06.50 ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΜΕ ΘΕΑ

10.30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗΣ (Ε)

11.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)

12.20 ΟΙ ΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΝ (Ε)

12.55 SUPER GAME

13.00 ΣΟΥΠΕΡ ΣΑΒΒΑΤΟ

14.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

14.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κοκούν Νο 2: η επιστροφή»

17.00 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΣΕΙΡΑΣ

17.30 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ 1 - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

17.40 ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΣΕΙΡΑΣ (Συνέχεια)

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.00 ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΑΝΤ1

21.00 FAME STORY

22.00 ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΟ

24.00 ΝΥΧΤΕΡΙΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

00.15 ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΟ (Συνέχεια)

01.00 Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΩΝ ΖΩΩΝ

02.00 MOBILE FUN

02.20 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ - ΤΗΛΕΑΓΟΡΑ

03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ουράνια απειλή»

05.00 ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ (Ε)

ALTER
Τηλ. 210.5707.000

06.00 ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

11.30 ΣΑΜΠΡΙΝΑ Σειρά

12.00 ΟΙ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΤΗΣ ΣΙΝΤΝΕΪ ΦΟΞ Σειρά

13.00 ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ (Ε)

14.00 TOP SECRET

16.15.00 ΜΗΤΣΙ-ΧΩΣΤΑ (Ε)

16.45 ΤΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ

19.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

20.15 Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Αμέρικαν Νίντζα»

23.00 ΟΙ ΠΥΛΕΣ ΤΟΥ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟΥ

01.30 APHRODISIA

01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Στο δρόμο της ηδονής»

03.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μαφιόζοι αριστοκράτες»

ALPHA
Τηλ. 210.4897.777

05.40 ΠΡΩΙΝΟ ΚΟΥΣ - ΚΟΥΣ (Ε)

06.40 ΠΡΩΙΝΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ

10.00 ΑΥΤΟ ΜΑΣ ΕΛΕΙΠΕ

13.00 ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ

14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

14.30 ΕΠΑΦΕΣ

15.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Γονείς υπό κράτηση»

17.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

17.45 ΦΟΡΜΟΥΛΑ 1

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΕΧΕΙΣ ΓΡΑΜΜΑ...

22.30 ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ

00.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

01.00 ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ

03.30 ΤΗΛΕΑΓΟΡΕΣ

03.45 ΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΕΛΕΙΠΕ (Ε)

MEGA
Τηλ. 210.6994.224 - 210.6994.300

06.00 ΒΕΝΤΕΤΑ Ελληνική σειρά (Ε)

07.00 MEGA ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ Ενημερωτική εκπομπή

10.00 ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ

10.15 ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΚΗΡΥΓΜΑ (Ε) Ελληνική σειρά

11.30 ΣΑΒΒΑΤΟΓΕΝΝΗΜΕΝΕΣ (Ε) Ελληνική σειρά

12.30 ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ Σειρά

13.00 MEGA STAR Μουσική εκπομπή

14.00 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

14.50 DEBATE Ενημερωτική εκπομπή

15.50 TRACTION Ενημερωτική εκπομπή

16.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)

17.55 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 SURVIVOR II

22.10 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ

00.15 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ

00.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)

00.40 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Κάποιος να με προσέχει»

02.45 ΤΥΧΕΡΗ ΕΚΔΟΣΗ Ξένη σειρά

03.45 ΝΤΙΛΜΠΕΡΤ

04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ

05.00 ΤΖΙΒΑΕΡΙ (Ε) Ελληνική Σειρά

STAR
Τηλ. 210.3481.000

06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

13.30 EVERWOOD: Η ΜΙΚΡΗ ΠΟΛΗ Σειρά

14.30 ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ

15.30 CALIFORNIA TEENS Ξένη σειρά

16.30 ΣΟΥΠΕΡΜΑΝ, ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΝΙΟΤΗΣ Σειρά

17.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Πρωταθλητής μαϊμού»

19.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ

21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Απόλλων 13»

23.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο δαιμονισμένος»

02.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ερνεστ βάζει τρίποντο»

04.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα ουρλιαχτά»

05.30 ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΠΕΝΤΑΓΡΑΜΜΟ



Διαβάστε στο «Ρ»


Ο καιρός

14°C
Κυρίως νεφελώδης
Κυρίως νεφελώδης
άνεμοι μεταβλητοί
11°C
Ομιχλώδης
Ομιχλώδης
άνεμοι μεταβλητοί